Hozzászólások száma: 29
Ugrás a hírhez Oldalszám: 2
Témakörök > Hírek fórumai > A kormány lecsap a hiénákra A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Csumi 2010.10.12. 15:13:33 / # 3719
avatar
hiénakutya, zodiákus, 6.lenin! Sajnos nagyon igazatok van! Nem is fűznék hozzá semmit.......... Talán mégis: Amit lenin leírt, kiegészíteném: A cégek is ennyire voltak már anno is korrektek egymáshoz: Volt egyszer egy Gábriel Taxi Unio nevű társaság,aki az egyik legnagyobbá nőtte ki magát. (Megszerezte a Hiltont, a Fórumot, az Átriumot,...stb..stb) Történt egyszer, hogy összeültek az akkori cégvezetők, hogy megbeszéljék, hogy mekkora legyen az épp aktuális díjszabás. Megállapodtak, kezet fogtak, elváltak........ A Gábriel a megbeszéltek alapján tarifát emelt, a többi NEM! Ellenben óriás plakátokon ott égette a szemem (pld. a Vágány u.-val szemben a mai kút helyén) a "BUDA TAXI! VÁLTOZATLAN TARIFÁVAL!" reklám. No comment. Aztán: Ugye valamelyik okos kitalálta, hogy úgy szerez magának + megrendelőket, hogy eltörli a kiállási díjat. Lett +megrendelője? NEM!! Mert azonnal eltörölte a többi cég is! Eredmény: Minden maradt a régiben, csak a taxis zsebéből húztak ki bevételt.. Majd egy másik zseni álmodott egy nagyot, és kitalálta a törzs utas kártyát, és a vele járó kedvezményt. Több lett az utasa? NEM! Mert a többi is legyártatott ilyen kártyákat.... Eredmény: Minden maradt a régiben, csak a taxis zsebéből húztak ki bevételt.... ...és folytathatnám, mindenki tudja miről beszélek...(csekkek, aranykártyák, az ingyen kiállás mellé, még + 10perc ingyen várakozás, transzfer árak....) ..és ez ma is így folytatódik, most már az egymás alá ígért tarifákkal. A HIÉNÁK TEHETNEK RÓLA? Félreértés ne essen. Nem vagyok hiéna párti! DE: Az Én szememben a mezitlábas nem is egyenlő a hiénával!! A mezítlábas, aki NORMÁL, a törvényes keretek biztosította tarifával jár. (ami ugye nem egyenlő a céges tarifákkal) Semmi bajom Velük, SŐŐT! A hiéna az ugye más "állatfajta".. Rájuk nem térnék most ki.( kromofág, defekt, törött orrok, utasok lehúzása, trükk hegyek..) Őket nem tekintem kollégáimnak...
6.lenin 2010.10.12. 12:14:38 / # 3718
avatar
Erről a helyzetről csak annyit: El kéne gondolkozni kik tehetnek erről az árháborúról. Visszamennék a gyökerekhez. Anno, taxit RENDELT az utas, droszton ÓRÁT CSAPOTT a sofőr, s így állt ki a címre. Vagy esetleg rosszul emlékszem? Aztán jöttek magántaxi a szerveződések, és a szolgáltatás minőségének emelése helyett, először díjtalan kiállással, majd díjcsökkentéssel rabolták egymás elől a fuvarokat. De ez nem HIÉNÁZÁS ám, ez csak ETIKUS lezüllesztése a szolgáltatásnak. Ki hallott már olyanról a magyar taxis tarifákon kívül, hogy egy emelt szolgáltatás nagyságrendekkel olcsóbb, mint az alap? Ugye kedves City, és ex Buda taxi?

hiénakutya 2010.10.01. 19:11:23 / # 3717
Holnapra biztos lesz egy bejegyzés "Utas119" nicken, hogy beült a Keletinél, elvitték Kelenföldre 8000-ért, és még a mobilja is eltűnt... :-DDD

nagyonkedves 2010.10.01. 18:50:37 / # 3716
avatar
egyszerű női agyamban a következő gondolatok születtek meg: 1. az elmúlt 4 hónapban (ha jól emlékszem) én itt egy panaszt sem olvastam hiénákkal kapcsolatban (próbálna meg valaki panaszkodni! :DDD) 2. 150-240ig kinek tudna ártani egyetlenegy hiéna is? 3. viszont volt itt egy megjegyzés nagyon-nagyon rég, arról szólt, hogy: ha egyszer valakit elvittek A-ból B-be 1000-ért azt én többé nem tudom elvinni 2500-ért szóval nekem úgy tűnik, mintha itt a hiénák zavarnák a legkevesebb vizet jelenleg rosszul látom?

