Hozzászólások száma: 1073
Ugrás a hírhez Oldalszám: 54
Témakörök > Hírek fórumai > Nem állunk meg! TOR TÚRA! TAXISDEMONSTRÁCIÓ JÚNIUS 4-ÉN! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
nardo 2012.06.15. 13:21:44 / # 174265
avatar
A levél fogalmazásnál egy-két kérdés felmerülhet: - az autó kérdés tiszta, későbbi bevezetés stb… ok az is tiszta, hogy kérni A-ból B-be a taxióra használatát. Nincs ajándék út. - De: ezek az árak csak úgy jók, ha törlik a GPS nyomkövetős rögzítést. (minden km rögzítve) Ha viszont az ár ennyi, és van GPS, akkor ragaszkodni kell, ahhoz, hogy mutassák be a gazdasági számításokat, ami alapján veszteség nélkül lehet ezt csinálni. Hát ekkor esetleg megkérdezik: ez, hogy függ össze? Akkor mit lehet mondani, vagy az egész bilit fel kell borítani?
nardo 2012.06.15. 13:00:44 / # 174264
avatar
Köszi, rendben Tudod én szerepelni nem nagyon szeretek, de amiben tudok, szívesen segítek. Nem tudom mennyit olvastál abból, amit az 1-2 hétben írogattam, (vagy más olvasta-e) de most, abba az irányba fordulnak a dolgok. Bejutni a góréhoz, lármázni, kapcsolatokat keresni, jogászt keresni. Hát szerintem is ez a jó irány, most.
hiénakutya 2012.06.15. 12:44:39 / # 174263
Jó, aztán kezdhettek keresni valami jogászt, aki vállalja a képviseletünket, kérhettek tőle árajánlatot, hogy mennyi pénzt kell összekalapozni.
tomajer 2012.06.15. 12:43:07 / # 174262
Ha megkeresel személyesen és felhatalmazol, akkor szívesen összehozlak azzal az igen szűk branccsal aki próbál valamit tenni. Aztán meglátod miben tudsz segíteni:-)))
tomajer 2012.06.15. 12:40:09 / # 174261
Tudtommal túl vagyunk rajta. És megy a személyes meggyőzés is egyesével, ki kihez tud valami kapcsolatot. De gáz van... minél több ellenzékit győznek meg, annál biztosabb, hogy a Fidesz "összezár" ..... Szóval a Fideszre kéne koncentrálni .... és mehetnek a magánlevelek is.
nardo 2012.06.15. 12:40:01 / # 174260
avatar
Sztem elég ami ránk vonatkozik. A másikhoz ajándékozási törvény kellene. Amíg csak az én ötleteim maradnának, addig nem is lenne baj velük. Nem lennének. Sajnos azonban a fuvarszervezők azzal nem versenyezhetnek, hogy minden egyforma, csak a szabadjelzőm más, szebb, utazzon velünk. És hát sokkal okosabbak nálam. A taxisok meg csak dolgozni akarnak, meg befizetni a csekkeket, nem lázonganak. (pl.:156 Ft/km) Az 1006- hoz közben. Hát igen, itt hibáztak valakik korábban. Azt hitték van legalább 6000 ember, aki ha kell ezt meg, azt csinálja. Közben először talán 500 gondolta, hogy ez így jó. Nem mérték fel, hogy más vélemények is lehetnek. Ezt az elejétől lehet csak végigcsinálni. Aztán szép lassan meggyőzni még 100-at, és így tovább. Ekkor kialakul egy közös álláspont, és ha meg kell védeni akkor már 6000-en védik. (vagy legalább 3000) Ezzel lehet csak kezdeni, és mindegy, hogy mikor szavaznak. Ha kell, akkor most kell elkezdeni az elejéről, mert addig ez csak kapálózás, nem úszás.
hiénakutya 2012.06.15. 12:21:48 / # 174259
Van egy hétvége rá, hogy valaki megfogalmazzon egy levelet, amelyben megkéri a főváros képviselőit arra, hogy ne szavazzák meg ezt a szart. Aztán el kell postázni az összesnek, meg a sajtónak. A nevekre kattintva megtalálhatók az elérhetőségek.

