Hozzászólások száma: 287
Ugrás a hírhez Oldalszám: 15
Témakörök > Hírek fórumai > Verseljünk A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
wanderer 2011.10.31. 20:16:25 / # 121061
avatar
Az ember életében, a legszebb reménység, a legboldogabb időszak, a gyermekvárás. Sajnálom, hogy Te ezt eleinte, sorscsapásként élted meg. Talán a Miskolcon eltöltött idő, kisimította a lelked. Megnyugodtál, és elfogadtad asszonyi sorsod. Gondolom, hogy ma már boldog büszkeséggel tölt el a tudat, hogy gyermeked van. Soha többé nem vagy egyedül a világban. Remélem, jóérzéssel emlékszel vissza, a Miskolcon eltöltött időre. Köszönöm, hogy megosztottad velem ezt a titkod. :) A Sing-Sing zenekar munkásságát nem nagyon ismerem. Most belehallgattam pár nótájukba. Azt gondolom, nem leszek a rajongójuk. :( Lackfi János: Titok Vezényelek, Nyarak-telek, Őszök-tavaszok, Teszek-veszek, Havat-hetet Összekavarok, Subát-gubát, Csukát-ruhát Fűbe hajitok, Csomót-bogot Kötök-fonok, Készül a titok.
nagyonkedves 2011.10.30. 13:00:48 / # 121060
avatar
Hűűű-ha! :D Én kétszer jártam arrafelé. Először 87 telén Miskolcon pihentem ki egy kedves barátoméknál a sokkot, amit az okozott, hogy rájöttem, hogy terhes vagyok. :))) Aztán pár évvel később a Sing Sing zenekar két tagját leptük meg a barátnőmmel Diósgyőrön. Képzelheted, mennyire örültek az ellenőrzésnek a turné közepén... ráadásul az előzenekar meg a Sex Action volt! :DDD Benyó Gergely Miskolc (Szép Magyarország pályázatra) felfordult neonszemű betonpiramisok peron-ponyvák alatt váró kék vonatok súly és kor a megérkezés felett miért vagyok itt? - nincs rá felelet talán - álom elől menekülő sóhajom vezetett - a Tiszai pályaudvar reggel-szürke magánya cseppenként hull körém, és zár magába távol, hol a gyárkémény-lélegzet megremeg völgyek alatt földre pottyant építőkockák: ólom panel-rengeteg a villamos velem bágyadtan vánszorog monoton kattogása miatt a színháznál leszállok a Szinvát átölelő híd íve bronz-szobrok közé vezet; a térre Boldogság ömlik, s vidám gyereksereg - de fenn, az Avason betűt koptat a kegyetlen Idő az Elmúltak feldőlt obeliszkjein s az Ég zavartan kevert kékjéből fény félhomályba lép - lombok alá - megsüllyedt halmokon reményszín borostyán - távol a Vasgyár komor kéménye fájdalmat lehel az égkékbe füst csókol csalóka tavaszt némán Diósgyőr ázott házai fölött, s gesztenyesoron túl négy kőtoronyból rám néző megkopott múlt - alkonyodik - a Bükkből halkan áthajlik a fenyvesek csendje; lágy hófelhő-csókban csak a didergés fűt - hegyek hűvös szele szétfolyik lassan, s karjaiban Miskolc elszenderül -
wanderer 2011.10.30. 12:22:45 / # 121059
avatar
Én Miskolcon nőttem fel. Gyermekkorom csavargásai és az anyai-ági rokonok odakötnek, de apám rokonsága révén, Budapest is az otthonom. :)
nagyonkedves 2011.10.30. 05:17:09 / # 121058
avatar
Ha esetleg véletlenül taxis is vagy , nem csak vándor, akkor biztos ismered az Üllői út 124/a és /b közötti nagy udvart. Én ott nőttem fel, mint indián - csak fiúkkal, persze. A nagy kapu meg a Somfa közre nyílt és ott ácsorogtak a taxikák a droszton rögtön balra, ahogy elindultam a cukrászda felé. :))) Kosztolányi Dezső Üllői-úti fák Az ég legyen tivéletek, Üllői-úti fák. Borítsa lombos fejetek szagos, virágos fergeteg, ezer fehér virág. Ti adtatok kedvet, tusát, ti voltatok az ifjuság, Üllői-úti fák. Másoknak is így nyíljatok, Üllői-úti fák. Szívják az édes illatot, a balzsamost, az altatót az est óráin át. Ne lássák a bú ciprusát, higgyék, örök az ifjuság, Üllői-úti fák. Haldoklik a sárgult határ, Üllői-úti fák. Nyugszik a kedvem napja már, a szél busan dúdolva jár, s megöl minden csirát. Hova repül az ifjuság? Feleljetek, bús lombu fák, Üllői-úti fák.
wanderer 2011.10.30. 00:53:53 / # 121057
avatar
Én csak játszottam, és csavarogtam a környékbeli kölykökkel, kiskoromban. :)
nagyonkedves 2011.10.29. 22:07:56 / # 121056
avatar
Én a Csingacsguk fiába, az Unkaszba voltam fülig szerelmes kiskoromban. :)

wanderer 2011.10.29. 22:03:13 / # 121055
avatar
Wass Albert: Mert nem voltál velem Nem voltál velem, pedig oly szépen jött az este: szeliden, mint a szerelem. Fütyörésző szél indult esti útra. Legényesen. Kék hegy-leányok várták. Nótás aratók jöttek a mezőkről, és a szívükből messzire dobálták a vidámságot és az életet. De nem voltál velem... s az arcokon hiába simult ma minden redő: a dombon szürke ködruhában állt s komoran hallgatott a temető.

