Hozzászólások száma: 37
Ugrás a hírhez Oldalszám: 2
Témakörök > Hírek fórumai > Új arculati elemek a Mobiltaxinál A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Sas882 2006.02.15. 04:02:05 / # 40586
avatar
a dizájn egy reklám, egy olyan reklám amiért pénzt kap a taxis, mert viseli. az összes többi reklámért semmit sem kap, ami valahol vicc. Tudom, hogy mint egyetlen személy nem is tudna egy taxis sem reklámhordozó lenni, de lehet nem is akar. jelenleg a sok gagyi matricát igyen viseljük, s akkor is reklámoz legtöbb, mikor csak parkolunk vagy magánúton közlekedünk, tiszta királyság nem? ja és ha véletlenül megrongálódik,a ataxis dolg legyen pótolni, külömben letiltás, nem tudom, az én felfogásomban a reklámmatricával való foglalkozás egyenes arányban áll, az érte kapott pénzel.

törölt felh. 2006.02.14. 14:27:15 / # 40571
avatar
Mármint beszélnek a mobil taxiról.Ami nem nagyon volt divat mostanában.

törölt felh. 2006.02.14. 14:26:11 / # 40585
avatar
A cégek dizájn matricáinak a lényege a figyelemfelkeltés ami a MOBIL TAXI-nál sikerült is mert minket más társaságbelieket is foglalkoztat nemhogy a megrendelöket.Elég izléstelen de a lényeget elérték vele.

törölt felh. 2006.02.14. 12:49:26 / # 40584
avatar
Én is eltűrnék, bármit az autón, csak érje meg! Munkaeszköz! Dolgoztam én a Főtaxinál, sérga Tipoval, bizony jó volt, hogy messziről kibökték az utasok.
Sas882 2006.02.14. 09:51:34 / # 40582
avatar
kortyolgatni a buszon vagy a repülőn nem vezet az asszony dizájn: én felraktam volna fele tagdij, de az én vasamra nem lehet, pedig fehér:))
Fox 2006.02.14. 05:08:28 / # 40580
avatar
Asszonyka vezet ne viccelj.. jobb1-bol nezni a tajat.. kortyolgatni a sorocsket:-)
Fox 2006.02.14. 04:36:09 / # 40581
avatar
Ott a pont... A legujabb autokra mindenki, illetve a legtobben azt mondjak hogy nem artalmas.. hat hogy a manoba ne?! Mar 1-2honap utan meglatszik ha az ember nem veszi le "rendszeresen" a magneslapos matricat.. nemhogy 1-2-3evig.. Tehat ha esetleg tarsosagot, vagy szakmat akarsz valtani.. leszedes utan, nyugodtan szamolhatsz egy parszaz ezer forintos fenyezessel is.. raadasul, elonyod nemigen szarmazik abbol hogy _pizsamas_ autod van, a tagdij korrekcio csak 1 illetve 3evig tart.. tehat eggyes cegeknel az elso 3evbe valamennyit kompenzal a dolog, de ha kiszamolja az ember, egy tisztesseges fenyezes se jon ki a "sporolasbol". A masik pedig, ezt egy "videki" ceg, akinek van 20-40-60autoja.. szerintem itt mar vegletekrol beszeltunk, konyebben.. vagy ugy mond.. siman megtudja csinalni, mig egy Pesti? 200-400-800autoval? Vagy szabalyozzuk a belepoknek hogy csak dizajnos autoval? "A penz mindenhol penz" es milesz a tobbiekkel? Nemlehet kotelezni senkit hogy csinaltasson dizajnt, a masik dolog.. ki fogja megtervezni a 35kulombozo gepkocsi tipusra a dizajnt? Nem ket forintokrol beszelunk keremszepen.. es szerintem egyik taxis sem fog ezert havi +5-10e forintos tagdijjat fizetni, hogy megvalosuljon a dolog. Felre ne ertsd, semmi jogom itelkezni senki folott, es nemis itelem L se a "videki" se a "pesti" taxis tarsosagokat... Talan azon kellene egy picit elgondolkozni, hogy miert ilyen problemakkal foglalkozunk, amikor ezer mas.. sokkal fontosabb dologrol lehetne... Piece.
Csumi 2006.02.14. 04:19:36 / # 40579
avatar
Szia! nos ezzel csak egy probléma van! Amíg a teherautó kizárólag munka eszköz, a taxi családi autó is, azonkívül nem az adott cég tulajdona, hanem az alvállalkozó taxisé. Ebből adódik, hogy kötelezni senkit nem lehet, hogy X összegbe kerülő autóját(ami mint említettem családi autó is)"bedizájnoltassa". Azonkívül nem tudom, hogy egy új autót figyelembe véve, ha mondjuk 2-3 évig rajta van egy ilyen fólia, utána nem lesz-e annak eltávolítása után fényezési diferencia a fóliázott (ugyanis ezek a dizájnolások fóliával történnek) elemek, és az eredeti fényezett, nem fóliázoott elemek között. Elég-e utána átpolíroztatni, vagy fényeztetni kell. Azonkívül nem hiszem, hogy a megrendelőt érdekelné, hogy "sima" autót kap-e, vagy "papagájt". A lényeg számára, hogy tiszta, kultúrált megjelenésű autót, és sofőrt, korrekt SZOLGÁLTATÁST! kapjon. .....szerintem
Sas882 2006.02.14. 03:02:55 / # 40578
avatar
autóval nyaralni? még akkor is dolgozzak:((
Gurdin 2006.02.13. 21:05:26 / # 40577
avatar
Ha lehet egy javaslatom, egyszer nem ártana tesztelni a magyarországi (tehát nem csak pesti) társaságokat az autók tipusa, állapota, biztonsági megoldások (hátha lehetne újat tanulni), az egységes megjelenés, arculati elemek szempontjából. Lehet, hogy nem leszek népszerű, de itt a képek közöt is van galéria pl. a 6x6 és a Rádió taxiról és nekem pont az itt látottak nem tetszenek. Az a véleményem, hogy ezek a társaságok arculati elemeiben leragadtak a '90-es évek elején. Akkor még elég volt, ha két matricát ráragasztottak a kocsikra, aztán hadd fussanak. Szerintem, ma már ez nem elég. Mondom ezt úgy, hogy én nem taxikkal, hanem teherautók működtetésével, szervizelésével stb. foglalkozom. Nálunk is van több féle tipus, de megjelenésükben egyformák, még úgy is, hogy a cég belső használatára vannak fenntartva, tehát még bérelni sem lehet.

