Hozzászólások száma: 227
Oldalszám: 12
Témakörök > Droszt Híradó > Airport Taxi mit keres itt??? A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
törölt felh. 2006.03.16. 12:07:24 / # 109633
avatar
Reptér is magán tulajdon! Vagyis a reptér tulajdona...ha jól tudom, így ott is ő mondja meg, hogy mi a "rend".
törölt felh. 2006.03.16. 12:05:40 / # 109632
avatar
Korrekt, erről beszéltem. NEKEM ezért kolléga minden utcán dolgozó TAXIS!!! Nem ő, nem te, de még tomajer sem tehet erről ( mondjuk ő gyanús) a kialakult helyzetről. Akkor meg mit bántsam én őt? SŐT, tovább megyek!!!!!!!!!!!!! Nem is minden cégvezető tehet róla!!! Hiszen ha valaki megbolondul és elkezd az árakkal lefelé menni, visszapörgetni, akkor vele kell haladnom, különben végem. ÍGy egy kényszerlépés a többi cég részéről. Aki ezt nem fogadja el, abban csak a vad düh dolgozik. Azt kellene tudni ki kezdte el ezt az egész baromságot, és akkor Ő, egyszemélyben több ezer taxis megnyomorítója, Ő a taxis szakma SZÉGYENE!!!
tomajer 2006.03.16. 11:32:03 / # 109631
A reptér elfoglalása még az őskorban történt. Az első pofon volt a taxisok "szabad népének" Alapja, és mintája volt a későbbi drosztfoglalásoknak, a taxistársadalom gerinctörésének. Onnan datálható, védtelenségünk, kihasználhatóságunk, "birkaságunk" Ott történt meg először, hogy a többséget terorizálhatta a kisebbség, ott fordult először taxis-taxis ellen!!! Akit akkor onnan elzavartak, megaláztak, bántalmazták akár őt akár az autóját, az nem bocsát meg. Később megszoktuk, még később meg már természetesnek tartottuk, hogy így bánnak velünk. A mai helyzet meg, hogy legalizálva zajlik ugyanez az egész városban. Kinek lehetne kifogasa az ellen, ha a repülőteret üzemeltető társaság versenytárgyalást írna ki a taxiszolgáltatásra, azt egy cég megnyeri, és csak az dolgozhat onnan??? Az meg, hogy a feltételek úgy legyenek kiírva, hogy azt a versenytárgyalást előre tudhatóan X cég nyerhesse csak meg, ugye tudjuk, hogy megoldható, és nem lenne példátlan a szakmában:-(

AVH 2006.03.16. 11:15:20 / # 109628
avatar
Nem mindegy ki kér meg. Minden épkézláb helyért fizetni kell. Mitől más a helypénz fizetés az oktogonon, vagy a mammutnál. mint a nagy taxivállalati 30% visszapörgetés. Mitől más?
AVH 2006.03.16. 11:12:24 / # 109627
avatar
tegnap óta
tavri 2006.03.16. 11:10:10 / # 109626
avatar
Kollégám! én nem tudom, hogy mióta taxizol!? Talán menjél ki a reptérre és próbálj meg beálni a neked is fenntartott taxiállomásra. Mi a különbség?! a szigeten max a rendezők kérnek meg, hogy ne állj meg, mert azt a helyet a tulaj bérli. Hogy kit enged be a szigetre a bérlő, vagy kit enged megállni a szórakozóhelye előtt a tulaj a magán ügye. Az viszont durva, hogy egy taxiállomáson nem állhatsz meg, és még durvábban próbálnak elküldeni. Természetesen, nem a malév dolgozói, hanem a taxisok. Ha nem érted, akkor talán valaki magyarázzael érthetőbben. Gondolkozz!!
