Hozzászólások száma: 41
Ugrás a hírhez Oldalszám: 3
Témakörök > Hírek fórumai > Taxista törte rommá az autópálya-rendőrség szóvivőjének kocsiját A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
nemkar 2007.09.07. 20:49:20 / # 20146
avatar
A Te szemszögedből megítélve: - Mi lesz kollegánk sorsa? Szerinted: - Ki hibázott?
nemkar 2007.09.07. 20:45:27 / # 20145
avatar
Igen ott volt. A Rákóczi út, és az Osvát utca kereszteződésében. Csak a hirekkel ellentétben, nem lehetett frontális ütközés, mivel a gk.-k majdnem derékszögben álltak. A taxi 6x6-os volt, olyan színű, mint amikor a homokot föllocsolják, olyan mélybézs, majdnem barna. A főmuftié, pedig fekete.
admissarius 2007.09.07. 20:42:31 / # 20144
avatar
mielőtt taxis lettem, sőt még jó darabig párhuzamosan is megkülönböztető jelzéses autóval jártam (10 év mentőzés) és tényleg úgy van a szabály, hogy akkor van elsőbbséged ha azt meg is adják! hiszen lehet, hogy a másik autóban hangos a zene vagy egyszerűen figyelmetlen a sofőr mint írtátok a "belvárosi" házak közt tényleg csak találgatni lehet merről jön a tűzoltó,mentő,stb. amennyiben pl több forgalmi sávot keresztezel kéklámpával minden sávot külön kereszteződésként kell kezelni és még rengeteg ehez hasonló dolog.

nemkar 2007.09.07. 20:38:19 / # 20143
avatar
Ne is vitatkozz. Tökéletesen igazad van, mindabban amit leírtál. Tudom, a kolléga nem tehet a balesetről, tudom, hogy a főrendőr gkv.-je a hibás, mégis a kollégát fogják meghurcólni. Sajna, ez M.O., és itt ez dívik. Ha, azonban megnézed a képeket, akkor talán Te is elképzelhetőnek tartod, hogy egy ilyen volumenü balesetnél a főgórénak is ott kell lennie. Az más kérdés, hogy végűl, ott is volt-e.
nemkar 2007.09.07. 20:29:35 / # 20138
avatar
Köszönöm! Remélem a képek láttán, érthető volt a főrendőr helyszínre menése. Miket jelenthettek neki a helyszínen lévő beosztottak?-:))

törölt felh. 2007.09.07. 19:19:07 / # 20142
avatar
vagy a másik volt pezsgőszínű... nem tudom már... mindenesetre kék villogót egyiken sem láttam

törölt felh. 2007.09.07. 19:18:12 / # 20141
avatar
ez tegnap du 1-2 között történt majdnem a blahánál? akkor láttam a törött autókat, ha jól emlékszem 6x6-os volt a taxi... Pezsgő színű, azt hiszem... kódot nem láttam/nem emlékszem.

csogu 2007.09.07. 15:20:53 / # 20140
Szerencsés ember vagy, én baromi sok ilyet láttam. Az egyik legemléezetesebb eset az volt (bár van belőle sok), amikor az Üllői nagyszámainál elszálltak a fiatalok és mind az 5-en a helyszínen elhunytak. Nagy kavarodás, kordon meg minden ami ilyenkor kell. A tömegből kibukkan egy öreg nénike, a kezében egy újnak látszó sport cipővel. Az egyik rendőrhöz sietett, mert véleménye szerint ez is az egyik fiatalé volt és hát 100 méteres körzetbe szóródtak szét a kocsi alkatrészei. Mutatja a rendőrnek a cipőt az meg csak nézi-nézi, de nem moccan, nem reagál. Észreveszi ezt a nénike is és magafelé fordítja a cipőt, hogy megnézze min csodálkozik a rendőr, majd dobott egy szép hátast. Az egyik srácé volt valóban, azé, akinek a testéről hiányzott a bokája...
csogu 2007.09.07. 15:16:38 / # 20126
Császár Elôd óta, én már nem tudok semmin csodálkozni. Dobj egy e-mail címet, ehhez szeretnék neked egy kis adalékkal szolgálni, de nem nyílvánosan. csogu@hallotaxi.hu