mercedes 2006.02.13. 20:09:52 / # 40576
avatar
Azért én evvel nem szívesen mennék Horvátországba nyaralni.Mi pedig vagyunk annyira szegények ,hogy nincs másik autonk utazásra.meg van olyan hírünk ,hogy lnem szeretném ,hogy leköpnének a pihenésem közben. Tizedes és társai elintézték.
törölt felh. 2006.02.13. 19:28:00 / # 40575
avatar
Ez valóban kellemes még a szemnek is.
Gurdin 2006.02.13. 18:18:43 / # 40574
avatar
Pont erről beszélek. Igaz, egy kisebb társaság esetében lehet, hogy könnyebben valósíthatók meg a "pizsamás" autók. Csak arra szerettem volna reagálni, hogy nem szabad azt mondani valamire, hogy "vidékies", mert lehet, hogy egy vidéki táraságnak magasabb a szinvonala. Legyen erre példa most Debrecenből:

Fox 2006.02.13. 14:15:42 / # 40573
avatar
Ezt most nem ertem, Pesten a tarsosagok 99%a egyseges matricat hasznal, es mar jopar tarsosag "bevezette" a _pizsamas_ autokat, egyseges nagy dizajn.. feher illetve ezust autoikra. Akkor most mirol beszelunk? Gurdin?
Gurdin 2006.02.13. 14:07:16 / # 40572
avatar
Bár vidékies lenne! Az a baj, hogy a pesti taxik kinézete -kivétel 1-2 társaság, de ott sem 100% - nem egységes. Ahány kocsi és szín, annyi féle. Semmi egységes megjelenés, elég néhány matrica. Ezzel szemben vidéken már évek óta próbálkoznak azonos külsőt adni a "szekereknek". Meg lehet nézni pl. Debrecemben a Fan taxit, vagy Miskolcon a Helló, a Nonstop taxit, de lehetne sorolni tovább. Mind igényes autó és egységes arculat. Pesten meg matricázunk és még meg is szóljuk a vidékieket? Nagy pesti társaságok miért nem adnak erre?

onlany 2006.02.04. 14:07:22 / # 40570
avatar
Igen
mercedes 2006.02.04. 13:50:02 / # 40569
avatar
Hát nem vagyok egy irkálós tipus ,de ezt csak ugy tudnám jellemezni, hogy vidékies A nem budapesti cégeknél látok ilyen igénytelen grafikai megoldást és ilyen szín összeállitást.A kivételektől elnézést kérek már amelyik nem budapesti cégnek igényes grafikával állították össze a matricákat. A régi matricán látszott, hogy komoly munka volt mögötte és így nyilván nem volt olcsó.Igényes volt.Én nem vagyok és nem is szeretnék mobilos lenni de ezt biztos nem tenném fel mert nagyon igénytelen.

Oldalszám: 2