tomajer 2012.06.15. 12:21:21 / # 174257
jja.... és képtelenség egyesével minden taxist elérni, és meggyőzni:-( Mi itt azért elég sok emberhez eljutunk. Még azokat se tudtam meggyőzni mind, akik itt vannak..... és mennyien vannak, akik még nem is hallottak a rendelet tervezetről, csak legfeljebb annyit amit a blikkben írtak...:-(
tomajer 2012.06.15. 12:19:05 / # 174256
kiválasztom a kevésbé rosszat... mert kicsi az esély rá, hogy olyan "színt" találjanak, ami nekem teljesen megfelel.
tomajer 2012.06.15. 12:17:05 / # 174255
Ezeket, az extra ötleteidet nem zárja ki semmi. tehát, tényleg biztos lehet majd ajándék utakat adni. De azt a fuvarszervezőnek kell finanszíroznia. Amit persze tudunk, hogy mi fizetünk, de a végtelenségig nem tudja emelni a tagdíjakat... egyszer csak elszakad a cérna és kilépnek tőle az emberek. A fixnek köszönhetően, ha nem is gyorsan, de kicsit csak el kezd emelkedni az utcai fuvarok aránya. tehát, lesz esély az utcán is megélni... pláne, ha az alternatíva egy 100 ezer feletti tagdíj. Szóval azért van felső határa szerintem a tagdíjnak, tehát lesz alsó határa a kedvezményeknek is. Egy a lényeg. Neked elméletileg meg kell kapnod a taxaméter által mutatott fuvardíjat. Hogy lesz e aki, ezt megpróbálja kikerülni? lesz. nna az már a taxison múlik, hogy törvénytelenséghez is adja e a nevét a hülyéje a saját kárára!?! ui: Ez még mindig nem a rögzített hatósági ár definíciója.... csak az ártörvény ránk vonatkozó része. valahol kell lennie egy olyan paragrafusnak, ami magát a rögzített hatósági árat írja körül.
nardo 2012.06.15. 12:14:37 / # 174254
avatar
Az igaz. Nehéz olyan véleményt találni amivel sokan egyet értenek és sokat kell dolgozni vele. Érvelni meggyőzni a másokat - érvekkel. Hát ez itt elmaradt. Én nem védek senkit, de: Ha mondjuk, van egy felvonulás, amit a narancsszínben szerveznek. Hívnak téged, hogy fogj egy narancs zászlót, mert a piros ellen kell menni. Mit csinálsz, ha egyiket se szereted, már?
nardo 2012.06.15. 11:57:00 / # 174253
avatar
Jó, akkor ezt is idemásolom: Hatósági ármegállapítás 7. § 3) A taxiengedély érvényességi területe szerint illetékes települési önkormányzat - a fővárosban a Fővárosi Önkormányzat - képviselő-testülete a területi kereskedelmi és iparkamarával egyeztetve, a fogyasztóvédelmi hatóság és a szolgáltatásban közvetlenül érintett szakmai érdek-képviseleti szervezetek véleményének figyelembevételével rendeletben megállapíthatja a személytaxi szolgáltatásért felszámítható árat és annak alkalmazási feltételeit. A személytaxi szolgáltatás díjszabását (díjtételeit) a képviselő-testület - a helyi körülmények mérlegelésével - legmagasabb hatósági árként vagy RÖGZÍTETT HATÓSÁGI ÁRKÉNT határozhatja meg. Tehát, én azt keresem, ami alapján a fuvarszervező nem adhat ajándék utat, INGYEN, amit végül is a taxis fizet. Egy példa: 2/A – ból reptérre végig órával, teljes ár. Eddig ok. De csak úgy kapod meg a fuvart, hogyha jön haza az utas érte mész, és ingyen hazaviszed. Vagy taxibérlet. Minden harmadik út ingyenes Budapesten, bárhonnan – bárhová. Ezt semmi nem tiltja, a fuvarszervezők találékonyak, adnak, a taxis meg fizet a végén.
