Hozzászólások száma: 1171
Oldalszám: 59
Témakörök > Droszt Híradó > KÉRDÉSEINK diszpécserekhez, telefonosokhoz, mindenféle rendű, rangú, központban dolgozókhoz! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
csogu 2008.05.28. 00:06:07 / # 105263
Ez akkor van, amikor álmos(szerintem). Viszont érteni hogy melyik kerületbe kér, ami nem hátrány, mert nagyon bután tudok nézni amikor kiderül, hogy nem XIII. kerület, hanem III. kerület az, ahova kérnek taxit én meg lazán nyomok 5 perccel. Meg a XVIII. kerületet tudom behallani XIII. kerületnek néha. Dodinál ez érthető. Mondjuk ha érezhetően befáradt, akkor néha valóban egybefolynak a betűk.
utolsó senki 2008.05.27. 21:08:27 / # 105262
avatar
Nagyon ritka az,ha előkébe kérik az autót,hogy ne kérjen véleményt a reptérre való kijutáshoz! (idő,költég stb...) De nálunk ki van adva utasításba,hogy NEM LEHET BEMONDANI a repterest! (egyébként "bemondó"n múlik,hozzáteszi-e...ő mindig bemondja)
utolsó senki 2008.05.27. 21:03:03 / # 105261
avatar
Üdvözöllek Kókadt Sanyi(ez szerintem találó nick lenne...),azért nem kellene a cb-t túlrajongani,a múltkor is ültem az újpesti helyemen a Bandival, -kérek 4.ker xzsrvzsxc utyndhfg 3+ -5,10 negyed -prütty 430 mennyilenne? -nem tudom,nem értettem az utcát,de negyed biztos... Mi meg ott álltunk szerintem 3- 5 percnyire,de hát...összenéztünk-mi vaaannn? Ennyit a cb diktálásáról! Nevem varjú,erre mit válaszolsz?
rosszqtya 2008.05.27. 16:49:07 / # 105258
avatar
abszurd akkor lesz, hogy úgy jártsz mint egy kollega pár éve a 19ben az adyn... 80nal vágták oldalba páran meghalltak... aztán a számlálásnál 5 halott lesz melletted, te meg 80 évre börtönbe vonusz, mert _éhes_ voltál én se viszem el! szerintem legtöbbünknek megvan a magunk keresztje, nem kell még a nyakunkba venni ilyen felelősséget, _semmi_ pénzért! jó multkor egy fehérvárt buktam miatta! de nem vagyok börtönben...
rosszqtya 2008.05.27. 16:46:26 / # 105257
avatar
ha nem írja rá a felvevő vs nem mondja az utas akkor nincs rajta 10ből 3x így járok... de add vissza egy lófaszért :o)
csogu 2008.05.27. 16:15:38 / # 105256
Ok, mint ahogy az tőlem megszokott, megint hülyeséget beszéltem...nem az változott meg. Na, itt a legfrisebb változat, 2007-es. Ez a mérvadó!!! Ez alapján lehet osztani az észt. [b] Személyszállítással kapcsolatos szabályváltozások: Új fogalom: Gyermekbiztonsági rendszer integrált gyermekbiztonsági rendszer: hevederek vagy hajlékony elemek kombinációja, biztonsági csattal, beállító eszközökkel, tartozékokkal és egyes esetekben kiegészítő székkel és/vagy ütközésvédelemmel együtt, amit a saját beépített hevederrel vagy hevederekkel rögzítenek; nem integrált gyermekbiztonsági rendszer: részleges biztonsági rendszer, amely a felnőttek számára szolgáló biztonsági övvel együtt használva - amely körbeveszi a gyermek testét, vagy biztonságosan rögzíti azt a szerkezetet, amelyben a gyermeket elhelyezik - teljes gyermek biztonsági rendszert képez; Két 10 éven aluli gyermeket, ha az általuk elfoglalt ülésen a gyermekbiztonsági rendszer használata nem kötelező egy személynek kell tekinteni! A gépkocsiban utazó 150 cm-nél alacsonyabb gyermeket a testsúlyához igazodó kialakítású gyermekbiztonsági rendszerben kell rögzíteni. A 3 évnél fiatalabb