Hozzászólások száma: 391
Oldalszám: 20
Témakörök > Droszt Híradó > MIt, miért, hogyan... és tényleg így? A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
bubic01 2009.05.22. 08:49:14 / # 8580
avatar
Én megmondtam!!! :-(( lásd kettővel lejjebb! Sírhatnékom van...

törölt felh. 2009.02.21. 07:05:46 / # 8190
avatar
ÁMEN

bubic01 2009.02.21. 06:12:08 / # 8238
avatar
Elszakadt a cérna!!!!!! Tényleg azt hiszi bárki, hogy elérnek valamit is az árcsökkentéssel???? Lófa..t! Illetve mégis! Mindenki el kezd csökkenteni, hát qva jó! egyik megy a másik után, és a végeredmény??? a cégek árkülömbsége megmarad, az utasok maradnak ahol voltak,(nem lesz egy darabbal sem több) csak mi szívunk!És a kevésből még kevesebb lesz!Köszönjük szépen! Tisztelt Tulajdonosok, ha már segíteni nem tudtok, legalább ne ártsatok!!!! Ui: Ezzel nem nyertek,maximum néhány ingázó tagdijjat ideiglenesen! Ha pénzt akartok, kezdjétek el felvásárolni egymást, mi pedig hagy végezzük a dolgunkat becsülettel!!! ...

madár 2009.02.09. 20:48:56 / # 8430
avatar
Igen... erre is. Ám - szokásuk szerint - jól betartottak a szolgáltatóink... Így aztán ellene döntöttek - az akkor még együttműködő - fővárosi atyaistenek. :((
chipmunk 2009.02.08. 07:00:54 / # 8434
avatar
itt a dot!
csogu 2009.02.08. 06:57:40 / # 8433
...és szerinted a céget érdekli, hogy xy eladósodik-e vagy sem?
chipmunk 2009.02.08. 06:50:11 / # 8432
avatar
Azé a cím, aki nagyobb táska pénzzel tud érvelni! Vannak itt azért a 215-nél olcsóbb tarifával futó cégek is...
bubic01 2009.02.08. 06:43:58 / # 8431
avatar
amíg ennyi cég pörög az utcákon, addig fix tarifa sem lesz, mert mindig lesz legalább egy, aki az árakon próbál bevételhez jutni, csak azt nem érti meg a tisztelt publikum, hogy amennyi jön annyi megy is, tehát ha megnézed a csapatok létszámát, nagyjából stagnál, bármit is tesz! rá kellene jönni, hogy már régen nem a tarifa a fegyver, ahhoz túl kicsik a különbségek, hogy ez bármely utast is földhöz vágna!!! szerinted érdekli az utast, hogy 215 vagy 240? egy átlagos fuvarnál ez nincs 200 forint differencia...Javíts, ha tévedek!...
chipmunk 2009.02.08. 05:19:47 / # 8429
avatar
Erre lett volna megoldás anno a fixtarifa:(

madár 2009.02.07. 22:13:18 / # 8435
avatar
Az alapvető gond mindig az, hogy egy marakodás megy a fuvarszervező szolgáltatók között az egységnyi koncon. Ennek a levét aztán mi isszuk meg taxisok, mert amíg régen a legmagasabb tarifával mentek a bálok, ma már a legalacsonyabbal. Természetesen a fuvarszervező szemszögéből megvan az okosság: szétteríteni (a bálokon is) kedvezményes kártyáit egy újabb körben, és reménykedni, ezáltal nőni fog a megrendelés egyéb alkalmakkor is. A szerződött taxis azonban sehogy sem jár jól, mert még a báli szezont is olcsójánosként éli meg, ha pedig (mégis) nő később a címállomány, akkor további taxisokat hoz a cég a nyakára, tehát a ráeső havi címmennyiség esetleg még csökkenhet is... Ha valamelyik cégnél nő a címállomány, mert olcsóbban fuvaroznak, akkor oda áramlik a taxisok hada, míg rá nem jön, hogy más is így okoskodott, és bedugult minden lehetősége. Szóval... ez a 22-es csapdája ma, a taxis-őrültek között.

Rocktaxi 2009.02.07. 13:52:52 / # 8436
Én már vinném cukros szalonnáért is csak az URH szóljon!!! :-))

csogu 2009.02.07. 05:40:56 / # 8439
Rövidesen itt az idő, hogy 10 dkg szalonnáért, vagy 2 kg cukorért visszük az utasokat! Gondolod ilyen nagyot fogunk emelni a tarifán? Tudod Te, hogy menyibe kerül 10 dkg szalonna???:-)))...a cukorról már ne is beszéljünk:-)
mew 2009.02.07. 05:35:48 / # 8438
avatar
Rövidesen itt az idő, hogy 10 dkg szalonnáért, vagy 2 kg cukorért visszük az utasokat! Egyre szarabb lesz! Aki megteheti, húzzon el ebből az országból a picsába, jó messzire! Itt csak éhenhalni lehet!

bubic01 2009.02.07. 05:32:29 / # 8437
avatar
Ez a legborzasztóbb az egészben! Te licitálsz, ő elfogad,(hiszed te) és még 2-3 másikat is(ők is azt hiszik), és végül utazik amivel kedve van! de ehhez nem kell szerződés, nézd csak meg a pénztárcákat, mindegyikben legalább 3 kedvezményes kártya fityeg...(( Mi meg őljük egymást...