zajos tücsök 2011.10.29. 19:44:55 / # 121054

zajos tücsök 2011.10.27. 21:30:08 / # 121052
“Csak a lelkiismeret lehet bírád, hóhérod vagy pártfogód, senki más! Ha írsz, csak a lelkiismeretnek tartozol számadással, senki másnak. Mindegy, mit várnak tőled, mindegy az is, mivel büntetnek, ha nem azt adod nekik, amit remélnek tőled, vagy amit hallani szeretnek! A börtön és a szégyen, a pellengér és a meghurcoltatás, a hamis vád és a nyelvelő megalázás, a szegénység és a nyomorúság, mindez nem érint igazán. Csak lelkiismereted tud büntetni, csak ez a titkos hang mondhatja: „Vétkeztél.” Vagy: „Jól van.” A többi köd, füst, semmiség.”

zajos tücsök 2011.10.27. 21:30:08 / # 121053
“Csak a lelkiismeret lehet bírád, hóhérod vagy pártfogód, senki más! Ha írsz, csak a lelkiismeretnek tartozol számadással, senki másnak. Mindegy, mit várnak tőled, mindegy az is, mivel büntetnek, ha nem azt adod nekik, amit remélnek tőled, vagy amit hallani szeretnek! A börtön és a szégyen, a pellengér és a meghurcoltatás, a hamis vád és a nyelvelő megalázás, a szegénység és a nyomorúság, mindez nem érint igazán. Csak lelkiismereted tud büntetni, csak ez a titkos hang mondhatja: „Vétkeztél.” Vagy: „Jól van.” A többi köd, füst, semmiség.”

nagyonkedves 2011.10.27. 21:21:31 / # 121045
avatar
:) "Leszámitva az ostobaságot, Multunkat, életünket és a gyomraink, Ó jaj, mi igazán tiszták vagyunk, Nyisson ajtót nekünk a reménység!"

zajos tücsök 2011.10.27. 21:11:41 / # 121044

nagyonkedves 2011.10.27. 21:10:43 / # 121051
avatar
Hát ez olyan szép, hogy nem is vagyok biztos benne, hogy egyáltalán jár-e nekem egy ilyen... :( :))) Magamba is szállok kicsit körülnézni... :)
wanderer 2011.10.27. 20:39:37 / # 121050
avatar
Régi magyar ÁLDÁS Áldott legyen a szív, mely hordozott, És áldott legyen a kéz, mely felnevelt Legyen áldott eddigi utad, És áldott legyen egész életed. Legyen áldott Benned a Fény, Hogy másoknak is fénye lehess. Legyen áldott a Nap sugara, És melegítse fel szívedet, Hogy lehess meleget adó forrás A szeretetedre szomjasoknak, És legyen áldott támasz karod A segítségre szorulóknak. Legyen áldott gyógyír szavad, Minden hozzád fordulónak Legyen áldást hozó kezed Azoknak, kik érte nyúlnak. Áldott legyen a mosolyod, Légy vigasz a szenvedőknek. Légy te áldott találkozás Minden téged keresőnek. Legyen áldott immár Minden hibád, bűnöd, vétked. Hiszen aki megbocsátja, Végtelenül szeret téged. Őrizzen hát ez az áldás fájdalomban, szenvedésben. Örömödben, bánatodban, bűnök közti kísértésben. Őrizze meg tisztaságod, Őrizze meg kedvességed. Őrizzen meg Önmagadnak, és a Téged szeretőknek.
művészúr 2011.10.27. 20:27:47 / # 121049
avatar
:-))Na, ez sem jött be...MP 3 - at hogy kell beszúrni ide? Nem youtube - ról, hanem fájlból.
művészúr 2011.10.27. 20:26:10 / # 121048
avatar

nagyonkedves 2011.10.27. 20:18:27 / # 121047
avatar
Nyugi... :))) Vannak még csodák! Látod, a végén még én is egy jó magaviseletű, hűséges, hívő magyar utas leszek. :) JÓZSEF ATTILA: ÉRIK A FÉNY Megrázhatom fáimat, már közelednek testvéreim. Ívlámpák vagyunk egymás szívei fölött, a kicsi madarakat látod-e vállainkon? Mi vagyunk azok és szelíd arcunk is egymáshoz ér - Nyissuk ki egészen magunkat, egyszerre jusson mindenki a szeretetbe. A Napra akasztjuk sugarainkat, megszabadult kenyerek telepednek küszöbeinkre Gyémánthidak szökkennek mindenfelé s az elaludt aknák Pacsirtákként emelkednek szívünkbe és szelíden fölrobbannak csókjainkban. Hát pazaroljuk szét harangjainkat, kitárt ajtónál mosolyogjunk Szemünkben rejtőzik a torony, melyről beláthatjuk ismeretlen hazánk vidékeit Készen vagyunk már égboltjainkkal s készen vagyunk a fényességre Aki hajnalonta gyönge virágokat okoz.
wanderer 2011.10.27. 19:20:35 / # 121046
avatar

wanderer 2011.10.20. 14:22:23 / # 121036
avatar
Látnunk kell a szabadság fényeit, hogy ne féljünk, mert a félelem elnyomja az akaraterőt. Márai Sándor : Mennyből az angyal Oktober 23 Sydney Auszrália

nagyonkedves 2011.10.19. 22:06:45 / # 121043
avatar
Hát igen. A jó öreg félelem... :(
Oldalszám: 15