Hozzászólások száma: 55
Ugrás a hírhez Oldalszám: 3
Témakörök > Hírek fórumai > 180 kilométer 6 ezer forintért. A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
csogu 2007.06.13. 02:04:49 / # 21123
:-)))) Érdekes, ma beült a kocsimba 2 matuzsálem taxis, és kiderült a beszélgetésünk során, hogy mind a kettőnek volt része Carloban. Az ilyen tagok ellen, mint Carlo, miért nem lehet fellépni mint a régi szép időkben. Egy kis műsoron kívüli vidéki fuvar…azt onnan jöjjön vissza:-) Nyugi, Tüzes lelke az Ótvarban él újra, és nem tettem le azon szándékomról, hogy kicsit megkavarjam Carlónk életét:-)
csogu 2007.06.13. 02:01:11 / # 21122
Amikor épp nem a benzinnel dekázok és nem csak a százasok gurulgatnak a brifkómba és nem egy perc két lehelettel megy el az összes cím, és amikor nem a „nem megyünk messzire” és a „csak ide” utasok jönnek…szóval amikor jó passzban vagyok, akkor én is feledni tudok sok rosszat, és valóban élvezettel furikázok a városban. Főleg akkor, amikor valóban taxizni lehet és nem csak mímelni azt. Mióta vagy a pályán?
chumpitaz 2007.06.12. 20:44:55 / # 21117
avatar
A Carlót vittem én is kétszer!Érdekes volt,mert mind a kétszer olyan helyre kellet vinnem,ahol arról,hogy kiszálljak és vitatkozzak vele szó sem lehetett.Így aztán mind a két alkalommal kapott tőlem 200-200 forint jattot!Ráfért szegényre,már igazán ideje volt,hogy vegyen egy új tollboát:-).Ritka egy fura papagáj!Sajnos én nem adhattam vissza a fuvart,mert drosztról kaptam,és mint tudjuk a legöregebb taxiscégnél ezt nem nagyon díjazták.(Remélem most már lazább ,mint amikor még ott melóztam).De hihetetlen nagypályás dumája van,és a pénzügyeket nagyon lazán kezeli,ha neki kéne fizetni.Nembaj,legalább Csogu megigazította a tollait. Szegény Csogu!Ha legalább még a tüzessel dolgoznál,lehet,hogy a kocsi kieszelt volna valami bosszút!

gizda 2007.06.12. 20:30:25 / # 21116
avatar
Én ritkán találkozok olyan taxisal aki nem szereti ezt a munkát.Bár tény kellemesebb lenne ha nem lenne ennyi kiadás de ez van nem siránkozok ezt a munkát választotam fizetem amit kell és dolgozom.Nem tudom ki hogyvan vele lehet én vook iszonyú szerencsétlen de engem mindig megtalál vki:) mindig jobban tudják az útvonalat mindnet jobbantudnak.Másik aki végig kostolgat mindenel .Múltkor vittem két vicces fiút megszólalt milenne ha elvágnám a torkát vicces tag kurvára:)De legtöbbször lenyugodnak ha nem reagálok semmit az ilyen mokás beköpésekre.
Apuka 2007.06.12. 20:13:55 / # 21114
Szerintem mindannyian szeretjük a munkánkat. Azért is csináljuk ( kivéve a kényszer vállalkozókat). Azzal, hogy leírjuk a velünk történteket az azért jó mert tanulhatunk egymás eseteiböl. Ezt rendszeressé lehetne tenni. És egy olyan fórum válhatna belőle ami mindenkinek hasznos, tanulságos.

törölt felh. 2007.06.12. 19:00:21 / # 21120
avatar
Lebuktál kicsi rigó. "meseltek ott" Ezek szerint te is jársz oda!!!
gizda 2007.06.12. 18:19:30 / # 21119
avatar
Támadás ide vagy oda én imádom ezt a munkát.Én nem tudnék egésznpa egy irodában rohadni monitort bámulni.Nem az én világom.Sok az adó sok minden nehezen lehet megélni de ne feledjétek ez egy szép munka bárki bármit mond róla lenéznek hát le belédkötnek nincskizárva de akkor is én élvezem a munkám a sok érdkes utast mindenap új storyik.Perszne néha beülnek a sutyok is kostolgatnak ez van tulélem.Én nem kényszerből jöttem taxisnak volt más munka lehetőség is de nekem ez tetszet.Régen azt hittem sok barátot szerzek kollégák közt.Ez nem igy let mindnekiteszi a dolgát nincs idő bratyizni.De a balhék ellenére én élvezem a munkám sőt nem is tudnék mást csinálni.