gyermek csak gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. A gépkocsi első üléséhez a gyermekbiztonsági rendszer csak akkor szerelhető be - a jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban - ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták. 0. súlycsoport: 10 kg testsúly alatt 0+. súlycsoport: 13 kg testsúly alatt I. súlycsoport: 9-18 kg testsúlyig II. súlycsoport: 15-25 kg testsúlyig III. súlycsoport: 22-36 kg testsúlyig. A gyermeket nem kell gyermekbiztonsági rendszerben rögzíteni: * ha a gyermekbiztonsági rendszer beszerelésére a gépkocsi a gyári kialakítása alapján nem alkalmas (az ilyen kialakítású M1, N1, N2 és N3 kategóriájú gépkocsiban a 3 évnél fiatalabb gyermek nem szállítható, illetve a 3. életévét már betöltött és 150 cm-nél kisebb testmagasságú gyermek az első ülésen nem szállítható); * ha gépkocsi hátsó ülésén utazik, 3. életévét már betöltötte, legalább 135 cm magas és az üléshez beszerelt biztonsági övvel a testméretéhez igazodóan biztonságosan rögzíthető; * ha taxi üzemmódban használt taxi gépkocsi és a személygépkocsi személyszállítást végző gépkocsi hátsó ülésén utazik; * ha a rendvédelmi szervek gépkocaijában vagy a mentő gépkocai betegellátó terében utazik; * a menetrend szerinti személyszállítást végző autóbuszban; * a nem menetrend szerinti személyszállítást végző autóbuszban, ha álló utasokat is szállíthat; * ha 3. életévét még nem töltötte be, és állva utazik az autóbuszban; * ha külön jogszabályban meghatározott orvos által kiállított igazolással rendelkezik. Értelmezés példákkal: * 3 év alatti gyermek személygépkocsiban csak gyermekbiztonsági rendszerben szállítható. Régi típusú személygépkocsiban - Trabant, Kis Polski stb. - ha nem tudjuk beszerelni a gyermekbiztonsági rendszert, (pl. a hátsó biztonsági öv hiánya miatt) nem szállítható gyermek! Ugyanígy érvényes ez valamennyi tehergépkocsira is. (N1-N2-N3 kategória) * 3 év felett és 135 cm alatt a hátsó ülésen kötelező a gyermeket gyermekbiztonsági rendszerben szállítani, kivétel, ha az a gyári kialakítás miatt nem szerelhető be. (Pl hátsó biztonsági öv nélküli járműben, tehergépkocsiban hátsó ülés esetén) * 135 cm felett a testmérethez igazodó biztonsági övvel is rögzíthető a gyermek, de csak a hátsó ülésen. * 150 cm alatt az első ülésben csak gyermekbiztonsági rendszerben szállítható a gyermek, tehergépkocsiban is! (Eddig a KRESZ csak személygépkocsira fogalmazta meg kötelező érvénnyel a gyermekülés használatát!) Ezen felül első ülésben a gyermekbiztonsági rendszer csak a haladási irányával ellentétes irányban alkalmazható, menetirány szerint nem??? Vitalehetőség erről a FÓRUM -ban! Bekerült a jogszabályba a légzsák kikapcsolhatóságának lehetősége. * A c) - h) pontig felsorolt kivételek valamennyi gyermek szállítása esetén érvényesek, 3 éves kor alatt is! (Bár mivel a "3 évnél fiatalabb gyermek csak gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható" megfogalmazás a kivételek előtt található, ezért értelmezhető úgy is, hogy taxiban, menetrendszerinti buszban stb. is kellene gyermekbiztonsági rendszer. Ez utóbbi viszont kivitelezhetetlen.) * A g) pont megfogalmazása megmosolyogtató: "A gyermeket nem kell gyermekbiztonsági rendszerben rögzíteni, ha 