Hozzászólások száma: 199
Ugrás a hírhez Oldalszám: 10
Témakörök > Hírek fórumai > Amikor elpattan az a bizonyos húr A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
törölt felh. 2005.11.02. 13:57:34 / # 112704
avatar
Menj a francba te agyaska, nem mész te sajnos BKV járművel, mert csak a pofázmányod jár!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
törölt felh. 2005.11.02. 13:57:08 / # 112703
avatar
Akkor járok Bkv járművel. Azt azért kéretik nem elfelejteni a taxi hová tartozó szolgáltatás.
törölt felh. 2005.11.02. 13:56:45 / # 112697
avatar
Mi van akkor, ha igényed van a szolgáltatásra, de egyik szolgáltatóval sem vagy megelégedve?
törölt felh. 2005.11.02. 13:56:24 / # 112696
avatar
Én ezt úgy fogom fel, hogy vásárolok egy szolgáltatást, és fizetek érte. Ha nem vagyok vele megelégedve - és erre is volt példa -, akkor szolgáltatót váltok.

törölt felh. 2005.11.02. 12:37:23 / # 112702
avatar
Biztos, befizeted ezeknek a pénzt, amivel tovább tudnak sakkban tartani.
törölt felh. 2005.11.02. 12:37:02 / # 112701
avatar
Háát, ez van. Taxizgatok itt Budapesten húsz éve, aztán fogalmam sincs semmiről. Nem gazdagodtam meg, csak megélek. Valamit biztos rosszul csinálok.
törölt felh. 2005.11.02. 12:36:06 / # 112700
avatar
ezt is üdvözlöm city
törölt felh. 2005.11.02. 12:35:28 / # 112699
avatar
maximálisan üdvözlöm! city
törölt felh. 2005.11.02. 11:54:02 / # 112698
avatar
Gyerekek, ne heveskedjünk. Csendben is lehet ezt kérem alázattal. Minek hőbörögni, cselekedni kell. Javaslom, juttassunk el petíciót minden cégvezetőnek, hogy január 01-től nem vagyunk hajlandóak kedvezményes tarifával dolgozni, csak az alap tarifával. Ezek megegyeznek mindig a tarifa nagyságába, most is megtehetik. Karter van így is, akkor most legyen nekünk kedvező. Most is egyszerre emeltek csak keveset. Emeljenek többet. Cégvezető uraknak, a taxisoktól, a dolgozóktól! 2006.január 01.-től nem vagyunk tovább hajlandóak az egységesen bevezetett áraikon tovább szállítani az utazóközönséget. Ultimátumunk a következő. Január elsejétől 300 240 60 forintos áron vagyunk csak hajlandóak elvégezni a munkánk. Maguk nem értenek a taxizáshoz, maguk nem tudják mi zajlik az utcán. Mi, dolgozó emberek megelégeltük az önök befagyasztott árait, mi ebből nem élünk meg. Követeljük, hogy mint alvállalkozók nyereségesen üzemeltethessük a vállalkozásainkat. Elég volt a kizsákmányolásból, a kizsigerelésből. Napi megélhetési gondjaink vannak, ezt tessék megérteni és ennek tükrében megemelni a tarifákat. Minden emelkedett az elmúlt tíz évben, tisztességes megélhetést biztosítva a dolgozók családjának. Ez alól kivétel a taxisszakma. Kérnénk szíves tudomásul vevését a döntésünknek. Engedetlenség esetén sztrájkolhatnák, alkotmánybírósághoz fordulhatnánk. Sztrájkőrséget is fel kell állítani. Javasolnám erre a posztra a szakszervezeti vezetőt, mert attól már így is félnek a cégvezetők, hozzá nem mernének nyúlni. Vívjuk ki a függetlenségünket, egy emberhez méltó megélhetés reményében.

