Hozzászólások száma: 267
Oldalszám: 14
Témakörök > Hírek fórumai > CSAK AZ ÚJPEST!!! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
cbtaxi 2007.09.18. 11:45:08 / # 26064
avatar
Amúgy ezt a topicot már rég létre kellett volna hozni Neked! Csodálkozom is..........

cbtaxi 2007.09.18. 11:43:45 / # 26076
avatar
Pedig ha tudnád...... Az én neveltetésem(és ezt itt most kőkeményen értsd!)egy másik csapat szeretetére predesztinált! (nem a fradi) Még ma is figyelem azt a Csapatot,de az Újpest azért mégis CSAK AZ ÚJPEST!!! :))
cbtaxi 2007.09.18. 11:40:21 / # 26074
avatar
:-)
lilazoli 2007.09.18. 11:37:51 / # 26073
avatar
A vér nem vállik vizzé!! Vazzze!
lilazoli 2007.09.18. 11:36:40 / # 26071
avatar
Kőszőnjűk!!
cbtaxi 2007.09.18. 11:19:47 / # 26068
avatar
lilazoli Az Újpest 85 éve játszik a Megyeri úton! Az avatómeccsen a Ferencvárost győztük le 2:1-re Nagy napra ébredtek 1922. szeptember 17-én Újpest lokálpatrióta polgárai. Az 1922/23-as bajnoki küzdelmek 3. fordulójára került ekkor sor. Az első két idegenbeli találkozó után végre hazai pályán az Újpest! A mérkőzés helyszíne ekkor még szokatlan volt mindenki számára, hiszen a lila-fehér alakulat két évtizeden keresztül a Népsziget árnyas fái között megépített pályán küzdött a bajnoki pontokért... Ám 1921-ben a terület tulajdonosa, a Földművelésügyi Minisztérium felmondta a bérleti díjat. Ekkor döntötték el az UTE vezetői, hogy új pályát építenek! Tehát 1922. szeptember 17-én stadionavatóra gyűlt össze a nép a Megyeri úton, az Újpesti Torna Egylet új otthonában! Az ellenfél a Ferencvárosi TC együttese volt, amelyet Szidon és Schaller góljaival 2-1-re győzött le a Remete – Fogl II, Kelecsényi II – Kelecsényi I, Baubach, Peics – Paulusz, Kósa, Priboj, Schaller, Szidon összeállítású lila-fehér gárda. A stadionavatótól máig pontosan 85 sűrű esztendő telt el. Ennek a nyolc és fél évtizednek a fontosabb állaomásait idézzük fel „dióhéjban”. 1922. szeptember 17-én, újpesti polgárok, vállalatok pénzéből tehát elkészült a nagy mű! A Stadion! Az első, amelyet Magyarországon ezzel a névvel illettek. Az első, amely vasbetonból készült. A stadionban 200 fedett páholyülés és 20 ezer férőhely várta a szurkolókat. 1925 és 1928 között kerékpárpálya futott körbe a fű körül. 1930-tól a B oldal is fedett lett. A következő nagyobb változást 1945 hozta. Ebben az évben egy hatalmas árvíz szinte elmosta a pályát. A faanyagot pedig elhordták a háború nélkülözése miatt fagyoskodó emberek. De ez az év hozta a stadion újjáéledését is. Teljesen felújították a stadiont, és hivatalosan 45 117 férőhelyesre bővítették. Az 1948-as, 9-0-ás magyar győzelemmel záródó Magyarország–Románia találkozóval pedig az immáron Megyeri úti stadion nevet viselő sportlétesítmény lett Magyarország nemzeti stadionja, a válogatott otthona. Egészen 1953-ig, a Népstadion megépüléséig játszotta itt találkozóit a nemzeti tizenegy. 1968. áprilisában, a Vasas elleni mérkőzésen elkészült a világítás. A lámpaoszlopok a lelátón belül voltak, így újabb lelátórészt kellett levágni, a kapacitás – bár ezúttal minimális mértékben – de ismét csökkent. A ’70-es években „mindössze” egy változás történt: egy vihar megrongálta a Tribün tetőszerkezetét, amit el kellett bontani. Így a megépítés óta először fedett lelátó nélkül maradt a stadion. A ’80-as években sem költöttek sokat a stadionra. Az egyetlen említésre méltó esemény az új világítás 1989-es felavatása, ami azért vált szükségessé, hogy a régi lámpák fénye nem volt elégséges a színes közvetítésekhez. 1999-ben kezdődtek el az igazán nagy átalakítások, majd végén 2001. november 15-én, a Magyarország–Macedónia (5-0) mérkőzéssel avatták fel a teljesen megújult, 13 501 ülőhellyel, exkluzív VIP-boxokkal, bőr VIP-fotelekkel, modern stadiont. Azóta két fontos változás történt a stadionban. 2003 nyarán elkészült a fejépület, és 2003. október 25-én új neve lett csapatunk otthonának. Az akkor játszott Újpest–MTK mérkőzés óta az egykori legendás Újpest játékos nevét viseli a létesítmény, a hivatalos neve Szusza Ferenc stadion.

cbtaxi 2007.09.18. 11:18:08 / # 26066
avatar
Lilazolinak,szeretettel! :)))) Na meg Utolsó Senkinek,és nem utolsó sorban a Fiamnak aki hol biztonságiként,hol hordágycipelőként dolgozik a hazai meccseken!

Oldalszám: 14