Hozzászólások száma: 237
Oldalszám: 12
Témakörök > Droszt Híradó > Szeptember de vajon tudunk végre élni a kapott idővel? A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
hiénakutya 2012.07.02. 18:22:23 / # 121852
Ááá, valójában anyukám írja az értelmesebb hozzászólásaimat, nem én! A Holdra vezető út akkor különösen bonyolult, ha egy tárnába indulunk meg lefelé, miközben a Holdra szeretnénk utazni. Jelenleg nincs szó 500-as, vagy 1000-es tarifáról, ilyenről senki nem írt, még én sem. Ha az illetékes azért dönt a 240 mellett, mert eleve ez volt a kérés, akkor azt fogom szarozni, aki ezt a kérést megfogalmazta. Most sem teszek mást. A Tomajert nem a 240 miatt cseszegetem, hanem azért, ahogyan érvel a 240 mellett. Az ugyanis nem érv, és ezt Ő is pontosan tudja. A Tomajer hülyének néz engem akkor, amikor azt gondolja, hogy megeszem az ostoba egyenletét és ezzel haragít magára, nem a 240-nel. Én nagyon konstruktív voltam - egy bizonyos pontig. Amikor viszont azt látom, hogy akikhez konstruktívan viszonyultam, olyan dolgokat kezdenek el képviselni, amelyek veszélybe sodorják a családom anyagi biztonságát, akkor igen, átmegyek destruktívba, jelentsen ez a szó bármit is. A Keletiről benned élő kép meglehetősen torz. Hiába állok be a sor elejére, érkezési sorrendben indulunk, ezért aztán mindenki a sor végére szokott beállni. Én is. Szabályok nálunk is vannak, csak azokat az élet diktálja, a falka meghozza, és nem pedig mások erőltetik ránk a saját üzleti érdekeik mentén...
exex 2012.07.02. 17:28:37 / # 121851
avatar
Látod, tudsz te értelmes dolgokat is írni, ahogy olvasott emberhez illik. :-) A hold jutott erről eszembe. Vagyis csak a holdutazás. Mert maga az út nem annyira egyszerű. Bármennyire is jópofának tűnik, hogy miközben te 3ért mész a boscolóba, a rádióban a taxi2000 új 164ft-os akcióját bömböltetve, egyszercsak egy illetékes bevezeti a fix 500 forintos tarifát. Te gyorsan rácsörögsz a tomajerre és leszúrod, hogy nem 1000 lett és miután visszaértél, biztos ami biztos beállsz a sor elejére, hátha csak tréfa. Kb. ennyire valószínűtlen, mint ez, hogy valaha normalizálódjanak a dolgok, amíg senki nem gondol a jövöre konstruktívan. Destruktívnak sokkal könnyebb lenni, a hozzászólások aránya legalábbis ezt mutatja.
hiénakutya 2012.07.02. 16:31:10 / # 121850
Ez egy kurva egyszerű történet. Szabályozott piacon tevékenykedő emberek, kiszámítható környezetben, egy rakás pénzt keresnek, amiből biztosíthatják saját maguk és családjuk egzisztenciáját. Biztos, és eleve magas életszínvonalat nyújtó megélhetésüket nem kockáztatják, ezért megbízható és korrekt módon járnak el az ügyfelekkel szemben. Szívesen költenek vállalkozásuk fejlesztésére, melyre annak jövedelmezősége bőséges forrásokat biztosít. Az utasok és a politikusok tudomásul veszik, hogy a megbízhatóságnak és a magas színvonalnak ára van, amit a szolgáltatást igénybe vevőknek kell megfizetniük. A közigazgatás egyszerű és betartható szabályokkal segíti a területen tevékenykedőket minden olyan helyen, ahol a piac önszabályozó mechanizmusai nem-, vagy nem megfelelően működnek. Cserében elvárják és megkövetelik a megfelelő közteher-viselést. A szabályok megszegőit az általuk elkövetett vétség súlyának megfelelően szankcionálják. Kérdezem: Ebbe az irányba haladunk??? Mert, ha esetleg nem, akkor nincs mit a szememre vetned. Egy élmény volt veled. :-D
exex 2012.07.02. 15:58:02 / # 121849
avatar
Igazad van semmit.....fejlődés nincs, nem is volt, nem is lesz. Vacsi meglegyen azt annyi. Remélem sikerül a jövőben is mindennemű kezdeményezésről céljától függetlenül bebizonyítanod, hogy szar. Kényelmesen, hátradőlve, laptopról.... mint egy igazi "szabad ember"....aztán elzárod és elégedetten elmosolyodsz, hogy ma is tettél a jövődért valamit :-)
hiénakutya 2012.07.02. 15:44:52 / # 121848
De mi volna a fejlődés? Értem, hogy gátolom, de mit gátolok?
