Hozzászólások száma: 168
Oldalszám: 9
Témakörök > Droszt Híradó > Szerinted havonta átlagban mennyi a nettó órabéred? (nettó) A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
zodiákus 2008.07.13. 14:39:18 / # 22372
avatar
Kedves Csumi! Az elmúlt pár hozzászólásodban engem fikáztál,engedd meg,hogy megálljak emelett egy pillanatra.. Én legalább 15 éve ismerlek Téged,de soha nem láttalak más tutikban az Integetőn kívűl.Nem találkoztunk az Ecserin,a Józsefhegyiben,a Dagonyában,a Bányánál vagy a Meredekben,és így sorolhatnám.Nyílván Neked ez így jó,hogy visszamész a három kedvenc kerületed környékére..Így én sem tudnék bruttó 1500-2000 Ft fölé menni!De azért mert Te ezek szerint cselekszel,még nem biztos,hogy az aki Tőled eltérően dolgozik és ezálltal jobban keres,az hazug,vetít és idézőjeles taxis!Én a város 17 kerületében aktívan dolgozom,nem hinném,hogy ezek után rászolgáltam volna a negatív jelzőidre. Minden tiszteletem a Tiéd,hiszen jó embernek tartalak,de kérlek gondolkozz el egy picit ezen,mielött kifikáznál egy másik olyan kollégádat,aki szintén jobban keres Nálad. Üdv
888 2008.07.13. 11:26:56 / # 22371
avatar
Már meg ne sértődj! Te ilyennek születtél, vagy nem tudsz olvasni? Nekem esel felhanggal, és azt se olvastad el, amit írtam!!!! CSAK NEKED! HÁTHA LÁTOD!!! TERROR VOLT A TAXISOK ELLEN BP-EN!!! Kapise!!!!!! "Amit szabad Jupiternek...." Nem vetted le, hogy mi voltunk az ökrok?!!! Mi voltunk ökör létünkre, akik tejeltek!!! Csak velünk foglalkoztak!!!! Az, hogy más, és miként parkoi, a kutyát nem érdekelte!! Én ökör vagyok, aki a hazfelé vezető utat megtakálja, ha az utcán nagy baj van. Valahogy zsigereimben érzem. Talán kapcsold be a kép, és hang szolgáltató sms-ed. De, hogy te a másik csoportba tartozoól, az bíztos. Te nyugodtan tűrdd el, hogy téged, fejnek, szoptatnak, etetnek, itatnak.
csogu 2008.07.13. 11:00:44 / # 22370
Az alezredes kifejtette, hogy az elmúlt öt napban nagyon sok eredményt értek el az egyes akciók során, ezekről részletesen a jövő hét elején fognak beszámolni. Érdeklődve fogom várni a hazugságaikat.
888 2008.07.13. 10:58:25 / # 22369
avatar
"Tóth Béla - aki az akciócsoportot vezeti - az eligazításon elmondta: szombat este és vasárnap hajnalban fővárosi aluljárókban, plázákban, éjszakai szórakozóhelyeken, gyorsulási versenyeken, valamint a közutakon fognak megjelenni a rendőrök, és mindenhol komplex ellenőrzést tartanak. Hozzátette: ez a komplex ellenőrzés például a közutakon azt jelenti majd, hogy nemcsak a gépkocsik sofőrjeit, hanem az utasokat és a csomagokat is ellenőrzik." Khmmm.. Ha elmondanád, hogy ebben hol vannak a taxisok? Mindenféle baszogatás nélkül, csak úgy 4 szemközt, miért pont "CSAK" a taxisokkal FOGLALKOZTAK AZ ÉJJEL? "....éjszakai szórakozóhelyeken, gyorsulási versenyeken, valamint a közutakon fognak megjelenni a rendőrök, és mindenhol komplex ellenőrzést tartanak." Ahaa...! Csak, mire, ezt az álhírt olvashattam volna, már rég az utcán voltam!! S, meglepődve olvasom, hogy ez a hír nem is rólunk szól!!! Ez cikk helyett megnétek, hogy nyílvánosan száaomokérjétek, ezt ahelyett, hogy megbűnntettek 1000 taxist, és 600 gyorsulási
csogu 2008.07.13. 10:53:35 / # 22368
Ebben sehol sem látom azt, hogy negatív diszkrimináció fogja érni a taxisokat.
