Hozzászólások száma: 189
Ugrás a hírhez Oldalszám: 10
Témakörök > Hírek fórumai > ADÓ!!! Minden rendben a könyvelésedben? A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
vica1277 2014.01.03. 18:12:27 / # 76541
avatar
a befirkálok után még légyszíves jelenteni a navnak, de azt csak ügyfélkapun lehet, tehát az tudja, aki a könyvelésedet intézi, illetve ha van saját ügyfélkapud, akkor te is. A lépésről lépésre című fejezet azért egy kicsit nagyobb lélegzetű...

tomajer 2014.01.03. 17:36:48 / # 76540
Tehát akkor, ha jól értelmezem: Kinyomtatok egy éves zárást, és annak alapján belefirkálok valamit, valahova a taxaméternaplóba. Imádjuk, hogy segíteni akarsz, de akkor lécci lécci, lépésről lépésre, mint a hülyegyerekeknek! :-) Köszíííí!
vica1277 2014.01.03. 17:22:31 / # 76539
avatar
A dolog szépsége az, hogy ezt eddig is minden évben meg kellett volna tenni, csak eddig nem kellett külön bejelenteni! A pénztárgépnaplóba (ilyen a taxaméternapló is) nem csak szervizes írhat adatot, és eddig sem csak ő írhatott! A bejegyzés megírásakor engem a segítő szándék vezérelt, tekintetbe véve a saját tapasztalataimat! Ahogy látom, tényleg nem véletlen van erről most már adatszolgáltatás. Kérdés már csak egy maradt: mikor kezdik el ellenőrizni? :(

vica1277 2014.01.03. 16:57:47 / # 76538
avatar
Nem igaz, megkérdeztük a RASE szervízt is, ők is azt mondták beleírhatunk! Az adómemória saját magunk általi kiírásának lehetősége jogszabályilag adott! Aki nem mer beleírni, hasonló adattartalommal akkor készítsen róla jegyzőkönyvet, vagy visszaigazolással a bejelentő lapot még az is jó megoldás lehet. Ugyanis ezen a bejelentő lapon minden ott van, ráadásul a zárás kinyomtatása nélkül lehetetlen kitölteni helyesen.
tomajer 2014.01.03. 16:32:45 / # 76537
Őőő... akkor mégiscsak kell óraszervízbe menni:-( Hisz mi nem írhatunk abba bele...
vica1277 2014.01.03. 16:26:00 / # 76536
avatar
A taxaméter naplóba is be kell jegyezni a kiíratás tényét! Ezt értettem dokumentálás alatt!

tomajer 2014.01.03. 15:41:29 / # 76535
Ez a "megfelelően" dokumentálás konkretice mit jelent?
vica1277 2014.01.03. 15:07:30 / # 76533
avatar
Kedves Taxisok! Azért írok ide, mert látom, szinte senki se tud erről :(. Kérem, ne felejtkezzenek el az adómemória kiírásáról, kiíratásáról! Annál is inkább, mivel ez már BEJELENTÉSI KÖTELEZETTSÉGGEL jár együtt. Az adómemória kiíratásának határideje február utolsó napja, a hatályos rendelet szerint.Az adómemória kiírását nem szükséges szervízzel végeztetni, ám a kiíratás tényét megfelelően dokumentálni szükséges!

vica1277 2011.11.17. 17:51:22 / # 76532
avatar
Hello! Te is előbújhattál volna :( Hát nem kommentálom.
baupexim1 2011.10.17. 16:20:48 / # 76531
avatar
[url=www.fn.hir24.hu/vallalkozas/2011/10/17/brutalisan-no-a-cegautok-adoja/~~itthon]Nő a cégautóadó[/ url]

vica1277 2011.07.17. 08:03:34 / # 76534
avatar
Szia! PARANCSRA jelentkezem. :)) Vica
hiénakutya 2011.07.13. 16:06:01 / # 76530
Hahó!!! Vica1277! Bújj elő! :-) Könyvelőre van szükségem. Ide jutottam vénségemre. :-D Kérek szépen valami elérhetőséget, hogy megírhassam a részleteket!

