Hozzászólások száma: 73
Ugrás a hírhez Oldalszám: 4
Témakörök > Hírek fórumai > Miért nem? A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
tizedes 2006.01.16. 15:54:16 / # 13629
avatar
Köszi, akkor nincs iagazságalapja annak hogy 60.000 lesz a tagdíj és létszám stop lesz nálatok. Megnyugodtam, mert ha a Rádiótaxinál nem lesz fejlesztés csak a tagdíjt szedik duplán akkor kénytelen leszek lépni.
cobretti 2006.01.16. 15:50:49 / # 13628
avatar
Szia tizedes! Semmi. Szeretnénk februártól 30 fővel bővíteni a létszámot, a januári taxisújságban hirdetünk felvételt.
tizedes 2006.01.16. 15:41:29 / # 13627
avatar
Mi igaz abból, hogy februártól nem lesz nyárig felvétel nálatok?
cobretti 2006.01.16. 15:38:29 / # 13626
avatar
Zavarba hozol kedves Zoltán. Nem venném a bátorságot, hogy szerény személyemnek tulajdonítsam a 6x6-nál elért - általad is elismert - eredményeket. Csapatmunka eredménye, amit elértünk, ami "nem jött volna létre" a 600 taxis kolléga becsületes munkája nélkül. És persze a központ valamennyi dolgozójának tisztességes munkája nélkül. Az eseteddel kapcsolatban nem rágnám tovább a csontot, egyet tudok, hogy arra sem az Orbán, sem senki nem ad felhatalmazást a cégnél, hogy a saját céges kollégáját bárhonnan, bármilyen címről indokkal, vagy indok nélkül elküldje. Ebben biztos vagyok kedves Zoltán, és szerintem ezt ne is itt ragozzuk, mert sok értelme nincs. Semmi jónak nem vagyok elrontója, szívesen ülök le bárkivel véleménycserére, vagy akár vehemens vitára, ha az valóban a jobbítás szándékával történik. Én magam a 6x6 részéről eljárok a kamarai ülésekre. A fixtarifa alkalmával a TGFSz részéről a Bakucz Józsi, a Golyó, és a Kojak ott ült velünk a megbeszélésen. Abban abszolút egyetértek veled, hogy a "taxisszakma" gondjait hosszútávon megoldani csak is mi magunk lennénk képesek. Kérdés, hogy kik, hányan állnának egy teljeskörű rendezés mellé.
Kovács Zoltán 2006.01.16. 15:03:28 / # 13625
avatar
Igazad kedves Sándor! Tényleg aktuális az amit 5 évvel ezelött írtál. Nagyon sok gondolatoddal egyet is értek. Ilyen például az ellenőrzések kérdése, ezt a problémát sem nekünk taxisoknak kell megoldani. Furcsa lenne, he mi ellenőriznénk magunkat! Azt hiszem félre értettél, én nem téged tettelek meg bűnbaknak, csak felhívtam a kolléga figyelmét arra, hogy ezt a kérdést te már egyszer megválaszoltad. Azt a "csak" szót nem pejoratív értelemben írtam, pusztán jelezni szerettem volna hogy, neked is mások döntését kell elfogadtattnod másokkal. Az, hogy felrúgtatok egy szóbeli megállapodást / Minden taxifuvar szóbeli megállapodáson alapszik./ nem az önérzetemet sérti, hanem a "jogérzékemet", és megkérdőjelezi a NEM AKÁRKINEK a szavahihetőségét! Az már viszont kissé bántó, miszerint nem érdekel a véleményem. Nem az én véleményem a fontos, hanem az a pár ezer másik srácé, akiknek hasonló a véleménye. Lehet rosszul gondolom, de magunk is orvosolni tudnánk a bajokat KÖZÖSEN, függetlenül mindenféle pártkatonától! Azt gondolom a 6x6 sok tekintettben jó úton jár, ha ez a te érdemed én maximálisan elismerem. Már többször leírtam, én is rendpárti vagyok! Ettől függetlenül próbáljátok meg azt, minket is meghívtok azokra az összejövetelekre, amiken minket is érintő dolgokat döntötök el. Nem stílusom az anyázás, ígérem ott sem tennék semmi ilyet. Remélném, ez visszafelé is állna! Próbáljunk meg együtt tenni valamit egymásért! JOBB AZ HA A TAXIS VIGYORA NEVETÉS, NEM PEDIG VICSORGÁS!
