Hozzászólások száma: 267
Oldalszám: 14
Témakörök > Hírek fórumai > CSAK AZ ÚJPEST!!! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
cbtaxi 2008.01.07. 10:10:53 / # 26170
avatar
Inkább pörgesd fel ezt a topicot!Már majdnem kiesett a listáról,annyira lent volt! :)))

cbtaxi 2007.12.30. 11:48:25 / # 26078
avatar
Azért egy gratula kijárt volna,nem? :)))))))

cbtaxi 2007.12.20. 13:19:10 / # 26085
avatar
A tékozló fiú,aki elfecsérelte,Isten adta tehetségét! Törőcsik András (nyereményemet, a 2008 évi VIP páholy bérletemet a szerkesztőségbe kérem!):))))))))
utolsó senki 2007.12.20. 12:27:09 / # 26084
avatar
American style:

utolsó senki 2007.12.20. 12:26:11 / # 26083
avatar
Felismeri valaki?

lilazoli 2007.12.10. 14:47:40 / # 26062
avatar
Újpest Család Vándorkupa 2007 December 22-én rendezi az Újpest-szurkolók focitornáját az UVB és a klub Az elmúlt években nagy népszerűségnek örvendett az Újpest Család Vándorkupa, amely 2002-ben és 2003-ban 16, 2004-ben 27, majd 2005-ben és 2006-ban újra 20 csapat részvételével zajlott le. Ez utóbbi bizonyult a legideálisabb megoldásnak, így az idei bajnokságra is hasonló létszámot terveznek a szervezők. Az idei torna megszervezését az Ultra Viola Bulldogs szurkolói csoport vállalta magára, így, akárcsak az elmúlt öt évben, ismét összemérhetik erejüket a pályán az újpesti drukkerek. A tornára 2007. december 22-én szombaton kerül sor a Szusza Ferenc Stadion műfüves edzőpályáján. Újdonság, hogy az idei évre jelképes 3000 Ft-os nevezési díjjal kell számolniuk a csapatoknak – amelyet a torna napján kell befizetni – a költségek megtérítése miatt. Az idei, 2007-es évben is fontos szempont a nevezés elbírálásánál – ahogyan azt korábban jeleztük – a bérletvásárlásnál leadott regisztrációs lap, kérjük tehát a csapatokat, hogy azok a játékosok, akik rendelkeznek ilyen dokumentummal, írják oda a nevüket és bérletük számát, illetve, hogy töltöttek-e ki regisztrációs lapot. Az idei csapatnévsornál szintén feltétel, hogy csapatonként legalább három játékosnak ki kellett töltenie ezt a papírt. Azonos számú regisztrált szurkoló esetén azok a csapatok vehetnek részt a tornán, amelynél a legtöbb ilyen játékos, szurkoló felfedezhető. A nevezésnél minimum 10 játékost jelölni kell! Az elmúlt idényben többnyire sikerült kiszűrni a „profi” kispályás csapatokat, az idei vidadalon szintén ennek szellemében fognak eljárni a szervezők, a torna ugyanis nem elsősorban a győzelemről, hanem az Újpest szelleméről, az összetartásról és a szeretetről szól. A torna megynyitója 2007. december 22-én 8:15-kor lesz, a mérkőzések 8:30-kor kezdődnek, a döntő pedig 17:00 órakor fejeződik be. Az időpontok csak akkor módosulnak, ha kevesebb csapat indul – erről természetesen a jövőben beszámolunk. Nevezés: A nevezéseket az itt letölthető nyomtatványon várjuk a sos@ujpestfc.hu e-mail címen, vagy a 06 1 231 0089-es fax számon. A nevezésnek tartalmaznia kell a játékosok nevét, címét és személyi igazolvány-számát, valamint a csapatvezető és helyettese elérhetőségét. A nevezés végső határideje: 2007. december 17. (hétfő) 9:00 óra! Másnap kihirdetésre kerül a résztvevő csapatok listája. A verseny célja: Az Újpest FC alapvető célkitűzése, hogy a olyan kötődés alakuljon ki a klub életében résztvevők között, amelyet az UTE hármas jelszava és tradíciója 120 éve fémjelez. Az alapítók tiszteletére, és az „Újpest Család” életének szervezése érdekében a klub 2002-ben útjára indította ezt a tornát annak reményében, hogy a közös célért küzdők még szorosabb köteléket alakíthassanak ki a lila-fehér sikerek eléréséhez. Az idei verseny lebonyolítása röviden: A tornán induló 20 csapatot öt 4 csapatos csoportba osztjuk, így minden gárda minimum három mérkőzést játszik. Az egymás elleni találkozók után a csoportgyőztesek, illetve a három legjobb csoportmásodik kvalifikálja magát a negyeddöntőkbe, ahonnan egyenes kieséses rendszerben folytatódnak a küzdelmek (elődöntők, bronzmérkőzés, döntő). A főbb szabályok nem változtak, a csapatok továbbra is 5×2-es kapukra a műfüves pályán, a térfélen „keresztben” játszanak. A csapatok létszáma: 7 mezőnyjátékos + 1 kapus. A csapatok a nevezés benyújtásakor minimum 10, maximum 15 főt nevezhettek. A korábban lecserélt játékos újra visszacserélhető. A részletes szabályokban felhívjuk a figyelmet két jelentős pontra: – Ha a mérkőzés döntetlen eredménynel zárul, büntetőlövések következnek: Csapatonként 3-3 próbálkozásra van lehetőség. Amennyiben továbbra sincs döntés, páronként folytatják a játékosok az első hibáig. A tizenegyeseknek pont és gólegyenlőség esetén lesz jelentőségük. – A tornán nem nevezhető a felsoroltakon kívül 40 évnél fiatalabb, korábban volt profi labdarúgó sem! A további rendkívül fontos információkért kérjük figyelmesen olvassátok el a torna szabályzatát! Az Újpest Család Vándorkupa 2007 eddigi szponzorai: Wiesner & Dream Cleaning group (http://www.wiesner-dream.hu) Újpest FC Kft. Coca-Cola Beverages Magyarország Kft. (http://www.coca-cola.hu) Gravír Bt. (06 30 212 71 81; gravirozas@vipmail.hu) Ezúton is szeretettel várjuk azon szurkolók és cégek támogatását, akik szeretnék és van lehetőségük bármilyen hozzájárulással az Újpest Család Vándorkupa 2007-es tornáját szponzorálni. Legyen az anyagi, vagy tárgyi (pl. különdíj) támogatás egyaránt.