LUD-100 2011.01.14. 10:12:14 / # 76520
avatar
Külön engedéllyel írom ezt a levelet remélem mást is megindít! Vecsés határában elgázoltak egy kutyát, én érhettem oda elsőnek a gázolás után és láttam hogy szerencsétlen pára orrán száján dől a vér esik kel.Telefon több állatorvosnak természetesen még nekik állt feljebb mit is akarok én .Ezek után rendőrség és ők segítettek megadva NOÉ ÁLLATVÉDŐ ALAPITVÁNY számát.Ők ott voltak 20perc alatt elvitték a kutyát kórházba nem kértek pénzt nem tarháltak csak végezték a dolgukat.Ez nem púder velem történt!Bementem az állatkórházba másnap azt mondták minden esélye megvan a kutyának túlélni a gázolást.Még mindig nem tarháltak csak informáltak.Úgy gondolom az ilyen cég megérdemli az 1%-ot. Megtalálhatók az interneteten NOÉ Állatvédő Alapitvány.Ez nem mese nem mesélték velem történt/ez sem fontos /csak az hogy ez nem púder.A kutyát ha meggyógyult pedig haza szeretném vinni.Előre is köszi LUD-100 Még annyit :A kutya sérülései:Álkapocs törés,Szilánkos szájpadlás súlyos agyrázkódás és sok apró .Még egyszer nem nekem kell a pénz nem az enyém az alapítvány csak megindított.

