Hozzászólások száma: 267
Oldalszám: 14
Témakörök > Droszt Híradó > Pécsi Taxisok A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
longi 2006.12.25. 16:15:14 / # 30859
avatar
Köszi, nektek is Boldog Karácsonyt.
Bao, a FŐNÖK! 2006.12.24. 12:56:45 / # 30858
avatar
Sok jó fuvart és boldog karit nektek!
longi 2006.12.24. 11:04:33 / # 30857
avatar
Köszönjük és nektek is NAGYON BOLDOG KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNUNK Pécsről.
dog 2006.12.24. 10:24:42 / # 30856
Kedves Pécsi taxis kollegák. NAGYON BOLDOG KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNUNK BP-ről.

longi 2006.12.24. 09:39:06 / # 30855
avatar
Bár neked lenne igazad, de a valóság az, hogy nincs munkahely, főleg negyven felett.
tomajer 2006.12.24. 09:10:55 / # 30854
Akkor biztos nagyon jól megy!:-) Nálunk sokkal nagyobb a fluktuáció.
longi 2006.12.24. 09:04:42 / # 30853
avatar
Sok-sok évnek kell eltelnie addig, mire 200-ra csökken a létszám. Ez egy nagyon lassú és hosszadalmas folyamat. A rendelet már kb három éve megszületett, de ezidő alatt csak páran hagyták abba a taxizást.
3asbreak 2006.12.24. 02:51:04 / # 30852
avatar
A rendeletről meg csak annyit, hogy ezer százalék, hogy most is 200-nál több taxi van Pécsen....
3asbreak 2006.12.24. 02:47:46 / # 30851
avatar
Ez a cikk teljesen korrekt. Pécsett az ül taxiba aki parázik, hogy nem éri el az Intercityt, vagy későn érkezik és már nincs busz. Egyéb igény a taxi iránt minimális, hiszen gyalog sincs túl messze semmi. Emelni? Hova?
longi 2006.12.23. 09:54:28 / # 30850
avatar
tomajer 2006.12.23. 09:45:47 / # 30849
Nincs szerencsém:-( [b]A Pécs TV online szervere jelenleg karbantartás alatt áll, kérjük nézzen vissza később! Köszönjük megértését![/b]
longi 2006.12.23. 09:40:00 / # 30848
avatar
http://www.pecstv.hu/archivum/ Itt a keresőbe írd be ,hogy taxi és itt a "taxistop Pécsen" videót nézd meg.
tomajer 2006.12.23. 09:29:59 / # 30847
Húúú! Ha ezt mi megérnénk! Van erről rendelet? Kikeresnéd nekünk?
longi 2006.12.23. 09:27:54 / # 30846
avatar
Jöhetnek, de nem kapnak drosztengedélyt, tehát taximegállóból nem dolgozhatnak. Addig nem adnak ki új engedélyt amíg 200-alá nem esik a létszám.
tomajer 2006.12.23. 09:11:06 / # 30845
Köszönjük! A cikket is! Kérdés: Ez a mondat, "Újabb taxik már nem jöhetnek a városba???" csak úgy lóg a levegőben! Van ennek valami háttere? Jogszabály, rendelet?
longi 2006.12.23. 08:20:28 / # 30844
avatar
Mindenkinek Békés Boldog és Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánok magam és a kollégáim nevében.

longi 2006.12.23. 08:16:20 / # 30843
avatar
Nem emelnek a pécsi taxisok A múlt héten megemelte a taxidrosztok használatának díját a közgyűlés, ám nem kell tarifaemelésre számítani a két nagy pécsi társaság esetében. A viteldíjat inkább a benzin árának növekedése befolyásolhatja. Újabb taxik már nem jöhetnek a városba. Többen azt mondják, hogy így is sokan vannak. A rosszabb időjárásban nagyobb a kereslet a taxikra A múlt héten megszavazott önkormányzati rendelet módosításának értelmében jövőre az úgynevezett taxis drosztokért 12 százalékkal többet kell fizetnie a taxisoknak. Ez azonban éves szinten is alig több mint ezer forintos emelést jelent, ugyanis 9600 forintról 10800 forintra drágul a közterület használata. Ettől függetlenül azonban a Pécsett működő két nagy társaság a jövő év elejétől sem tervez tarifaemeléseket. Kovács József, a Volánt Taxi ügyvezetője a Pécsi Napilapnak úgy nyilatkozott, hogy csak drasztikus benzináremelés következtében növelnék tarifáikat. – Nem lehet növelni a díjainkat, azokat ugyanis a kereslet határozza meg – mondta a nagyobbik pécsi társaság vezetője. Hasonlóan nyilatkozott Kapitány Zsolt, az Euró Taxi első embere, mint mondta, kicsi az igény a szolgáltatásra a városban, így nem emelkedhetnek az áraik. Mindkét társaság vezetője egyetértett abban, hogy a gazdaságos üzemeltetést a cég nagy létszáma és az ebből adódó fuvarszervezés teszi lehetővé. Kocsijaik megtalálhatók a város minden pontján, így a hívás helyéhez legközelebbi pontról rögtön oda tudják irányítani a munkatársaikat. A két nagy cég árpolitikája egyébként hasonló, tarifáik pedig szinte nem térnek el egymástól. Meglepetésekre inkább az úgynevezett szabadúszó kocsik esetében számíthatnak az utasok, ők ugyanis sok esetben a viteldíj két vagy háromszorosával dolgoznak, hiszen a szűkebb ügyfélkörből adódóan inkább a kocsimegállókban felvett utasokat fuvarozzák. Forrás: Pécsi Napilap No comment

