Hozzászólások száma: 18670
Oldalszám: 934
Témakörök > Droszt Híradó > (Eredeti RÁDIÓ???) TAXISOK TOPIKJA! / ami a közre tartozhat/ A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
elégedetlen 2006.11.22. 18:55:02 / # 176819
avatar
Az 1 -es válasz humbuk indoklás: -nektek cégvezetőknek nem érdeketek hogy egy ilyen iskolai renszer szabályozza abeáramlást erre a piacra. - ebben tévedtek mert sz. a jövőben sokkal magasabb színvonalon lehetne szolgáltatni - hátránya ezekkel az emberekkel már nem bánhatnátok úgy ahogy ma,és nem bírnátok ekkora létszámmal mint ma 2 -a törvény módosítható csak jönne egy légüres tér úgy 2 évig amig megkéne becsülnötök azt ami most van .Tehát egy időre megszűnne a beűramlás. 3 mondom beleszólásotok nélkül tőletek független bizottság 4 -amíg a piaci résztvevők nem érik el a kormány álltal megszabott fix tarifát , addig nem fognak módosítani.Tehát ez nem válasz,mert ez is rajtatok múlik. 5? 6 - és ezt elfogadta a Magyar Királyi Bíróság Vagy a törvényhozás? mert ha nem akkor ez egy üres belső cégszempontokat előre segítő sajátos nem demokratikus taxisokat segítő iromány 7? - ha egy bizonyos érdekcsoport a megfelelő egyet értésben a tevékenység védelme érdekében teszi ezt akkor nincs beleszólása az ab nek illetve ha a nagy kódexben ez bele lenne foglalva akkor sincs de mivel ez sincs benne anagy könyben/taxis etikai kódex/ami ugye a mi védelmünkre van kreálva már rég nem lenne miről beszélni.
góré001 2006.11.22. 18:51:27 / # 176818
avatar
Hát a 30- 40-éve Taxizók!! Vagy azok akik nem kis pénzért sokkal de sokkal többet tudnak erről a szakmáról mint mi!!! Mert a rendeletek és a törvények azért vannak , hogy megszegjék őket!!!
csogu 2006.11.22. 18:48:11 / # 176817
1, Kíváncsi lennék, hogy nekünk, akik 10-20 éve taxiznak, ki tartaná az órákat:-DD 6, Még is sokszor megsértik azokat a rendeleteket, vagy miket.
góré001 2006.11.22. 18:31:27 / # 176816
avatar
Na látod tudsz Te ilyent is ! No akkor lássuk pontról pontra!: 1: Nyilvánvalóan senkinek hiszen a TAXI - nem kapott szakmai besorolást! Ma már nehezen is lehetne megoldani mert szakmunkásképzés eléggé vissza van fejlesztve nomeg Te sem bíztos , hogy örülnél ha holnaptól egy két éves vagy egy három éves iskolát el kellene végezned! Olyan persze nincs , hogy az ujjaknak kell a régieknek meg nem azt majd kifut mert ez DISZKRIMINÁCIÓ- ami semmilyen jogi vagy alkotmányossági próbát nem bírna ki!!! Tettünk lépéseket annak idején egy szakmai jellegű besorolásra de az OKTATÁSI és a KHVM nem fogadta el!!! 2:Nem lehetséges a megszüntetése mert ez foglaltatik benne a személyfuvarozásról és árúszállításról szoló 1989-es TÖRVÉNYBEN!!! 3:Amikor megalakítod 15-öd magaddal és elfogadtatod magadat a szervezetedet a programodat a tagokkal és a belépni szándékozó új tagokkal!! 4:Ma is van csak a használatában vannak gátak a VERSENYhelyzet!/ Te oda fizetsz ahol pörög a címkiadás ahol sok a cím - hol sok a cím ahol vagy nagyon nagy minőségi szolgáltatás van vagy nagyon "jól" vannak megállapítva az árak!/ a zóna taxinál 200 új tag van 3600-ért!/ Az árak budapesti megállapításához a budapesti Közgyűlés egységes akarata kell! Benyújtottam egy alapdíj emelést! meglátjuk mi lesz vele!/300-ról 500-ra!!/ 6:Csak hogy tudd minden cégnél a saját specialításukkal kiegészítve a BKIK- és a MKIK etikai szabályzete melyet annak idején a köteletző tagság alatt megszavaztatott és elfogadtatott ez a két kamara az van bevezetve és alkalmazva! 7: Ha hiszed ha nem egyszer már volt a Sipeki J és az én hathatós munkám hatására a Fővárosi Közgyűlés 3.600 főben állapította meg amit az alulról a nép gyermekeként a szakmáért a szakmában tevékenykedők védelmében a hős "don ki hóóte""Veres L az AlkotmányBíroságon megtámadta és azok töröltették is! Azóta évenként 2X 3X bíztosan beadom csak hát mindenki lesőpri az asztalról!Az AB-re hívatkozva! Kérem válaszom megtisztelő elfogadásátés várom a további megtísztelő kérdéseket!Góré001 5:
elégedetlen 2006.11.22. 17:58:55 / # 176814
avatar
Na hamár ennyire szakmázunk - kinek van taxivezetői szakmunkás bizonyítványa -mikor szüntetitek meg ezt a humbuk vizsga rendszert - mikor lesz cégtulajdonos mentes szakszervezetünk persze anélkül hogy minden cégtől ki lenne rúgva - mikor lesz normális, költségekhez igazított tarifa renszer - mikor lesz nem cégvezetők álltal irányított egységes etikai szabályzat - mikor lesz létszám korlátozás - ??????????????????????????????????????????????
góré001 2006.11.22. 17:57:48 / # 176813
avatar
légedetlen válasz | 2006.10.13. 16:53:02 (43) Uraim nem azért tettemfel ezt akérdés sorozatot ,hogy egymást próbáljátok mocskolni. Ez nem túl becsületes, Kérlek titeket szorítkozzatok a kérdésekre. Elég kevés válasz érkezett ezekből azt akövetkeztetést vonhatnám le ,:minden rendben köszönjük . ------------------------------------------- EZEK PEDIG A TE SZAVAID ÉS NEKEM KELLENEK!!!!!!!!