lilazoli 2007.12.08. 15:09:37 / # 26072
avatar
Pető Tamás távozik az Újpest FC-től A klub elfogadta a játékos szerződés bontási kérelmét Közös megegyezéssel szerződést bontott az Újpest FC és Pető Tamás. A 33 esztendős játékos – családi okokra hivatkozva – maga kérte a megállapodás megszüntetését, amit klubunk vezetése elfogadott. Pető Tamás nyáron szerződött az Újpest FC-hez a holland Breda együttesétől, amely klubnál hat szezont töltött. A 14-szeres válogatott labdarúgó az őszi szezonban – combizom-szakadása miatt – négy bajnoki mérkőzésen lépett pályára. Pető Tamás: – A szerződés felbontását én kezdeményeztem, és köszönöm a klubnak, hogy azt akceptálta. Családi okok miatt döntöttem úgy, hogy nem folytatom tovább Újpesten. A családomnak túl sok volt az országváltás, gyermekeim beilleszkedési problémákkal küzdöttek, én pedig csak nagyon kevés időt tölthettem velük, mert naponta ingáztam Budapest és Veszprém között. Azért nem a fővárosban laktunk, mert minket minden Veszprémhez köt, és nyáron úgy gondoltam, hogy ha már végleg hazaköltözünk, akkor a gyerekek miatt oda menjünk ahol fel fognak nőni. A hogyan továbbról még nem tudok nyilatkozni, vannak lehetőségeim, de csak olyan klub jöhet számításba – itthon vagy külföldön -, ahol több időt tölthetek gyermekeimmel és a feleségemmel. A tavaszi szezonban mindenképpen szeretnék még futballozni, de hogy meddig folytatom, azt csak nyáron döntöm el. Az Újpesttől nem szeretnék elszakadni, a pályafutásom után is szeretnénk a klubnak segíteni, a klubért dolgozni. Elismerem, nem így terveztem a visszatérést, de most ez tűnik a legjobb megoldásnak. Sajnos, rosszul sikerült számomra az ősz, aminek elsősorban a súlyos sérülés az oka. Még nagyon sok maradt bennem… Sallói István sportigazgató: – Nagyon sajnáljuk, hogy a játékos így döntött, de el kellett fogadnunk ezt a helyzetet. Tamás személyében univerzális, értékes játékost vesztettünk el – hiszen két poszton is kiemelkedő teljesítményre képes futballista –, ugyanakkor nagyon korrekt volt, hogy szándékát most jelezte, mert az átigazolási szezonban remélhetőleg tudjuk őt pótolni. Az Újpest FC nevében sok sikert kívánok neki a továbbiakban.