csogu 2006.11.08. 01:16:02 / # 30842
Én köszönöm a fáradozásod!:-)
longi 2006.11.08. 00:38:19 / # 30841
avatar
Egy apró kiegészítés: Volán Taxi Pécs Nem az én oldalam, hanem a csapaté. Csogu Köszi az írást, feltettem a fórumba.

csogu 2006.11.07. 15:45:24 / # 30840
Longinak az oldalára írtam egy hozzászólást, de technikai malőr miatt nem tudom elküldeni. Itt megosztanám a Pécsiekkel és kérem szépen Longit, hogy találja meg a hibát és tegye be. Ha írsz Longi e-mailt, akkor megküldöm a jelszavam, és akkor az én nickemmel tudod ezt megoldani...nekem sajna nem megy:-( Longi oldala itt tekinthető meg!!! klikk ide! ------------------------------------------- Na üdv, akkor az újlapon is a csapatnak. Longitól tudom, hogy sokan a régi fórumon azért nem írtatok, mert bonyolultnak tűnt a regisztrálás meg ilyenek. Longi, hidd el, a problémával mi is szembesültünk, mi is küzdünk a mai napig is ezzel. Sokszor volt arra példa, hogy telefonon segítettünk mi regisztrálni, vagy esetleg mi regisztráltunk és telefonban adtuk meg a jelszót stb. Sajnos ez az miatt van, hogy a taxis szakma nem fiatalokból áll, hanem hozzánk hasonló középkorú (húúú de rossz ezt leírni, lassan mi felettünk is eljár az idő), vagy esetleg idősebb korosztályból. Akik már sajnos nem akarnak új dolgokkal megismerkedni. Mert arról szó sincs, hogy ez bonyolult lenne. Nem akarásról van szó. Meg a "na most mit írjak" helyzetről. Főleg ha valaki mégis ír, akkor annak a tartalma, vagy esetleg helyesírási hibái miatt kezdik ki, éri kellemetlenség. Mert azért a többségünk nem egy docens és nem is írt esetleg már 20 éve egy sort sem, maximum a bevásárló cetlit karcolta fel egy darab fecnire. De mit is veszíthetünk ezzel? Miért nem merjük felvállalni önmagunk? Amit veszíthetünk az nem más, mint más emberekkel való megismerkedés, más nézetek olvasása, megvitatása, amiből mi is tanulhatunk és sosem lehet tudni, hogy mi válik hasznunkra, vagy esetleg ami még durvább, mikor jelentheti az életünk. Hiszen ha olvashatunk arról, hogy mással mi történt, milyen jelek voltak előtte stb stb akkor amikor hozzánk ül be a halál, akkor esetleg az esélyünk megmarad. Legrosszabb esetben "csak" a szókincsünk bővül, ami ismét nem hátrány a mi szakmánkban. Persze ennél többet is felsorolhatnék, mint például a humort, azt a sok kellemes percet, ami vidámsággal örvendeztet meg minket a másik kolléga szerencsétlenkedését olvasva, persze ezt nem rosszértelemben gondolom. Önmagunk vállalása? Nem ez lenne a legalapvetőbb dolog? Ebbe beleérthető a véleményünk, személyiségünk, faji és szexuális hovatartozásunk, de még a helyesírásunk is!!! Önmaga és tettei vállalása az embernek nem csak lehetőség, hanem joga is. Ezt értem a szólásszabadság alatt is. Ha nekem az a véleményem, hogy én a vékonyka lányokat szeretem, akkor ne kelljen a Bögyös Erzsit istenítenem, mert Jakab Pistinek az jön be. Jakab Pistinek váljék egészségére, de én köszönöm, nem kérem. De elfogadom az ő ízlését és ez miatt nem kezdem ki, nem beszélek róla negatívan. Vagyis hölgyeim/uram, sem önmagatokat, sem másokat ne fosszatok meg ettől a lehetőségtől, hiszen így mindenki csak veszíthet. Köszönöm, ha elolvastátok :-) Csogu Ui: Most kicsit értetlenül bambulok, mert azt írta amikor ezt az írást el akartam küldeni, hogy létszi ne írj csúnya szavakat, most kereshetem, hogy ezen mit is értett :-) Longi, hogy mi a csúnya, vagy mi nem az, az a mondatszerkezetétől is függ :-) Na, megyek keresni :-)

Oldalszám: 14