góré001 2006.11.22. 17:50:51 / # 176812
avatar
Ki másé lenne??? Nem kell ??- persze , hogy nem mert ezidáig nem szidott itt senki senkit szépen kérdéseket fogalmaznak meg és válaszokat kapnak rá! Ez nem mindenkinek jó - ez uncsi! Ma még senkiről nem állapította meg senki , hogy köcsög! - ma még nem akart senki belevájni senki szellemi vagy lelki világfába!! Hát hogyan is tetszene Neked?? Ahol nyugalom és rendes kerékvágásban EMBEREK beszélgetnek érdeklődnek kérdezgetnek ötletelgetnek ottTe mit is kezdenél! Itt bízony nem folyik sem a vér sem a fekália! Itt bizony szakmázunk meg emberezünk és pont!!!!!

elégedetlen 2006.11.22. 17:13:16 / # 176815
avatar
Ezek a saját szavaid nekünk nem kell. [i]Sajnálom , hogy teljesen világosan látszik Téged nem a szakma a szakmai beszélgetések, a kérdések a kérelmek és az erre adott válaszok érdekelnek hanem a személyeskedések a szarkeverések és társaik! Remélem ennek a kérésednek nem tesznek eleget nem rád tartozó ráadásúl nem is tudom mit kezdenél vele ahol az egyik taxis a másik taxist lehordja mindennek - tényleg csak ennek lehet felhőtlenűl örűlni?? Semmi olyant nem töröltetek ami negatív színben tüntet fel valamit csak azt ami személyeskedő hangnemű! Egy szakmai lapban szakmai kéréseknek kérdéseknek megállapításokkal döntésekkel érdekek ütköztetésével és szakmai fejlesztéssel kell - kellene foglalkozni nem szarkeverésekkel - kicsinyes pitiáner személyeskedésekkel! EZ A VÉLEMÉNYEM!! Te pedíg csinálj egy búlvár topikot ahol ezek a szemétségek - igazságtartalommal vagy annélkül megjelenhetnek!!!Góré001

góré001 2006.11.22. 14:22:23 / # 176796
avatar
AKINEK NEM INGE ...../nem kell magáévá tennie!!!/

törölt felh. 2006.11.22. 13:28:09 / # 176805
avatar
Ha megnézzed a pénztár bizonylatokat én személy szerint mindig elöbb fizetem mint kellet volna.Sőt a munkaidőmet is úgy alakitottam mivel óbudai vagyok,hogy hazafelé elvittem a szolgálatott.Ezért kaptam is egy két kollégától mert betelefonáltam 1/26körül,hogy kell e szolgálatos autó.De legalább megtanultam több útvonalat is az Izabellába. Csekkből most is van nálam 9db de eladás helyet inkább odaadom anyámnak vagy az asszonynak.
góré001 2006.11.22. 13:12:25 / # 176795
avatar
Sajnos nem egészen és nem mindenhol van ez így! Sajnos sok helyen játszanak a csekkekkel sőt sajnos , adják veszik is! Miért jó az ha a zavarosban kell halásznod mikor emeltfővel is lehet ezt művelni!!??? Igen ez létezik hiszen kitaláltam megcsináltattam bemutattam és elfogadtattam! Csak érdeklödő nem volt iránta! Valóban így van csakhogy ide meg nem tudja a tagdijat befízrtni mert arra már nem fussa!!! Így meg nem olyan frankó sem a céggel szemben sem pedig azokkal szemben akik mindíg időben mindent teljesítenek!

