Hozzászólások száma: 33
Ugrás a hírhez Oldalszám: 2
Témakörök > Hírek fórumai > Most akkor mivan? Taxaméter ? Onlány kassza ? Mindkettő! :-) A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
tomajer 2020.05.31. 10:03:20 / # 351500
Én se vagyok könyvelő.
Van különbség még a számlák között.
Az áfavisszaigényléshez kell asszem olyan számla, amin a vevő adószáma is rajta van.
Mivel a taxi számlájából nem igényelhető vissza az áfa, így nálunk ezt nem is feszegetik a könyvelők.Ha a számlázóprogram nem fog nélküle menni, akkor majd mindenki tudni fogja az adószámot ...  mert különben lecseszik a munkahelyén.
De mint mondám, még én se mertem kipróbálni a programot.
donkihóte 2020.05.31. 09:15:56 / # 351499
avatar

Ami még eszembe jutott. Online vásárláskor sem kérik a számlához az adószámot meg miegymást, csak nevet+címet. Akkor az hogy lehet elég?

donkihóte 2020.05.31. 09:04:45 / # 351498
avatar

Köszönöm, nagyon fürge ( fickós? ) vagy ma reggel.

A lényeg, hogy megint nem sikerült feltalálnom a spanyol viaszt.

tomajer 2020.05.31. 08:32:01 / # 351496
Nekem ajánlott a könyvelőm.  De bevallom, még nem próbáltam ki.
A Fészen is pörög egy párnak a hirdetése ami "most még" ingyenes.  Bevallom, azt hiszem ez a beetetési időszak.  Aztán majd hirtelen, ha megszokod, megtanulod használni, akkor már fizetős lesz.  Legalábbis a kényelmi szolgáltatásai.
Különben a Navnak is van.  Az tuti ingyenes.

tomajer 2020.05.31. 08:29:38 / # 351494
Azok a kollégák, akik azt állítják, hogy mindenkinek számlát adnak, eddig egy kiskaput használtak ki.
Mármint, hogy kiírták, hogy aki nem akarja megadni az adatait, azt nem szállítják.  Nagyon kiakadtak volna, ha van olyan utas aki ezt komolyan veszi, és azt mondja inkább utazik a mögötte levővel :-)Ők szabályosan csak úgy dolgozhattak volna eddig, hogy tényleg minden utasnak számlát adnak.  valódit, valódi adatokkal ....annak is, aki fut a vonatához .... :-P
Javadra fordítani ezt nem nagyon tudod. Ha elektronikus számlázót használsz, akkor csak egyszer kell bepötyögnöd a számlákat, nem kétszer.
Ha jól használod ezeket az eszközöket, akkor akár gyorsabb is lehet a kiállítása mint egy kézi számláé.
Habár én kétlem.
Ha bátor vagy, akkor a kezébe nyomod az utasnak, hogy töltse ki magának :-)
Számlatömbnek nálad kell lennie, (mint ahogy a nyugtatömbnek is) hiszen bármilyen akadályoztatás esetén kell tudnod kézi számlát kiállítani.
donkihóte 2020.05.31. 08:21:40 / Módosítva / # 351493
avatar

Számlázó programból van, ami ajánlott? Ami esetleg "taxisbarát", vagy annyira egyszerű, hogy hülyebiztos? Ingyenes vagy fizetős?

donkihóte 2020.05.31. 08:17:17 / # 351492
avatar
Köszönöm. Még azt kellene megtudni, hogy azok a kollégák, akik nem pénztárgépesek, hanem mindenkinek kézi számlát adnak, hogy állítják ki a számlát annak, akinek tulajdonképpen semmi nem kell, csak utazni akart? Létezik, hogy mondjuk "magán" vagy akármi egyéb, amit beírhatnak és megfelel az előírásoknak? Mert ugye akkor is kell teljesíteni a nyugtaadási kötelezettséget. És ha nincs pénztárgép, akkor hogy? Nincs könyvelőm, azért kérdezek ilyeneket. 
De, hogy érthető legyen: a célom az, hogy megpróbáljam a javamra fordítani az új kötelezettséget, és amennyire csak lehet, leegyszerűsítsem ezt a macerát, és otthonhagyhassam a számlatömbjeimet és a pénztárgépet.
Ez lehetséges?
tomajer 2020.05.30. 20:46:47 / # 351491
Igen,Igen,Nem,Nem,Nem :-)

