Hozzászólások száma: 125
Oldalszám: 7
Témakörök > Droszt Híradó > SZTRÁJK! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Apuka 2011.07.16. 06:10:25 / # 16767
Felhívták rá a figyelmem, hogy van egy ilyen topic! elkezdtem keresgélni, és ni, tényleg! Mi több, a 2-es hsz pont az enyém? :) Érdekes volt végig olvasgatni, bár azok a 20 cm-es betűk, főleg abban a piroska színben, kicsit bántották a szemem!

jomeo! 2010.01.12. 22:36:14 / # 16766
avatar
HOLNAP EGY IDEIG SZTRÁJKOLNI FOGOK! KITESZEM A KÉK ZÁSZLÓT, HOGY ÍGY TILTAKOZZAK A KIZSÁKMÁNYOLÓ TELEFONSZÁM-TULAJDONOS MAFFIA ELLEN, AKIK FÖLDÖNFUTÓVÁ TESZNEK BENNÜNKET! AZ ÖNKORMÁNYZATTAL EGYÜTT! csatlakozzatok hozzám minnél többen, nem kell 24 órában, de legalább egy pár órát! ÉLJEN A BKV SZTRÁJBIZOTTSÁGA, AKIK NINCSENEK LEFIZETVE MINT A MÁVOS SZAKSZERVEZET!
Dodi 2010.01.12. 00:09:22 / # 16765
avatar
Nem akartam gonoszkodni. :)) Elvben,így már helyes a felvetés. De azért csak nagyságrendileg,mert minden cégnél-legyen az bár milyen patinás- keveredik a tiszta búza közé ocsu, azaz pár gazember.
nazoli 2010.01.11. 19:22:56 / # 16764
avatar
Meg mondjuk az is igaz, hogy rá vannak kényszerítve a társaság által. És ha nem lennének? Valamin filózok, és nem tudom eldönteni, hogy hülyeség-e, vagy sem. Azért kérdezek ilyeneket.
nazoli 2010.01.11. 19:18:49 / # 16763
avatar
Nem felvetés volt, csak kérdés Igazad van, de extrém pédákat hozol fel. Nem túl jellemző az átjárás, de tényleg van! Módosítok. Nagyságrendileg ...és innen folytatódik a kérdés!
bendzsoo 2010.01.11. 15:20:47 / # 16762
avatar
Nem akarlak bántani.De te nekem estél mikor aszt írtam,hogy a Józsi elárult bennünket kik ott voltunk vele a Hősök terén.Ma már aszt vallom,hogy lehet,hogy igaza volt.Igazad van sokan most vakargatják fejüket,hogy most mi lesz.Hát ez az.Én megmondom neked a frankot még egyszer nem kaparom ki a gesztenyét senkinek.2-szer ott voltam mikor ott kellet leni ennyi.Tudod mostanában kérdezik az utasok.Miért nem sztrájkolunk?Anyád én még egyszer nem fagyoskodom 4-5napot neked te meg a meleg szobában szidsz,hogy nem tudok el menni a barátnőm -höz.Nem akarok senkit meg bántani de szerintem a Taxisok 20%-nál többen nem engedhetnék meg maguknak,hogy 4-5napot ne dolgozzanak.Mi már öregek eszt a kis időt ki bekkeljük aztán el megyünk nyugdíjba és isszuk a sört meg jókat pecázunk enyi.
Dodi 2010.01.11. 14:42:27 / # 16761
avatar
20 év elég a szakmai hozzáértés megszerzésére? Valszeg igen.Ha ez időt társaságnál húzza le valaki akkor meg van az üzleti tisztesség? Fogadjuk el! De ha azt mondja,hogy elég,nem fizetek tovább tagdíjat,lejárt az autóhitel,megélek most már az állandóimból és "mezitlábas" lesz? Oda lesz "a taxizásra vonatkozó szakmai hozzáértés, és az üzleti tisztesség"? Fordítsuk meg! Ha valaki,aki éveken keresztül szerelővassal,baseball ütővel hajtotta el a céges taxikat a "helyéről", belép egy társasághoz ( van rá példa,de még mennyi!) az másnaptól a szakmai hozzáértés és üzleti tisztesség jeles képviselőjévé válik? Csak mert céges logó van már az ajtaján? Ilyen alapon nem lehet egyetérteni a felvetéseddel. SZerény Véleményem SZerint. :))
nazoli 2010.01.11. 14:22:50 / # 16759
avatar
Kérdés! Egyetérthetünk abban, hogy a taxizásra vonatkozó szakmai hozzáértés, és az üzleti tisztesség a társaságoknál dolgozó taxisoknál van? És itt nem gondolok a fix, max police stb-re. Nem sértésképpen, de nem ismerem őket.
törölt felh. 2010.01.11. 13:00:44 / # 16758
avatar
Csogukám ennyire futotta? Semmi reagálás? Hogy van ez?
csogu 2010.01.11. 10:39:21 / # 16644
Tök jó szint találtál:-)

