Hozzászólások száma: 172
Ugrás a hírhez Oldalszám: 9
Témakörök > Hírek fórumai > Extrém tarifacsökkentés várható A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
r069 2010.03.09. 06:09:15 / # 120597
avatar
Jól beszélsz,mit iszol? Tudom én Gyuri hogy miről beszélünk,csak nem szeretem érteni...inkább röhögünk kínunkban.De,mert mindíg van egy de:Az nevet aki utoljára nevet! (megjegyzem ha mégegyszer elém állsz a kisparkolóban és még nem is köszönsz megvetésem tárgyát fogod képezni!)
csogu 2010.03.09. 05:53:13 / # 120596
Itt a pont:-))))))))) ...és ezt még akkor sem tudnám cáfolni, ha innék, pedig egyszer egy iylen alakalommal egy vaknak megmagyaráztam, hogy látna, ha akarna...:-))) Bazi nagy balhé lett belőle, amikor a szomszéd asztalnak neki ment és felborította az én instrukcióimat követve:-)))
Bbetyár 2010.03.09. 05:51:05 / # 120595
mindenkinek igaza van, de legigazabbja annak van aki a tagdijat szedi.
csogu 2010.03.09. 05:49:31 / # 120594
Na, az lenne a szép, ha még innánk is:-))
r069 2010.03.09. 05:48:15 / # 120593
avatar
Jó titeket olvasni. Szomorú de mind a kettőtőknek igaza van.Igyatok mindketten egy pohárral aztán nyugi.BÉKE veletek!
csogu 2010.03.09. 05:40:09 / # 120592
Ja és nem pálinkázom hetek óta!!! Sajnos:)) Akkor ezért ilyen idegen az, amit olvasok tőled....és ezért ilyen akadozó a felfogásod....igaz nem vagyok orvos, de azért ajánlanám, hogy ezen sürgősen változtassál és dobjál be egy pár pohárral:-)))
csogu 2010.03.09. 05:38:22 / # 120591
Abszolút nem értesz.... Vedd már külön a kettőt! A tarifális dolgok (sajnos) nem a taxisokon múlik! Igenis, jó stratégia a tarifacsökkentés, a cég részéről, mivel a pályázatokon ők nem tudtak olyan visszapörgetést ígérni, így azzal a lehetőséggel éltek, amit hagytak nekik. Rossz döntés volt és nem dicsőséges, a többi cég részéről, hogy ezt azonnal nem reagálta le és ezzel nem fojtották el azonnal a csírájában ezt a tarifa háborút. ...és akkor itt jön az,ami a taxisokat illeti....ami szigorúan külön választandó a tarifacsökkentés és tartástól, mert a birkaságunk miatt ez nem rajtunk múlik: De magyarázd meg kérlek, hogy 61 forinttal kilométerenként olcsóbban szolgáltatni miért jobb nekem? Hogy jó-e nekem vagy sem, nem kérdés és nincs is rá válasz... Itt tények vannak, amiket megpróbálhatsz megcáfolni, de mint tudjuk a tények makacs dolgok. Régebbi cégemnél már a kedvezményes tagdíjat sem tudtam kitermelni, itt meg tudom fizetni a tagdíjat úgy, hogy most már az autót is bérlem, ami anno a megdicsőült cégnél hullott ki alólam. Igaz, semmivel sem jut több, de van alattam egy működő autó és nem vagyok tiltva a tagdíj miatt... Erre azt írnom, hogy most jobb a sorom, hülyeség lenne, viszont vannak tények, amik azt igazolják, hogy valami okból kifolyólag most hatékonyabban tudok dolgozni. Bandi, ez TÉNY! Azért nem értjük meg egymást és azért írod azt, hogy ez nem én vagyok, mert a cég érdekét ÉN nem mosom össze a taxis érdekével...mivel...és most figyelj nagyon: A CÉG ÉRDEKE NEM EGYENLŐ A TAXIS ÉRDEKÉVEL!!!