törölt felh. 2005.11.02. 11:53:33 / # 112695
avatar
Telefonszám tulajdonosok! Szerintem ismerős a megszólítás, rég írtam, de hü olvasója vagyok a történéseknek. Komolyabb baj van a taxis szakmában mint amire gondoltok kedves telefonszám tulajdonosok. Azt amit ti az árral műveltek azt csak is velünk borjukkal lehet megtenni, vagy idézhetném kedvenc diszpécserünket (Forgó urat) kávé, cigi meglegyen a többi nem számít! Ez is egy megoldás csak kinek mik az igényeik kedves telefonszám tulajok. Nyilván mi taxisok kiknek el kell tartani a családjukat stb. azért jövünk az utcára, hogy pénzt keresünk, de ti tulajok a nyomot áraitokkal ezt értsétek meg már végre becsületesen nem lehet. Nyilván ezért utcázunk, szállodázunk, éttermezünk stb. Azok a kollégák akik a telefonosból megélnek (tisztelet a kivételnek) mint valahol alkalmazott, az életben lecsúszott, gépező, kolléga kinek a cigire meg a kávéra elég az a megmaradt napi kettő- három ezer ft. Tulajok ezen gondolkozatok, hogy ők belehalnak, tönkre mennek akkor ti nektek ki fog tagdíjat fizetni. A színvonalat a szakmában viszont így nagyon nehéz lesz tartanotok, nekünk is könnyebb lenne üdén, frissen napi 8-10 órát az utcán eltölteni. Igen is üdvözlöm azt a kollégát aki a nem fizetéssel akar rávenni benneteket, hogy rendezzétek a tarifa kérdést. Jövőre is gondoljatok, hogy szeresünk újra jó hangulatban megérni taxizni!

törölt felh. 2005.11.02. 11:53:03 / # 112694
avatar
Neked fingod sincs az egészről. Nem lenne ennyi cég, nem oszlanának el ennyire a címek. Lenne 3 cég összesen, akkor érdemes lenne megállni Rákosborzasztón is. Cseszheted a helyismeretedet, ha a peremkerületekről menekülnöd kell be.
törölt felh. 2005.11.02. 11:52:39 / # 112693
avatar
Mit oldana meg 3 cég megszünése? A létszám maradna ugyanannyi, mert a három cégtől kikerülő taxisok mennének a megmaradó 7 céghez. A túlkínálat ugyanakkora lenne. Aztán meg minél kevesebb cég lesz, annál inkább emelhetnek tagdíjat. Pedig az így is emelkedett 30-40%-kal az elmúlt 2 évben. A kályházás meg egyszerűen a tudatlanság, városismeret hiánya miatt van.
törölt felh. 2005.11.02. 11:52:07 / # 112692
avatar
Szinte mindenki kályházik bizonyos mértékig, csak az ugat a kályházás ellen, aki nem volt az utcán 10-20-30 éve. Sok a cég, szünjön meg minimum 3 és akkor nem fognak a taxisok kályházni. A nagy okosok magyaráznak, hogy ők bezzeg a fénykorukban nem kályháztak. Nem hát bazd meg mert akkor nem 10 vérszívó volt még. Volt a főtaxi meg a volán, baromi ügyesek vagytok, hogy akkor nem kályháztatok. Pont ennyire vagytok idióták, pont ennyire nem tudjátok miről is beszéltek.
törölt felh. 2005.11.02. 11:51:21 / # 112691
avatar
Mondjuk, Tomajerről nem tudom, hogy dolgozik, de a Betyár és Csogu az igazi kályhás.
törölt felh. 2005.11.02. 11:50:48 / # 112690
avatar
Az oldalt szerkeszti a Kályhataxisok Síró-Zokogó Egylete.

törölt felh. 2005.11.02. 09:20:26 / # 112689
avatar
Fel kellene ébredni eftársokk, hogy vége a szocializmusnak, árakat a PIAC szabályozza, nem az állam. Aki nem tudja tartani a piac által kialakított árat, éhenhal. Nem csak a taxisoknál, mindenhol. Tessék gazdaságosan dolgozni, befejezni a kályhataxizást és a sírást.