cobretti 2006.01.16. 15:03:01 / # 13624
avatar
Szia SAS! Tudom az arányokat, és egyáltalán nem akarok magyarázkodni miattuk. De ugye abban egyetértünk, hogy semelyik céghez - fegyvernek látszó tárggyal - senki nem kényszeríti a kollégákat befizetési napokon. Adott egy piaci helyzet, amiben a taxisok egy részének áldásos tevékenysége miatt sikerült az utazóközönség jelentős részét a fuvarfelvétel és kiadásra szakosodott vállalkozásokhoz irányítani. Esetünkben semmi más nem törtnénik, mint a piacon, ahol kiírják, hogy 1 kilo krumpli 55-Ft, ha kell megveszed, hogy éhséged csillapítsd, ha nem, akkor éhen maradsz. Viszont amikor jóizzűen falatozol, eszedbe se jut, hogy hány dolgos kéz ültette, gondozta, kapálta az étkedül szolgáló növényt, és az sem érdekel valószinűleg, hogy ezért a munkáért a kerskedő szinte filléreket adott. Ugyanez - leegyszerűsítve - a taxipiacon is a helyzet. Ismerem a véleményed a felvett címek utáni fizetésel kapcsolatban, ezt már átbeszéltük párszor a másik topikon. Lehetséges út persze ez is, csak amikor mondom a munkagépeknek, ők bizony inkább a mostani rendszer mellett vannak. Őket is megértem.
törölt felh. 2006.01.16. 12:46:29 / # 13623
avatar
De próbálják, látod? Azt hiszik ha sokszor mondják elhisszük, hogy nekünk jó.
Sas882 2006.01.16. 11:58:25 / # 13622
avatar
Hello ha megkérdezed a taxisokat, megmondják mi a baj, mi a feszültség oka. csak röviden: 10 éve (1996) 100ft/1km 100-120 ft/1l üzemanyag 10000-12000 ft/ho a fuvarszervezési dij 2006 190ft/1km 280ft/1l üa 46-50000 ft/ho a fuvarszervezési dij s akkor a TB ről pl. nem is beszéltem remélem érzed,az arányok. s ezt nem lehet megmagyarázni

cobretti 2006.01.16. 11:14:53 / # 13621
avatar
Nem az a baj kedves Zoltán, hogy elolvastad. Azért írtam, hogy minnél többen elolvassák. Most én is megtettem ismét. Az a baj kedves Zoltán, hogy mindez már 5 éve írodott, és a mai napig aktuális. A másik baj kedves Zoltán, hogy szerintem még mindig nem igazán érted, miről is írtam akkoriban. Ma is vállalom minden sorát. Úgyhogy nincs miért magyarázkodnom feléd. Sem most, sem a Juszt műsor idejében. Viszont az igenis sérti az önérztetemet - már meg ne bántódj - ha olyan ember hazugoz le, aki erőből hajtja el a kollégáját egy szórakozó hely elől. Mondván, ő ezt akárkivel is egyeztette. Szándékosan nem reagáltam a 6x6-osok kuckójában a magyarázatodra, szerencsére megtették helyettem más jóérzésű kollégák. Én sem haragszom rád. Nincs miért. Te is "jó" srác vagy, kedves Zoltán. Ha a lelkednek úgy esik jól, hogy a neve elhalgatását kérő témafelvető "Miért nem?" című írásával kapcsolatban Lengyel Sándor a bűnbak, ám legyen. Persze én "csak" egy alkalmazott, kvázi "szolga" vagyok, amivel kapcsolatban - hiszed vagy sem, nem különösebben érdekel a véleményed - annyit jegyeznék meg, hogy ha az illetékes elvtársak csak a felét megtették volna a taxisszakma jobbítása érdekében, amit egykor a Citynél, manapság a 6x6-nál megtettünk munkatársaimal, akkor ma nem itt tartana a budapesti taxizás. Jogod van nem egyetérteni fenti állításommal, a verset pedig köszönöm. Én rendpárti vagyok, igaz ebben az is benne van, hogy ha valaki elzavarja a másikat bárhonnan, az az én felfogásom szerinti rendben másnap már nem taxista.
