Hozzászólások száma: 102
Ugrás a hírhez Oldalszám: 6
Témakörök > Hírek fórumai > A drosztokról A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
törölt felh. 2006.06.12. 02:47:44 / # 23360
avatar
Lehet ebben valami:-) Ami a legszebb, hogy 2 alkalmazot van erre a funkcióra kijelölve...legalábbis éjszaka. Ezt az információt kaptuk. Nem tudom hány droszt van, ez nem az erősségem, de gyanítom, hogy 2 ember erre a feladatra kicsit kevés. Nekem legalábbis így tünik. Itt egy ilyen képrejtvény: Hol a kakukk tojás?
chumpitaz 2006.06.10. 20:51:29 / # 23359
avatar
Sziasztok! Én azt gondoltam,hogy a Vígszínház droszton egész normálisan állnak a közterületesek a rendcsináláshoz.Többször volt,hogy a droszton álló civil autók miatt kihívtuk őket,és valóban kijöttek5-10 percen belül,és a civil autó soförjét b...ogatták.De! A múltkor annyi volt a civil,hogy már csak egy taxinak maradt hely!Sebaj!Telefon,járőr megjelenik.Leszemlézi a droszton tartózkodó 2BMV ILL.2Mercedes típusú géperejű járművet,majd miután jól felpolírozták a szemükkel a fényezést,nagy erővel távoztak.Na mármost:Suzuki,Reanult,stb.típusoknál büntetni is szoktak.Tehát bennünk van a hiba,mert ha a fent említett márkákkal gürcölnénk,mi is odaállhatnánk ahova csak jólesik.De mi ,sok idétlen,képesek vagyunk mindenféle ruppótlan autókkal vacakolni.Tehát a lényeg:A TAXISOK A HIBÁSAK!!!!!!!!:-) Chumpitaz

pako948 2006.06.09. 14:54:56 / # 23358
avatar
milyen igaz!
Sas882 2006.06.09. 14:18:14 / # 23357
avatar
semmi ellen, semmi mellett, csak megyünk és kész évi 24e a semmiért, megér 1 kört.

törölt felh. 2006.06.09. 14:03:18 / # 23356
avatar
Csak akkor álljon előre az első, ha ott vannak a hiénák, mert akkor BIZTOS nem jön ellenőr.

tomajer 2006.06.09. 12:55:52 / # 23355
törölt felh. 2006.06.09. 12:53:43 / # 23354
avatar
A legszebb ebben az, hogy valaki a főváros részéről gerjeszti az indulatokat, teljesen ráverve a balhét a droszt kezelő KHT. vezetőjére.
törölt felh. 2006.06.09. 12:26:15 / # 23353
avatar
Eresszék szélnek ezt a semmittevő bandát, akik a pénzbeszedésen kivül semmi mást nem tesznek, legfeljebb a céges taxisokat molesztálják időnként. A kevéssé tisztelt Magyar Állam pedig sziveskedjék ellátni állami feladatait.

törölt felh. 2006.06.09. 11:52:45 / # 23352
avatar
kíváncsi leszek, hogy mi lesz akkor, amikor a Rió drosztot végig büntetik, majd a Zöldpárdonnál takarítanak és onnan átvonulnak a Romkerthez., rögtön, ahogy a Blahán és az Oktogonon végeztek:-) Szerintem másnap csak megbénul Budapest forgalma:-) Egyszerűen egy elvetélt terv ez az egész. Ez olyn nem támogathatja, aki icipicikét is konyít a taxizáshoz. A Rió-Zöldpárdon vonzáskörzetében hol található droszt, és az hány taxi megállását biztosítja? Komolytalan az egész...ha nem büntetnének, még jót is röhögnék ezen az idétlenségen.
törölt felh. 2006.06.09. 11:48:01 / # 23351
avatar
Ma az átlagosnál is gyengébb napod van?:-) Előbb a munkafeltételeket kellene megteremteni, és csak azután büntetni. A drosztok ne a rekettyésbe legyenek elhelyezve, hogy számtanilag kijöjjön a megfelelő mennyiségű droszt. Előbb a drosztokat tisztítsák meg a civilektől (hagy hőbörögjenek ők is) és utána követeljenek. Lényegében semmi sem történt eddig, mint megépítettek jó pár drosztot, 80%-ban röhejes helyen, és szedik be a reklámból befolyó összegeket, azt most még minket is büntetnek. Mással nem foglalkoznak. Azokat a drosztokat, ahova még érdemes is lenne állni (reptér, pályaudvarok) meg nem szabadítják fel, az helyfoglaló taxisoktól. Kíváncsi vagyok, hogy a frekventált mezítlábas helyeket mikor kezdik el megpiszkálni. Milyen rendszereséggel, milyen hatékonysággal? Mert a céges birkákat könnyű terrorizálni...
tomajer 2006.06.09. 11:40:48 / # 23350
Ez így nagyon szép, nagyon jó, és még igaz is. De megfogalmaznád nekem, hogy akkor most mit követelünk?