törölt felh. 2005.11.02. 09:20:05 / # 112688
avatar
Komolyan monddom rémes amit itt müveltek. ELÉG LEGYEN MÁR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mindig a cégekkel vagytok elfoglalva. Nem mélto hozzátok ez amit itt csináltok, "anyáztok, hülyéztek, meg minden olyan undorito dolgott vágtok mások fejéhez.Normális dolog ez? A cégnél ahol dolgoztok elfogadtáttok a szabályokat,akkor miért mindig ezen vagytok kiakadva. Megvolt mindenki számára a lehetöség a fixtarifa be legyen vezetve és az álldatlan állapott megváltozzon AKKOR HOL VOLTATOK???????????????? Miért nem érdekelt akkor????? MERT MINDENKINEK JO IGY AHOGY VAN.... Miröl beszélünk?

törölt felh. 2005.11.02. 09:19:11 / # 112687
avatar
Édes vagy:-))) Köszönöm a tippeket! De hidd el, nem én irányítom, hogy itt a fórumon ki miről írjon A mi cikkünkben egyetlen szó nem hangzott el a Rádiotaxiról Palikám!!!:-) És a kocsidról is letépted a matricánkad:-( Nna sz'al, majd idővel alakul a többi céggel való kapcsolatunk is hidd el! Az, hogy az én autómon miért nincs kint a matrica? Egyszerű NEM ENGEDÉLYEZTÉK ! Ennyi. És miután, én per pill. még a taxiból élek, a szabályokat be kell tartanom. Persze lehetnék hős, és kiléphetnék. oszt mehetnék én is a Rádiotaxihoz, de annak asszem egyikőnk sem örülne:-))) A főtaxis sztorijával, amíg csak kiáltványként hangzik el, nincs mit kezdenem.. Nem ír olyan fogódzzót, aminek a nyomán elindulhatnánk, nem ír egy emilt, hogy beszélhessünk vele:-( Nna hirtelen ennyi, mert már sajna mennem kell, de délben jövök,oszt folytathassuk!:-))) tsá! tomajer
törölt felh. 2005.11.02. 09:17:57 / # 112686
avatar
milyen érdekes mindig velünk foglalkoztok én tudnék néhány példát amiről irni kellene kedves tomajer! a cégedről mintha hallgatnál ott nem vagy oroszlán bátor, miért nem irsz róla ,hogy miért nincs kint at autodon a hallotaxi matrica , nálunk már egy pár ember hordja még a góré kocsiján is láttam ! miért nem irsz az autok felháborító besorolásáról , miért nem irsz a vezetői terorról a nagyzolos ellenőri dolgokról mert ahhoz engedélyt kell kérned? - vagy miért nem irsz a cityben uralkodó dolgokról már vagy 200.000 Ft van beszedve tőlük vagy hogy müködik e a méreg drága központjuk! vagy miért nem irsz akockás kollega sirámairól? hát csak ennyi ne velünk foglalkozz te bátor katona!
törölt felh. 2005.11.02. 09:16:50 / # 112685
avatar
Én például ott dolgozom ( Rádió ) Nem érzem magam hülyének és meg tudok élni,igaz a magam szabályai szerint.Nem olyan rossz ez a cég mint a kívülállók azt gondolják ,mondják.Igaz egy - két diszpécser szemét de az még belefér.Avval a Pali is tisztában van ha bekeményitene sokan elmennének a cégétől,én is ,ezért nem teszi.Hagyjuk a Rádió taxit addig amíg más társaságoknál terrorban tartják a tagokat.Inkább őket nevezném hülyének,mert ezt hagyják.Vagy gürizel minden nap 12-14 órát és korán halsz vagy megoldod a dolgot napi 8-9 órás melóval 23-24 nappal.
Oldalszám: 10