1027 2007.06.12. 18:07:55 / # 21118
avatar
Ezért nem lesz soha taxis a párom!!!!!!!!!!
6ker 2007.06.12. 15:52:18 / # 21115
avatar
Azt amirol 1 honapja meseltek ott vagy azt amelyik 1 hetes? Egyebkent egyiket se.
utolsó senki 2007.06.12. 15:25:05 / # 21113
avatar
Bevállalós...mint köztudott,az indiánok,nigrók stb. nem bántják az elmebetegeket!
csogu 2007.06.12. 14:14:48 / # 21109
Mondtad már neki, hogy mit hallottál róla a Nagymezőben?? Vagy még ezért nem hívott?

6ker 2007.06.12. 13:27:57 / # 21112
avatar
Majdnem irtam valamit de felek hogy JWT megint felhiv. Ugyhogy inkabb nem:D

csogu 2007.06.12. 09:50:38 / # 21111
Feleségeink annyit látnak ebből az egészből, hogy elköszönünk, majd megérkezünk, kicsit fáradtan, de egyben. Nézd, én ezt nem is sajnálom, hogy nincsenek „mellettünk”, amikor a 2-3-5 perces címekre nyomulunk, amikor olyan embereket kell a kocsiba beengedni, akik ha sok emberrel szembe jönnek a járdán, akkor a jobb érzésűek átmennek a másikoldalra, de lehet, hogy a másik utcába. Na nekünk ezeket be kell engedni a kocsiba, a hátunk mögé. Több országban is a taxi jött ki győztesként, amikor a legstresszesebb munkát keresték. Amennyiben állami cégé lenne még ma is a taxisipar, akkor reklamálhatnánk a veszélyességi, éjszakai meg mit tudom én milyen pótlékot még, amit mások, más munkahelyen megkapnak, pedig a veszély, ami ott leselkedik rájuk, nekünk egy kikapcsolódás lenne csak. Amikor a taxisokat minősítik, a szellemi képességeiket kérdőjelezik meg, akkor én a következőt szoktam felhozni: - Rendben, legyen igazatok, a taxisok többsége egy bárgyú egysejtű, aki nem képes megérteni, hogy az utasok tartják őt életben és ennek ellenére a jatt reményében sem képes sokszor annyira bealázkodni, hogy azzal kiénekelje a plusz pénzt a zsebedből, de akkor kérdem én, miként jellemeznéd azt a teremtményt, aki az életét, testi épségét egy vadidegen ember képességeire bízza, és annak eredményes (balesetmentes) munkavégzését még akadályozza is? Általában a kérést sem szokták érteni…
törölt felh. 2007.06.11. 22:33:54 / # 21110
avatar
Még nem taxiztam de nagy pofám volt már akkor is Vácon összeakadtam a helyi Diszko portásaival.A végén betörték a Celicám ablakát.(igen akkor még nem taxiztam). Irány a rendőrség ahol nekem is azt mondták jobb ha hagyom az egészet.Én nem hagytam peresze miközben vették fel a vallomásomat megjelentek a erős emberek.Valaki értesítette öket.Megbeszéltük,hogy kifizetik az ablakot de hagyjam ezt a feljelentgetős dolgot. Adtak 30.000ft ami fedezte is. Viszont kint vártak vagy 20-an. Rendőr persze bezárta az ajtót utánam. A lényeg annyiban maradtunk elfeljetem,hogy Vác a térképen van.Persze rá való hétvégén lementem. A portásoknak tetszet,hogy egy 24-25éves srác ilyen bevállalós. Azóta az XY-nak a barátja vagyok.És már többször sikeresen intéztünk el egymásnak dolgokat.
Apuka 2007.06.11. 21:56:59 / # 21108
A feleségem is végig olvasta ezt a két oldalt. Először kacagott Csogu stilusán, de amikor ahhoz a részhez ért amit a kollégák is írtak, már kezdett elkomorulni. Aztán oda ért a "Maléves" sztorijához. Most ott tartunk, hogy nem nagyon akar kiengedni dolgozni. Szerintem az asszonyokat le kell tíltani erröl az oldalról.

Apuka 2007.06.11. 21:13:53 / # 21107
2002. Keleti pu. Ott végeztem a fuvarommal. Az utasom még be sem csukta az ajtót maga után máris egy két méteres dromedár nyomul befelé. Újpest központ, 1500-ért. -vakkant rám. Mondom neki, ez így egy kicsit kevés, sac/kb. 2500 odáig. de óra nélkül egy métert sem megyek. Alkudozás 2 percig, végül csak elindulunk. Órával. Végig csesztetett, de igyekeztem elengedni a fülem mellett. Hogyne..., kétszer akkora volt mint én! A céltól úgy háromszáz méterre nézi az órát ( kb.2400 )és megint kezdi, hogy ezeröt volt megbeszélve és szétüti a fejem. Még egyéb javító szándékú dolgogat is kilátásba helyezet. Nekem a zabszem sem ment volna fel. Aztán egy hirtelen jött ötlettől vezérelve közöltem vele: Semmi probléma, a fuvar a cég ajándéka! (Látni kellett volna azt az elégedett arcot). Azzal a lendülettel megfordultam és padlóig nyomtam a gázt. Néz rám nagyon bután és kérdi, mi a fenét csinálok, hova megyünk? Természetesen vissza a keletihez. -válaszoltam. Nos a lényeg, 3 ezret kaptam ott helyben és csak utána fordultam meg.