Gyurcsányi 2010.01.11. 10:27:37 / # 16760
Ugye nem gondolod komolyan,hogy ma találsz olyan taxist,aki otthon marad? Éhesebbek annál,hogy ne húznának hasznot más nyomorából. Előre borítékolom,hogy valamennyi éjszakás is kint fog tolongani a városban,kicsit harapni a koncból. Hozzáteszem,hogy egyetlen tel szám tulajdonost sem érdekelne,ha otthon maradunk.Attól a tagdíj még be lesz fizetve. Saját maga ellen senki nem sztrájkol. Na ennyit magunkról kritikus szemmel. Nem is értem ezt a sztrájkot,amikor mindenki tudja,hogy"Stabil a gazdaság és nagy a jólét"
jomeo! 2010.01.11. 00:26:08 / # 16757
avatar
Kedves Kollégák! Ki csatlakozna egy kisebb fajta blokádhoz, amivel a mostani helyzetünkön tudnánk változtatni? Kedden valószínüleg BKV-sztrájk lesz, mi lenne ha aznap mi sem dolgoznánk? Rá kell bírnunk minnél több kollégát, ne élősködjenek rajtunk a telefonszám-tulajdonosok!

törölt felh. 2009.11.20. 19:24:41 / # 16756
avatar
Ezt Te sem gondoltad komolyan! Hányszor fussunk fejjel, ugyan annak a betonfalnak? Ott fönn magasról sz@rnak rád, legyen az bármilyen építő javaslat. Sztem kaptak már elég építő anyagot.Ha érdekelné őket, már tettek volna, a cél érdekében. De ez kinek az érdeke? A Tied , az enyém, a miénk. Őket hidegen hagyja!!!
zoro 2009.11.20. 12:37:50 / # 16755
avatar
Az a helyzet,hogy a hiénák sem szép szóval érik el azt amit elérnek,amíg itt kérünk ezt azt nagy ívben le fogja sz@rni mindenki.

mew 2009.11.20. 12:04:32 / # 16754
avatar
Így van, nem kell a 10 milliós angol taxi, itt ajánlgatják, még reklám is volt itt fent. Nem szégyenlik magukat ezekben az időkben?!