Sas882 2006.01.13. 17:34:43 / # 13620
avatar
szerintem bármelyikünk elmehet és elmondhatja gondjait, de benne van a pakliban az a válasz lehetőség: "..akkor nem kötelező itt dolgozni...." s ez igy igaz, miért nem mondhatná ezt akárki aki megteheti esetleg akkor fog változni, ha 100 eber megy oda, az mégiscsak 4.6 millio/hó de még mindig ott van az örök igazság: Devide et impera! A, B, C kategoria, etikai bizottság

Kovács Zoltán 2006.01.13. 12:43:50 / # 13619
avatar
Az a baj kedves Sándor hogy, én elolvastam azt a cikket. Akkor írtam is rá ugyanabban a lapban egy válaszcikket, majd közölted a Juszt László műsor után " nem úgy értetted, lehet hogy rosszul fogalmaztál." Aztán megismételted egy rádióműsorban, ahol én lehazugoztalak. Amit leírtál, és elmondtál azzal csak az a baj hogy az igazság nagyon kis szelete. Az igazság az, hogy a tulajoknak nagyon sok pénz eshetne esetleg ki a zsebéből ha bármit is változtattnának. Csak tudod ezen az oldalon 6000 család áll a túloldalon pedig "TÍZ". Te nem tartozol közéjük, mert "csak" alkalmazott vagy.
Kovács Zoltán 2006.01.13. 10:38:24 / # 13618
avatar
Tényleg nem rossz "srác", szappant még nem eszik. De félre a tréfával, a szegedi riport után ő volt az egyetlen aki megfelelően reagált a riportra, és a hibákat elismerte és kijavította. Látod Sándor tudom én ezeket is értékelni! Csak tovább kellene menni ezen az úton, és együtt kellene velünk működni. Nem akarunk mi semmi rosszat. Az elvekről pedig csak egy mondatot ha szabad:Illyés Gyula: Egy mondat a zsarnokságról Illyés Gyula EGY MONDAT A ZSARNOKSÁGRÓL Hol zsarnokság van, ott zsarnokság van nemcsak a puskacsőben, nemcsak a börtönökben, nemcsak a vallató szobákban, nemcsak az éjszakában kiáltó őr szavában, ott zsarnokság van nemcsak a füst-sötéten lobogó vádbeszédben, beismerésben, rabok fal-morse-jében, nemcsak a bíró hűvös ítéletében: bűnös! ott zsarnokság van nemcsak a katonásan pattogtatott "vigyázz!"-ban, "tűz!"-ben, a dobolásban, s abban, ahogy a hullát gödörbe húzzák, nemcsak a titkon félignyílt ajtón ijedten besuttogott hírekben, a száj elé hulltan pisszt jelző ujjban, ott zsarnokság van nemcsak a rács-szilárdan fölrakott arcvonásban s e rácsban már szótlan vergődő jajsikolyban, a csöndet növelő néma könnyek zuhatagában, kimeredt szembogárban, ott zsarnokság van nemcsak a talpraálltan harsogott éljenekben, hurrákban, énekekben, hol zsarnokság van, ott zsarnokság van nemcsak az ernyedetlen tapsoló tenyerekben, kürtben, az operában, épp oly hazug-harsányan zengő szoborkövekben, színekben, képteremben, külön minden keretben, már az ecsetben; nemcsak az éjben halkan sikló gépkocsizajban s abban, megállt a kapualjban; hol zsarnokság van, ott van jelenvalóan mindenekben, ahogy rég istened sem; ott zsarnokság van az óvodákban, az apai tanácsban, az anya mosolyában, abban, ahogy a gyermek idegennek felelget; nemcsak a szögesdrótban, nemcsak a könyvsorokban szögesdrótnál jobban butító szólamokban; az ott van a búcsúcsókban, ahogy így szól a hitves: mikor jössz haza, kedves; az utcán oly szokottan ismételt hogy-vagy-okban, a hirtelen puhábban szorított kézfogásban, ahogy egyszercsak szerelmed arca megfagy, mert ott van a légyottban, nemcsak a vallatásban, ott van a vallomásban, az édes szó-mámorban, mint légy a borban, mert álmaidban sem vagy magadban, ott van a nászi ágyban, előtte már a vágyban, mert szépnek csak azt véled, mi