Hozzászólások száma: 287
Ugrás a hírhez Oldalszám: 15
Témakörök > Hírek fórumai > Verseljünk A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
wanderer 2011.10.19. 21:48:52 / # 121042
avatar
Dehogynem, avantgárd versek. De, hogy szó ne érje a ház elejét, imhol egy „rendes” vers. Kerekes László: Ne félj Hagyd játszani Elcsendesült gondolataid Legalább az álmok ujjait Ne szorítsd ökölbe... Miért akarsz a hideg betonon Elszánt tömegben vonulni? Miért nem mersz hunyt szemmel Ringatózni a Vágy-öbölben? Félsz. Tudom. Mondanod sem kell. Látom a csonkának vélt, Vérző, félig-eltemetett lelket... Mintha ólommal béleltek volna Úgy vánszorogsz át Az egyforma napok Kőzuhatagai között De vár Rád egy kavargó perc És repülsz, a Felhő magas, de Tiéd Minden álom megtart, ha hiszel Itt egy álom, vedd el; ne félj!
nagyonkedves 2011.10.19. 21:29:29 / # 121041
avatar
:))) Az a baj, hogy ennyi mindent szeretni csak meglehetősen szabadon lehet és ezt nagyon-nagyon kevesen tolerálják. Én se tudtam még túl sokszor jól előadni ezt a dolgot valakinek. Az általános elvárás a szeretettel kapcsolatban legtöbbször valamiféle kizárólagosságot feltételez. Megváltozni meg nem tudok, nem is akarok, esetleg átmenetileg lecsitulok kicsit, de ahhoz azé' kell egy hatásnak lennie rám. :))) Olyankor mindig próbálok egy kicsit javulni legalább. De ezek már nem is versek, hé! :DDD
wanderer 2011.10.19. 20:56:07 / # 121040
avatar
Nem én vagyok Bao, de rokonszenvezek, és sokmindenben egyetértek vele. És ide kívánkozik egy :) ;) Én-én vagyok. Se több, se kevesebb.. őrült, esőben mezítláb táncolós, felhők felett repülős, mindent és mindenkit szeretős, szeretni: bátor lélek vagyok....asszem. Nem bírálok és ítélkezem, elfogadom, hogy olyan vagy amilyen, mert Te Te vagy. Örömet lelek minden szépben, elolvadok a zenében, hol izzó lávaként, hol hunyorgó parázsként. Fákat ölelgetek, állatokat szeretgetek, csodálok mindent mi él vagy élt. Téged is. Mert mersz ember lenni, vagy azért, mert nem. Mert mersz szeretni, vagy azért mert nem. Engem kevesen értenek. De aki igen, az talán már érti mit jelent szeretni...
nagyonkedves 2011.10.19. 20:40:13 / # 121039
avatar
Vegyük vidámabbra! :))) (ne tedd már mindig a sor alá a szmájlit, kérlek, mert még azt fogom hinni, hogy a Baoval verselek! :D) József Attila MIKOR AZ UCCÁN ÁTMENT A KEDVES Mikor az uccán átment a kedves, galambok ültek a verebekhez. Mikor gyöngéden járdára lépett, édes bokája derengve fénylett. Mikor a válla picikét rándult, egy kis fiúcska utána bámult. Lebegve lépett - már gyúlt a villany s kedvükre nézték, csodálták vígan. És ránevettek, senki se bánta, hogy ő a szívem gyökere-ága. Akit ringattam vigyázva, ölben, óh hogy aggódtam - elveszik tőlem! De begyes kedvük szivemre rászállt, letörte ott az irígy virágszált. És ment a kedves, szépen, derűsen, karcsú szél hajlott utána hűsen!
