Hozzászólások száma: 136
Ugrás a hírhez Oldalszám: 7
Témakörök > Hírek fórumai > Főtaxi nyert A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
törölt felh. 2006.02.24. 13:08:15 / # 18229
avatar
Vannak a cégnél érdekes dolgok, mint lejjebb írtam. Ami feltűnt, hogy abszolút - vagyis így nem igaz - sokan nem is értik, hogy miért köszönök nekik. Van, aki visszaköszön, van aki meglepődik, de köszön, aztán vannak, akik csak bámulnak és kutatnak az emlékezetükben, hogy vajon miért is köszönhetek nekik, de nem reagálnak. Nem lényeg, csak feltűnt. Személytelen a dolog, viszont ez annyiból lehet rossz, hogy nem érzünk egymásért felelőséget. A nem jó vélemény igaz. Nagyon sok kollégát az riaszt vissza a cégtől, hogy azért is szankció jár, ha nem teljesen a közlekedési szabályoknak megfelelően közelíted meg a címet. Taxisok vagyunk, és ez valahol a munkánkkal járna. Értem én az állásfoglalást, hogy a megítélés miatt, meg ha mi nem mutatunk példát, akkor kitől lehetne ezt elvárni, de gondolkodjunk ésszerűen. Hallott már valaki olyat, vagy itt a neten olvasott arról, hogy a taxisok ilyenek meg olyanok, de persze ez alól a Főtaxi kivétel? Mert nekem ehhez még nem volt szerencsém semmilyen formában. Viszont a kollégáktól (más cégnél lévőknél - és olyanoktól is akik itt vannak) hallok olyat, hogy ez egy nagyon régi beidegződés,- ha érted mire gondolok. Vagyis nemhogy növelné a cég tekintélyét, pozitív megítélést eredményezne, de inkább romboló hatása van. Igaz elég érdekesen hangzana, ha beolvasnák a következő általánosba, hogy urak, mostantól lehet szabálytalankodni:-) De biztos lehetne erre is megoldást találni. Mert azzal azért ugye tisztában vagyunk, hogy attól még hogy tiltva van, nem ritka, hogy szabálytalankodik egy Főtaxis. Akkor meg mi értelme van!? Engem még különösebben nem zavar, mert drosztlakó lettem, csak amikor nekem szegezik a kérdést, akkor kellemetlen, hogy nem tudok értelmes magyarázattal szolgálni. Mert ha megideologizálom, akkor visszakérdeznek és ott akadok el: Annál a cégnél sem több vagy kevesebb a szabálytalankodás, ahol nem él az etikátlan címmegközelítés...és ebben tökéletesen igazuk van az eddigi tapasztalataim szerint.
carlotax 2006.02.24. 10:35:23 / # 18228
Megiszom a kis vörösborom,és megyek csicsizni,mert este indúl a mandula.

carlotax 2006.02.24. 10:30:04 / # 18227
Jó reggelt,mindenkinek! Olvasgatom a hozzászólásokat...hm..hm. Én nem régóta taxizom,de csak egy cégnél voltam,vagyok! Előszőr alkalmazott,majd droid,majd vállalkozó majd ismét droid. Szép pályafutás.Szóval nem tudom,hogy más cégnél milyen,csak hallomásból hivatkozni dolgokra..az nem.Ismerek olyat aki végigjárta az összes céget, aztán mégis csak nálunk kötött ki!!! Én is hallottam,hogy nem jó véleménnyel vannak rólunk más cégek,de hát ez az,hogy mindenki azt mond amit akar!! Nem estek jól azok a vádak,de túlléptem rajta.Gondolom mindenhol vannak azok a bizonyos kollégák,azok a bizonyos problémák!!!Én is voltam úgy,hogy tele a hócipőm,és megyek máshová,de oszt lecsillapodtam.Mindenhól van savanyúság,túl kell vészelni.Gondolom én!! Na mindegy.Csogu üdvözöllek sorainkban,meg mindenkit aki átjött hozzánk,és beállt a sorba.Problámák mindig voltak és lesznek. Na egyenlőre ennyi! majd folytatom. Üdv.Carlo.

Zaccmester 2006.02.24. 07:21:25 / # 18226
avatar
Reggelt! Én vagyok a legjobb törzsvendégem! :D
törölt felh. 2006.02.24. 04:28:24 / # 18225
avatar
Te ittad meg a kávéd?:-)))
Zaccmester 2006.02.23. 19:28:15 / # 18224
avatar
Szia Lakat! Felpörögtem, úgyhogy lassan gyakorlatban szeretném megtapasztalni a leírtakat! ;)))
lakat 2006.02.23. 19:26:09 / # 18223
avatar
Szia Csogu. Ugy érzem kezded megérteni,hogy miért vagyok optimistább az átlagnál.Nekem és ezek szerint még vagyunk egy páran akiknek az a természetes,hogy segitsük egymást.Lehet hogy elöbb kellet volna váltanod,hogy észrevedd tudunk mi TAXISOK egymással kollegák is lenni.Gondolom hogy mostmár azt is érzed hogy mi etikások nem csak azért vagyunk hogy büntessünk.Biztos vagyok benne hogy fog még egy-két pozitiv meglepetés érni,és akkor megérted hogy én miért mindig a jot akarom elérni,hiszen alkalmasak vagyunk rá.Sok sikert.
törölt felh. 2006.02.23. 16:48:51 / # 18222
avatar
A hétvége is kemény lesz, és ami még biztatóbb, hogy jövő hétre igazán cudar időt jósolnak, és az első napon amikor kezdtem a Főtaxinál, csak szállingózott a hó, de amennyi meló volt az hihetetlen. 2 csatorna és az első címfeldobás 10 perc, amire általában nem nyomtak:)
carlotax 2006.02.23. 16:36:04 / # 18221
Üdv mindenkinek. Most sem nagyon érek rá, mert megint dolgozni kell menni,mint mindig. Ez a sorsunk.Bár az egyik kollégám hivott,hogy megyek-e velük a Wigwamba? Még nem tom,de azt hiszem inkább dolgozom,mert tagdíjat is fizetni kell. Már az emeltet.Hurrá! A Temetésre utalva: igen kevesen voltunk! De a szép,hogy szinte mind éjszakás aki elment.De azért remélem,hogy most egy darabig mellőzzük ezt a temetésesdit. Visszatérve: a hétvége igen kemény lesz. Huzzunk bele. Üdv.

