Hozzászólások száma: 7
Témakörök > Hírek fórumai > Húsvét A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
longi 2008.03.24. 09:28:53 / # 9477
avatar
Mindenkinek Kellemes Húsvéti Ünnepeket! "Húsvét napján azt kívánom, rúzsos legyen a tojásom!"

pezsitabi 2008.03.24. 07:06:45 / # 9476
avatar
Húsvét hétfő reggelén mosolyog az ég is , adjatok egy fél decit, mosolygok majd én is.

Apuka 2008.03.22. 19:02:06 / # 9472
Kivirradt a tavasz ma húsvét napjára, új életet öltött ismét föl magára. Én is e szent napon örömöt hirdetek, mert Jézus feltámadt! Ezen örvendjetek! Már régen szokása minden kereszténynek: örvendeznie e nap ifjúnak és vénnek. Én is köszöntöm hát ezen szent napunkat, és hozzá frissítem szép leánykájukat. Mert hogy mit akarok, már azt is megmondom, öntözködni jöttem. Szóm nem is cifrázom. Frissítõ balzsamos víz is van kezembe, ez hozta húsvétot emlékezetembe. Engemet öntözõ Apollónak hívnak, vizemtõl a lánykák mint virágok nyílnak. Kérem hát alássan e háznak az urát, engedje megönteni kedves leánykáját.

mimóza 2008.03.21. 14:24:00 / # 9478
avatar
Kertekbe bementem, nefelejcseket csentem. Settenkedtem csendesen, nem neszeztem egyet sem. De egy helyen rettenetest tettem, s egy fergetegeset szellentettem. Ez lett vesztem, megleptek, s emberesen elvertek. Nefelejcsem elveszett, kerek fejem berepedt. Egyebet nem tehetek, ezzel keresem fel kegyedet: Megpermetezhetem-e fejedet, begyedet?

cbtaxi 2008.03.14. 17:02:33 / # 9475
avatar
18 éven felülieknek!!!

mimóza 2008.03.13. 22:06:51 / # 9474
avatar
Aztán lehet locsolni a csajokat, meg beburkolni a sonkát meg a tojást is :-)))

mimóza 2008.03.13. 22:04:02 / # 9473
avatar
A húsvét a keresztények legfontosabb ünnepe , de a tavaszvárás , a tavasz eljövetelének ünnepe is , melyet március , vagy április hónapban ( a hold állásának megfelelően) tartanak. A Biblia szerint Jézus- nagypénteki keresztre feszitése után- a harmadik napon , vasárnap feltámadt.Helyettes áldozatával megváltotta minden ember bűnét , feltámadásával pedig győzelmet aratott a halál felett. Az eredetileg zsidó ünnep ( héberül pészah) az egyiptomi fogságból való szabadulás ünnepe volt. A húsvét egybeesik a tavaszi napéjegyenlőség idején tartott termékenységi ünnepekkel is, melynek elemei a feltámadás , az ujjászületés.