Nna sz'al:
Számlázó progival kiváltható, és annak van értelme. Teljesen átállhatsz, és emilre küldöd a számlát.
Ha nem tud adatot, akkor nagyon sajnálod.
A küföldiek, 99%-a tökéletsen boldog a taxaméter nyugtával.  Amelyik tudja, hogy nem az az, az azt is tudni fogja, hogy milyen adatokra van szükséged. Majd adnak neki cetlit az adatokkal. Vagy nem kap számlát, oszt jónapot.
Te csak akkor tudsz, és vagy köteles számlát kiállítani, ha minden adat a rendelkezésedre áll!!!
Kiváltható, ugyanúgy mint a kollégáknak.  Pont az első navos fog megszívatni, hogy nem adja meg az adatait!
donkihóte 2020.05.30. 14:14:15 / # 351490
avatar

Urak, lassan indul az új szórakoztató műsor, a számla felküldés. Mit tudunk eddig róla? 

Számlázó programmal ki lehet váltani? 

Átállhatok teljesen online számlaadásra, mint a boltok ( magyarul nem adok kézi számlát, csak ilyet )? 

Mi van, ha valaki nem tud valami adatot, hogy kire/mire kéri a számlát, nekem viszont csak a hibátlanul és hiánytalanul kitöltött számlát fogadja be a NAV? 

Mi van, ha külföldi kér számlát? A legritkább esetben kaptam tőlük teljes információt. Többnyire értetlenül néznek rám.

Kiváltható a nyugtaadási kötelezettség az online számlaadással ( mint azok a kollégák, akik nem vettek pénztárgépet, és mindenkinek számlát írnak)? Ez esetben kidobhatom ezt a jégkaparót?


mg 2018.11.14. 18:23:09 / # 349339
avatar

Sziasztok!

Digitaxi pótkijelzőt keresek. 0670603-4948

Köszi

donkihóte 2018.07.15. 18:48:02 / Módosítva / # 348943
avatar
Na végre. Épp van 20-30 ezer felesleges forintom. A gyereknek kezdtem gyűjteni laptopra, de szerintem is felesleges. Jobb helyen lesz valamelyik vérszívó parazitánál. Ha a tíz másodperces tarifa állításért elkért 9 ezret, akkor ez lesz vagy 30mp-es "munka". És persze náluk kártyával nem lehet fizetni. Nem bírták ki ezt az évet sem, hogy ne szarjanak a szánkba. Remélem senki nem élte bele magát, hogy a brutális emelés generálta havi nettó 20 ezer forint többletbevételt a zsebünkben hagyják? 
cheater 2018.07.14. 19:11:09 / # 348942

tomajer 2018.06.01. 06:34:29 / # 348813

Most akkor mivan? Taxaméter ? Onlány kassza ? Mindkettő! :-)

Visszavonták a visszavonást. A taxaméterekre vonatkozó rendeletet valamikor a tavalyi év végén június elsejei hatállyal visszavonták, hogy majd születik helyette egy új. De nem született. Így most hatályon kívül helyezték a hatályon kívül helyező jogszabályt, tehát minden marad a régiben:

A tegnapi napon megjelent a Magyar Közlöny 75. száma.
Ebben szerepel az 1/2018. (V. 30.) PM rendelet , mely szerint:
„...48/2017. (XII. 29.) NGM rendelet (a továbbiakban: R.) ...
1. § (3) Nem lép hatályba az R. 28. § g) pontja.”

Tehát a 48/2017. (XII.29.) NGM rendelet 28.§ g pontja nem lép életbe.
Ez pedig a következő:

28. § Hatályát veszti
g) a taxaméterek műszaki követelményeiről, a nyugtakibocsátásra szolgáló taxaméterek forgalmazásáról, használatáról és szervizeléséről szóló 49/2013. (XI. 15.) NGM rendelet.

Fentiek értelmében 2018.június 1-től kezdve ugyanúgy ki kell nyomtatni és át kell adni a viteldíjjelző (taxióra) által kinyomtatott bizonylatot az utasoknak, mint eddig.

Oldalszám: 2