3. életévét még nem töltötte be, és állva utazik az autóbuszban" Ez alapján, ha 8 hónapos és már áll, akkor nem kell a rendszer? Taníthatóság példákkal személygépkocsik esetében: * 3 éves kor alatt akár az első ülésben menetiránnyal ellentétesen (légzsák nélküli vagy kikapcsolható légzsákkal rendelkező járműben), akár a hátsó ülésben csak gyermekbiztonsági rendszerben szállítható gyermek. * 135 centiméteres magasság alatt (és 3 éves kor felett) a gyermekbiztonsági rendszer a hátsó üléseken csak akkor nem szükséges, ha a járműbe az nem szerelhető be. * 135 és 150 centiméter közötti gyermek az első ülésen csak gyermekbiztonsági rendszerben szállítható. A hátsó üléseken pedig akkor is, ha a biztonsági övvel megfelelően rögzíthetők. Néhány kérdőjel: * 149 centis, 16 éves kamasz az első ülésben szállítható-e gyermekbiztonsági rendszer nélkül. (Nincs definiálva a gyermek fogalma) * A valóságban ülhet-e két 10 éven aluli gyermek a hátsó ülésen egy felnőtt helyére? Ugyanis, ha 135 centi alattiak, akkor kötelező a gyermekbiztonsági rendszer. E felett és 150 centi alatt pedig övvel kell őket rögzíteni, márpedig biztonsági öv csak annyi van a személygépkocsikban ahány felnőtt személy fér el hátra. Ebből az következik, hogy csak azokban a járművekben tudjuk kihasználni a két gyerek = egy felnőtt lehetőségét amelyben nem lehet gyermekbiztonsági rendszert elhelyezni, s mindezt természetesen csak 3 év felett és 10 év alatt. Illetve, ha a gyermekek 150 centinél magasabbak, de 10 évnél fiatalabbak.

csogu 2008.05.27. 16:12:38 / # 105255
Eddig ez volt a mérvadó: Két 10 éven aluli gyermeket - ha az általuk elfoglalt ülésen a gyermekbiztonsági rendszer használata a 48. §-ban foglaltak alapján nem kötelező - egy személynek kell tekinteni.

csogu 2008.05.27. 15:58:41 / # 105253
Ha jól tudom lassan egy éve változott meg a KRESZ ebben az irányban, és minden gyereket 1 főnek kell tekinteni. Vagyis van egy 2 éves - 3 éves - 4 éves...mind alacsony növésű, meg egy 35 kg-os anyuka egy 65 kg-os apukával, akkor is soxszemélyes autót kell nekik küldeni. Jaa és nem szerintem, csak azt nem tudom pontosan, hogy mikor változott ez irányban a KRESZ
Nevem senki 2008.05.27. 15:58:40 / # 105260
avatar
Te max. a Csabival érzel egyett ez ügyben:-)) Ha mégegyszer valaki összetéveszt minket, nicket váltok és ezentúl "Kókadt Varjú" néven irogatok:-))) Egyébként nem szeretném, tök jól tudok veled dolgozni. Elmúlt a kezdeti lámpalázad, érthetően, jól artikulálsz és ha valami gondba futunk bele hamar kapcsolsz, tudsz taxisfejjel gondolkodni. Nem fényezlek tovább, mert akit én kedvelek azt hamar megutálják:-)))))
cbtaxi 2008.05.27. 14:53:18 / # 105251
avatar
Margitsziget. Jó magam, gyakorló taxisként jól tudom, hogy kint az utcán mi a szitu.Épp ezért,amikor a központban dolgozom, úgy a címfelvételnél, mint a forgalmazáskor,"taxis" fejjel gondolkozom. Lehet,hogy egyéni akció - és ezért még "szorulhatok is" - se én SOHA nem veszek fel rendelést a "lejáróval" szembe!!!!! Számtalan esetben beszéltem meg már az utassal, hogy sétáljon 150 métert, és a pesti oldalon kap autót.Tudom, ott sem az igazi de a két rossz közül,még így a jobb.