törölt felh. 2006.06.09. 11:19:05 / # 23349
avatar
És itt nem ez a lényeg főleg, hanem az, hogy tudjuk mire megy ki a játék, és mi ennek csak a szenvedő alanyai vagyunk. Az ő reklámfelületük csak akkor ér valamit, ha a taxis és az utas is a drosztra van kényszerítve. Azért szívunk, hogy más gyarapodjon. Ennyi, a többi az bla-bla-bla.

törölt felh. 2006.06.09. 11:07:59 / # 23348
avatar
Én csak az éjszakáról beszélek. Nincs frekventált helyen (ahol fuvar is lehetséges) elég droszt. Amíg nincsenek meg a feltételek, addig mit piszkálnak minket? Az baromira nem jó, hogy a Ferdinánt-híd alatt van droszt, éjszaka (de még nappal is), hogy gondolják hogy onnan lesz fuvar? Tudom, ez őket baromira nem érdekli, de akkor minket miért érdekeljen?
tomajer 2006.06.09. 10:49:21 / # 23347
Konkrétan, mi ellen is tiltakoznánk? Másképp fogalmaza mit is követelnénk?
törölt felh. 2006.06.09. 10:48:22 / # 23346
avatar
Szegény ellenőröcskéknek jó sokat kellett várni, hogy a hiénák hazamenjenek és egyáltalán oda merjenek jönni.
törölt felh. 2006.06.09. 10:30:43 / # 23345
avatar
Valóban pont nem voltak ott, de amilyen formák vagyunk, még egy nyamvadt civil autó sem parkolt a droszton, pedig de jó lett volna.
törölt felh. 2006.06.09. 10:29:25 / # 23344
avatar
Lassan ideje lenne, de félek, 10-12 taxi nem nagy vizet zavarna.
törölt felh. 2006.06.09. 10:10:08 / # 23343
avatar
A buszmegállóban álldogáló hiéna urakkal is foglalkoztak, vagy ők "véletlenül" ott se voltak?
Csumi 2006.06.09. 05:10:27 / # 23342
avatar
Mikor is szeretnénk megkeresni, és beállni azokra a belvárosi drosztokra?... tudod a memóriám.....

törölt felh. 2006.06.09. 04:22:15 / # 23341
avatar
Na gyerekek elkezdődött megint a piszkálás. Ma éjszaka a nyugati droszthoz jött két Fővárosi emberke, szép zöld mellénybe beöltözve, meg a főnökük, aki ellenőrizte a munkájukat. Rögtön le is csaptak ránk. Aki elől állt az egyenesen bűnöző volt, hiszen szabálytalanul állt a droszt előtt a sarkon. Jöttek is a megalakult 24 órások és azonnal felszólították hogy igazolja magát. Ő meg közölte, hogy nekik nem fogja oda adni az okmányaikat. A két megszeppent újonc azonnal a főnökhöz fordultak telefonos segítségért, aki ezt azonnal meg is ejtette. Jött felülről az utasítás, hogy márpedig az okmányokat át kell adni. No, erre hívta emberünk a rendőröket, taxisunk meg az etikást. Sajnos nem volt mit tenni, a hatalom legyőzte az érveket és az okmányok átadásra kerültek. Közben én a főnökkel elkezdtem beszélgetni. Kérdeztem, hogy megint kezdik előröl a macerát, ismét szigorúan veszik ezt a droszt ökörködést. A válasza az volt, hogy ez eddig is nagyon szigorúan ellenőrizve volt. Itt kicsit csodálkoztam, majd amikor kijelentette, hogy higgyem el neki, hogy ő erről többet tud mint egy egyszerű taxis, akkor egy-két adattal megbombáztam mire elég normálissá vált. Közölte, hogy majd mennek a másfelé is, ahol nem csak szerencsétlen céges taxisok vannak, de az nem ma lesz. Ők a civil autósokat is nagyon keményen büntetik, és a mezítlábas taxisokat is. Erre megkértem, hogy menjünk és muti, de erre nem volt hajlandó. Kijelentette, hogy az ő családjában is van taxis, és megérti a gondunk. Erre meg én csaptam le és visszakérdeztem, hogy na annak a rokonnak mi a véleménye erről az egész droszt témáról. A válaszon már meg sem lepődtem, úgy látszik aki a droszt kérdéssel kapcsolatba kerül, azoknál ezt a választ azonnal egységesítik...no szóval a válasz: No Comment A lényeg annyi, hogy megint lehet menekülgetni... Mondtam neki, hogy értem én, de akkor most nálunk a válaszadás joga. Kérdezte ezt hogy értem. Arra céloztam, hogy megtegyük a megfelelő ellenlépéseket. Ekkor a hatalom biztos tudatába szigorú arccal kijelentette, hogy óva int minden törvénytelenségtől minket. Közöltem vele, hogy 300 taxi szép lassú haladása drosztot keresve a belvárosban a délutáni csúcsban 2 naponta nem jogellenes. Erre nem kapott levegőt. Vagyis a megoldás a mi kezünkben van...lenne, ha élnénk vele, de Ahogy Kovács Zoli mester mondta sokkal egyszerűbb bégetni....beeeeeeee

Oldalszám: 6