Hozzászólások száma: 5463
Ugrás a hírhez Oldalszám: 274
Témakörök > Droszt Híradó > ??? - ??? Budapest Taxi Holding - fúziós topic A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
balagge 2018.01.26. 22:41:45 / # 347577
avatar
Fura, hogy a Budapest taxi szerződik olyan alvállalkozói rendszámra ami nem sárga és nincs rajta taxi engedély. Nevet tévesztettek, ez a Budapest fusi.
petyasza 2018.01.26. 22:41:04 / # 347576
avatar
Sok a duma! Ilyen cégnek 1 emberként kellene hátat fordítani. Aztán feldughatná a seggébe a " kié is a fuvarjait". Mindjárt nem lenne ekkora a mellény.De 1 fecske nem csinál nyarat ahogy a felvételen is hallhattuk. 

balga 2018.01.26. 22:03:26 / # 347575

Ők nem a Budapest Taxi autói. Mint ahogy a zafirák sem. Ők valamilyen másik cég alatt futnak. Csak a Budapest taxi ad nekik fuvart. Hivatalosan azoknak a cégeknek az alkalmazottai. Valójában bérlik az autót. De el kell számolniuk a bevétellel. Fura rendszer.

cheater 2018.01.26. 21:31:47 / # 347573

Melyik cég nevében, a Budapest TAXI nevében? Mit szerepeltet a számlán, taxiszolgáltatást? De hát ez nem az.

Nem, tegyük fel egy új cég a feherrendszam kft számláz. Ők már taxiszámlát nem adnak ki, ok.

A cég amely ezt befogadja, ha taxiszolgáltatásnak könyveli le akkor feltételezem egyértelmű, ezt nem teheti meg, még akkor sem teheti meg ha adott cégtől taxi számlát kap, hisz tisztában van vele, hogy emögött a számla mögött nem taxiszolgáltatás volt.

Tehát kap egy személyszállításról kiállított számlát, ok. De attól függően milyen státuszú cégről van szó (gigamulti, állami, kis himi-humi kft. stb.) minden bizonnyal van egy döntnöke aki valaha - feltehetőleg még az év első felében - rábólintott arra hogy ebben az évben ennyit fordíthatnak taxiszolgáltatásra. De ők ezt a pénzt fentiek alapján nem erre fordítják.


Legyen egyszerű példa, az MTV kiír egy taxitendert 90M Ft értékben, amit megnyer a 6x6. Miután megszületik az együttműködési szerződés az MTV birtokba veszi a pénzt, majd kerékpáros futárokkal oldja meg az egész éves fuvarozást okosba. Nincs ott a cégnél vagy a cég felett egy ember aki ezért összeráncolná a szemöldökét?

balagge 2018.01.26. 20:57:17 / # 347571
avatar
Mennyi a tarha ennél a méltán hírhedt cégnél?
balga 2018.01.26. 20:07:42 / # 347570
A cég adja a számlát. Hogy kinek a nevében azt nem tudom. Ugyanis az én nevemben  állítja ki. Én megbíztam a céget hogy a nevemben állítson ki számlát. Hogy a merciseknél kinek a nevében állítják ki azt nem tudom. Gondolom a cég nevében.
balagge 2018.01.26. 19:38:00 / # 347564
avatar
A megrendelőnek nem okoz ez problémát. Majd aki a számlát adja kitalálja mit ír bele. Gondolom taxiszolgáltatás lesz a számlán, de lehet személyszállítás is. Namost ez után a kis affér után mikor vették el a Budapest taxi fuvarszervezesi engedélyét a BKK-nál?
cheater 2018.01.26. 18:46:51 / # 347563

- Ez a Mi autónk!

- Bocsánat, de ki az a "Mi"? :-)

- Hát Mi! És majd értesítem az etikásokat hogy mi legyen veled.

- Jó, de te ki vagy?

- Hát én vagyok a tudod... de ezt mindenki tudja!

- Én nem tudom, ki vagy Te?

- Na jó, itt befejeztem, nekem ennyi elég, nem tárgyalok tovább!

- Ja most tárgyaltunk?:-)

- Igen, és a végeredményt majd közlik veled!

