Hozzászólások száma: 122
Oldalszám: 7
Témakörök > Droszt Híradó > megoldás a taxisok problémájára, avagy tegyünk valamit A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
rosszqtya 2009.05.11. 19:18:38 / # 110280
avatar
én ma és holnap is sztrájkolok! :))
thomas 2009.05.11. 18:45:12 / # 110279
Az nem ér. Sztrájk,csak a munkahelyen lehet! :-)
csogu 2009.05.11. 18:34:47 / # 110278
Én még sztrájkolok 30 percet, azt utána megyek ki meló:-)
thomas 2009.05.11. 18:29:40 / # 110277
A megoldás:laptop. Akkor hirdess sztrájkot,ha pont nincs utasod! :-)
csogu 2009.05.11. 18:27:03 / # 110276
[i] Kedves Tomajer! Te meg tudod csinálni, már van benne tapasztalatod , tudod milyen hibákat nem szabad újra elkövetni![/i] Igen, tudja mi az a hiba, amit nem szabad elkövetni. Újrakezdeni a szervezkedést...ez az első és a legnagyobb hiba, amit nem szabad elkövetni...és ezt mind megtanultuk, akik valaha is részt vettünk egy ilyenben.
Guy Fawkes 2009.05.11. 18:18:30 / # 110275
avatar
Kedves Tomajer! Te meg tudod csinálni, már van benne tapasztalatod , tudod milyen hibákat nem szabad újra elkövetni! Szervezd meg a csapatot de kell hozzá egy gondolat ami mögé felsorakoznak az emberek ...egy eszme.. Tedd ki a főoldalra az irományt ha jónak látod hogy mindenki láthassa... Guy Fawkes
csili 2009.05.11. 18:03:45 / # 110274
avatar
" Van egy óvatos javaslatom. Délelőtt, és este 10 órától 5 percen keresztül ne hallgassunk rádiót, ne vegyünk fel címet. Szerintem ennyi "kockázat" még ebben az ínséges időben is belefér. " Sajnos "sztrájktöréssel" indítottam óvatos kezdeményezésem.Háromnegyed tízkor beültek hozzám, és jóval elmúlt 10 óra, mire végeztünk. Mereészebb javaslatom: 10 órától (délelőtt, ill. este) tíz percen keresztül sztrájkoljunk.
tomajer 2009.05.11. 17:51:44 / # 110273
Jja igen. Nem azért küldtelek oda, hogy ott "jobb" emberek vannak, hanem hogy lásd miként vélekednek az utolsó sziszifuszi munkával életre keltett, és dugába döntött szakszervezet vezetőiről:-(
tomajer 2009.05.11. 17:49:14 / # 110272
Szólj, ha találsz ilyet.:-) Nekem tizet nem sikerült:-(
thomas 2009.05.11. 17:46:53 / # 110271
Hát persze,hogy egyetértek veled,minden szavaddal. Csak a folyamat,amíg odáig érnénk,hogy a "híradók bemondanák",na az az út lenne picit rögös. Valamilyen szinten birkák vagyunk az tuti. Amíg olyan címet vígan felvesz valaki,ahol az előző kolléga(van hogy 2X) megégett,vagy addig jár a taxikájával,míg ki nem hullik alóla,nehezen fogja megérteni a lényeget. Már,ha eljutott hozzá...
Guy Fawkes 2009.05.11. 17:07:49 / # 110270
avatar
Tomajer: Azon a fórumon nincs semmi érdekes, az emberek tovább beszélgetnek a semmiről... Én azokhoz beszélek akik már nem alvajárók! Akik nem másokat okolnak a körülményekért... Guy Fawkes

