Hozzászólások száma: 897
Ugrás a hírhez Oldalszám: 45
Témakörök > Hírek fórumai > Valami elkezdődött A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
tomajer 2011.03.30. 17:01:11 / # 149027
Komolyan mondom, kezdek hisztis lenni!!! megbiz6 kolléga: Elromlott a billentyűzeted? Mert akkor inkább vegyél másikat, e ne itt stresszeld a lakosságot. Ha meg mondandód lenne, akkor mondd!
megbiz6 2011.03.30. 16:49:11 / # 149026
avatar
?

tomajer 2011.03.28. 20:25:39 / # 149025
Ezt kifejtenéd bővebben? :-)
gyuritaxi 2011.03.28. 19:08:33 / # 149024
avatar
Bocs, hogy bele kontárkodok az okfejtéseidbe, de ha már mindezek meg vannak, mehetsz évente érettségizni" is valamelyik gimnáziumba...aszt hiszem ez a cél, hogy megosztva, tönkre téve, uralkodhassanak a megmaradt semmin!! lehet az "irányításunknak" már semmi sem szab gátat, s itt már csak nekem fáj, akkor mindenkinek ajánlom továbbra is fizessetek minden okostojásnak, hogy jól meg éljenek belőlünk... köszi, hogy meghallgattatok...
hiénakutya 2011.03.09. 18:38:49 / # 149023
Pálcika és Alelölülő topictársaknak Fingom sincs, nem tudom a megoldást, esküszöm! Nem tudom, hogyan lehetne elérni, hogy 100 taxis ne százfele menjen. Komolyan! Ötletem sincs. De miért tőlem kérdezitek? Ti tudjátok? Arra gondoltam, hogy első körben lehetne aláírásokat gyűjteni, és így tiltakozni a tervezett változtatások ellen. De már abban sem vagyok biztos, hogy lenne akár csak 1000 taxis, aki legalább aláírni hajlandó egy kib@szott darab papírt. Hogy gondolkozik a tipikus, eke, taxis? Hőőő, jó lesz ez, öcsém! Hadd hulljon a férgese! Legalább kevesen leszünk, lehet majd pörögni! És akkor menj oda hozzá, győzd meg, hogy nem így van, magyarázd el neki azt, ami nyilvánvaló kellene legyen számára, mert ebben él benne Ő is... És kérdezd meg tőle, hogy ki fogja majd megvédeni Őt, ha Ő most nem áll ki a többiekért... Ki kíváncsi erre? Mert én nem. Találja ki nekik a tutit, védje meg őket Frankie! :-D

Rocktaxi 2011.03.09. 18:08:39 / # 149021
Ha tudnánk a megoldást, akkor már rég nem a taxiban ülnénk. :-) Így sajnos csak a szófosás marad. :-( Politikusi hozzáállás: Ha taxizni vagyok kénytelen akkor nem akarok sokat fizetni a taxisnak! Ebből kiindulva, szerinted? :-(
alelölülő 2011.03.09. 17:52:32 / # 149020
Egy laza ezer fős/autós demonstrációt se tudsz összehozni... rájuk kell nyomást gyakorolni... Hát akkor hogyan?
olw 2011.03.09. 17:02:05 / # 149022
avatar
Szia! Engedd meg, hogy pontosítsak. A taxi a közösségi közlekedés azon része, melyre nem vonatkozik az állami feladatok közé sorolható ellátási kötelezettség, magyarul nem tartozik a tömegközlekedés kategóriába. Nem luxus, de nem is olyan mértékű gazdasági szegmens, ami szükségessé tenné, -más területeket megelőzve- jogszabályi környezetének rendezését. A fuvarszervezőket pedig, már csak az eltérő gazdasági nagyságrendek, konkrétan teherviselő képességre gondolok, nem tudod, tudjuk "kiéheztetni". Sajnos.
pálcika 2011.03.09. 16:57:20 / # 149013
avatar
CSak f@ssuk a szót. Mi a MEGOLDÁS-hoz vezető út?

