Hozzászólások száma: 122
Oldalszám: 7
Témakörök > Droszt Híradó > megoldás a taxisok problémájára, avagy tegyünk valamit A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Rocktaxi 2009.05.10. 13:21:10 / # 110260
Én múltkor gereblyéztem a vizet... Nem tudom értitek-e? :-(

pretorianus 2009.05.10. 12:13:53 / # 110259
avatar
Tökéletes megoldás valóban, egy kis hibával: Tomajernek sajnos igaza van! Konkluzió: Az összes bajunknak magunk vagyunk az okozói, mert nem teszünk ellene. 1: Nem vállaljuk/vállalhatjuk a bevételkiesést 2: Nem teszünk/tehetünk a sztrájktörők ellen(mert ez az) 3: Nem akadályozzuk/akadályozhatjuk meg a rádióforgalmazást minden cégnél egyszerre Nekem azért tetszik a tendencia. Valaki legalább veszi a fáradságot, hogy foglalkozzon a dologgal.
tomajer 2009.05.10. 11:02:38 / # 110258
Helyes helyes!!! Nekem nagyon tetszik.. Sőt mindenkinek tetszeni fog. Van akinek annyira fog tetszeni, hogy megpróbálja, ezt a ragyogó ötletet. A többieknek meg azért fog tetszeni, mert a próbálók helyett ők vihetik el a fuvart, és nem egyel, hanem akár hárommal nyomhat a címre. Szép ez az elképzelés. És működne is. Csak éppen semmi értelme, ha nem a "döntő többség" vág bele. Ezt nem lehet egyénileg, ahogy mondtad, "saját döntésként"... Mert akkor csak azt döntöttem el, hogy önként, és dalolva éhenhalok:-( Nem tudom érted-e?
Guy Fawkes 2009.05.10. 08:01:58 / # 110257
avatar
Kedves Taxisok! A problémáitokra a megoldás talán az volna, ha kicsit felülvizsgálnátok azt a maszlagot amit a telefonszám tulajdonosok lenyomnak a torkotokon! A jobb érthetőség kedvéért egy történeten keresztül nézzük ezt meg, hívják a taxisunkat Ede bácsinak. Kezdetben Ede bácsi csak beülős - integetős utasokat szállított. Állt az út szélén , nyugodtan olvasgatott , rejtvényt fejtett, az utasok pedig odamentek hozzá vagy ha éppen úton volt akkor leintették. Ede bácsi nem élt folyamatos stresszben, nem volt URH-rádiója sem (kódja mint a birkáknak) egyszerűen Ő volt Ede bácsi a taxis akivel mindig lehetett jókat beszélgetni. Ezt látva egy érdekcsoport törni kezdte a fejét hogyan juthatnának ők is bevételhez ebből az egyszerű megélhetésből. Mivel ennek a szolgáltatásnak csak 2 összetevője van (Ede bácsi + Aki utazni szeretne) valahogyan be kellett épülni kettőjük közé és elhitetni velük hogy ez szükséges és hasznos. Ez kb. olyan mint ha egy körzeti orvossal elhitetnék, hogy szüksége van egy telefonszám tulajdonosra ahhoz ,hogy még több páciense legyen. Rövidesen ők is betegre „nyomnának” és különböző kedvezményeket adna a „betegszervező” az orvosok zsebéből azoknak a páciensek akik rajtuk keresztül hívnak orvost! A körzeti orvosok fizetnék a tagdíjat , hogy olcsóbban többet dolgozhassanak kapnának felvasalható matricát és a pecsétszámuk utolsó 4 számjegye lenne az Urh-kódjuk. Nevetséges? AZ! Pont annyira mint amit veletek művelnek! Elhitették veletek, hogy csak címkiadással juthattok el az utazóközönséghez és csak rajtuk keresztül. Elhittétek ezt annak reményében, hogy tervezhetőbbé tegyétek bevételeiteket , több utast vihessetek és mind máig ez a mézesmadzag. Azok akiknek átengedtétek az irányítást a tervezhető megélhetés biztosításának illúziójáért már rég a fejetekre nőttek! Embertelen szabályokat állítottak nektek csak néhány ezek közül: 1 perccel vívtok a címekért , majd jön a stressz és felesleges kockázat, hogy odaérj a címre időn belül és megvárhasd az utast aki 15 perc múlva kéri az autót és ehhez még késik 10 percet nevetséges tarifákat szabnak , mivel nem ők adják a kedvezményt hanem TI! Ők ugyanúgy beszedik a tagdíjat többszörösen pacsik és tiltás megváltások címén. Egyedül ti dolgoztok többet kevesebb pénzért! Etikára cibálnak minden apróságért és minden lehetséges módon éreztetik veletek az alárendelt pozíciótokat! Vajon miét van az hogy ha Ti hallotok félre valamit a recsegő rádión keresztül , vagy nem értek oda a címre 3 percen belül a forgalom miatt amit nem láthattok előre, vagy nem a megfelelő időzítésben és esetben vagy többször nyomjátok meg a gombot azért büntetés jár , (mint az idomított majmok esetében, akiknek bizonyos inger esetén gombokat kell nyomogatniuk) ,de ha a címen nincs utas ahova küldenek vagy rossz helyre küldenek és ezáltal anyagi kár is ér benneteket, akkor csak „Sajnálom!” vagy „Gyere el!” vagy „Állj meg!” minden felelősségre vonás nélkül? Nektek anyagi károtok származik minden tévedésükből amit el bagatellizálnak, de őket milyen kár éri ha Ti hibáztok? Mindez csupán azért , mert fent kell tartani a látszatát fontosságuknak és felsőbbrendűségüknek! Egy változást elindítani egyszerű dolog. Csupán elhatározás kérdése! Kezdjétek úgy, hogy hétvégén vagy amikor öntik a címeket ne dolgozzatok rádióról. Ennek az lesz az eredménye hogy az utasok megelégelik, hogy ilyen esetekben nem tudnak kocsit küldeni a cégek belátható időn belül és lesétálnak az utcára ahol minden 3. autó Taxi! Még csak kevesebbet sem fogtok keresni a beülős tarifák miatt! Igaz le kell mondani a csekkes és költségröhelyes fuvarok nagy részéről és az 1500Ft-os reptéri transzfer feliratú túrórudi csomagolás elfogadásáról is. Menni fog? Minél többen betartjátok az ilyen pörgős napokon a rádiócsendet annál hamarabb megkezdődik a változás! Nincs szükség a nevetek felvállalására, aláírás gyűjtésére, sőt még csak beszélni sem kell róla senkinek ! Hozz egy döntést! Ki , ha nem Te? Hol , ha nem itt? Mikor, ha nem most? Persze könnyebb a körülményekre vagy másokra hivatkozva nem tenni semmit és vétlen áldozatként gondolni magadra , de TUDD ,hogy azért az élethelyzetért amiben most vagy személy szerint Te vagy a felelős a döntéseid révén amiket meghoztál vagy nem hoztál meg ! Guy Fawkes