- Oké:-)


Engem még mindig az érdekel leginkább ebből a sztoriból, hogy a megrendelő mi a fenének könyveli le ezt a szolgáltatást. Hív egy taxit, jön egy fehér rendszámos merci - amin még NT szám sincs - és lekönyveli: de minek? Mit ír be abba a rovatba, ahova ezt be kell írni, mi volt ez?

cukrosleves 2018.01.26. 18:40:15 / # 347562
avatar

Abba a mercibe én is sokat belefizettem, még nyaralni se mentem, csak tudjam összetartani rá a pénzt!

balagge 2018.01.26. 18:10:09 / # 347558
avatar

Azért remelem nem szomorkodik, hogy kirúgtak innen..:-)

szabadataxi 2018.01.26. 17:05:20 / # 347557
Esetleg egy ide mutató link a bkk@bkk.hu címre? Vagy van valami személyre szabottabb elérhetősége a Rásó Hajnalkának?
FBetti 2018.01.26. 16:55:55 / # 347556
,,a cégnél mindenki tudja,hogy a fekete merci a mienk ,, ... azosztigen
tomajer 2018.01.26. 16:28:49 / Módosítva / # 347554

Fránya viharos időjárás :-)

Kezd "tisztázódni" a helyzet. Márha  ezt annak lehet nevezni.

Ilyenek a "feketemercik" amiket mindenkinek tudnia kéne, hogy a céghez tartoznak és utasé mennek. Éshacsak a droszton van hely, hát akkor ott állnak meg.
 

Kapíse?!? :-)

A vicces az egészben, hogy fel se merül bennük, hogy ez egy teljesen  etikátlan, minden szakmai erkölcsöt írott és íratlan szabályt felrúgó gyakorlat. Olyan evidenciaként beszélnek róla, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, hogy a Bp taxi megrendelőiért, időnként, egy nagy fekete merci érkezik fehér rendszámmal ...   persze amikor tudják, hogy nem a plázába ugrik át a kedves ... :-(

 

A taxis felelőségre vonása a Budapest taxi központjában.

 Szereplők: a taxis, a fehér rendszámos mercis, egy darab diszpécser hölgy, egy másik hölgy (nem derül ki kicsoda) és egy fejtetőig tetovált csóka aki viszi a szót (szintén nem derül ki kicsoda és milyen minőségben faggatja a taxist és dönt a sorsáról).

Mindenesetre azt hallani, hogy hozzá van szokva,  erőből intézi el az ellenfeleit és ez teljes nonszensz.

Rá mersz szólni teljesen jogosan az emberére, erre kirúgnak?
Ennek a mentalitásnak itt 10 éve vége van. 
Hittük mi. :-(

higgadt 2018.01.25. 20:19:30 / # 347531
avatar
Bocsánat!  Nem figyeltem az utolsó mondatodra.
tomajer 2018.01.25. 11:48:22 / # 347523
Lefordította :-)
cheater 2018.01.25. 03:24:57 / # 347520
Ezt nekem írod vagy a többieket tájékoztatod arról melyik cégre utaltam?
higgadt 2018.01.24. 22:02:30 / # 347516
avatar
"........ és ki csinálja a lehetőségekhez képest a legtisztábban és leginkább a mi érdekeinket védve?"  =  CITY
"Az a cég, ahol a felvételi beszélgetés első kérdése: saját vállalkozásban csinálod?"    ...mert ennél a cégnél csak saját vállalkozásban csinálhatod = CITY
Főbuher 2018.01.23. 20:27:07 / # 347497
avatar
De hát már megdőltek. Azért rugták ki azt a kollégát aki számonkérte a sofőrt. Hmmm.?
tomajer 2018.01.23. 14:30:12 / # 347489
Háát igen ...  ahogy a nagyhalak fogyasszák a kishalakat, úgy növekszik a tőkeerő.  Mert azért, az feltétele ennek a projectnek.
Szépen lassan tényleg átalakulunk az alkalmazotti taxizásba .. csak az a baj, hogy ezt senki nem akarja tisztességesen csinálni.

Alkalmazott az az, aki fizetést kap ... plusz övé a jatt.  Már amikor még van.
cheater 2018.01.23. 14:13:44 / Módosítva / # 347488

A taxis kezében a saját tagdíja van.  Ha úgy érzi átverik, nem kell oda befizetni.  Kizárólag ezzel tudsz nyomást gyakorolni a fuvarszervezőre.


Ez igaz, de csak elméletben. A gyakorlat viszont azt mutatja, hogy ahová mennél ott is ez fogad vagy idővel kialakul ott is. Ne legyen senkinek egy szemernyi kétsége sem, ha ez a project mehet az egyik cégnél a többi is átveszi meglepően hamar.

Igy ki is lyukadunk a budapesti taxizás - rendszerváltozás utáni - elejére... kinek lett igaza és ki csinálja a lehetőségekhez képest a legtisztábban és leginkább a mi érdekeinket védve? Az a cég, ahol a felvételi beszélgetés első kérdése: saját vállalkozásban csinálod?

A többi cégnél kezd úgy tűnni ez már nem előny, hanem hátrány.

Oldalszám: 274