wanderer 2011.10.19. 20:33:29 / # 121038
avatar
FÉLELEM A HALÁLTÓL ...AZ ÉLNIAKARÁS :) Félem a halált Félem a halált. Inkább nevezem elmúlásnak, Mert félek tőle. Nem félnék ha az elmúlás csak Testemet emésztené fel, de a Lelkem. A lelkemet féltem. Mi lesz aztán? Nem akarom elveszteni emlékeim, Tetteim. Jó és rossz napjaim. Nem! A lelkemet nem akarom elveszteni. Emlékezni akarok örökké erre Az életre s nem akarom Elveszteni mit idáig felépítettem. De gondolkodom. Vajon ha elmúlnék, hiányoznék valakinek? Vajon sírnának-e utánam? Azt hiszem minden ember után Sírnának, hisz mindenkinek van Párja, s családja aki szereti. Nem gondolok többé az elmúlásra. Arra gondolok, hogy mi van ma. Ha hazamegyek édes a karjába zár, S nem gondolok másra csak arra már, Hogy vele vagyok. S vele vagyok egészen, Mert nem gondolok picit sem Másra. Csak arra gondolok, hogy szeretnek, S én is szeretek. Tóth Tamás
wanderer 2011.10.19. 20:25:28 / # 121037
avatar
Azért estem túl rajta olyan hamar, mert interneten vallottam be. Azért interneten, mert utálom az egészet, és hamar le akartam tudni. Egyébként, én is nagyon szeretek beszélgetni. Úton-útfélen, gátlástalanul szóba elegyedek, mindenkivel. :))
nagyonkedves 2011.10.19. 19:02:10 / # 121035
avatar
Lehet, hogy már írtam itt egyszer, de én kiskoromban féltem nagyon a haláltól. Mindig elképzeltem, hogy kezdek süllyedni és egyszer csak már az orromnál van a föld felszíne, aztán sötét lesz és még hallom egy kicsit, hogy fönt zajlik az élet tovább - nélkülem! Ez tényleg felháborítónak tűnt. :( Most már el nem tudom képzelni, hogy valaha meghalok. :) Hiszen még csak most fog kezdődni az életem, ha kirepül a kölyök! :D Tóth Árpád EZ A NAP IS Ez a nap is, Mint a többi. Elmúlt. Vége. Ez az est is, Mint a többi Eljött. Béke. Szerény béke, De hálával Veszem ezt is, Jó pihenni, Ha az ember Csatát veszt is. Furcsa béke: Hallgat, talpig Feketében Mint egy titkos Esti virág, Mely az ében Alkonyatban Nem egyéb csak Néma illat, Mit az ember Behúnyt szemmel Mélyre szívhat, Elmosódva, Álmosodva, Nem keresve, Milyen lehet Az illatnak Szirom-teste: Szép virág-e, Mint az ifju, Mint a pőre Rózsabimbók Hajnalszínű, Gyenge bőre, Vagy csak fáradt Régi rózsa, Mely reggelre Széthull némán, Föld porával Elkeverve? Egészen ki is művelődök itt veled a végén! :)))
nagyonkedves 2011.10.19. 18:53:30 / # 121034
avatar
Ugyan... miket gondolsz te rólam... :DDD Dehogy! Komolyan folyt a dolog. A kérdezőbiztos úr nem kímélt. Képzeld, kiderült, hogy egy igazi színész ő! Jól el is beszélgettünk azután egy tea mellett és még a felesége is befutott a szomszéd házból. :))) Te olyan fegyelmezett vagy. Van mit tanulnom tőled! :D
wanderer 2011.10.19. 13:51:50 / # 121033
avatar
Jaj, nagyon nehéz méltósággal megöregedni. Még nehezebb elfogadni az elfogadhatatlant, a lassú elmúlást. S, talán a legnehezebb beletörődni, hogy lesznek mások, amikor mi már nem leszünk. Ez az élet rendje. Ady Endre: Aki helyemre áll
wanderer 2011.10.19. 13:49:33 / # 121032
avatar
Talán valótlanságokat is írtál, merő vicceskedésből? Én pontosan, a valóságnak megfelelően töltöttem ki, még okt. 1-én.
nagyonkedves 2011.10.19. 08:38:40 / # 121031
avatar
Tudod mit szeretnék még nagyon a tábortűzön túl? Hogy az ilyen elmélkedések kizárólag új tavaszba vezessenek. :))) (vagy az ugyanaz a kívánság? :D) Tóth Árpád ÚJ TAVASZIG VAGY A HALÁLIG Most, hogy megint útfélre estem, Eltűnődöm e téli esten, Mi volt az élet, uramisten? Mi volt? ez volt: sok fénytelenség, Fakó robot és kénytelenség, Száz bús határ reménytelenség. Borúlt egek kevés azúrral, Koldus pajtásság pár nagy úrral, Pár ájúlt nóta, tépett húrral. Egy-két vad mámor nyoszolyája, Egy-két asszony jó, meleg szája, Volt, nincs. Csöndes a szívem tája. Most itt ülök, roppant hegyek közt, Betegen a többi beteg közt, Múltnak háttal, halállal szemközt. Lesz-e másképp? várjam? ne várjam? Lassan szétszéled a homályban Bitang jószágom, kedvem, vágyam. Nyomukban, mint fekete bundás, Begyűrt süvegű öreg kondás, Hallgatva ballag a lemondás. S mégis, a csönd-paplanu télben, Nagy nyugalom évadját élem, - Érzem, az Isten gondol vélem. Mint a bokrok setét bogyókkal, A hó alatt zamatozókkal, Megrakva szívem hűvös jókkal. Hogy mire jókkal, majd megválik, Mire a hó gyapja lemállik, Új tavaszig vagy a halálig. Fekszem megadva, békén, resten, S néz rám, át a végtelen esten, Tűnődve sorsomon, az Isten.