zodiákus 2010.10.01. 15:31:41 / # 3713
avatar
:DD :)

zodiákus 2010.10.01. 15:27:29 / # 3712
avatar
nem minden hiéna hiéna..de biztos,hogy ők rontották el?véletlenül sem te,aki többszörös hülyét csinált magából miközben többszörös milliomossá tetted a fuvarszerveződet?nem te mentél ár alá véletlenül,elvéve ezzel mások életterét?nem te vagy most is az,aki meghunyázkodva viseli azt a terhet,amit más rak a nyakába úgy,hogy még összefogni is képtelen?nem te nyomkodod össze vissza a nyolc tarifát,miközben kettőt is lehetne? talán ahelyett,hogy egymást basztatnátok,oda kéne menni a keletihez(bocs kutya) és kimondani azt,amit már régen nektek kellett volna..ELKÚRTUK!De csináljuk vissza! bocs,hogy így kívűlről így beleszólok,de innen tisztább a kép!
hiénakutya 2010.10.01. 14:07:54 / # 3715
Amúgy én szeretném látni azt a statisztikát, amely indokolja a korhatár bevezetését, hogy mit tudom én, a taxik átlag életkora 18, vagy 32, esetleg 72 év. Szeretnék látni egy kimutatást arról, hogy tele vagyunk környezetszennyező járművekkel, és egy ügyészségi vizsgálatot, hogy akkor ezek hogyan kaphattak környezetvédelmi igazoló plakettet. És amíg ilyen nincs, addig arra fogok gondolni, hogy itt valakik a "befektetők" szekerét tolják. Mert egy minimálbért bevalló, egyik napról a másikra vegetáló kisvállalkozó nem fog hitelt kapni, még akkor sem, ha képes összekuporgatni az önerőt. Ha majd fölélte az autóját az okosan kiszámított kétszáz-akárhány forintos tarifával, akkor töprenghet, hogy mivel álljon oda a hiénáktól felszabadított drosztokra... Persze vannak olyanok, akiknek nem okoz majd gondot egy egész flotta beszerzése sem. Jó droid lesz belőletek. Hajrá!

hiénakutya 2010.10.01. 13:48:39 / # 3714
Igen, neked vannak konkrét terveid, ezt elhiszem. Kiszűrik a hiénázást, tarkónlövik a túlszámlázókat és csupa normális, becsületes, magasan kvalifikált taxis fog dolgozni, fiatal évjáratú, környezetkímélő autóval. Meg te. És hülyére fogjátok keresni magatokat. Drága barátom, igaz lehet, hogy a taxis egy különleges állatfajta, amely képes ötvenhétszer belelépni ugyanabba a folyóba, majd képes ötvennyolcadjára is rácsodálkozni arra, hogy a víz hideg és a meder tele van kagylóval, amelyek szétvágják a lábát. Hogy aztán ötvenkilencedjére is belelépjen. Éveken keresztül zokogtatok, hogy nem tudtok megállni a reptéren, mert a hiénákok leszúrják a gumitokat, leöntik az autótokat, letörik a tükrötöket, és megb@sszák a szátokat. Meg is lett az eredménye. Most simán beállhatsz, mindössze egy 211-es Merci és havi 150 ezer kell hozzá. Én értem, hogy neked már az is elég némi kielégüléshez, ha látod a szomszéd tehenét döglődni, de ettől neked még nem volt/van/lesz sajátod. És, ha ennek az ellenkezőjét hiszed, akkor komoly baj van a fejecskédben. De én szívből kívánom neked, hogy különböző tanfolyamok elvégzése után odaállhass a fiatal évjáratú, környezetkímélő autóddal mondjuk a Keletihez, és becsületesen elvihesd az amerikai túristát a Boscoloba 760 forintért, aztán ebből éljél életed végéig, fizessél adót, járulékokat, drosztqrvaanyját, vizsgáztatást, cserélgesd az autódat! Legyen ez a tiéd, mert a képességeid alapján másra amúgy sem volnál alkalmas! És ne felejtsd el időben bevinni a tagdíjat a gazdádnak! Amire ez megvalósul, biztos lesz vagy százezer.
hiénakutya 2010.10.01. 12:17:51 / # 3711
a): Nem olvastátok el a cikket; b): Szövegértési problémáitok vannak. "Információink szerint miniszteri rendelet készül a taxitársaságok rendszabályozására, amiben a tervek szerint kötelezővé tennék a sofőrök oktatását, felső határt szabnának az autók életkorának, valamint megtiltanák a túlzottan környezetszennyező autók alkalmazását is. A rendeletről még csak egyeztetések folynak. (...) A Népszava úgy értesült, hogy minisztériumi rendelet készül a taxitársaságok rendszabályozására. Az egyeztetések hírét a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumnál is megerősítették, azonban egyben azt is hangsúlyozták, hogy ezek még csak tárgyalások, így még egyik kérdésben sem hozták meg a végső döntést."