tomajer 2009.05.11. 11:00:54 / # 110269
tomajer 2009.05.11. 10:56:38 / # 110268
Minden szavad igaz! És természetesen nem tehetsz róla, hogy nem tudod, kivel beszélgetsz, és ő..ők mit tettek eddig ezen ügyek érdekében. Nem várható el senkitől, hogy végigolvassa, az index, és a hallotaxi összes vonatkozó fórumát:-) Hidd el, engem nem kell meggyőznöd:-)
Guy Fawkes 2009.05.11. 10:37:52 / # 110267
avatar
Kedves CoolTaxi és mindenki! Nem azt mondtam ,hogy ezt egyénileg tegyétek meg! Az "Tiszavirág" életű volna... Ez volna a szakszervezet dolga ,hogy egy ilyet megszervezzen és egy egészen más tárgyalási pozícióba kerüljetek a T.SZ.T.-kel! Nincs helye többé semmilyen inkorrekt szabálynak vagy zsarnokoskodásnak a TSZT részéről! Ez persze nem munkabeszüntetés, mivel mindenki dolgozna csak nem rádióról... A híradók bemondanák hogy a Taxisok megértésüket kérik a körülmények miatt de nem áll módjukban tovább együttműködni a jelenlegi rendszerben TSZT-kel ezért nem fogadnak a továbbiakban telefonos rendeléseket! A szolgáltatás az utcáról folyamatosan igénybe vehető New York-i taxi sűrűséggel! Üdvözlettel: A Magyar Taxisok Érdekképviselete! Guy Fawkes
cooltaxi 2009.05.11. 08:46:20 / # 110266
avatar
Isten látja lelkem,egyetértek minden szavaddal! És most jönne az hogy DE!!!.... Tudod mit? Nem jön! Hozzak egy döntést?Oké.Itt és most? Rendben. Nem veszek fel rádión címet.És még csak beszélni sem fogok róla senkinek ! A többit had bízzam az intelligenciádra. Éhen halok ugye sejted! Induljunk ki abból hogy egy adott cégen belül talán, ismétlem TALÁN! megoldható lenne egy ilyen összefogás. A kocsira majd hiába váró utas mit csinál? Felhív egy másik céget amelyik aztán tapsikol a gyönyörtől majd hirdetést add fel,hogy gkvezetőket vesz fel a "dinamikusan fejlődő címmenyiség" okán. A jelenlegi cégem meg lassan beadhatja a kulcsot.A tagság szétszéled és minden ott folytatódik ahol volt. Amikor -más okból - megszűnt az Est taxi, talán megszaporodtak az utcai fuvarok?Hisz hiába telefonáltak oda az utasok,többé nem kaptak taxit. Egy csudát.Kerestek az utasok más fuvarszervező irodát. Mondom,egyetértek az írásoddal,csak épp a realitás más. Az utasokat,hogy vonod be? Hogy kényszerítsük rá őket,hogy feladva az eddigi kényelmet,ami a lakása elé gördülő ingyenes kocsi jelentette, a számukra macerásabb leintést vagy drosztig sétálás válasszák? Talán ha eltörölnék az ingyenes kiállást,az lehetne az első lépcső.De addig.. Szóval az egész olybá tűnik,mintha egy maroknyi elszánt ember kiállna az Alpok lejtőjére, hogy elállja a lavina útját. Remélem érted és nem félreérted amit mondani szerettem volna ezzel.
Guy Fawkes 2009.05.11. 08:10:15 / # 110265
avatar
Kedves Tomajer , Pretorianus és Thomas! Láthatjátok , hogy nincs valódi érdekképviselete a taxisoknak! Egy valódi érdekképviselet mellett nem volna lehetséges a jelenlegi helyzet kialakulása! Az érdekképviselet elsődleges feladata, hogy meghirdesse a rádiócsendet és új alapokra helyezze ezt a végtelenségig eltorzult rendszert! Nem kell hozzá más, csupán józan paraszti ész … Vagy mi történne akkor, ha megszerveznének egy-két tagdíj mentes hónapot? Mindenkit letiltanának és csak a seggnyaló „etikások” meg időmérők dolgoznának? Állítólag van élet az URH-n túl is... Igaz megbeszéléses alapon mennek a fuvarok … vagy beülős tarifával... Na de hát ki akarna néhány csekkes-utólag fizetős 880 Ft-os fuvart lecserélni azokra a szar „megegyezős” - beülős fuvarokra? 8 óra alatt hány címet tudsz felvenni ? Nem volna egyszerűbb, ha többen integetnének mivel telefonon nem tudják őket kiszolgálni ? Aki pedig házhoz akar taxit az fizessen felárat! Ha pedig „megéget” a diszpécser akkor szerződést szeg! – így jár a kárpótlás /üzemanyag + várakozás+ ezen teljes idő alatt elmaradt fuvarok/ összegeként ! Persze a cégeknek nem drága a te benzined sem a te időd... „Sajnálom , gyere el!” Akkor sajnálná , ha az ő fizetéséből vonnák le a tévedéseit ahogyan veletek teszik! 1 címtévesztés , vagy rossz név a telefonszámhoz ..stb ugyan annyit érne a diszpécsernek vagy a taxi társaságnak anyagilag mint neked amikor te hibázol! A meg nem váltható napokat számolhatnátok 15.000- Ft-tal ... Akkor te mondhatnád hogy „SAJNÁLOM! , de nekem is fizetnem kell ha én tévedek!” Guy Fawkes

csili 2009.05.11. 04:30:28 / # 110264
avatar
Van egy óvatos javaslatom. Délelőtt, és este 10 órától 5 percen keresztül ne hallgassunk rádiót, ne vegyünk fel címet. Szerintem ennyi "kockázat" még ebben az ínséges időben is belefér.

thomas 2009.05.10. 16:22:00 / # 110263
...akit elszállítunk a 126,184,186 tarifa kitalálóihoz!
törölt felh. 2009.05.10. 15:49:19 / # 110262
avatar
Ott az igazság a késes mondatban!!! Az elképzelés nagyon jó, azzal megfejelve, hogy aki mégis címet mer felvenni, amellé beültetünk egy késest!
thomas 2009.05.10. 15:04:51 / # 110261
Szépet álmodtál,köszi. Bárcsak megvalósítható lenne,de sajnos... És már is megyek negatívba. Amíg olyan "kollégák" vannak köztünk,akik annak a taxisnak az utasait(vígan dalolva,majd még meg is magyarázva!)beülteti maga mellé,akik előtte kést rántottak. Háát? Nekik nehéz lesz azonosulni gondolataiddal. Persze az jó lenne,ha Minden Taxis olvasná a Hallótaxit. :-) Szerintem ezen bukik a dolog.Nem jut el a HÍR a kollégákhoz!
Oldalszám: 7