Rocktaxi 2009.02.06. 13:05:40 / # 8440
Köszi!! :-)

ata8 2009.02.06. 08:03:39 / # 8441
avatar
SZERZŐDÉS!!!!! Én, mint nagyon hatalmas, és nagyon multi, hajlandó vagyok elfogadni a legeslegolcsóbb tarifádat,mert azt akarom, hogy ócsó legyen. De, ha a kedvem úgy hozza, akkor a konkurencia kedvezményét fogom használni. TEHÁT. a szerződés szerint ő azt csinál, amit akar, neked meg kuss.Kizárólagos jog, meg ilyenek, ugyan máááá. Na ezek a szerződések.

bubic01 2009.02.06. 05:13:11 / # 8442
avatar
Ahogy kezdeni szoktam: Tudom, kicsi vagyok, és még tapasztalatlan! De! Szerintem ez is egy sokkal komplexebb probléma! Ugyanis ha nem a Széchenyibált tekintjük, hanem az alapszerződéseket, ami az adott céggekkel köttetnek, akkor az a szerződés a bulira is érvényes, mert ugye a szervezővel tárgyalsz, és nem a leendő utassal, aki mellékesen pont tojik rá, hogy 210 vagy 240, de nekünk számítana, viszont a szervezőt jól hátsón billentik, ha rossz megállapodás születik, mert ugye neki is van főnőke! Ráadásul amikor elhangzik egy ilyen mondat, hogy "x társaság 10-el kevesebbet mondott" mit lépnél? 2 lehetőség van: vagy belemész, és hallgatod a kollegák szidalmait, vagy azt mondod, hogy derogál, és elengeded másnak.... és ezt lehetne ragozni... (bocsi, csak filozofálgatok)

madár 2009.02.05. 19:07:48 / # 8444
avatar
Nos, hát akkor itt az ideje, hogy ebben a topicban vessük fel a legégetőbb problémáinkat, és bízzunk meg azzal néhány írástudót – akinek van szókincse is, nem csak nagy arca -, hogy kezdjenek lépkedni ezek ügyében. Nem várhatjuk el a taxi cégvezetőktől, és üzleti partnereiktől, vagy a Demszky-féle szabadelvű városatyák egyikétől sem, hogy együtt érzően támogatva megtegyék ezt helyettünk. Mert, tényleg baj van, nagy baj, és ezen csak az alulról szerveződő érdekérvényesítés tud segíteni (gondolja valaki, hogy majd a Taxi Fuvarszervező Társaságok Szövetsége nekünk kaparja ki a gesztenyét?). Szerintem nem, ők mindig a tőke, a saját tőkéjük érdekeit képviselik, mi pedig fizetjük a sápot… Egy példa a fuvarszervezők olcsójánoskodására, a „könnyű más farkával verni a csalánt” jelszó alkalmazására: A gazdagok egyik bálján Széchenyi Bál előírás a kedvezményes tarifa (Miért? Miért ne! Jár nekik!) Felvetődik a kérdés: melyik résztvevő bálozó kérte ezt? Mondja a szemünkbe, a taxisok szemébe! Az átlagfuvaronkénti árkülönbözet - ahhoz mérten, hogy telefonos, vagy alaptarifával vinnék a kedves utasokat - uszkve 200-400 Ft. Ez ugye nem ügy ott, ahol egy kis báli társalgás milliókat fial? Nekünk viszont - taxisoknak - fuvaronként ennyi kiesett jövedelem is igazán számít, és ezt bármelyiküknek szemébe mondhatjuk – a bálozóknak, és a fuvarszervezőknek is.

Bbetyár 2009.02.05. 18:53:25 / # 8445
Az oka, hogy ott szóljon az urh ahova befizetsz. A fuvarszerveződ a Te bevételed terhére adja a kedvezményeket, néhol a saját bevételéből (befizetett tagdij) veszteget, finomabban szólva fuvart vásárol. Teszi mindezt azért, hogy mind több taxis oltsa be a haverját ismerősét: "Te gyere át ide, itt nagyon megy" Elemi érdeke, hogy csüngj az urh, egyetlen esélyed legyen a fuvarra, ha nyomsz és Ő a "szádba teszi a falatot". Te pedig fizetsz ezért, minden hónapban pontosan időre egyösszegben, és ez az egyetlen dolog amivel 5000 ember nem késik sosem. Mert a taxist egyetlen dolog érdekli, hogy szóljon az urh. Mindegy mit mond, mindegy mennyiért mondja, csak szóljon.

Rocktaxi 2009.02.05. 18:39:53 / # 8447
Ééééééééééétem!!! :-(( Kicsit bővebben: nem ééééééééééétem!! :-(( Legalább megpróbáltam!!! :-(
Oldalszám: 20