2006.03.16. 11:09:34 / # 109625
avatar
így
AVH 2006.03.16. 11:03:13 / # 109624
avatar
Magyarázzátok már el Nekem a tudatlannak, a 93 éves baszottnagy 'multi' FŐTAXI mitől korrektebb, vagy szebb mint az airport vagy a tourist. Vonj párhuzamot a sziget és a reptér között itt is ott is nagy a fuvarigény, itt is ott is csak egy társaság állhat be szabályosan, a többi mehet a parkolóba. itt is ott is kifizetnek a 'A NAGY ÜZLETEMBERNEK' egy kisebb vagyont, hogy onnan fuvarozhassanak. Mitől szebb a Főtaxi? Sziget fesztivál a Citytaxi kifizeti a lét a sziget kft.-nek és pörög egy hétig, a többi meg boxol a molkúton a Securitatéval. Mitől szebb a Citytaxi. Taxi 2000 megvette a westend kapuit, oda más nem állhat. Mitől szebb mint az airport vagy a tourist? Sorolhatnám a példákat. Esküszöm szeretném megérteni.

AVH 2006.03.16. 10:53:01 / # 109623
avatar
Innentől kezdve, pont ugyanolyan kollégáim mint Te vagy. Pont ugyanúgy 'ÜZLETEMBEREK' intézik ki hol állhat. Mindenki fizet érte, van aki egyenes adásban 'az ÜZLETEMBEREKNEK', van aki a borzalmasannagytaximentestaxivállalat bestof pénztárába, ahonnan ugyanúgy a védelmet adó 'ÜZLETEMBEREK' zsebébe csordogál tovább. EZ SOHA NEM FOG MEGVÁTOZNI!
Csumi 2006.03.16. 10:48:51 / # 109622
avatar
Igazad van, de az erőszak semmiképp nem a megoldás! (főleg úgy nem ,hogy a háttérben már rég nem az ott álló taxisok vannak! Ők is "tagdíjat" fizetnek VALAKIKNEK ha érted mire gondolok, és azok a valakik intézik a "problémákat")
2006.03.16. 10:39:16 / # 109621
avatar
de, sajnos feladatomnak érzem, hisz én is itt dolgozom, ismerem őket, vagy legalábbis jobban ismerem őket, mint itt bárki. És épp ezt a fórum dolgot akartam megemlíteni.Egy nyilvános fórumon az vesz részt, mond véleményt és hirdet, aki akar.Épp ez benne a szép. Az ott dolgozó taxisok....hát, tudod, legtöbbje csak belekerült ebbe a helyzetbe, és nem is biztos, h maradéktalanul egyetértenek vele.Beléptek, mert itt gondolták biztosnak a megélhetésüket, az már kéréds, h mennyire jött be nekik. Ha én most elmondanám nektek, h jelen pillanatban hány cím van elöttem... Tomajer, neked lehet róla halvány fogalmad, hisz jártál itt:D:D:D Szóval sztem a repteret irigyelni talán, ismétlem talán csak a nyári szezonban lehetne. Más kérdés, h elvileg(ismétlem elvileg)ez egy szabad ország, mindenkinek joga lenne oda állni ahova akar.
AVH 2006.03.16. 10:35:15 / # 109620
avatar
Mennyi helyet soroljunk fel, ahogy pont ugyanúgy nem lehet megállni. mindenki tépi a száját, odamenni egysem mer a haverjaival. pedig sok lúd disznót győz. egy ilyen droszt elfoglalásához, nem kellene nagy szervező erő, sem tehetség. időt kellene szánni rá. Egyetlen akadálya, hogy a sok jó kiállású nap 20-on 30-on felül termelő best of, meg majdnem bestof taxis a telebrifkóval, a 6. fuvarmentes óra után, cigit nem tud venni magának. a 9. ben pedig éhen pusztul, a 12. órában pedig viszi a végrehajtó a lizingelt leprát.