csogu 2008.07.13. 10:46:18 / # 22367
Én se nagyon akartam hinni a szememnek. Szerencsémre szembe közlekedtem, amikor azt vettem észre, hogy megállnak rendőrautók a krt. és az arra közlekedő összes taxit kikapják a sorból. Kifejezetten csak a taxisokat és olyan ellenőrzésnek vetik alá, mintha bűnözőt keresnének. Közben az URH-ban is hallottam, hog yvérdíj lehet kitűzve a fejünkre, mert szinte az egész városban letámadták a rendőrök a taxisokat. Szórakozóhelyek előtt, simán az úton...a Váci úton és nem kíméltek senkit...mármint senkit, aki taxis!!! Valami csoda folytán (köszönhetően Bbetyárnak és JWT-nak) minden rendben a papírjaimmal, de ennek ellenére úgy éreztem, itt többről van szó, mint sima ellenőrzésről, így gyorsba bemenekültem az egyik tutiba és ott pihentem vagy 2 órát, mire letisztult a terep. Remélem ma éjszaka más célpontjuk lesz, más szerencsétlen szakma, akik kint az utcán a munkájukat végzik.
Apuka 2008.07.13. 09:52:32 / # 22366
[i]"Nem is tudom, hogy kezdjem! Szörnyű, ami / ma – tegnap / éjjel történt!"[/i] 888! Mint te is biztosan hallottál arról hogy májustól alkalmazza a rendőrség a NULLA TOLERANCIA elvét! Ma Budapesten szinte sehol sem tudsz szabályosan várakozni. Mond csak, Te minden alkalommal haza fogsz menni ha tilosban várod a kedves utasod aki sehogy sem akar előkerülni időben (hiszen neked kötelező várnod rá ingyen min. 10 percet) és közben megjelenik egy rendőrautó mögötted? Esetleg átértékelhetnéd az óra indításról alkotott véleményed!
Apuka 2008.07.13. 09:42:54 / # 22365
Kiürült Budapest. Ez a Balaton Fesztivál betett nekünk rendesen! Azt hittük ennél rosszabb nem lehet. Tévedtünk!
Apuka 2008.07.13. 09:32:20 / # 22364
Éjszakai razziát tart a rendőrség fővárosban "..Razziát tart a rendőrség a fővárosban szombat délutántól vasárnap hajnalig - közölte Tóth Béla alezredes az akció eligazításán.." (index.hu)
888 2008.07.13. 08:51:48 / # 22363
avatar
Nem is tudom, hogy kezdjem! Szörnyű, ami / ma – tegnap / éjjel történt! Nem is bírtam tovább, a tevézettnél / eredetileg reggel 6-ig, a nappalos műszak kezdetéig, akartam kinnt lenni /, de 3 óval korábban hazajöttem. Mi volt ma Bp-en? Rendőrségi kommandó a taxisok ellen? Egy nyugodt unalmas estet támadott meg a Rendőrség! Még jó, hogy fegyverhez nem nyúltak!!! Csak ültem bambán a szobámban, és veszettül gondolkoztam. Majd a fáradtság ledöntött a lábamról és elaludtam. Így csak most írhatom meg az élményeimet. Amit láttam: Amit mindenki szokott, hogy az V. Ker. Váci X Kossuth L. sarkon hiénák állnak az Erzsébet híd lehajtójánál. Viszont a szokatlan az volt, hogy 3 rendőrautó vette közre őket. Igazoltatás, büntetés, és elhajtás volt a kövtkezménye. Ekkor még "röhögtem-:)) Később, már csak kapkodtam a fejem, hogy a rendőrök razziát tűztek ki a taxisok ellen! Csak ránk utaztak! Pl.: Romkertnél, nemre, kortól, társaságtól függetlenül büntettek minden taxist! A Főtaxi sort úgy elhajtották, mint a pintyet. Bekergették a duhajkodó-dorbézoló fiatalok közé! Csakhogy élni tudjanak! Képzeld el, hogy a Főtaxi droszt ott állt a Romkert kellős közepén, ami az Erzsébet híd alsó, és felső feljárója közt van! Ők autóikat nem kímélve, hősiesen beálltak. Én biztosan nem álltam volna közéjük. A történethez, ez még hozzátartozik. Amint a Főtaxisok átmentek, rögtön civil autók foglalták el a helyüket. Érdekes módon, azonban egyiken sem volt büntetési, vagy feljelentői papír! Ezen az éjszakán, csak TAXIST bírságolt a RENDŐRSÉG!!!! A másik eset. Szintén Erzsébet híd, csak is a pesti, Váci u.