Hozzászólások száma: 36
Ugrás a hírhez Oldalszám: 2
Témakörök > Hírek fórumai > Iszonyat, hogy ma mennyit kerestem A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
hánymacska? 2012.07.23. 14:26:40 / # 39471
avatar
Ez így van és cáfolhatatlan sjnos
művészúr 2012.07.10. 11:28:14 / # 39470
avatar
Még olvasni is jó volt!
jomeo! 2012.07.10. 11:18:34 / # 39469
avatar
Vitézy Dávid 26 éves. Az ő kezében van most az irányítás, úgyhogy bizakodhatunk, a sok évtizedes szakértelmével én azt gondolom, kihúzza a taxisokat a nehéz helyzetből. A BKV-n is segít, támogató ötleteivel nagyban hozzájárul a szép jövőképhez. Egyik legújabb projekte a buszok átfestése, mert a mostani sötétkék szín nagyon öreges. Az új, világoskék színvilággal megfiatalodik a 20 éves átlag-életkorú buszpark és környezetkimélőbbé is válik. Azt gondolom, ha a jelenlegi taxikat is átfestenénk, minden taxisnak jobb lenne és végre a munkakörülményeink egyik napról a másikra megváltoznának. 1980-ban egy kolléga -ahogy leírta- egy nap alatt 5000 Ft-ot keresett. Ha minden jól megy mi is megkereshetjük ezt az összeget egy hét alatt.

Csaholó 2012.06.28. 08:13:01 / # 39468
avatar
Szép volt,rég volt!Többször nemigen lesz!!!!!!! Ezek szerint mégis van temetés!! Temetjük a múltat!!!
alelölülő 2012.06.25. 15:34:51 / # 39467
Csogunak, mert ő várja a történeteket. :-) November 30-a volt, vasárnap és 1980. Akkor még hajtós napok voltak a vasárnap délutánok. Családlátogatásba menő és onnan jövő nagyszülők, vagy őket látogató gyerekeik, unokáik bőven adtak munkát. Aznap meg „leszakadt az ég”, korán jött a tél és szakadt a hó. Pár fuvar után a Keleti közelében végeztem, és megcéloztam az érkezési oldal taxiállomását. Ma már hihetetlennek tűnik, sokan talán nem is hallottak róla, a taxiállomás előtt valahány méterrel TILOS volt utast felvenni, nehogy az ügyeskedők megelőzhesség a taxiállomáson várakozó UTAS-okat. A pályaudvar érkezési oldalán sosem látott embertömeg várta a taxikat. Esély se volt rá, hogy eljussak az elsőhöz, mert tizen ugrottak elém. -Vállal vidéki fuvart? – kérdezte a legrámenősebb. -Persze – válaszoltam, hová lesz a fuvar? - Kesznyétenre. Mennyiért visz el? Miután megmondta, hogy egyáltalán hol is van (Miskolc környékén), mondtam, hogy kb. 3000-3500 között. - Adok 5000-t, csak vigyen el. Tudni kell, hogy akkoriban is szerették taxisok a vidéket, viszont mint később kiderült, aznap a havazás miatt addig senki se vállalta. Jó nagy társasággal volt jövendő utasom, ezért is sikerült nekik taxit fogni, mert mindegyikük segített neki. Mint kiderült, hivatalosan Münchenben, a BMW-gyárban dolgozó munkások voltak, akik hazajöttek karácsonyi szünetre. Pestig együtt utaztak, de itt szétszéledtek az ország minden tája felé, és az utasom már egyedül utazott haza. Telepakoltuk a kocsit. Ezt úgy kell elképzelni, hogy csomagtartó tele, hátsó ülések a mennyezetig rakva mindeféle Hitachi, Akai, Sony, stb. dobozokkal, még az utas lábához is jutott egy méretes utazótáska. M3 autópálya fővárosi szakasza akkor még nem volt kész, Szentmihályi (akkor asszem Felszabadulás) úttól indult, és valahol Gödöllő táján már vége is volt. Elindultunk a szakadó hóesésben. Az odaúton túl sok érdekes dolog nem történt, valahol Mezőkövesd környékén láttunk egy első kerekeivel az árokban, az útra merőlegesen álló kocsit, de végülis éjjel 11 körül megérkeztünk Kesznyétenre. Valamikor 7 óra tájban indultunk, négy óra alatt sikerült megtenni 200 km-t. Volt nagy öröm a családban, megkaptam az 5000 forintot, marasztaltak, hogy aludjak ott, de nem fogadtam el, ugyanis a váltómnak reggelre vissza kellett hozni a kocsit. Csomagoltak disznótorost, pálinkát az útra, aztán elindultam vissza. Már az elején majdnem baj történt, kevéssel kerültem el a szakadó hóesésben a sötétből elém szaladó kutyát. Éjfél körül értem Miskolcra. A pályaudvarnál leintettek! Egy nő volt egy 10 év körüli kislánnyal. Mint kiderült, akkor érkeztek Budapestről vonattal. A vonat is késett vagy 5 órát az időjárás miatt. Egy lakótelepre vittem haza őket, amely úgyis útba esett hazafelé, aztán folyttam a hazautat. Emőd és Vatta között elakadtam a hóban, amely elérte a motorháztető magasságát. Szerencsém volt, nem túl sok idő múlva jött egy hókotró szemből, és kiszabadított. Leengedte elém a lapátját, és hátrafelé elhúzta a maradékot, és szabaddá tette az utat. Mezőkövesdnél ismét láttam az árokban lévő kocsit, immár hátsó kerekei nélkül. Különösebb gond nélkül eljutottam Gödöllőig. A szél símára borotválta a havat, csak egy terelősziget táblája állt ki a hóból, mutatva, hogy merre kell kerülni. Túl közel mentem hozzá, és az első kerékkel beugrottam a gödörbe, amely a terelőoszlop körül volt. Még félkész állapotban, szegél y és tábla volt, körülötte meg még nem épült meg a terelősziget. Ott is álldogáltam egy ideig, mert nem tudtam hátramenetben kijönni. Egyszercsak jött egy kocsi. Semmit se kellett mondanom, ketten kipattantak belőle, és a segítségükkel sikerült visszatolatni az útra. Ekkor már erősen hajnalodott, és még mindig nem mehettem haza, ugyanis MINDEN NAP el kellett számolni a bevétellel, tehát a LÓ garázs felé vettem az irányt. Elszámolás után végre a váltóm felé vehettem az irányt, aki a Vígszínház környékén lakott. Mester utca felől mentem a kőrúton, amikor elértem az Üllőihez, a jobbra kanyarodó lámpa zöldre váltott. Olyan fáradt voltam, hogy átmentem a kereszteződésen. Éppen elsuhantam egy jobbról érkező Skoda 120 előtt. Első reakcióm az volt, hogy mit keres itt ez a hülye, de mire a Corvin mozihoz értem, már leesett, hogy nem a skodás volt hülye. Szerencsém volt, hazaértem. Kerestem az addigi fuvarokkal együtt „jattban” több, mint 2000 forintot, ez jó félhavi fizetés volt akkoriban.