bemondó 2010.03.09. 05:30:40 / # 120590
avatar
Nem erre akartam írni, bocs:))
bemondó 2010.03.09. 05:29:52 / # 120589
avatar
Hozzátettem a "sajnos" kifejezést. Ezzel mintegy időzőjelbe raktam. SAJNOS ez már eredmény, hogy vmelyik cég nem CSÖKKENTI a tarifát. Ja és nem pálinkázom hetek óta!!! Sajnos:))
bemondó 2010.03.09. 05:24:05 / # 120588
avatar
"Szóval azt állítod, ha jól értelmezlek, hogy azok, akik jó stratégiát alkalmaztak, azok szégyelljék magukat és azok, akik teszetoszák voltak, megdicsőülnek." Jó stratégiát... beszarok. Ez nem Te vagy bazz.. Egyáltalán nem a cégért megyek ki nap mint nap. A családomért bazz. De magyarázd meg kérlek, hogy 61 forinttal kilométerenként olcsóbban szolgáltatni miért jobb nekem?
csogu 2010.03.09. 05:18:17 / # 120587
Azt meg még most sem tudom kibogarászni és elképzelni sem, hogy milyen agymosáson kell ahhoz keresztül menni, hogy a 96-os hozzászólásomra ez a válasz reakció jöjjön...
csogu 2010.03.09. 05:15:53 / # 120586
Ez a szégyen és dicsőség azért picit kiverte nálam a biztosítékot. Bandi és akkor hol volt ez a dicsőség, amikor a mostani nagy dicső cégek, a kisebb cégek alá mentek annyira, hogy azok már nem tudtak annyit visszapörgetni, mint a megdicsőültek és a taxisaikkal, mert azok ám az övéik, legalább annyira, mint a tiéd a Főtaxi, vitették...és nem 184-ért...de nem is 164 ért, hanem annál is olcsóbban, ha nagyon akarod visszakeresem a Zóna taxi kimutatását erről, mert ott még 94 forintos kilométer ár is szerepelt. Tudod ez akkor készült a Zónások részéről, amikor a megdicsőült cégek ellene fordultak...lett is utána nagy, szép, megdicsőült kuss. Azt most meg háborgás van, hogy a kis cégek visszavágtak a tarifacsökkentéssel...a taxisa meg kajálja a dumát....ehhhh...de mit is lehetne elvárni egy olyan szakmától, nemzettől, akiket már meg sem kell osztani, osztódnak azok maguktól:-((

csogu 2010.03.09. 05:04:06 / # 120584
Most komolyan kérdezlek....pálinkáztál? Mert egy szóval sem a Szenciről beszéltem....hiszen minden cégnél tiltva van, az "utaslenyúlás"...és azt hiszem, ha tarifacsökkentésről beszélünk, akkor sem egy cégről van szó, hanem minimum 3-4-ről és ha a tarifa tartásról, akkor is több cégről és nem csak a Főtaxiról. Egy szakmai "vitát" ne vigyél el személyeskedésbe kérlek, mert ez nem politikai fórum.
