Hozzászólások száma: 28
Ugrás a hírhez Oldalszám: 2
Témakörök > Hírek fórumai > Taxisok Biztonságáért Alapítvány A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
cobretti 2006.04.26. 20:09:54 / # 9334
avatar
Tiszteletem az Uraknak! Kiváló kezdeményezésnek tartom, és nagyon időszerűnek. Őszintén gratulálok Rusznák úrnak a kezdeményezésért és a felajánlásért. Magánemberként én is szívesen csatlakozom egy hasonló összegű felajánlással. Kedves Szerkesztők! Szeretnék információt kérni a további teendőkről.

Zaccmester 2006.04.26. 07:50:40 / # 9333
avatar
Szia! Bizony ebbe igazad van, a sok bába között gyakran elvész a gyermek! :((( DE! A taxisokért működő alapítványok tudomásom szerint nem hemzsegnek túlzottan, tehát ezt az egyet nagyot lehetne figyelemmel követni annak, aki veszi magának a fáradtságot. Valamint most nagyon csúnyát fogok mondani: amióta valamilyen elferdült sugallatként kitaláltam, hogy ismét szeretnék taxizni, azóta egy dolgot sajnálatos módon már nem is először van alkalmam tapasztalni. Amikor meghal egy kolléga, akkor szinte kivétel nélkül mindenki felsorakozik és beszél róla! Beszél róla egy hétig, aztán ha nagyon kegyes akar lenni, akkor még a temetésen is részt vesz. Ami szép, mert lerója a kegyeletét. Ok is a dolog, és csupán annyit kell már tenni, hogy még egy hetet odafigyelnek a kollégák, hogy mit is segített elhunyt kollégánk családjának helyzetén a Taxisok Biztonságáért Alapítvány? Rögtön meg lehet morzsolgatni a mogyorót, ha valami titok lappang, mert itt aztán titok nem marad szárazon! :) A megelőzésről most nem is tettem említést, amit saját bőrén is tapasztalhat a taxis, de ezt a témát ráérünk később megvitatni, amikor nincs áldozatunk. Szép napot!
tomajer 2006.04.26. 07:30:11 / # 9331
Ebben sajnos neked nagyon igazad van.:-( De ebbe most talán, belelátunk! Természetesen, valakiben meg kell bízni. De most talán mi választhatjuk ki, hogy kiben!
r069 2006.04.26. 06:06:38 / # 9330
avatar
Sziasztok.Nagyon szép volt Zacc irománya komolyan tetszik benne a lelkesedés kiváncsi vagyok hogy lessz e belőle valami.Azért engedjétek meg hogy lerontsam egy kicsit.Pici országunkban szétnézve azt látom hogy kb 10 alapitványból kkb 7 saját zsebre müködik és más gazdagodik a lassan összeszedett pénzeken.Gyüjtenek mentőknek,korházaknak,tüzoltóknak,árvizkárosultnak stb.Sajnos azt a pénzt ők soha nem látják nem jutnak hozzá.Remélem ez itt nem igy lessz.A magam részéről akkor tennék ajánlatot ha tisztán látnám hogy az kapja aki tényleg és annyit amennyi tényleg segit.Nem pedig a kedves vezető ur pöffeszkedik a 600Sel-ben.Ezt pedig szinte lehetetlen garantálni.Sajnálom hogy lerontottam a hangulatot.bocs.sziasztok