törölt felh. 2006.02.23. 10:09:18 / # 18219
avatar
Dolgozni az túlzás mert most is gépelek.1ébbként már a M.P gépén is a hallotaxi a nyitóoldal.Ez csak megér egy matricát.

törölt felh. 2006.02.23. 10:07:40 / # 18220
avatar
Pangás.Miröl peszélsz bevitem a gyereket az óviba a flórinál állt 5autó vissza felé kb 15perc múlva sehol senki.Megállok beszáll utcáról 2mami szugló u. fizet.Első cim amit mond torontál nyomok visszem,oktogon a cél kirak kérdezik szabad irány a Petzvál épphogy beértem dolgozni.Ez pangás.
törölt felh. 2006.02.22. 15:01:24 / # 18218
avatar
De jó hogy ezt írtad, nem akartam ezzel előhozakodni, mert nem szeretném, ha egyeseknek rossz szájízük lenne. De észrevetted ezek szerint te is, hogy itt nem az eltaposás a divat! Jön a kolléga és kérdezi, hogy tudom-e, hogy hol az a cím, amit kaptam, mert van aki beég vele. Mondtam neki, hogy igen köszi, erre ő hogy akkor jó utat. Csak néztem ki az arcomból. Nálunk meg ha valaki (bocsánat)...szóval, a Rádiónál meg nem volt ritka a cinikus beszólás, hogy akkor minek vetted fel öcsém. Lassan oldódok sajnos, mert eléggé megviselt az oktatásnál tapasztalt hangulat (de itt is volt aki megnyugtatott, hogy ez kint ennyire nem érződik), meg az a sok negatívum amit a Főtaxiról az utcán hallani, de csak belejövünk...és ne feledd, most pang a bolt, amit a csövön hallasz az a pangás:-)
törölt felh. 2006.02.22. 14:54:19 / # 18217
avatar
Igaz nincsa droszton bratyizás de ha dolgozni akarsz akor tudsz.De akikel edig beszéltem egészen más a mentalitás.Nem akarnak eltaposni hanem hagynak mindenkit érvényesülni.A létszám meg fel semm tünnik mert eddig legtöbbet a flóriánnál vártam 45percet de 8adiknak álltam be.
törölt felh. 2006.02.22. 14:47:01 / # 18216
avatar
Képzeld el Sanyi, milyen kellemes meglepetés ért a második napon. A Nyugatiban összefutottam az egyik temetésen is ott lévő etikással és láttam rajta hogy felismert. Kérdeztem tőle, hogy most meglepődött? Azt válaszolta, hogy nem, mert pont a temetésnél figyelt engem, meg ahogy beszélgettünk az merült fel benne, hogy én beillenék a csapatba, mert normális vagyok. ( ezt eddig is tudtam:-D) Tudom ez olyan semmi másnak, meg talán nyálas, de aki komolyan szeret csapatban melózni, annak jólesik. Arról nem beszélve, hogy látják rajtam, hogy kicsit szenvedek ezzel a címfelvevéssel és az egyik etikás srác 2 napja hajnalban 30 perces oktatást tartott…önként, magától. Ezek mind apróságok, de ettől lesz az embernek kicsit jobb kedve kimenni dolgozni.
lakat 2006.02.17. 20:47:31 / # 18214
avatar
(mélyrepülés,kegyelem döfés)?-nem Fötaxi nyert2

tomajer 2006.02.16. 17:35:32 / # 18213
Elkezdődött? Kegyelemdöfés!:-)
6ker 2006.02.16. 16:37:06 / # 18212
avatar
Na igen, elkezdodott a Fotaxi melyrepulese..:)))))
tomajer 2006.02.16. 15:50:01 / # 18211
Végülis:-) Ha a csogut felvették, akkó máá úgyis mindegy nekik:-)
Péntek 2006.02.16. 14:27:23 / # 18210
avatar
Szia Tomajer ! A harmadik ok , vagy inkább lehetőség : Beállnak ők is a sorba ! Az a droszt nagyon jól pörög hétvégén ! Akár be is léphetnek a Főtaxihoz !
törölt felh. 2006.02.16. 13:59:39 / # 18209
avatar
Én már begyüjtöttem egy fekete pontot éppen ezért.
Oldalszám: 7