csogu 2010.03.09. 05:01:36 / # 120585
Hmmm...ahhoz, hogy válaszolni tudjak, ahhoz értenem is kellene, amit írtál. A tarifacsökkentés szégyen, a tarifatartás - szerintem - egyfajta dicsőség. A tarifacsökkentés egy stratégiai lépés volt azon cégvezetők részéről, akik ezt meglépték. Mint mára már tudjuk, jó lépés volt, mert elérték vele azt, amit szerettek volna. Tarifatartás egy ...hogy is fogalmazzak...hmmmm...szóval részben egyfajta gőg és hozzá nem értés eredménye...hiszen amikor azt hangoztattuk és voltunk egy páran, hogy ezt az egész szakma megsínyli és ezt gyorsan le kellene reagálni, akkor azt a választ kaptuk, hogy ugyan már, mit számít az az 50 autós kis cég, nem oszt, nem szoroz. Mint mára már világosan látszik, számított. Szóval azt állítod, ha jól értelmezlek, hogy azok, akik jó stratégiát alkalmaztak, azok szégyelljék magukat és azok, akik teszetoszák voltak, megdicsőülnek. Vesszek meg ha értem:-DDDDD Jobban tennéd ha csöndben lennél, ha a cégváltásodról kérdeznek, próbálsz magyarázkodni és ködös dolgokat egyszerűen összemosni. Mi van? :-))))) Magyarázkodik a franc, főleg nem neked, akivel volt hogy hajnali 3-kor egymást figyeltük a Tahiban, hogy melyikünk nincs épp ott, hogy a 2 órával rá (várhatóan) rendelő Berta urat felvegyük és amikor az 511 -től púdert kaptunk, akkor egyenként a halálát kívántuk....jó hosszú szenvedéssel:-))...és most egy olyan helyről beszélek, ahol a lakosság lélekszáma közel 40 ezer ember 3 perccel befogható területen. Mi ebben a ködös? Mi ebben a magyarázkodás? Nem tudtam előteremteni annál a cégnél azt, ami a szükséges volt ahhoz, hogy tovább is ott maradhassak. Ennyi és nem több. Becsődöltem és slussz-pássz. Bandi, az írásod második felére nem reagálnék...majd ha elég idős taxis leszel ahhoz, főleg tapasztalt, hogy megértsd...nem a "cégedhez" kell hűségesnek lenned, hanem a családodhoz és nem a cégért mész ki dolgozni, hanem pénzért, akkor magadtól is másként fogsz fogalmazni, nem szorulsz Te rá az én magyarázatomra.
bemondó 2010.03.09. 04:43:40 / # 120583
avatar
A Szenciről beszélsz.....ismerjük szinte mindannyian. ROSSZ példa:))
bemondó 2010.03.09. 04:41:13 / # 120582
avatar
Hej RICSIKE, Te a gombhoz akarod varrni a kabátot!!! Tudom, hogy minden eszközzel megpróbálod összemosni a feketét a fehérrel, de nem fog menni. A tarifacsökkentés szégyen, a tarifatartás - szerintem - egyfajta dicsőség. Sajnos. Sajnos dicsőség, de nem eredmény. Tudjuk, hogy az eredmény egy egységes tarifaszerkezet, megfelelő szabályozás létrehozása lenne, hogy legyen tervezhető életünk. DE! Jobban tennéd ha csöndben lennél, ha a cégváltásodról kérdeznek, próbálsz magyarázkodni és ködös dolgokat egyszerűen összemosni. A Móni azt mondta nekem, hogy azért kellett eljönnie a főtaxitól, mert "sűrű" lett a levegő körülötte, de neki a főtaxi marad az örök szerelem. Nem a céget próbálta lejáratni és minden fórumon magyarázkodni, hanem megmondta a frankót. Tedd meg ezt te is!! Az ilyen lózungokkal nem is tudok mit kezdeni, mint "te 225-ért gubbasztasz az autódba", mert én -ha hiszed, ha nem- megcsinálom a pénzem. Többet vállalok, többet vagyok kint, de megcsinálom. Te többet vállalsz, többet vagy kint és jóval olcsóbban . Ja, hogy bérelt autóval?? Volt sajátod is. Tudom mivel jösssz majd, várom is a válaszod!!:)))
csogu 2010.03.09. 04:33:45 / # 120581