tomajer 2007.09.07. 15:14:52 / # 20139
Kívánságod parancs! :-) Vérben úszó M1-es: képriport a tömeges balesetről Köszönjük!
szega 2007.09.07. 14:23:14 / # 20137
avatar
Nem veled akarok vitatkozni és egyet is értek vele: ha az ô területén történt balhé legyen ott. De ne ész nélkül közlekedjen. Te mondtad: szerencse, hogy senki nem halt meg. Én pedig azt mondom: szerencse, hogy a kolegânk megúszta élve. (Csúnya ám, ha el kezd fogyni a távolság közted és az ajtó között) Nem hiszem, hogy ha félórával késôbb ér a helyszínre, akkor lemarad valamirôl. Arról nem beszélve, hogy így sokkal többet késett.
nemkar 2007.09.07. 13:14:59 / # 20136
avatar
Én leéltem 50 évet, de ilyet, még nem láttam. Remélem tomajer betudja linkelni a képeket, és akkor meggyőződhetsz róla, hogy volt értelme riasztani a górét. Csak azon csodálkozom, hogy senki nem halt meg.
szega 2007.09.07. 13:05:48 / # 20135
avatar
Ha az M1 28 km-nél történt baleset miatt rohantak, akkor még a megkülömböztetô jelzések használata is megkérdôjelezhetô. Vagy csak náluk volt elsôsegély csomag? Vagy a góré volt szolgálatban? Akkor meg, mit keresett a Rákóczi úton? Sántít itt ez az egész stori. Viszont akárhogy alakul a dolog a fôrendôrt majd elôléptetik, legfeljebb a sofôrje kap 1 pénzbüntetést. Császár Elôd óta, én már nem tudok semmin csodálkozni.
nemkar 2007.09.07. 12:49:10 / # 20134
avatar
tomajer! Külgtem mailt nézzd meg légyszíves, és tegyél vmt. Köszike.

nemkar 2007.09.07. 12:39:58 / # 20133
avatar
Béna vk, mem mennek át a képek.
nemkar 2007.09.07. 12:38:27 / # 20132
avatar
Ehhez a balesethez rohantak.

szega 2007.09.07. 09:11:54 / # 20131
avatar
Elolvastam a cikket. Most Audi vagy Skoda volt a rendôrautó? Én biztosan ügyvédet fogadnék és még egy jó kis kártérítési perbe is belevágnék. Tényleg! Létre kellene hozni egy jogsegélyszolgálatot ilyen esetekre. Vagy már van?!

szega 2007.09.07. 08:53:45 / # 20130
avatar
Szegasztok! Bocs, hogy belevau! A törvény bötüje szerint: hiába kékvillogszirénázik az az autó, a tilosba csak akkor hajthat be, ha meggyôzôdött róla, hogy a közlekedés többi résztvevôje lemond az elsôbbségérôl. Nem tudtam szószerint idézni, de a lényeg ez. Láttatok már mentôt piroson áthajtani. Majdnem megáll, pedig magasabban ül és onnét jobban belátja a keresztezôdést. Fôrendôrkém azt hitte, hogy rá nem vonatkoznak a fizika és a KRESZ szabályai. Mellesleg mennyire életszeru az, hogy a góré megy helyszínelni???? Nem irigylem a kollégát, de ha kell tudok neki ügyvédet ajánlani. Jogász nélkül én sem mennék bele ebbe az ügybe. Pedig sima ügynek látszik. Talán az egy kis segítség, hogy mostanában rájár a rúd a rendôrségre. Minél nagyobb nyilvánosságot kell adni dolognak, akkor talán nem merik elmeszelni erôbôl a kollégát, mert a KRESZ egyértelmuen fogalmaz: aki a tilosba hajt az kell, hogy ügyeljen a többiekre.

tomajer 2007.09.07. 06:34:45 / # 20129
[b]Balesethez rohant, ütközött a főrendőr Budapest - Főrendőr okozott balesetet tegnap a Rákóczi úton. Oberling József, az Autópálya Rendőrség parancsnoka valamint a szóvivő, Gálik Viktória az M1-es autópálya 28. kilométeréhez ment, ahol egy szerb és egy román kamion, egy szlovák autóbusz és öt személyautó rohant egymásba. A Rákóczi úton jártak, amikor a megkülönböztető jelzést használó Audi elé kikanyarodott egy taxi.[/b] - Az Osvát utcai kereszteződésnél vártunk az utasommal a zöld jelzésre, amikor meghallottuk a szirénát - emlékezett vissza Kiss Németh Károly taxisofőr. - A jobb oldalról vártuk a szirénázó autót, mert a buszsáv a mi oldalunkon üres volt, a két belső sávban pedig hosszú kocsisor állt - tette hozzá a taxis, aki agyrázkódást szenvedett, ám már elhagyta a Baleseti Intézetet. Utasa is könnyebben sérült, őt megfigyelésre még benntartják. A rendőrautó eleje összetört, ám a benne ülők nem sérültek meg. - Vizsgáljuk a felelősség kérdését - mondta Bálint Gabriella, a BRFK sajtóügyeletese. K. I. BLIKK

tomajer 2007.09.07. 06:30:03 / # 20128
Sajnos nagyon igazad van!!! Tud valaki róla, hogy ki ő melyik cégtől van? A rendőrség persze nagyon őrzi a személyiségi jogait, és nem ad ki semmilyen adatot:-(
Oldalszám: 3