exex 2012.07.02. 15:33:50 / # 121847
avatar
Abszolút semmi bajom veled, csak a jelenség zavar. Az, hogy ebben a biznicben akárki leanyázhatja a másikat mert az természetesen megérdemli és senki nem néz körül a saját háza táján. Bízom benne, hogy nem a taxis pályafutásom utolső 4 éve határozta meg gondolkodásom, de jó a sztereotip válaszod: a gyökér citys aki a legtöbbet ártott a szakmának, beszólt! :-) A felsorolásodból te is tudod, 1 jó sincs. Elég csak a világban körbenézni, hogy egy jó átlagos irányt kapjunk a fejlődéshez. Pipáld ki nyugodtan a listán mit csinálsz másként. Te is csak annyira gátolod a fejlődést, mint bárki más, mielőtt túlzásba esnél. Egy vagy a sok közül aki nap mint nap a szakmája sírját ássa.
hiénakutya 2012.07.02. 15:12:45 / # 121828
Egymagam erősen gátlom a taxizás legális fejlődését, legyen az bármi is. Na? Tudsz nálam jobb pasit, bazzeg? Kóla, köll? :-D

Rita 2012.07.02. 15:11:06 / # 121846
:-DD
hiénakutya 2012.07.02. 15:08:41 / # 121845
:-DDD Igazából teljesen rendben van, hogy egy ex-citys utál, mint a szart, ha másként lenne, akkor aggódnék, hogy valamit rosszul csinálok. Már csak egyetlen dolgot kérdeznék. A "taxizás legális fejlődése", az voltaképp micsoda? Összeállunk szövetkezetté => ingyen megyünk az utasért => Ingyen várakozunk az utasra => telefonos rendelés esetén olcsóbban szolgáltatunk => kártyákat osztogatunk, amelyekkel az utas telefonos tarifával utazhat az utcáról is => fölveszünk egy porszívóügynököt, hogy házaljon cégeknél, szállodáknál, szórakozóhelyeknél, kórházi portásoknál, stb. => ingyen várakozunk a megrendelőre => bevezetjük az autók kategorizálását és hitelfelvételbe kergetjük a taxisokat => bevezetjük a transzferáras taxi-szolgáltatást => lehetővé tesszük az utólagos fizetést, a készpénzkímélő fizetést => riadtan nézzük, hogy mások is átveszik a receptjeinket => döbbenten tapasztaljuk, hogy a receptjeink miatt kényszerpályára kerülő taxisok tömegesen hajlandóak szarért-hugyért dolgozni és elszedik a megrendelőinket => több pénzt hordunk be, hogy a porszívóügynök meggyőzhesse a megrendelőket => érdekvédelmi szervezetet csinálunk, hogy lobbizhassunk a politikánál => még több pénzt hordunk be => ...??? Hogyan tovább? Mi a következő lépcső a taxizás legális fejlődésének rögös útján, amit én, egymagam erősen gátolok itten, hála annak a magasságos Jóistennek?