Bandi, nem volt ma sok fuvarom, nem jól jött ki a lépés, de ketten is kérték a számom, hogy a továbbiakban velem szeretnének utazni...pedig nem 7-8-12 milliós autóval nyomom. Persze nem adtam meg, nem adhattam meg, mert az TILOS, kirúgás jár érte. Vagyis a vevő nem kaphatja azt a pénzéért, amit szeretne, mert az, aki nekem a fuvart közvetítette, védi(!) a vállalkozását!!! Mi mivel védjük a vállalkozásunkat? Mi, Bandi, mi...és nem más! Némelyikünk kinövi magát etikásnak, időmérőnek...azzal próbál tenni valamit?? Nem Bandi, ŐK sem a mi vállalkozásunkat védik, hanem a cégvezetőikét. Nulla...zéró, amit mi a vállalkozásunk érdekében teszünk. Na és pontosan annyit is szüretelhetünk, amennyit ültettünk: 0 Esküszöm a madaraknak több eszük van, mint nekünk...ők nem a madárijesztőtől várják, hogy a termés közelébe engedjen:-))...mert majd hosszútávon az hej de jó lesz neki, mert addig van csak rá szükség, amíg madár is van...:-DD
csogu 2010.03.09. 04:14:12 / # 120580
Azt hiszem neked elég csak 2 szót leírnom: Gábriel taxi
csogu 2010.03.09. 04:12:55 / # 120579
Ok, rendben, de akkor várd el a rókától is, hogy ne egyen tyúkot, mert akkor kevesebb éhező ember lesz a földön:-)) Milyen magasabb színvonalú szolgáltatásról beszélünk mi itt, amikor a legutolsó cégnél is 3-4 milliós autók rohangálnak? Ágyakat tegyenek az autókba, piával, nőkkel, vagy miről beszélünk? Vagy a biszex bárokhoz biszex sofőröket küldünk? 15 évvel ezelőtt lehetett magasabb színvonalú szolgáltatásról beszélni...ma már nem! Vagy igen? GPS rendszerű címkiadás, hogy a kedvesért a taxi már 1 perc alatt odaérjen és akkor nem 10, hanem 20 percet fogunk rá várni? INGYEN! Igen, neki a tarifa csökkentés a legegyszerűbb. Bandika, Te/Ti, akik 225 forintért gubbasztotok az autóitokba(?), az összesítésben ugyanolyan birkák vagytok, mint mi, akik 164-ért tesszük ugyanezt...maximum Ti a nagy büdös semmire, még büszkék is vagytok erre. A magasabb színvonalú és több reklámot KÖVETELŐ kollégáktól egyesével tépném ki a kütyüt, batyut, meg minden francot, akik miatt már a második cég összeomlását kellett megélnem...miközben igen...játszom, az autóért, a családért, az ÉLHETŐ életért. Vannak még mindig olyanok...és sajnos ez a többség, akik más nyomorult kollégáikat heroltozzák le, még mindig a maguk fajtáját tartják ellenségnek és azoktól várják a felemelkedést, akiknek pontosan csak annyit jelentesz, amennyit fizetsz nekik....hiszen ŐK VÁLLALKOZÓK ÉS VÉDIK IS AZ ÉRDEKEIKET!!! Reklámozzon? Minek? Hogy az idióta taxisához amikor beül, az meg sem tud szólalni, amikor az a szolgáltatás fogalmával sincs tisztában? Amikor olyan duplát odavág a kedvesnek, hogy az csak zeng! Akik csak a mának élnek...azok nem fogják tudni megtartani a reklámmal megszerezett utast! Színvonalbeli versenyzést....előre a karaoke taxikért, mikrót hátulra és hordóból Follyék a csapolt sör:-))
bemondó 2010.03.09. 03:29:55 / # 120578
avatar
Én elvárom a cégvezetőimtől, hogy védjék az én vállalkozásomat is, mert az hosszabb távon neki is jó!!! Ha egy cégtulaj KIZÁRÓLAG a saját válalkozása érdekében alkalmaz alacsonyabb tarifát az nem más, mint az alvállalkozói arculcsapása és cserbenhagyása!!!! Nem próbál versenyezni magasabb színvonalú szolgáltatással, nem próbál reklámozni egy kicsit többet, hanem a legegyszerűbb megoldást választja.....tarifát csökkent. És láss csodát....megindulnak a birkák a karámba. Milyen egyszerű kis játék ez. Játék az autóért, a családért, az életért. Micsoda jó kis valóságsó lehetne ebből.....
Oldalszám: 9