hánymacska? 2012.06.25. 15:17:09 / # 39466
avatar
Kinek dolgozok? 1 hetet tagdíjra 1 hetet TB adó 1 hetet üzemanyag és 1 hetet saját magamnak ja és a szabadnap? az nincsen

Csaholó 2012.06.25. 08:06:55 / # 39465
avatar
Hát persze hogy nem tudunk! Mert 3fő-re,rámegyek 2Km-t,és 420Ft-nál végeztünk,hát persze hogy nem tudok oda állni a "Mézre",mert akkor meg Ani küld utolsóként !A 3 buszjegy 1200- persze hogy rendel a kedves!!! DE MIÉRT NEM SZÓLHATOK BE NEKI???? Mert a cég engem büntet,az én pénzemért szankcionál,hadd válogassam meg kit viszek,kit nem!!!Ne kelljen trükközni,/defekt,leintettek,stb.,/ A városházán is tudják mennyit fizet be a taxis büntetésként,számla nélkül???/Kérlek ne gyere avval hogy nem kell hibázni/ Egy szóval is, a mi szolgáltatásunk elmarad,csak szolgáltathatunk,szigorú szankciók között!!! Ha már úgyis azt kell hallgatnom,"huzzáki,irjábe",a statisztika alapján lehetne ösztönözni a fiúkat,hogy kicsit aktívabbnak kéne lenned kedves kolléga,meg lehetne ismerkedni a város több zugával is,nem csak kérdezni mi hol van!!A segítség,ingyenes,és SZÍVES,de nem kéne ezt túlzásba vinni!!! Egyébként nem gond,csak kezd kevés lenni a csak 167,de velem lehet alkudni,legyen a tagdíjam is "csak"37,5,lehet ezt így?????? viszem én szívesen a telefonost!!!! Ne törödj velem csak Csaholok!!!
turul 2012.06.24. 15:06:21 / # 39462
Hello Ricsi Azért megkockáztathatnák együtt is nem? Minden hónapban összeűlnek valami puccos helyen és azon rágódnak,hogy mit lehet még rólunk lenyúzni. Mi lenne,ha azon tűnödnének,hogy mi se menjünk tönkre,mert abban az esetben meg lesz a fizető vevőkörük.1-2ft eltéréssel nyugodtan mehetne a jelenlegi felsőhatár.Kicsit többet hozna a konyhára és esetleg dalolva,mosolyogva vinnénk be a tag/K/díjat. Na felébredek...... ))))