Rita 2012.07.02. 14:50:25 / # 121844
A kutya mint a fejlődést gátló egyed... :-D

exex 2012.07.02. 14:42:36 / # 121843
avatar
Nem, nektek nem lesz jó semmilyen pitiáner alku. Nincs olyan, ami nektek jó lenne és hivatalossá tehető. Már nem bírjátok elképzelni sem azt, hogy 2 óránál sűrűbben legyen fuvarotok, hogy ne húzzátok le azt akit le lehet, hogy ne válogassatok, hogy egyformák legyetek a többi egyformával. Erre gondoltam mint mikrokörnyezeti hatás. Mivel ezek semmilyen rendeletben nem legalizálhatóak, túlzás lenne ellenzéknek minősíteni. Csak egy jól kommunikáló, de a taxizás legális fejlődését erősen gátló egyed vagy. Mielőtt azt hinnéd, én a 240-et támogatók klubbjából jöttem, hát nem.
hiénakutya 2012.07.02. 14:19:11 / # 121842
Mondjuk engem ezzel nehezen tudnál megbántani, mert a valóságban pont én nem várok semmiféle taxis Supermanre. Nálunk ugyanis évtizedek óta megoldott a létszámkorlátozás és a tarifa-probléma is. Oszt tulajdonképpen milyen hosszútávú előnyöket tudnál nekem fölvázolni cserében azért, hogy holnaptól önként odaengedjek 6200 éhenkórász, budapesti taxist? Vagy nem tudom, milyen engedményre és megalkuvásra gondolsz? Járjak kettőnegyvennel, vagy mit szeretnél, azon kívűl, hogy fogást próbálsz találni rajtam? Ne legyek ellenzéki, támogassam az "érdekvédelem" öngyilkos ötleteléseit és pitiáner alkuit, mert az nekem majd hosszú távon milyen kibaszott jó lesz? Mit vársz tőlem, írjál már valami konkrétumot!
exex 2012.07.02. 13:35:45 / # 121840
avatar
Nem. Ez az "én központú", mai vacsoráig terjedő gondolkodásmód. Az egyén semminemű engedményre és megalkuvásra nem hajlandó a jövő érdekében, abszolút leragad a mai vacsora megszerzésénél. Tapasztalatai és elvárásai mikrokörnyezetéből származnak, azon túllépni még gondolatilag sem képes. Ezzel nem hkutyát szerettem volna bántani, csak arra céloznék, hogy valójában eyetlen csoport sincs aki a saját előnyeiből 1 centit visszaadna hosszútávú előnyökért cserében. Mindenki azt várja, hogy egy taxis Superman majd megold mindent úgy, hogy neki jó legyen, de közben ügyel arra, hogy nehogy lemaradjon 10 forint bevételről.
nemertem 2012.07.02. 12:08:47 / # 121839
avatar
ezt nevezik termeszetes kivalsztodasnak szerintem
tomajer 2012.07.02. 11:49:37 / # 121838
:-)
málna 2012.07.02. 08:12:25 / # 121837
avatar
Nem mindenki tud ilyen profi, tudatosabb taxis lenni, mint Te..Kètsèg sem fèr hozzà; ezt a cèget akkor Neked találták fel.
fair 2012.07.02. 02:54:37 / # 121820
avatar
5 euro és téged hív holnap is.

exex 2012.07.01. 22:02:57 / # 121836
avatar
Mint hosszú várakozás alatt született gondolat, teljesen jogos a Boscolig (is) a 10 euró. Drága szálló, férjen bele neki. Ha meg csak a boltba megy mellette, akkor lehetne 6. Ezzel az árképzéssel az egy gond, hogy nem túl egzakt. Szatyrosnéni kedvezmény, nyakkendős utas felár és egyéb módosító tényezők is kellenének bele, vagy hagyni kéne az egész taxiórás baromságot. Kicsit tyúk és a tojás kérdés ez az egész. Irreálisan magas árak=elszoknak az utasok, elszoknak az utasok=emelni kell. Ez ugyanolyan céltalan hosszútávon mint a szotyik továbbszotyisodása. Nem irigylem a keletit tőled, csak általánosságban céloztam a drosztfoglalókra. Arra az csodálatos felsőbbrendűségre, amellyel mint szabad taxis, a "bázison" előnyt élveznek a köcsög cégesekkel, valamint természetesen az összes többi taxissal szemben. Amely előnyről, csak akkor lennének hajlandóak önállóan lemondani, mint te is írtad, ha hátránnyá válik.
tomajer 2012.07.01. 21:28:23 / # 121835
Hajjrá!
tomajer 2012.07.01. 21:20:54 / # 121834
Ez gyenge lett:-)
Oldalszám: 12