nagyonkedves 2011.10.19. 07:28:51 / # 121030
avatar
Hát volt neki egy élete... :) Pont lehetnék az inkarnációja! :D "A téli csúcsok felé néz a vándor... És óhajtana lenni téli hó, Vagy vágyna lenni pusztán délibáb És mindaz: mi e földi lét fele, - Mely sápadtabb, mert nincs vérrel tele... Mi eltünik - s nem mondta: élni jó! S vidáman múlik el s nem éri vád Az Alkotót, hogy mit művelt vele. Az úton mendegél és egyre jobban - Hogy erről álmodik, - a szíve dobban: Ha nem üldözné többé vér szaga... Ha szél volna, a holdmezőbe' hálna... S ha ő volna az örök éjszaka: Az emberszívekben tanyázna... " :)))
nagyonkedves 2011.10.18. 21:28:59 / # 121029
avatar
jókat. :) Én is jókat írtam az elmúlt órában a népszámlálási kérdőívbe! :DDD
wanderer 2011.10.18. 20:34:38 / # 121028
avatar
Ugyi, hogy Füst bácsi is jókat írt? ;)
nagyonkedves 2011.10.18. 20:18:19 / # 121027
avatar
Aranyapám! ;) Hogy mik vannak... :))) "S tán ez a sorsod itt. Ki fénnyel sötétséget oszlat, holtat ejt s élőt emel, Borúlatodra majdan rátekint. Halld meg szavam! Én prófétáktól származom."
nagyonkedves 2011.10.18. 20:10:21 / # 121026
avatar
:DDD Sose vertem meg a gyerekemet, mert nem kellett, de volt egy szertartásunk, ha "rossz" volt. "Tockoshoz felkészülni!" mondtam én, majd ő lehajolt és a nagy kócos haját előredobta, hogy nyakon legyinthessem. Aztán csak nevettünk, nevettünk. :DDD Maradjunk annyiban hogy a FIÚK unják a sok dumát, akár kis kölykök, akár... nagy kölykök. :D
wanderer 2011.10.18. 19:58:09 / # 121025
avatar
Füst Milán: A magyarokhoz "Óh jól vigyázz, mert anyád nyelvét bízták rád a századok S azt meg kell védened. Hallgass reám. Egy láthatatlan lángolás Teremté meg e nagy világot s benned az lobog Mert néked is van lángod: Szent e nyelv! S több kincsed nincs neked! Oly csodás nyelv a magyar. Révület fog el, ha rágondolok is. ...Rossz idők futottak el feletted, Megbontott a téli gond és romlásodat hozta, megtapodtak, Megbolygatták hitedet, az eszed megzavarták, szavak áradatával ellepték világodat, Áradás szennyével borították be a kertjeid, vad vízi szörnyek ették virágaid, Hogy üszökké vált minden, aminek sudárrá kell szöknie... De légy türelmes,- szólok hozzád, - vedd a Libanon ős cédrusát, e háromezeréves szüzet, - rá hivatkozom,mert onnan vándoroltam egykor erre Tekintsed őt,- türelmes pártájával hajladoz a szélben,nem jajong, De bölcsen hallgat s vár, amíg a negyedik nagy évezredben Kibonthatja gyümölcsét e nagyvilág elé. S tán ez a sorsod itt. Ki fénnyel sötétséget oszlat, holtat ejt s élőt emel, Borúlatodra majdan rátekint. Halld meg szavam! Én prófétáktól származom."
wanderer 2011.10.18. 19:55:22 / # 121013
avatar
Néha, a leteremtés helyett, többet ér egy "gyógytockos". :)))) A kölkök is unják a sok dumát.

nagyonkedves 2011.10.18. 19:29:47 / # 121024
avatar
Ez meg egy kedvenc versem, melyben leteremtem egyetlen rettenetesen rendetlen gyermekem :D Ó zokogó poronty! Mosolygós, boldog voltod hol most, no mondd? Ógsz-mógsz, orrod lóg, toporogsz morcos módon folyton. Kócos koboldom, komolyból mondom: szomorodom hóbortos, rossz modorodon. Varró Dániel
wanderer 2011.10.18. 14:07:42 / # 121023
avatar
Élettered Szeresd e helyet Egész életedben, népem; Ez nevelt, s egy percben E helyen lesz véged. E hely egyetlen, Mely teret enged néked; Nem érdekes, megfelel-e: e helyen kell élned. E helyen, melyen rengeteg embernek vére kélt; E hely, melyhez egy-egy szent nevet Egy ezredév lemért. E helyért verekedett fegyveresek serege; s érezte ellenség: remek e vezér kezének ereje. Szép élet! E helyen ment véres jelképed, s vére kélt ezreknek, mert éppen megvédtek. S rengeteg szenvedés mellett, verekedéseknek élve, kevesebben, de remélve, Él nemzet e térbe`. S népek helye, e rengeteg! Tefeléd éled e kérés: "Egy ezredévnek szenvedése Kér éltet, élte végét!" Nem lehet! E rengeteg kebel feleslegesen ereszt vért? S keservben ezer meg ezer kebel reped szerte-szét. Nem lehet! Egy edzett, eszes, és szent vélemény nem élhet feleslegesen, kell még egy remény! Még kell, még lesz egyszer egy szebb élet, melyben kellemes zenére epedez ezreknek éneke. De lehet helyette - ez kell? -, Életek remek vége, s e temetkezés felett egy nép éldegélhet vérbe. S e tér mellett, mely nemzetet temet, népek fekszenek, s benne emberek ezrének szeme csepeg. E helyet szeresd Egész életedben, népem; Ez éltet, s esetleg E helyen lesz véged. E hely egyetlen, Mely teret enged néked; Nem érdekes, megfelel-e: e helyen kell élned. Tövesy M. Konrád

Oldalszám: 15