Frankó 2010.10.01. 11:55:57 / # 3710
avatar
Nem látjátok át a dolgokat...megint csak arra megy a vizsgáztatás stb hogy minket taxisokat lehúzzák. Ez így volt idáig és semmi nem változik sajnos4

tomajer 2010.10.01. 07:16:09 / # 3709
Mint az indi által kikeresett törvényben is látható, ezzel már akkor sem vitatkozott a törvényalkotó. Az Alkotmánybíróságnak a "mikénttel" volt baja....
tomajer 2010.10.01. 07:12:19 / # 3708
indi50 2010.09.30. 23:03:59 / # 3707
Kikerestem amit igértem, remélem még hatályos.:-) 1992. évi LXXVIII. törvény a közúti közlekedésről szóló 1988. évi I. törvény módosításáról A közúti közlekedésről szóló - többször módosított - 1988. évi I. törvény (a továbbiakban: Ktv.) módosítására az Országgyűlés a következő törvényt alkotja: 1. § A Ktv. 19. §-a helyébe a következő rendelkezések lépnek: „19. § (1) A közúti közlekedési szolgáltatások körét, azok végzésének és az azokhoz használt járművek üzemeltetésének feltételeit a Kormány rendeletben állapítja meg. (2) A személygépkocsival végzett közforgalmú személyszállítás (a továbbiakban: személytaxi-szolgáltatás) céljára használt járművek számát a települési, Budapest tekintetében a fővárosi önkormányzat képviselő-testülete - a szakmai érdekképviseletek véleményének kikérését követően - rendelettel korlátozhatja. (3) A (2) bekezdésben meghatározott keretszám korlátozás alapján a jogosultság nem vonható vissza attól, aki a korlátozás elrendelésekor személytaxi-szolgáltatási jogosultsággal rendelkezik. (4) A közforgalmú személyszállításra az üzemben tartót szerződéskötési kötelezettség terheli.” 2. § Ez a törvény 1993. január 1-jén lép hatályba, ezzel egyidejűleg a Ktv. 20. §-a és 21. §-a hatályát veszti.
Matróz44 2010.09.30. 22:13:35 / # 3706
avatar
Vannak konkrét tervek is,hodd el! Mindenesetre a hiénázást nem lesz rosz kiszűrni. Tulszámlázóktól vissza az engedély,és soha többet nem kapjon az olyan. Már marad is munka a normális ,becsületes taxisnak. A hiénákat nem sajnálom ha éhen döglenek.
hiénakutya 2010.09.30. 15:24:18 / # 3703
"Úgy fog történni, hogy..." Eldöntötted? :-Dp Valójában nem tudjuk, mi fog történni és hogyan fog történni. Ez a népszavás cikk sem szól semmiről. Nagyjából annyi, hogy tervezik, hogy csinálnak valamit. Ötletelés van van, konkrét tervek nincsenek. Rágjátok! :-Dppp
Gyurcsányi 2010.09.30. 15:23:58 / # 3705
Qrvára ne oktassanak ki engem! 36 éve gyűröm magam ebben a műfajban és lehet,hogy tudnék nekik újat mutatni,úgy a középső gyűrűst.Elég lóvét lehúztak már rólam mondvacsinált ürüggyel.Nem fizetek,hanem inkább lövök rájuk,ha kell.Rendezzék a tarifát és nekünk most ez éppen elég lenne mentőövnek. Jól felbőszítettem magam...... Szebb jövőt!

007 2010.09.30. 14:12:24 / # 3704
avatar
Így jobban hangzik! Köszi az infókat! :-)
tomajer 2010.09.30. 07:16:28 / # 3702
Nem lesz senki munkanélküli. Szó nincs arról, hogy húznak egy vonalat, és aki kilóg mehet amerre lát. Úgy fog történni, hogy húznak egy vonalat, és amíg az alá nem kerülünk...természetes fogyás által, addig nem jöhet be a piaca új versenyző. Persze a természetes fogyást, majd megpróbálják felgyorsítani....pl. 10 évnél nem öregebb autó, évenkénti nulláspapírok, stb...:-(
007 2010.09.29. 23:01:48 / # 3701
avatar
Amúgy igazad van ők 4500 körüli engedélyről beszélnek. Én meg 3000-ről írtam.
007 2010.09.29. 22:45:46 / # 3700
avatar
Nincs mit átgondolni. Ha limitálják a Taxiengedélyek számát,sokan munka nélküliek lesznek! Vagy te nem így látod? Nem azt mondtam ,hogy jó minden így ahogy van! Legyen minimál tarifa, hogy a taxisnak meglegyen fizetve a munkája.Az árversenyt nem szabadott volna ki robbantani az elején! Most már b.-od. A frissen alakult cégek bele vannak kényszerítve az alacsony árakba. Céget ma nem tudsz 200-220ft-os km.díjjal indítani sem építeni. Ezért a megoldás a minimál tarifa. Csak azt be kéne tartani,nem kütyüzni!!! Az állandó túlszámlázóknak meg bevonni az engedélyét.
Oldalszám: 2