tomajer 2012.06.15. 11:40:40 / # 174252
Minél több résztvevő véleményét akarod közös nevezőre hozni, a végeredmény annál hígabb lesz. Már ez is egy ilyen. Pont azzal a céllal, hogy hátha ez meghatja őket. ...nem fogja:-( De az elfogadás után, fel fog riadni a taxistársadalom azon része is, akik most azt hiszik" úgyse merik megtenni" és akkor már lehet 3000-es demót szervezni. Ez van. te itt védted azokat akik, ilyen olyan egyetnemértés miatt nem vettek részt. Szerintem nincs miben egyetnemérteni. ha elveszünk a részletekben, bedarálnak minket... ez történik most. ui: és hidd el, soha nem lesz három véletlenszerűen kiválasztott taxis, aki egyetértene valamiben. Ehhez mindenki qrvára ért, mint a focihoz.
tomajer 2012.06.15. 11:35:55 / # 174251
Keresd konkrétan a rögzített hatósági ár definícióját. Mert erre van joga a fővárosnak, és ezt fogja bevezetni... ha fogja.
nardo 2012.06.15. 11:30:31 / # 174250
avatar
Erre gondolsz? Ez így kezdődik: 1990. évi LXXXVII. Törvény az árak megállapításáról 1. § (2) A törvény hatálya NEM terjed ki: a) a jogszabályok alapján kötelezően igénybe vett szolgáltatások díjára; b) a külön törvény felhatalmazása alapján szabályozott szolgáltatási díjakra; Hát nem tudom, lehet-e pontosabban fogalmazni? Ugyanis a parlament külön törvényben adott jogkört a fővárosnak. Ők pedig külön rendeletet alkottak. Tehát ettől maradhat az egész lefelé tartó árverseny. A ciginek is hatósági ára van. Az oké, de mi tiltja, hogy az öngyújtót, vagy a másik doboz cigit ajándékba adja a fuvarszervező? Vagy ennél frissebb törvény, ami szerint nem adhatja ingyen?
nardo 2012.06.15. 10:57:25 / # 174249
avatar
Az ártörvényt nem ismerem, de ha van, akkor ma miért nem működik? Azt mondod ez a taxisoldal véleménye. Attól félek legközelebb már csak 100-as létszám lesz. :-( Ezért kellene egységesnek lenni. Azért, hogy figyelembe vegyék, mert sokan – többen, egységeset mondanak. (a múlt alkalommal „csak” 1000, most meg 3000) Talán elgondolkodna mindenki, hogy valami csak nem sikerült jól megcsinálni.
Mat 2012.06.15. 10:54:52 / # 174248
avatar

tomajer 2012.06.15. 10:29:12 / # 174219
Az ártörvény erről elég pontosan fogalmaz. De persze lesznek majd kiskapukeresések. De nem félek attól, hogy nem fogják a T. cégvezetők egymást lelkesen feljelentgetni.

tomajer 2012.06.15. 10:26:54 / # 174247
Tényleg nem értitek, ami zajlik:-( Ez egy sokórás alkudozás eredménye már a taxisoldal által is. Tele kompromisszumokkal. (a piros szövegek, és áthúzások) De csak egy véleményezés. Ami már el is lett küldve. És mint mondám, nincs rá garancia, hogy bármit figyelembe vesznek belőle. Ha cinikus akarok lenni, akkor arra sincs, hogy ezt 20.-a előtt bárki elolvassa:-(
Brian May 2012.06.15. 10:13:26 / # 174246
avatar
Hát Tomi nagyon remélem,hogy úgy lesz ahogy írtad ezekkel a rohadt transzferekkel kapcsolatban!
Oldalszám: 54