törölt felh. 2009.11.11. 13:25:55 / # 16753
avatar
Volt itt már sztrájk felhívás,de nem volt semmi eredménye.Én csak probálom kinyitni a szemeket,hogy nem arról kéne szólnia a taxizásnak,hogy a holnapot túléljük(habár kezd ez is elérhetetlen lenni).De ugy látszik ez az állapot a többségnek jó.Abban igazad van,hogy meg vagyok győzödve arról,hogy reménytelen.Sajnos meg.Túl sok taxist ismerek...De mondjuk itt van ez a taxis újság.Feltérképezhetné a mai helyzetet.A taxisok mindennapi anyagi gondjait.Az egyre jobban ellehetetlenülésüket,ahelyett,hogy 10 milliós angol taxikat ajálgatna.Szerintem szerencsésebb lenne kicsit többet foglalkozni a napi gondokkal.
málna 2009.11.11. 11:11:15 / # 16752
avatar
Kitűnően látod a helyzetet.De Te eddig mit tettél azért,hogy ez másképp legyen?Úgy értem,kértél e időpontot vélemény egyeztetés céljából a Fővárosi Önkormányzathoz,vagy a Kamarához?Vannak elképzeléseid a változáshoz,és ha igen akkor mik azok?Ezeket el kell mondani,rá kell áldozni a szabadidődből 1-2 órát,különben egyik sem fogja tudni,hogy mit csinált szarul,egyátalán jól működik ez az egész.Mert jelen esetben ők így látják,senki nem kunnyog,senki nem tesz semmit,mindent kifizetnek amit eléjük rakunk,akkor ezek szerint minden jó és szép...Ők így hiszik! Hidd el,díjazom a mondókádat,csak ez éppenséggel édeskevés ehhez...Nem elég otthonról buzdítani egy olyan összefogási kisérletre,amelyről a lelked legmélyén még jómagad is meg vagy győződve,hogy reménytelen! Ha van észrevételed,észérved és javaslatod a szabályozásra(!),akkor írd le nekem,szívesen továbbadom az illetékesek felé,ha Te nem akarod.. Megjegyzem,a Fidesz frakcióval van tárgyalás,hátha így szívesebben foglalkozol vele. :)
törölt felh. 2009.11.11. 03:38:14 / # 16751
avatar
Ha nem lépnek a vállalkozásban taxizók valamit nagyon gyorsan ,itt teljesen át fog alakulni minden.Észre kéne venni,hogy a cél a droid tartás lesz.Egyre-másra alakulnak a droidtartó cégek és egyre agresszivabbak.travel taxi,max taxi,s taxi stb.Ezek még jobban leverik az árakat,és ezálltal, a saját kocsival rendelkező vállalkozók rövidesen tönkre mennek.Hiányozni nem fognak a városból,mert addig a most alakuló cégeg felduzzasztják létszámaikat.A munkaügyi hivatalba ül elég munkanélküli.Majd az is taxis lesz.Fel kéne ébredni,hogy a 10 évvel ezelőtti árakkal, ma már nem lehet egy taxis vállalkozást tisztességesen üzemeltetni.Vagy lehet választani a lassú kimulást is,ami nem is lesz olyan lassú.Először csak a tb.számlákat nem fizetjük,majd a lakásrezsit,majd a lakás-kocsi törlsztést.És ahogy mennek ma a dolgok,ez nagyon sok taxisnál be fog következni hamarosan.A fővárosi önkormányzatra meg nem számíthatunk.Meg vannak véve,hogy ne szavazzák meg a fix tarifát.Ott is olyan hunvald félék ülnek,nincs min csodálkozni.Pedig ezt az áldatlan állapotot a fix tarifával és a létszám stoppal lehetne megoldani.Addig kéne össze fogni amíg nem késő.A vasutasok össze tudtak,a tejtermelők össze tudtak,a tűzoltók össze tudtak.Még,ha sok nem is történt ebben a diktatorikus-korrupt országban,de legalább hallatták hangjukat,megprobálták.A taxisoktól fél a politika a blokád óta.Gondolom demszkyék sem örülnének,ha lezárnák a fél belvárost.

W.Csörcsil 2009.10.30. 05:55:51 / # 16643
avatar
Szerinted a "DROIDOK" csatlakoznak majd hozzánk?? Hiszen ki kell termelnie a "munka adójának" a napi lóvét. És sajnos nagyon sokan vannak:-(

jomeo! 2009.10.30. 02:46:30 / # 16750
avatar
Hova kerülnek a büntetésekből befolyt milliók és a fuvarközvetítési díjakból a milliárdok? Kik sikkasztják el ezeket? Milyen külföldi bankokban tünnek el? Mennyi adót csalnak?

Oldalszám: 7