lilazoli 2007.12.08. 15:08:35 / # 26054
avatar
2. Ligakupa, 3. forduló: Vasas-Újpest FC 0-7 (0-3) Iskolajáték a téli szünet előtt! Vasas–Újpest FC 0-7 (0-3) Ligakupa, 2008. tavasz, 3. forduló Illovszky Rudolf Stadion, 400 néző Jv.: Mészáros István (Viszokai László, Tompos Zoltán) Újpest FC: Balajcza - Vermes, Bisoye, Böjte (Kiss Z., 25.), Mészáros - Tisza (Nagy O., 72.), Sándor, Korcsmár, Foxi (Vituska, 67.) - Kovács, Moldovan Vasas: Borszéki - Kiss M., Pandur, Balog, Tóth A. - Kincses, Odrobéna (Bükszegi, 58.), Tandari (Zsivkovics, 66.), B. Tóth (Bozsics, 66.) - Mundi, Sowunmi Gólszerző: Foxi (9.), Kovács (18.), Moldovan (30.), Vermes (63.), Korcsmár (69.), Nagy O. (77.), Balog (88. - öngól) Sárga lap: Böjte (7.), Tisza (13.), Pandur (26.) Kiállítva: - Szögletarány: 8:11 (4:4) A mérkőzés előtt: Kérjük kedves szurkolóinkat, hallgassák kiemelt partnerünk, az Oldies Rádió élő közvetítését! Habi Ronald belázasodott, ezért nem tagja a kezdőcsapatnak. Mintegy 250-300 újpesti foglalt helyet a vendégszektorban. I. félidő: 1. perc: Az Újpest FC kezdte a játékot 4. perc: B. Tóth 20 m-es lövését védte Balajcza. 6. perc: Sándor indította Foxit, aki kilépett, és ziccerben a kapusba lőtt. A kipattanót újra a kapusba lőtte... 7. perc: Bal oldali szöglet után Vermes elé pattant a labda, akinek lövése nyomán Pandur kezén változtatott irányt a labda. 7. perc: Böjte húzta vissza Sowunmit, amiért sárga lapot kapott. 9. perc: Foxi indította Kovács Z-t, aki a balösszekötő helyéről visszapasszolt Foxi elé, s középpályásunknak nem volt nehéz dolga 7 méterről a kapuba helyeznie. (0-1) 13. perc: Foxi labdájával Tisza törte be a 16-osra, majd hátulról ellökték... 13. perc: A játékvezető csak akkor sípolt, amikor Tisza reklámált, és sárga lapot adott játékosunknak. 15. perc: Moldovan tört előre, de három játékos között hosszan tolta meg a labdát, és így nem kerülhetett ziccerbe. 18. perc: B. Tóth lőhetett jó helyzetből, Vermest be is csapta egy lövőcsellel, de Böjtét nem tudta, s védőnk felszabadított. 18. perc: Foxi kapott remek labdát Moldovantól, ziccerben vezette kapura, de a védő beérte, ezért ő Kovács elé passzolt. A Pandur ezt a labdát már elérte, de becsúszva éppen Kovács lábára rúgta a labdát, akiről a labda a hálóba pattant. (0-2) 19. perc: Böjte ütközött Balajczával, védőnket ápolni kellett. 25. perc: A percekig tartó ápolás után is csak bicegni tudott a védő, ezért szükséges a csere: Kiss Z. állt be a helyére. 26. perc: Moldovan egy labdaátvétellel úgy becsapta Pandurt, hogy a védő nagy meglepetésében csak lerántani tudta a csatárt, amiért meg is kapta sárga lapját. 27. perc: Tisza beadását a ziccerben érkező Foxi elől Balog fejelte szögletre. 28. perc: Tisza szögletét Moldovan fejelte centikkel a felső sarok fölé. 29. perc: Egy hazagurítást Borszéki próbált előre ívelni, de luftot rúgott. A labda szögletre gurult. 30. perc: Tisza szöglete Moldovan elé pattant, aki a kapunak háttal állva a kapuba húzta a labdát. (0-3) 36. perc: Egy gyors, egyérintős támadás végén Mészáros ívelt Kovács elé, aki szó szerint lebirkózta védőjét. 