törölt felh. 2006.11.22. 12:53:47 / # 176804
avatar
Csak sorjában. 1.Cégeknél sem szórják a csekkeket az alkalmazottaknak .Nálunk például csak úgy kapsz csekket ha aláírod a tömb hátulját. Heti 3-10db jár attól függően milyen munkakörben vagy. De amikkor jön a részletes számla és kiderül valamelyikről, hogy hétvégén használták. Annak az illetőnek be kell fizetnie azt az összeget a pénztárba. 2.Góré001 33-as hozzászólásához én is ezt szeretném , és ha nem lennének etikások időmérők akkor tuti, hogy kaotikus állapotok uralkodnának. 3.Csekk meg tők jó dolog mert nem kell a pénzel bíbelődni tagdíjat úgy is fizetni kell. 4.Egy ilyen szerkezet még ha 50-60eft-is akkor is megéri. Mert ha baj van lehet ezen múlik az életünk. Azt a pénz meg csütörtök péntek szombati bevételből kilehet fizetni. 5.Az meg, hogy gépeznek taxisok szuvenír joguk mire költik a keresetüket. Csak utána ne sírjanak.

góré001 2006.11.22. 09:45:55 / # 176803
avatar
Ez három évvel ezelötti történet de meg van a beszerelő műhely! Megérdeklödöm és ide felteszem!
öreg 2006.11.22. 09:04:59 / # 176802
avatar
Érdekelne egy ilyen lehetőség, az ára sem vészes. Hol lehet megtekinteni és beszereltetni? Az ár beszereléssel együtt értendő?
góré001 2006.11.22. 08:59:49 / # 176801
avatar
Én annak idején bemutattam elfogadásra egy hang és fény és gázzal működő rendszert amit még a Belügyminiszter is elfogadott! De senki nem tarja fontosnak beszerelni mert " VELE EZ NEM TÖRTÉNHET MEG"!!! az ára kb:50-eFT!!!
góré001 2006.11.22. 08:56:58 / # 176800
avatar
Így van csak ,hogy talán Te is tudod tagdíjnál rendszeresen 20-30 ember kér haladékot!- pedíg nálunk két részletben kell fízetni! Sajnos ezek közűl sokan a másik műfajban is tevékenykednek!csak nézd meg éjjel nappal a Tulipánt, a Széna tér és még sok sok helyen!!! Ha meg beváltjuk mert igen akkor meg nem értem miért olyan ellenszenves??
tomajer 2006.11.22. 08:45:58 / # 176799
Mármint, a harminc százalékát! Mert hetvennek, már alapból megvan a helye:-(
törölt felh. 2006.11.22. 08:43:58 / # 176798
avatar
Elöre elnézést kérek,hogy írni mertem ide!DE szeretném meg kérdezni,hogy nem lehet esettleg valami féle óv intézkedést vagy valami biztonság technikai eszközel fel szerelni a taxikat?Mivel sajnálatos módon 1 hónap alatt ismételten 2 támadás volt.Szerencsére nem történt nagy baj.Kérdezem ÉN még mennyi olyan támadásnak kell történie (ami halálos kimenetelü),hogy történjen valami változás?Kihez kell fordulni ebben a téma körben?Elöre is köszönöm a választ!

törölt felh. 2006.11.22. 07:47:54 / # 176794
avatar
Peresze ok. Én örülök. Nekem az nem tetszik hogy azt mondod, hogy jólessz a tagdíjba kéthétmúlva meg hogy ezt nem lehet betuszkolni a gépekbe. Semmi közünk hozzá mikor és mire szeretné költeni a fuvardíjjainak a 80%-át.
góré001 2006.11.22. 07:42:48 / # 176793
avatar
Ráadásúl még van egy lehetőséged sajnos - felveszed , vagy sem! nekem nem jó hogy esetleg Te válogatsz de nincs mit tenni ellene ezt sok helyen droszt elsőként oldják meg!
Oldalszám: 934