egyszer már övé lett; vele hevertél, ha azt hitted, szerettél, tányérban és pohárban, az ott van az orrban, szájban, hidegben és homályban, szabadban és szobádban, mintha nyitva az ablak, s bedől a dögszag, mintha a házban valahol gázfolyás van, ha magadban beszélgetsz, ő, a zsarnokság kérdez, képzeletedben se vagy független, fönt a Tejút is már más: határsáv, hol fény pásztáz, aknamező; a csillag: kémlelő ablak, a nyüzsgő égi sátor: egyetlen munkatábor; mert zsarnokság szól lázból, harangozásból, a papból, kinek gyónol, a prédikációból, templom, parlament, kínpad: megannyi színpad; hunyod-nyitod a pillád, mind az tekint rád; mint a betegség, veled megy, mint az emlék; vonat kereke, hallod, rab vagy, rab, erre kattog; hegyen és tenger mellett be ezt lehelled; cikáz a villám, az van minden váratlan zörejben, fényben, a szív-hökkenésben; a nyugalomban, e bilincs-unalomban, a zápor-zuhogásban, az égigérő rácsban, a cellafal-fehéren bezáró hóesésben; az néz rád kutyád szemén át, s mert minden célban ott van, ott van a holnapodban, gondolatodban, minden mozdulatodban; mint víz a medret, követed és teremted; kémlelődsz ki e körből? ő néz rád a tükörből, ő les, hiába futnál, fogoly vagy s egyben foglár; dohányod zamatába, ruháid anyagába, beivódik, evődik velődig; eszmélnél, de eszme csak övé jut eszedbe, néznél, de csak azt látod, mit ő eléd varázsolt, s már körbe lángol erdőtűz gyufaszálból, mert amikor ledobtad, el nem tiportad; s így rád is ő vigyáz már, gyárban, mezőn, a háznál, s nem érzed már, mi élni, hús és kenyér mi, mi szeretni, kívánni, karod kitárni, bilincseit a szolga maga így gyártja s hordja; ha eszel, őt növeszted, gyermeked neki nemzed, hol zsarnokság van, mindenki szem a láncban; belőled bűzlik, árad, magad is zsarnokság vagy; vakondként napsütésben, így járunk vaksötétben, s feszengünk kamarában, akár a Szaharában; mert ahol zsarnokság van, minden hiában, a dal is, az ilyen hű, akármilyen mű, mert ott áll eleve sírodnál, ő mondja meg, ki voltál, porod is neki szolgál. (1950)
Kovács Zoltán 2006.01.13. 08:48:04 / # 13617
avatar
Tényleg jól beszélsz! És akkor mi van velünk amikor ugyanezt próbáljuk tenni!?
Kovács Zoltán 2006.01.13. 08:46:25 / # 13616
avatar
Köszönöm szépen kedves Búvár Tom! És azt is, hogy a cikkre írott válaszcikkemet is mindjárt mellé tetted.
törölt felh. 2006.01.13. 08:19:44 / # 13615
avatar
Jól beszélsz.
tomajer 2006.01.13. 00:43:18 / # 13614
Miután a cikket én magam sem találtam, utólagos engedelmeddel előástam a sűllyesztőből. FIX, hogy belebukunk
Sas882 2006.01.13. 00:06:24 / # 13613
avatar
Miért kell bárkit is bántani, ha az érdekeit képviseli? Nyilvánvaló, hogy cobretti olyan nyilatkozatokat fog adni,ami az Ő véleménye, s persze ennek nem árt egyezni a munkahelyének álláspontjával.

törölt felh. 2006.01.12. 17:44:30 / # 13612
avatar
Ő a Legyel Sanyi, a 6x6-nál fuvarszervező igazgató, vagy mi (ezzel én nem vagyok mindig tisztában), de nem rossz gyerek, csak a nyilatkozatait nem szabad olvasnom (attól mindig kiborulok:-D). Érdekes elveket képvisel, de meglepetésemre, műküdik:-)
Kovács Zoltán 2006.01.12. 11:35:24 / # 13611
avatar
Talán csak annyit, neki vannak mindenféle üldözési fóbiái, azt hiszi mindenki csak őt tudja bántani.
törölt felh. 2006.01.12. 11:24:43 / # 13610
avatar
cobretti én még nem ismerlek bár amint láttom te is népszerű vagy.Valahol goré vagy vagy etikás.
Oldalszám: 4