2006.03.16. 10:31:42 / # 109619
avatar
nem, valóban nem az én hibám...de nem is az összes ott drosztoló hibája, legfeljebb az, h ehhez a céghez pártoltak, márha ezt hibának lehet egyáltalán nevezni. Épp pár hete kellett lefordítanom egy szöveget a londoni reptérről(ua. a tulajdonos, aki a magyar repteret megvette), nos, ott sem állhat mindenki, sőőőt, akik ott állnak komoly pénzeket fizetnek csak a helyért.
tomajer 2006.03.16. 10:28:40 / # 109618
A reptéri status quo, és annak kialakulása -az elmúlt 15 év-, a budapesti taxi szégyene! Miután e történet legsötétebb fejezeteinél, te még nem is éltél, (na jó babáztál:-)) ne vedd magadra, és ne érezd feladatodnak, a témáról való vitát. Mindenkinek meg kell értenie, és el kell fogadnia, hogy a taxistársadalomnak, igen markáns véleménye van az ottani állapotokról, és az ott dolgozó taxisokról. Ez a fórum talán alkalmas lesz rá, hogy a régi sérelmeket kibeszéljük, megismerjük a másikat, és talán egyszer újra kollegának érezzük egymást.
Csumi 2006.03.16. 10:11:49 / # 109617
avatar
Na jóó, azért ilyen sincs sehol máshol, hogy egy nemzetközi repülőtéren nem állhat meg társasághoz tartozó taxi, csak x méterrel odébb eldugva a parkolóban kijelölt pár helyen, régebben még ott sem! A többit nem is említem, nem a Te hibád........
2006.03.16. 09:32:00 / # 109616
avatar
Fúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú, nem akartam hozzászólni a dologhoz, hisz én nem taxis vagyok, csak diszpécser.De a fenét, nem bírok elmenni mellette. Próbálom szépen megfogalmazni, amit szeretnék. Az egyik része a dolgonak, amit itt már előttem mondtak, nem mi(az Airport taxi) hirdetünk, hanem a Turist másrészt, a hirdetési felülethez mindenkinek joga van.És ha én veszem meg a helyet, és azt hirdetem, h női bugyik kaphatók nálam?????????És?Megvettem, jogom van. A harmadik dolog, itt is emberek dolgoznak.vannak jobbak és vannak rosszabbak. És végül.A Reptér egy különös szerzet.Igaz, h 2 cég különösen nagy falysúllyal képviselteti magát, de a 2-esnél minden társaságnak x férőhelyes parkoló van kialakítva. Amúgy, tudod mit?az ott dolgozó KOLLEGÁKNAK épp elég bajuk van.Jobb neked ha nem tudod, h milyen problémák ezek....

AVH 2006.03.16. 07:31:33 / # 109615
avatar
Pont olyan szaros seggű taxisok mint mi vagyunk! kár a szóért miattuk. egyformák vagyunk mind.
carlotax 2006.03.16. 00:56:28 / # 109614
Válasz magamnak,és csipinek!! Egy kis kiegészítést mellékelek!Nem jól fejeztem ki magam."Taxisok"-tehát kollégák,és mivel egy foglalkozást űzünk így kénytelenek vagyunk annak tekinteni őket!!! De más dolog,hogy én,vagy más,nem érzi őket annak!!Hiszen még köszönni sem tudnak,persze ez más kollégákra is igaz,még cégen belül is!!!! De ezt gondolom nem kell részleteznem!Az elején minden kollégámnak intettem,aztán volt aki visszaintett,volt aki nem.Ma már általában akkor intek ha ő int felém.Ez olyan mint a motorosoknál,ha elmentek egymás mellett intettek,de ma már az sem a régi!Van kollégám aki átment az Airportosokhoz és már ők sem a régiek!Ott megváltoztak,felsőbbrendüeknek tartják magukat.....Miért?Mert Merciük van,vagy élvezik,hogy elhajthatnak valakit a helyükről/már akit tudnak/!!! Hát ezért nem érzem őket kollégáknak,és valószinű,hogy ők sem minket!!!
carlotax 2006.03.15. 21:19:25 / # 109613
Hali. Igazad van,ezeket én sem tartom kollégáknak!!
törölt felh. 2006.03.15. 11:56:57 / # 109612
avatar
Semmi gond, nem kell mindenben feltétlen egyetértenünk, csak el kell(ene) fogadni, hogy van más vélemény is. De szerintem ez nálad nem lesz gond:)
Oldalszám: 12