hiénakutya 2011.03.09. 16:02:13 / # 149019
Figyelj már, itt egyik napról a másikra tengődő emberek vannak! Betegen, lázasan is beülnek a kormány mögé, mert nem tehetik meg, hogy akár csak egyetlen napot is kihagyjanak. A kiadásaik, a számláik ketyegnek egy munkabeszüntetés alatt is. Majd azt mondják az APEH-nak, hogy most nem fizetek járulékot, mert sztrájkoltam? Szólnak a banknak, hogy egy picit csúszik az autó törlesztőrészlete, mert éppen a jogaimért harcolok? Ne már, de tényleg! Itt a többségnek napi szintre le vannak bontva a kiadásai. Figyelj egy picit! Ha nekem napi öt rongyot ki kell vennem ebből a buliból ahhoz, hogy ne sodorjon el az ár, és kihagyok mondjuk 3 napot akármiért, legyen az szervízelés, betegség, vagy éppen sztrájk, akkor a negyedik napon 20 rongyot kellene tudnom kivenni. Így van? Nem 20 rongyot kell csinálnom! Annyi kellene megmaradjon, tisztán! Szerinted hány embert lehet ebbe belevinni? Szerintem senkit. Itt egyszer veszel úszóleckét, és onnantól nagyjából véged. A többség már megtapasztalta, milyen az, mikor összecsapnak a feje fölött a hullámok, mikor a tüdeje megtelik vízzel. Zsigereibe ivódott a pánik; az életösztön vezérli, nem pedig a józan ész. Leszerződik akár 100 forintra is, csakhogy ki tudja venni azt a napi öt rongyot, vagy akármennyit. Itt Te nem csinálsz sztrájkot. Egy laza ezer fős/autós demonstrációt se tudsz összehozni, pedig annak inkább volna értelme. Mert mi most már csak abban reménykedhetünk, hogy a politika dob nekünk valami mentőövet. Rájuk kell nyomást gyakorolni, nem a fuvarkereskedőkre. A fuvarkereskedőkre már csak azért sem tudsz, mert pontosan ismerik a helyzetünket, hiszen ők juttattak bennünket idáig. Nagyon jól tudják, hogy egy esetleges munkabeszüntetés órákig, vagy napokig tarthat maximum. Ha semmilyen követelést sem teljesítenek, a kiéhezett taxis akkor is vissza fog térni nyomkodni. Mert a költségei ugyanúgy ketyegnek tovább, a zsebe meg üres.
utas20102011 2011.03.09. 15:58:28 / # 149018
avatar
"Tudomásul kell vetetni, hogy a taxi szolgáltatás nem szociális támogatás, hanem luxus." Ha te tényleg luxusnak gondolod a taxit, akkor add el magad a Rózsadombon azoknak akinek hat autója és hozzá sofőrje van. Nem, ez nem luxus, ez egy szolgáltatás, azt hogy ezt hol, mennyiért, és hogyan adjátok az más kérdés. Abban természetesen egyetértünk hogy nem szociális szolgáltatás.
pálcika 2011.03.09. 15:17:49 / # 149017
avatar
Igen, mert: A fuvszervezők így kényszeríthetők bármire is, hiszen nem tudják a szerződésben vállatakat teljesíteni, erego az éri meg nekik, ha VALÓBAN a mi, így a közös érdeket szolgálják. Ennek egyik leglényegesebb eleme a létszám. Mert te is tudod, h ha az csökken, akkor változtatható a tarifa. Tudomásul kell vetetni, hogy a taxi szolgáltatás nem szociális támogatás, hanem luxus.
pálcika 2011.03.09. 15:13:28 / # 149015
avatar
Látom, nagyon elmaradtam. Itt valóban tudjuk, mi a stájzli velünk. MI A MEGOLDÁS? A LÁMPÁS?

hiénakutya 2011.03.09. 15:12:59 / # 149014
Totális sztrájk??? És akkor mi van, ha nem dolgozol? Kivel b@szol ki? Ne komolytalankodjunk már!

pálcika 2011.03.09. 15:06:52 / # 149016
avatar
Hiába van teljesen igazad, mert: - a fuvarszervezők ellenérdekeltek a leírtak megvalósításában mert nekik a minél több tagdíjfizető a cél -a fuvarszervezők tárgyalnak a "nevünkben" -a sokaknak példaértékű Bp-i City lenne a legnagyobb ellenérdekelt e miatt, mert tagjaik több mint fele tulaj is a Cityben -csak a totális sztrájk, azaz munkabeszüntetés fújna ébresztőt -erre kevesen vállakozunk, pedig mindenki így egyre mélyebbre ásscsúszik a "szotyi" is. Pedig ha mindenki úgy fogná fel, hogy olyan beteg lesz egy hétig, hogy ki sem tud menni...
Taxi9 2011.03.08. 13:58:17 / # 149012
avatar
"Az olcsó taxi, tehát illúzió." Kettő csapat kivételével nem jött létre 200 fölött szolgáltató cég. Ha csak a drágábbaknál dolgoznátok, a szotyik vagy megszünnének vagy eltünnének. Elég lenne a megmaradó kufároknál stopot bevezetni. Próbáld ki csak az utcát ! Nem egy aranybánya !

Rocktaxi 2011.03.08. 10:24:34 / # 149011
... és a tele5 sem. (2777)
nazoli 2011.03.08. 09:35:13 / # 149010
avatar
"Bárhová, ahol magasabbak a tarifák, tele5, 6x6, főtakács, vagy city és még sorolhatnám." A 6x6 már nem.
nazoli 2011.03.08. 09:31:20 / # 149009
avatar
Ebben, mondjuk nem adok neked igazat. Ha arról van szó, hogy az adó mértéke legyen kurva magas, akkor tökéletesen megfelel a svájci, meg a svéd példa. De, ha mondjuk a befizetéseinkért kapott szolgáltatások minősége, ill. mennyisége a tét, hát akkor jön a magyar virtus.
hiénakutya 2011.03.05. 13:35:35 / # 149008
A német és a svájci példa azért nem jó nekünk, mert viszonylag normálisan működik. Mi magyarok szeretjük feltalálni a melegvizet. Szeretünk barkácsolni, kísérletezni. Szeretünk különböző agyament dolgokat összetákolni, aztán szeretjük azokat életünk végéig toldozgatni-foltozgatni. :-)
Oldalszám: 45