37. perc: Tisza-Foxi-Tisza egyérintős összjáték végén Tisza lőhetett, s labda centikkel suhant el a jobb felső sarok mellett. 38. perc: Sowunmi erőtlen lövését fogta Balajcza. 40. perc: B. Tóth lapos lövését Balajcza magabiztosan hárította. Vége a félidőnek! A szünetben: Egyik edző sem cserélt. II. félidő: 46. perc: A Vasas elkezdte a játékrészt. 47. perc: Sowunmi öt méteres fejesét Balajcza óriási barvúrral védte. 49. perc: Kincses az alapvonal közeléből lőtt kapura, Balajcza résen volt. 50. perc: Tisza indította Kovácsot, aki jobb oldalról laposan lőtt volna középre, de az egyik becsúszó védő szögletre mentett az egyedül érkező Foxi elől. 53. perc: Odrobéne kapott remek kiugratást, de Balajcza szenzációs ütemben kimozdulva becsúszva mentett. 58. perc: Odrobéna helyett Bükszegi a Vasasban. 60. perc: Tisza 20 m-es bombája épphogy elsuhant a jobb felső sarom mellett. 61. perc: Tandari tisztázott zivverben Kovács elől, de a játékvezető nem minősítette hazaaádsnak az esetet. 63. perc: Tisza szöglete nyomán Vermes fejelte kapura, a labda egy védőn megpattanva Kiss M. kezéről a hálóba pattant. (0-4) 64. perc: Kiss Z. beadását Kovács nem tudta megfejelni teljes erővel, a labda a hosszú saroknál érkező Moldovan elé került, aki az oldalhálóba bombázott. 65. perc: Kincses lapos lövését kellett védeni Balajczának. 66. perc: B Tóth helyett Bozsics, Tandari helyett Zsivkovics a Vasasban. 67. perc: Foxi helyett Vituska az Újpest FC-ben. 69. perc: Tisza oldalszabadrúgása nyomán Korcsmár vette le zseniális megoldással a labdát a 11-es pontnál, majd a jobb alsóba helyezett. (0-5) 72. perc: Tisza helyett Nagy O. a csapatunkban. 77. perc: Sándor indította 40 m-es lőtt passzal Nagy O-t., aki 12 m-ről a bal alsó sarokba gurított. (0-6) 80. perc: Kiss Z. ívelte át a labdát a bal oldalra Vituskának, aki egy átemelős csel után Moldovant hozta helyzetbe, és csatárunk 10 méterről, nagy helyzetben Borszéki kezébe lőtt. 88. perc: Sándor indította Moldovant, aki ziccerben nem lőtt, hanem Kovács elé próbált játszani. A meneteni igyekvő Balog azonban beleért a labdába, amely lábáról a hálóba pattant. Öngól. (0-7) 90. perc: Vége a mérkőzésnek! Elöljáróban annyit: az 1-1-re végződött bajnoki meccsnek kellett volna ezzel az eredménnyel zárulnia… Pontosabban: annak is. Az első félidőben vezetőgólunk után iskolajáték kezdődött, látványosan, gyorsan passzolgattunk a Vasas térfelén, és a háromnál több gólt is szerezhettünk volna. Böjte cseréje sem zavarta meg a csapatot, a hazaiak előtt komoly helyzet nem is adódott. A második félidőt kicsit álmosan kezdte a csapat, a támadások ekkor nem úgy gördültek, mint az első játékrészben, és a Vasas is aktívabb volt. Aztán Vermes gólja után hirtelen az első 45 perc szelemében kezdtünk el játszani, és nem kegyelmeztünk az angyalföldieknek. A sok jó teljesítmény közül ki kell emelni Sándor György játékát, aki szinte minden támadásban benne volt, ugyanakkor nem volt nehéz dolga, mert csatáraink rendre megjátszhatóak voltak. A lefújás után csapatunk együtt ünnepelt a szurkolókkal, akik vastapssal köszönték meg a játékosoknak ezt a szép győzelmet.