hiénakutya 2010.11.22. 19:46:42 / # 76529
Köszönöm! :-)))
vica1277 2010.11.22. 19:42:10 / # 76528
avatar
Az amit a könyvelőd mondott :)) Evásoknak, átalányadósoknál is bevezették az un. számlagyűjtési kötelezettséget. Erre én azt szoktam javasolni, legalább mutiban legyen. Hiszen ha azt veszed az autó nem megy üzemanyag nélkül, stb stb. És ha lehülyéztek, hát lehülyéztek. A legtöbbjüknek tapasztalatom szerint könyvelője sincs. :(( Ui: szerintem az elmeállapotod is rendben van :)
hiénakutya 2010.11.22. 19:30:16 / # 76527
De, ha már itt vagy... :-) Nekem a könyvelőm azt mondta, hogy hiába van átalányban az ember (taxis), akkor is gyűjtögetnie kell a számlákat. Pl.: vizsgáztatás, óraszervízelés, hitelesítés, autóalkatrész, javíttatás, stb... Ezt többeknek elmondtam, de lehülyéztek. Mi az igazság? (Nem az elmeállapotom vonatkozásában.) :-D
hiénakutya 2010.11.22. 19:18:19 / # 76526
Köszönöm, ez megnyugtató, hogy a vevő adószáma nem kell! Én is azért írtam be ezt az egészet, mert -ahogy a kolléga példája is mutatja- vannak, akik nem tudnak számlát írni. Ja, és igen, örökzöld; a nyugta és a számla összege nem térhet el egymástól. :-)
vica1277 2010.11.22. 19:10:29 / # 76525
avatar
Kedves Hiénakutya! Ha a könyvelő megfelelő, akkor van szigorú számadású nyomtatványok nyilvántartása (legalábbis nálam szokás :)) ) Igaz ezt a páciensnek kell vezetni. És igen a számlázással kapcsolatos szabályokat nagyjából helyesen ismertetted, de én a taxis utazásaim során is nem egy kollegád T figyelmét felhívtam pl. az alanyi mentes státusz feltüntetésére. DE VEVŐ ADÓSZÁMÁNAK FELTÜNTETÉSE csak specko helyzetekben kötelező (pl. fordított áfa, únios értékesítés egyéb esetben nem) A vevő neve és címe minden esetben kitöltendő, igen gáz üresen hagyni, Teljesen logikusan, hiszen igy bármikor más nevére hiteles másolatot állíthatsz ki (ennek ez az oka) nagyon sok kollegád ügyesen a borravalós díjról ad számlát, holott a taxaméter blokkján nem ez van... Ez is bírságalap... És ne csak a számlaadáson gondolkodjatok el... Vajon hányan vagytok szabályosan bejelentve, legalább részmunkaidőben? Hányan járulékoltok, és egyebek? Mert sajnos a tapasztalatom az hogy sajnos 20 ból egy taxisnak rendezett a jogviszonya (de lehet hogy tévedek) Ha gondoljátok folytathatjuk még a kiképzést :)) Olcsó könyvelőknek sajnos híg a leve, én csak ennyit tudok mondani. Érdekes, az én ügyfeleimnél szig számadású miatt nincs bírság.. Hmm...Néha a több hosszútávon kevesebb.... :))) Na haragudjatok, de ez kijött belőlem, egyébiránt ha ezekre van igény, szívesen adok nektek ezekhez iránymutatókat, hogy ne gyalogoljatok alá annak, aminek nem kell.. A kátyút nem csak az úton kell kikerülni...
hiénakutya 2010.11.22. 16:35:31 / # 76524
Ilyen topic is van? Ez király! Akkor itt is szerepelek egy picit, hogy örüljetek. :-DDD Aztán számlát szoktatok-e adni? He? Na, figyeljetek! Itt van a kezemben egy határozat. Az történt, hogy az egyik falkatársat megsuhintotta az APEH. (Lehet örömködni.) „Adózó terhére nyilvántartások előírásoktól eltérő vezetése miatt xxxxx Ft, valamint nem megfelelő adattartalmú számla kibocsátása miatt xxxxx Ft összegű mulasztási bírságot szabok ki.” Mi is ez? A kollégát berendelték, hogy ugyan vigye már be a számlatömbjeit, meg az azok nyilvántartására szolgáló füzetet. „Az ellenőrzés során megállapítást nyert, hogy adózó a szigorú számadású nyomtatványok nyilvántartását az előírásoktól eltérően vezeti, mellyel megsérti a lenti rendelkezést.” (…) „A nyomtatványt számlaként, nyugtaként felhasználó adóalany a nyomtatványt szigorú számadás alá vonja. Ennek keretében olyan nyilvántartást vezet, amely nyomtatvány fajtánként külön-külön tartalmazza: a) a nyomtatvány sorszámtartományát, az első sorszámtól az utolsó sorszámig, b) a nyomtatvány beszerzését igazoló számla sorszámát, c) a nyomtatvány beszerzésének keltét. d) A nyomtatvány felhasználásának időtartamát, az első felhasználás keltétől az utolsó felhasználás keltéig, e) A nyomtatvány kiselejtezésének keltét.” Ilyenetek van? Benne van minden, ami a felsorolásban szerepel? Ha nincs, akkor nem árt, ha tudjátok: „a magánszemély adózó 200.000 Ft-ig, más adózó 500.000 Ft-ig terjedő mulasztási bírsággal sújtható, ha a jogszabályokban előírt bizonylatok kiállítását, illetve könyvek, nyilvántartások vezetését elmulasztja, a bizonylatokat az előírásoktól eltérően állítja ki, a könyveket nyilvántartásokat hiányosan, vagy az előírásoktól eltérően vezeti, vagy a számviteli törvényben meghatározott pénzkezelési szabályzatra vonatkozó rendelkezéseket megsérti.” Aztán: „Az ellenőrzés során megállapítást nyert, hogy adózó által használt számlatömb hiányosan került kitöltésre xx alkalommal…” Ti szabályosan állítjátok ki a számlát? Mindig? Tudjátok, milyen a szabályos számla? „Az általános forgalmi adóról szóló 2007.