-i lehajtójánál, egy ökörszavas / tele 4 / kollégát, aki címre várt szintén két rendőrségi kocsi vette közre. Elől egy Skoda, hátul meg egy olyan furgon, aminek a tetején antenna, meg kamera, meg mit tudom én mi volt, ami minden irányba forog, és az egész helyszínt fel tudja térképezni, és fényképezni. A vicc az volt, hogy egy külföldi autós megállt a furgon mögött, majd kiszálltak, és elkezdtek fényképeszkedni! A rendőrök, meg leszarták!!!! Ti értitek, ezt??? Harmadik eset: Kanyarodtam a Dohány utcából az Erzsébet krt-ra, szemben a Match előtti buszmegállónál, szintén, egy taxis igazoltatást láttam. Az hogy még legalább 10 kocsi várakozott szabálytalanul, rendőrt nem érdekelte, csak a taxis!!! Mondom: Ezeket az eseteket láttam! Amiről hallottam: A ZP-nél, a Riónál is ugyanez volt a helyzet! Akkor most mi van? Karhatalommal leszünk megszüntetve a megélhetésünktől? Ez a rendőr terror megfoszt a munkánktól, a megélhetétőségeinktől! Nem lesz, honnan dolgozzunk, és akkor kurvára mindegy, hogy mikor indítjuk azt az órát, ami csak elméleti síkon működik. Mi volt ez a mai rendőrségi akció? Miért volt rá szükség? Miért kellett hazamenekülnöm? Miért vettek ki a rendőrök 25ó-i nettó bevételt, egyes taxisok zsebéből? 25ó=10. 000ft. Ahogy elnézem: - Van, aki 1 napot, Van, aki 1 hetet.-) Hány nap nettó órabér átlagosan 25ó-ra? 2-3 nap? És ez alatt mit eszel? Közben a pórnép vígan dőzsöl, és semmi baja nem származik abból, hogy ő nem fizet a szabálytalan parkolásért, ami miatt ma legalább 100 taxist levettek!! Kérem a T. Szerkesztőket járjanak utána, mi volt ez a tegnapi - mai rendőri ámokfutás!!! Beszéljenek cégvezetőkkel, bírják rá, hogy a rendőrséggel kultúráltan kezeljék a kérdést, mert egyszerűen nonszensz, hogy egyetlen egy felvetett helyen nincs Taxi droszt!!! Mehet az utas gyalog haza? Mert két nap múlva egyetlen taxis nem fog felvenni ezeken a környékeken egyetlen fuvart sem, az biztos!!

csogu 2008.07.13. 06:26:59 / # 22362
Ahogy olvasom, olyan érzésem támadt:-))
AdamGyak 2008.07.12. 21:50:12 / # 22361
avatar
az :) én speciel élvezem :)
taxista 2008.07.12. 21:41:40 / # 22360
avatar
"Szép..." ez így túl rövid! Többet érdemel, ki taxizik ! "Nagy hivatással bíztál meg Uram, hogy legyek híd ég és föld között, hitemnek íve kösse partjait felépítse mi egykor romba dőlt. Kezedbe veszel, gyúrsz, formálsz, faragsz, próbákkal terheled a lelki hidat, mert bírnom kell minden terhelést, örvényt, áradatot, pusztító vihart követeid járnak e hídon fénybe öltözöttek, dicsők nagyok, rám is hull tőlük néha egy sugár s ilyenkor köszönöm, hogy híd vagyok." Lehet, hogy Albert Károly is taxis volt?
csogu 2008.07.12. 20:44:26 / # 22359
Aki ma kimegy, az ne feledje tomajer mottóját: SZÉP EZ A SZAKMA!!! Na léptem pancsi...lehűtöm az agyam ,mielőtt kimegyek:-)

csogu 2008.07.12. 20:43:12 / # 22358
Mondjuk ebben igazad van:-)
tomajer 2008.07.12. 20:42:36 / # 22357
Persze! Hogy te vidd el a kompenzációmat mi?!? :-) Nem nem! 24 órára fizetem a tagdíjat!!! :-)))
csogu 2008.07.12. 20:41:10 / # 22356
Akkor mára a terv meg is van:-)) Különben meg köszönjük a nappalosoknak, hogy eddig kint voltak....most mi jövünk...jönnénk...:-))
tomajer 2008.07.12. 20:39:22 / # 22355
Hogyne! Én öt óta kint vagyok. Csináltam is két darab ezer ft-ost!:-( Ez van Várjuk, hátha jön a "kompenzálás" :-)
Csumi 2008.07.12. 20:38:18 / # 22354
avatar
Neked is! :-)
attus 2008.07.12. 20:35:05 / # 22353
avatar
Ezt mondom én is!:D Jó Melót!
Oldalszám: 9