cbtaxi 2007.12.08. 08:25:33 / # 26052
avatar

lilazoli 2007.12.05. 15:52:21 / # 26201
avatar
"Az Újpest külön kaszt a magyar futballban" Sallói István sportigazgató a visszatérésről, az új munkaköréről és a következő feladatokról Visszatért az Újpest FC-hez Sallói István. Klubunk új sportigazgatója 2004-ben ügyvezetőként már dolgozott a Szusza Ferenc Stadionban, és most teljesen új kihívások várják. Elmondása szerint most csak a futballszakmai kérdésekkel kell foglalkoznia, a fő feladata pedig a megfelelő játékospolitika kialakítása. A fő célja pedig az, hogy az Újpest a következőkben stabilan részvevője legyen valamely nemzetközi kupának. Sallói István: – Gyakorlatilag teljesen más a klub helyzete most, mint 2004-ben. Akkor válságmenedzselésre kellett berendezkedni, egyik napról a másikra éltünk, és igen nehezen sikerült stabilizálni a klub működését. Kevesen tudják, de akkor csak azon imádkoztunk, hogy német csapatot kapjunk, hiszen a közvetítési jogért a német piac fizetett akkor is a legjobban Európában. A helyzet olyan szinten volt kiélezett, hogy ha akkor nem a Stuttgartot kapjuk, ma nem lett volna hova visszatérnem! Én tudom, hogy az Újpest FC mit köszönhet a jelenlegi tulajdonosoknak, akik óriási adóssággal vették át a klubot, és vállalták, hogy hosszútávon működtetik ezt a klubot. Az elmúlt évek munkájának köszönhetően az Újpest most olyan szintre jutott, hogy tovább kell fejlődnie, ki kell emelkednie a magyar futballból, és boldog vagyok, hogy a szerkezeti változtatások során rám gondoltak a tulajdonosok. Visszatérve a két évvel ezelőtti helyzethez: akkor mindkét munkakört, vagyis az ügyvezető igazgatói és a sportszakmai tisztséget is nekem kellett betöltenem, de a túlélésért folytatott harcban csak ügyvezető lehettem, a sportszakmai feladatok háttérbe szorultak. Akkor bebizonyosodott, hogy ezt a két feladatot nem lehet együttesen ellátni. Amúgy nem szakadtam el teljesen az Újpesttől, hiszen a fiam azóta ebben a klubban futballozik, a mindennapok ide is kötötték a családot. Már csak emiatt is sok időt töltöttem itt, és naprakész vagyok a klub ügyeiből, de diósgyőri ügyvezetőként is sokszor kerültünk munkakapcsolatba az újpesti vezetőkkel. – Mi az, amire a legbüszkébb az első időszakából? – Elsősorban arra, hogy az akkori nehéz helyzetben találtunk egy fiatal edzőt, Mészöly Gézát, akit hamar megszerettek Újpesten, és aki azóta elismert szakember lett. Akkor a nyolcadik helyen állt a csapat, csak kétkedő hangot lehetett hallani mindenhonnan, néhány hónappal később azonban tavaszi bajnokként zárhattuk a szezont, és majdnem megszereztük az aranyérmet. Szép időszak volt az a néhány hónap, sokat tanultam, és nagyon fontos állomása volt a pályafutásomnak. Picit azért maradt bennem hiányérzet, de remélem, a bajnoki cím ünneplését rövidesen át fogom élni újpestiként. – És mi az az, amit másképp csinált volna akkor a mai tapasztalatainak birtokában? – Azt mindenképpen megtanultam, hogy az Újpest külön kaszt a magyar futballban, elitklub, igényes közönséggel. A játékospolitikát akkor az anyagi helyzet határozta meg, nem volt pénz játékosokra, csak ingyen szerződtethettünk mindenkit, ami néhány esetben a minőség rovására ment. Most viszont már nincs lehetőség kísérletezgetésre, most eredmény kell, amihez topjátékosokra van szükség. – Melyek a legfontosabb, legsürgősebb feladatai? – A klub tulajdonosaiban és a szakmai stábban kialakult a vélemény a hogyan továbbról. Nagyjából eldőlt, kire számíthatunk a jövőben, kire nem, illetve, hogy melyik posztokon szükséges az erősítés, de minden csak a két Ligakupa-meccs után dől el véglegesen. Miután az Újpest meccseinek a hetven-nyolcvan százalékát láttam az elmúlt szezonban, nekem is határozott elképzelésem van, hol szükséges az erősítés. Nem fordulhat elő, mint legutóbb, a DVSC ellen, hogy az Újpestnek nincs minőségi cseréje a kispadon. Legalább 15-16 azonos képességű játékos kell ahhoz, hogy a vezetőedző számára megfelelő variálási lehetőség maradjon a csapat kialakítására. Véleményem szerint szélsőjátékosokat mindenképpen kell igazolnunk, de szükség van védőkre is, mert ezen a poszton sok a kényszermegoldás. A támadójáték nem rossz, hiszen most fél év alatt szinte annyi gólt lőtt a csapat, mint az egész tavalyi szezonban, de itt is elkél az erősítés. A legfontosabb feladatom az lesz, hogy a rendelkezésre álló forrásokat a leghatékonyabban és ne adhoc módon költse el a klub, javaslatot tegyek a játékosok igazolására és ha szükséges, az edző személyére, vagyis döntési helyzetbe kell hoznom a tulajdonosokat. A következő három évben olyan, előrelátó játékospolitikát kell kialakítani és folytatnia az Újpest FC-nek, hogy a költségvetés jelentős részét tudjuk fedezni az eladásokból. Ki kell hangsúlyoznom, hogy Újpesten mostantól élesen elválik egymástól a sportszakmai és az ügyvezető igazgatói munkakör. A fő cél természetesen az, hogy az Újpest stabilan megvesse a lábát a nemzetközi porondon, és ezáltal a legnagyobb magyar klubbá váljon. Ehhez a tulajdonosok minden feltételt biztosítanak a számunkra.