És még SOHA nem volt sértődés vagy "akkor inkább nem kérem " reakció!Lehet, ez a személyes varázsom, vagy mi...... :)))))))) Buda felé.... Nos ebben az esetben MINDIG! kikötöm,hogy csak akkor, ha már kint van a hídon és várakozás nélkül, csak be kell pattannia! De!!! Vannak ám más hangok is! [i]"Te az én pénzemért ne döntsd el ,hogy én milyen fuvart viszek el! Neked az a dolgod,hogy fel vedd a rendelést és ki add!Majd aztán én döntök arról, hogy kell e nekem vagy sem!Hogy jössz te ahhoz,hogy kivegyél a zsebemből egy lőrinci végzést a Margitszigetről?" [/i] Szóval hiába próbálom, próbáljuk az egyensúlyt megtartani, olyan nincs, hogy mindenkinek jó legyen! Egy biztos csak. A központokat mindig lehet "rugdosni"! Az előrendelés. Maximálisan együtt érzek Veled Sanyi, de a "miértre" ne tőlünk várd a választ! Ha én úgy kezdeném az "előkét", hogy: repteres......nos a következő címet, már nem én diktálnám.De ha szeretnéd....! :)))))

rosszqtya 2008.05.27. 14:52:25 / # 105259
avatar
hát igen.. 2kód ebből ismerős, de nem dolgozom már SZERENCSÉRE a fűtaxinál :) a 40es meg olyanetikásszagú kód,nem? :)
csogu 2008.05.27. 14:00:18 / # 105254
Jaaa és az is megváltozott, hogy ki ülhet elől. Már nem korhoz kötik, hanem magassághoz...ami azért elég extrém mert ez alapján tomajer a mai napig csak hátulról vezethetne:-))
cbtaxi 2008.05.27. 13:15:36 / # 105252
avatar
Más. Ha vki utána járna, nagyon megköszönném! Házaspár és 3 gyerek. 2,4 és 8 évesek. Hogy rendelkezik a Kresz? Abszurdnak tartom, hogy nem viszik el kollégák az ilyen rendelést, mert hogy ide már " soxemélyes" kocsi kell! Mi a szabály? De csak a tuti érdekel, nem az hogy "szerintem"!!!!!

partizán 2008.05.27. 11:57:40 / # 105250
avatar
Hja kérem. Aki ébresztőórát játszik, rohangál össze vissza ahelyett hogy dolgozna, annak nem is lesz.
utolsó senki 2008.05.27. 09:01:11 / # 105249
avatar
Esetleg ha szponzorálnád ezen tárgyak beszerzését...mivel nincs egyik sem.
utolsó senki 2008.05.27. 09:00:09 / # 105248
avatar
A Damjanichból nem gond Rákoskert,de úgy látom,te mostanában reggel nem voltál a repcsin...ami ott van visszafelé,az tragédia! Mindamellett miért nem adják meg az összes infót,erre kértem választ?!!! (amikor hazaindulsz,nehogymár ne nyomj az előtted dobott címre-és ez nem éhesség.)
Csumi 2008.05.26. 17:55:53 / # 105243
avatar
:-))))) Megadom.... :-)))))

AdamGyak 2008.05.26. 17:52:26 / # 105247
avatar
A telefon, vekker TV időzített csörgése akár ébredést is vonhat maga után. Ezt tapasztalatból tudom :(
tomajer 2008.05.26. 16:39:52 / # 105245
Bufikám, te már oly régen a másik oldalon vagy, hogy.......(áhh inkább nem, mert ...) Tudod a tulajdonosokkal, van vitánk elég, de ők érthető okból állnak a másik oldalon. Viszont, a te itteni megnyilvánulásaid, oly nevetségesek, oly szánalmasak, hogy nem hiszem, hogy bárki is "szakmai" tényezőként komolyan venne. Visszakeressem neked, mikor miket írtál attól függően, hogy éppen "pozícióban" voltál, vagy éppen te voltál, az elsőszámú közellenség??? :-) Egy nap eltéréssel tudott a véleményed homlok egyenest megváltozni csak attól, hogy a 001-es éppen hajlandó volt-e veled szóbaállni, avagy nem! :-) Ha most éppen "olyan pozícióban" vagy akkor örülj neki, és becsüld meg de nagyon! Nna tsá! :-)
tomajer 2008.05.26. 16:29:47 / # 105242
Én nem akartam ilyen randát válaszolni:-)
Oldalszám: 59