csogu 2012.06.24. 14:13:14 / # 39464
Figyelj, azért itt többeknek igaza van abban, hogy nem a cégtulajok a hibásak, hanem Mi magunk, taxisok. Te kockáztatnád azt, amit felépítettél hosszú évek alatt, csak azért, hogy valamit megkísérelj? Tudod ki fog elsőként cserbenhagyni? A TAXIS!
művészúr 2012.06.24. 13:02:31 / # 39463
avatar
SEMEDDIG! De amíg akad annyi birka "cójjonarággyó" okostojás, addig letapossák a nyakunkat - meg az árainkat is... Csak egyszer kéne egy napra az összes taxisnak "nem kimenni", hadd omoljon a szerződéses rendszer, senki se' jusson be sehová...CSAK LAKOSSÁGI...És a röpcsire kifelé SE!!! Legyen jó napjuk a Mezitlábasoknak és ( ...boccs, a Hiénáknak; tudják csak meg az igazi árfekvést, LEINTÉSSEL, NEM CITÁLÁSSAL...) Ez lenne az igazi demonstráció... (...még csak büntethető sem lenne...) De nem lehet, mert akkor "kétszer annyi meló lesz..." - mondá az okostojás. HURRÁ HURRÁ! Éljen az éljen meg a 166 meg a 184!!! Hát, ez a baj! :-(
hánymacska? 2012.06.24. 12:41:14 / # 39461
avatar
lehet egy kicsit furcsa lenne ,hogy a taxis keres normálisan de amíg nem így lesz addig minden nap veszteséget okoz kérdés ki meddig bírja magát finanszírozni

művészúr 2012.06.24. 12:04:29 / # 39460
avatar
Lehet, hogy a városvezetőség azért MAXIMÁLNI akar - továbbra is 10 évvel ezelőtti színvonalon - és nem "FIXESÍTENI" korszerűbb árfolyamon, mert a saját becsesnek tartott p.csáját továbbra is szánalmas tarifákkal szándékozik hurcibálni?! Az egy liter / km lenne reális!Évről évre kiigazítva... Na de, amikor egyesek "sajátnak hitt cégük" védelmében még negyeddel is képesek rárepülni és fuvarozni 166 - ért, addig minek az egész?! Na ez a "nem semmi"...
turul 2012.06.24. 12:01:41 / # 39459
202 Nem cáfolunk,mert teljesen igazad van.Mindenünk rá megy arra,hogy guruljon a vas. Sajnos,addig amíg egy-két telefonszámtulajdonos tetű fejét szét nem b....uk,addig itt jóra és élhető életre ne számítson senki. Baseball ütőt a kocsikba,mert soha nem tudhatod,hogy mikor jön el a pillanat. Adjon az Isten.Szebb jövőt!
hánymacska? 2012.06.24. 11:46:57 / # 39458
avatar
szerintem csak egy liter egy km elfogadható gazdaságos tarifa és 40% kihasználtság

202 2012.06.24. 11:16:00 / # 39457
avatar
Én nem látok mást megoldásként csak a jogilag is lehetséges 240 / 336 ot. Egyenlőre.

202 2012.06.24. 11:13:14 / # 39456
avatar
Talán, ha a költségek levonása után is maradna a pénzből, lehetne keresetről beszélni. Gyeremekeim, Ti egy vasat nem kerestek ! Még a nagy nehezen, vállalkozásból kivett nettó béren is üzemanyagot vagy más alap dolgot veszünk az autóba. Nem bánnám ha cáfolnátok a fentieket !

mano10 2012.06.24. 07:17:57 / # 39455
Jahaaaaj, csogubá, bocsi, tök(mag, szotyi) hülye vagyok én az ilyen felsőbbszintű szakmai dolgokhoz! Ú, most szégyellem ám magam ! Ha lesz pénzem, elmegyek majd maxoktatásra, ott majd megtudom a TITKOT, ugye???
mano10 2012.06.24. 07:13:40 / # 39451
Ne szójj má a csogubának be, ő okos!!!!! Tuggya, mitcsinál!!!! Nyissad csak őket, csogubá!!!! Naponta hármat-négyet! Tök jó! Forever csogubá!!!
csogu 2012.06.24. 05:37:33 / # 39454
Igaz-igaz, visszafordíthatatlanul:-) Topikok jönnek, mennek...néha 1-2 pörög...néha meg 20:-) Én is csak kötelességből olvasom mindegyiket...de vannak kedvenceim:-)
csogu 2012.06.24. 05:36:25 / # 39453
Egyem azt az összetört szívedet:-)) Pont szombat éjszaka reménykedsz ebben, amikor szinte egyik drosztunkat sem tudjuk normálisan állni?:-) Ne légy már ennyire szakmaiatlan :-)
Oldalszám: 2