gizda 2007.06.11. 20:01:10 / # 21106
avatar
Másik esetem 2 hónapja történt este 10 kor két kis fiatal suhanc szállt be hozzám meg egy fiatal lány.Elindulunk persze végig megy a nagydumás szöveg lekezelőek stb biztos tudjátok milyen érzés ember legszívesebben ütne.Halaldunk ránéz az órára látja az összeget mondja nekem én ne akarjam őt lehuzni .Mondom ez a tarifa menjél bkval ha nem tetszik erre elkezd szidni hátul is megy a mozgolodás buum kaptam egy ember pofont egyből satu fék kiszállok kirángatom a hátul ülöt üvöltözök mitcsinálsz te hülye.Kiugrik az elöl ülő is megindul felém természetesne ütni akart levágtam neki egy jónagy salert:) Jó kuss let nem mozgolodtak semmi szidkozodás megszólal bocs .Kösz szépen ennyi bocs pofán vágnak és bocs nem tud mitcsinálni az ember .Fiatal vagyok izmom is van de ezek állatok neki mennek mindenkinek.

gizda 2007.06.11. 19:53:45 / # 21105
avatar
2003 3 db cigány telefonon rendelt autót fölvettem a címet odaérek minden rendbe van hallottam közbe hogy a börtönről dumálnak boldog volt ,hogy 1 hónapja szabadult na mondom fasza.Állunk a pirosnál erre előre nyul a szemét tetű a brifkomért és kivesz 1 10 est rá egy percre észreveszem.Mondom gyerekek ne csináljátok adjátok vissza a pénz erre az önérzeteskruvaanyát egyből elkezd ugatni kussoljál és vezesél bazdmeg ott állt melletem két motoros rendőr de semmit nem tehetem hogy bizonyítom be hogy enyém a pénz.Ja és ez délután 4 kor történt.

treffes 2007.06.11. 19:32:55 / # 21104
avatar
1994. május Beszáll egy vidéki fiú, közli a címet. Csákvár a fő út. A helyi búfelejtő előtt már vártak minket. Kirángattak az autóból és percekig lökdöstek, engem az utálatos pesti tahót. Pénzt nem kaptam, de örültem annak hogy verést sem.
maléves 2007.06.11. 17:44:36 / # 21103
avatar
Kellemetlen szituba tud keveredni az ember. Először örül a hosszú fuvarnak, azután kopp. Sajnos velem is megtörtént 95-ben, Mikulás estéjén. Egy orosz lányt vittem a reptérről Kiskunhalasra, Amsterdamból jött. A mesterségére most nem térnék ki. A reptéren adott egy telefonszámot, ahol bejelentkezett a madam. Megbeszéltük a fuvarköltséget. A lánynál pont a fele volt, azt igérte, hogy a többit ott kifizeti. Mindenesetre az előleget elkértem, majd elindultunk. Kecskeméttől tökör jég volt az út, 15 km/h-val tudtunk menni. A helyszínre érve, ami egy benzinkút feletti örömtanya volt, megálltunk, a lány felment. A csomagját természetesen nem adtam neki oda. Pár perc mulva a lépcsőfeljáró tetején megjelent egy gorilla, üvöltve kérte a táskát, hogy vigyem fel. Én kértem, hozzák a fennmaradó összeget, utána vihetik a táskát. Lesétált, közben A központizárat lenyomtam, mert melegedett a helyzet. Orosz akcentussal üvöltött, majd bedugta a pisztolycsövet a 2 cm-re lehúzott ablakon. Gondolkodtam, hogy menekülőre fogom, de a legkissebb autó a parkolóban 500-as S Merci volt. Esélyem sem lett volna, főleg a tükör jégen. A táskát odaadtam, örültem, hogy a fuvar fele legalább nálam maradt. Hazafelé indulva megálltam a helyi rendörségen, ahol azt mondták, ha nyugodtan akarok élni, békességben hazamegyek és elfelejtem a dolgot. Sok időnek kellett eltelni, amíg lecsitult bennem a dolog. Sajnos ez egy ilyen veszélyekkel járó szakma.

Oldalszám: 3