évi CXXVII. Tv. (Áfa tv.) 169. §-a szerint a számla adattartalma a következő: a) a számla kibocsátásának kelte; b) a számla sorszáma, amely a számlát kétséget kizáróan azonosítja; c) a termék értékesítőjének, szolgáltatás nyújtójának adószáma, amely alatt a termék értékesítését, szolgáltatás nyújtását teljesítette;” Most tessék figyelni! „d) a termék beszerzőjének, szolgáltatás igénybevevőjének adószáma, amely alatt, mint adófizetésre kötelezettnek a termék értékesítését, szolgáltatás nyújtását teljesítették, vagy amely alatt a 89.§-ban meghatározott termékértékesítést részére teljesítették; e) a termék értékesítőjének, szolgáltatás nyújtójának, valamint a termék beszerzőjének, szolgáltatás igénybevevőjének neve és címe; f) az értékesített termék megnevezése, és az annak jelölésére legalább az e törvényben alkalmazott vtsz., ha e törvény a terméket erre való hivatkozással is jelöli, továbbá mennyisége, iletőleg a nyújtott szolgáltatás megnevezése, és annak jelölésére legalább az e törvényben alkalmazott SZJ, ha e törvény a szolgáltatást erre való hivatkozással is jelöli, továbbá mennyisége, feltéve, hogy az természetes mértékegységben kifejezhető; g) a 163. § a) és b) pontjában említett időpont, ha az eltér a számla kibocsátásának keltétől; h) az adó alapja, továbbá az értékesített termék adó nélküli egységára, illetőleg a nyújtott szolgáltatás adó nélküli egységára, ha az természetes mértékegységben kifejezhető, valamint az alkalmazott árengedmény, feltéve, hogy azt az egységár nem tartalmazza; i) az alkalmazott adó mértéke; j) az áthárított adó, kivéve, ha annak feltüntetését a törvény kizárja; k) adómentesség esetében, valamint abban az esetben, ha adófizetésre a termék beszerzője, szolgáltatás igénybevevője kötelezett, jogszabályi hivatkozás, vagy bármely más, de egyértelmű utalás arra, hogy a termék értékesítése, szolgáltatás nyújtása ka) mentes az adó alól, vagy kb) után a termék beszerzője, szolgáltatás igénybevevője az adófizetésre kötelezett;…” Van még l, m, n, o pont is, de az már baromira nem érint minket. Mindig ráírjátok az utas nevét a számlára? Vagy a cég nevét, amelyik részére a számlát az utas kéri? Látszik a tőpéldányon is? És az adószámuk is ott van? Sok számlakérő utas képes elmondani a saját, vagy a cége adószámát? Pedig itt is igaz: „a magánszemély adózó 200.000 Ft-ig, más adózó 500.000 Ft-ig terjedő mulasztási bírsággal sújtható, ha a jogszabályokban előírt bizonylatok kiállítását, illetve könyvek, nyilvántartások vezetését elmulasztja, a bizonylatokat az előírásoktól eltérően állítja ki, a könyveket nyilvántartásokat hiányosan, vagy az előírásoktól eltérően vezeti, vagy a számviteli törvényben meghatározott pénzkezelési szabályzatra vonatkozó rendelkezéseket megsérti.” Szóval… Én azt gondoltam, hogy a számla kibocsátójának nevét és címét feltüntetni evidencia. Falkatárs bebizonyította, hogy ez nem feltétlenül van így. Ti ne kövessétek el ezt a hibát! Mondjuk, aki pecsétel, annál a tőpéldányon nem lesz semmi; verjétek végig a tőpéldányokat is! Mindig legyen feltüntetve a dátum, a megtett kilométer és a kilométerenkénti útdíj! Ne maradjon le a rendszám és az aláírás se! Többségünk nem áfázik, legyen odaírva, hogy „alanyi mentes”! A kritikus rész az utas. Ha nem akartok sokat fizetni, akkor valamit mindig karistoljatok rá a számlára, hogy kinek, vagy minek állítottátok ki. Hányszor hallottuk már azt a dumát, hogy „Hagyja csak, majd én kitöltöm otthon!” ? Nem jó! Anyádat töltsd ki otthon! Attól, hogy te otthon kitöltöd, az én tőpéldányomon még nem lesz semmi! De, hogy az utas (vagy a cége) adószáma honnan lesz meg… Esetleg egy külföldivel, a Kossuth Lajos utcában, a buszsávban vészvillogózva hogyan fogjátok mindezt megértetni… Hát, ja.

vica1277 2010.11.22. 11:38:30 / # 76523
avatar
Üdvözletem mindenkinek! Vico nem taxisként, hanem mezei könyvelőként szeretnék válaszolni kérdésedre: tjk eltörölve, már a Magyar Közlönyben is megjelent, de nem visszamenőleges hatállyal (sajnos!). Viszont, Úgy tudom az apeh "utasítást" kapott a normális megítélésre, viszont anno januárban ugye mindenkinek meg kellett magyaráznia irásban, ennek meg kell lennie, hogy miért annyi a kivétje, amennyi. Tjk csak vállalkozási (egyéni vállalkozói vagy tagi jogviszonyos) jogviszonyokban értelmezhető, munkaviszonynál nem. Egyébiránt pedig egy megjegyzést engedjetek meg - taxis a párom, tehát kb sejtem a helyzetet amiben ti is vagytok - ám nem biztos, hogy az olcsó könyvelés megéri. Az én ügyfeleim ugyanis folyamatosan tájékoztatva vannak "konyhanyelven" is, hogy értsék. Ettől eltekintve a felmerülő problémákra szívesen válaszolok bármikor!
Oldalszám: 10