cbtaxi 2007.12.04. 20:57:03 / # 26125
avatar
Hamár az Ftc-t nem lehetett. :))))))
törölt felh. 2007.12.04. 17:16:32 / # 26097
avatar
Kedves Nemkar, a munkások kreatívak voltak, a rendelkezésre álló anyagból kihozták a legjobbat. :-D

törölt felh. 2007.12.04. 17:10:46 / # 26096
avatar
Az oldalon sajna már nem érhető el a nagyobb felbontású kép, a balról negyedik oldalablak feletti piros pamacs az uTe-felirat, miután Tesco piros és nem lila betűkkel írja magát.

törölt felh. 2007.12.04. 17:09:47 / # 26094
avatar
Az oldalon sajna már nem érhető el a nagyobb felbontású kép, a balról negyedik oldalablak feletti piros pamacs az uTe-felirat, miután Tesco piros és nem lila betűkkel írja magát.

nemkar 2007.12.04. 17:01:54 / # 26093
avatar
Bocs, de ha Én egy c betűt elfordítok, akkor roppant torz, és nem útolsó sorban ronda "U" betűt kapok. Tán a gnomsága miatt, sem látja cbtaxi.-:))) És a kép is tömör, nem lehet nagyítani....stb. Ja, vagy a képzelőerőnkre bíztad?-:))
cbtaxi 2007.12.04. 16:39:11 / # 26088
avatar
Rendben,legyen, De HOL az Ute felirat? Már kinéztem a szemem.
törölt felh. 2007.12.04. 09:54:38 / # 26061
avatar
Gondolom, a c betűt használták elfordítva u-nak.
nemkar 2007.12.04. 09:28:05 / # 26060
avatar
Az hagyján, de a Tesco szóból, hogy lehet, kirakni, az UTE szót.-:)))

cbtaxi 2007.12.03. 17:32:02 / # 26280
avatar
És hol a felirat?
utolsó senki 2007.12.03. 16:18:03 / # 26279
avatar
Az az igazság,hogy mi küldtünk vagy 300 fotót meg terveket a Platininak,az ukránok meg 1et-azon a felesége és a gyerekei voltak...
Oldalszám: 14