tomajer 2006.04.26. 00:01:35 / # 9329
Zaccmester az asztalracsapott!:-) Igen. Én is így érzem, én is így gondolom. Ha ez az alapítvány megvalósul, onnantól kezdve van egy kis esélyünk arra, hogy mi magunk is hozzájárúljunk valamennyiőnk esélyeinek a javításához, és a szerencsétlenné váltak anyagi gondjainak enyhítéséhez. Természetesen nem ekkora összegekben kell gondolkodni, hiszen mi "csak" taxisok vagyunk. De sokszor ezer forint is sok pénz, nagyon sokszor ezer, meg nagyon sok pénz!!! Elég pénz sose lesz, az életet a nagyon sok se adja vissza, de.....
Zaccmester 2006.04.25. 23:42:39 / # 9328
avatar
EZ IGEN! Végre látom azt, hogy valaki nem csak a régi legendás, ma már csak az öreg ráják emlékeiben létező TAXIS-összefogás érdekében TESZ is valamit!!! Miért is? Talán mert TENNI akar, és erre lehetősége is van, ha akarja! A nagy kérdés már csak az, hogy vajon akikért szólna a történet, azok vajon akarnak szerepelni ebben a regényben, vagy megelégszenek a rájuk is emlékezünk lábjegyzetben való névsorral? :((( Irónikus volt a cikkíró, de sajnos nem alaptalanul... Mert amikor megölnek (szerencsés esetben "csak" megtámadnak) egy kollégát, akkor 1-2 hétig zúg a tömeg, aztán szépen elfelejti mi történt, és vele mi is történhet 5 perc, 5 nap, vagy 5 év múlva! Vajon belegondol abba, miközben a feledés homályának negédes perceiben mereng, hogy mennyibe kerül vajon a SZERETTEINEK az ő elvesztése? A fájdalmon túl vajon miből fognak megélni, ha ő nem nyomkodja a májkot? Talán eszébe ötlik, hogy ma már nem két forint eltenni őt a föld alá? Hát talán ez ellen tehet a taxisnép akkor, amikor segít egy olyan alapítvány létrehozásában, működtetésében, amelyik az ő és családja segítségére siet, ha baj van. Lehet, hogy "szaros" pénzzel ugyan, de talán ebből fogját őt méltón elbúcsúztatni, talán a gyermekei ebből fogják folytatni tanulmányaikat, ne adj Isten ebből fognak majd kenyerükre vajat is tenni, ha ő már nem lesz. :*( Melyikünk tudja előre, hogy mikor sújt le a kaszás egy őrült, egy drogos, vagy a fene tudja minek a képében??? Sajna a mai világ termeli ezeket a férgeket bőven, egyre nagyobb az esély ilyet magunk mellett, mögött tudni az autónkban... Erre most VAN VALAMI, ami nem többre adhat reményt, mint arra, hogy a hátrahagyott szeretteinket felkarolják, ne kelljen a nincstelenség és reményvesztettség érzésével is szembesüljenek a szerettük elvesztésének fájdalma mellett! Megér vajon ez a tudat egy napi bevételt, vagy akár egy órait? Megér ez nekünk annyit, hogy nem iszunk el pár ezer forintot, vagy nem dobáljuk a félkarúba? Netán nem az élvezetet keressük ezen a pénzen a sarkokon, hanem betesszük oda, ahonnan soha, de tényleg soha nem kívánjuk magunknak a viszonzást! Talán én, talán Te leszel az a szerencsés, aki természetes halállal hal meg. Viszont nincs taxis a földön, aki erre fogadást merne kötni, ugye? Szégyenlem magam, de mivel a taxissá válás is brutális költséggel jár, ezért most csupán 20ezer Ft-ot merek nyugodt szívvel felajánlani az alapítvány számlájára. Remélem módomban áll a számlaszám kihírdetésének időpontjára ezen összeget megnövelni, de aki a fenti mondandómmal nem ért egyet, az semmiképpen ne kövesse a példát! Viszont aki igen... Az ne csak az asztalt verje, hogy szemét gyilkosok, hanem segítsen is, amennyire módjában áll. Nem másért, MAGÁÉRT, a SZERETTEIÉRT!!! Zaccmester

tomajer 2006.04.25. 12:18:12 / # 9327
Termeszetesen. Minden információt nyilvánosságra hozunk.

macipapa 2006.04.25. 11:39:36 / # 9326
avatar
A számlaszámot majd tegyétek itt is közzé.

Oldalszám: 2