mew 2009.03.04. 01:17:49 / # 110256
avatar
...ja értem, trutyi. Hogy ültél bele?

mew 2009.03.04. 01:16:30 / # 110255
avatar
Mindenhol tuti! Mi az hogy tuti?

csogu 2009.03.03. 23:28:54 / # 110254
Igen, itt ülök a tutiban...
hallo 2009.03.03. 22:58:23 / # 110253
avatar
Pontosan ez a mondanivalóm lényege! Csak akkor életképes, ha össze fogunk, ha nem akkor teljesen okafogyott a dolog, és tuti éhenhalás a felállóknak!!!!!! Még egy céget nem bír el Budapest, bármennyire is vagy toppon! Gondolj csak a T4-re 5 év alatt jutott el idáig! És tudjuk milyen áron! Így nem üzemképes az elmélet!!! Csak akkor, ha ezzel egyídőben, legalább 3-4 cég eltűnik!...
hallo 2009.03.03. 22:51:27 / # 110252
avatar
akkor hívjál, ha gondolod! Küldem egy esemest, hogy könnyebb legyen!))) Ricsi! te kint vagyol?

tomajer 2009.03.03. 22:49:02 / # 110251
Sorry! Nálam már mindenki alszik...ez egy nappalos család:-)
csogu 2009.03.03. 22:46:34 / # 110250
Hidd el, ezt én is már mondtam Tamásnak, de nekem nem hitt:-))
hallo 2009.03.03. 22:45:50 / # 110249
avatar
azért elég az hozzá, hogy bekapcsolt telefont könnyebb lenne felhívni)))

csogu 2009.03.03. 22:42:52 / # 110248
Misztikus? Inkább titokzatos, nem?:-)
tomajer 2009.03.03. 22:42:06 / # 110247
Ricsi kicsit misztikus lett:-) Mindenestre, eddig még senkinek nem haraptam le a fejét:-) Egy emil is megteszi...:-)
csogu 2009.03.03. 22:38:10 / # 110246
Szia! Nagyon fontos oka van annak, hogy ezt kérte tőled tomajer. Nem szokásunk ezt tenni, így gondolhatod, hogy nyomós érv van mögötte! Annyit előlegbe, hogy Te lepődnél meg, hogy mi miatt kéri ezt a Tamás...nem rossz dolog!
hallo 2009.03.03. 22:33:24 / # 110245
avatar
Tomi! attol félek, hogyha felhívlak, nagyon csalódott leszel, ha rájössz ki is vagyok!!!)
tomajer 2009.03.03. 22:02:17 / # 110244
Hélló! Van végre neted, vagy bementél a kertészbe? :-)
Csumi 2009.03.03. 20:37:55 / # 110243
avatar
...Én is. Ja,....Nem. Én Apukánál írtam alá.. :-))
tomajer 2009.03.03. 15:12:42 / # 110226
Hallo úrnak írtam egy emilt...jó lenne, ha benézne a postaládájába!:-)

csogu 2009.03.03. 14:17:26 / # 110242
Egyetértek, mind a két beírásoddal:-)) Hogy mik vannak, mi?:-)
Oldalszám: 7