Hozzászólások száma: 13508
Ugrás a hírhez Oldalszám: 676
Témakörök > Droszt Híradó > 6x6 Hatszorhatosok kuckója A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
tomajer 2006.01.24. 20:34:34 / # 154434
Sanyi, neked teljesen igazad van! De....az idő pénz. És a pénz nagy úr!:-( [i]Már álljon meg a menet! Miért kell polírozni egy metál fényezésű kocsit???[/i] Nem minden autó metál fényezésű. Pláne a droidoké. Miért kell rá utolagosan üléshuzatot felrakatni??? Látszik, hogy te még nem láttál olyan autót amivel négy öt éve 24-órában taxiznak! Ahogy az ki tud nézni:-( És azt se felejtsük el, hogy ezeket a szekereket nem egy ember vezeti! az évek alatt tíz húsz, vagy talán még több!!!
törölt felh. 2006.01.24. 20:21:08 / # 154433
avatar
Bocs nem fejeztem be és elment az eleje. Folytatnám. Ha a taxis nem vigyáz a munkaeszközére amit a munkáltatója biztosít számára akkor miért csodálkozik azon, hogy nincs "kedve" a munkáltatójának az által okozott károkat helyreállítani. Ha a gyári kárpit olyan állapotba kerül, hogy már csak a huzat segíthet rajta akkor mi a garancia arra, hogy az utólagosan felszerelt huzat nem jut hamarosan arra a sorsra mint az elődje??? Aki nem tud a gyári kárpitra vigyázni annak hiába a huzat az sem fog sokáig tartani. Az a taxis aki nem találja meg azt a mosót a városban ahol rendesen mossák meg a taxit és a sok ócska tisztogatás nyomait polírozással kell eltüntetni annak soha nem lessz olyan esztétikai állapotban a kocsija, hogy azt az ellenőrzéssel megbízott valaki megfelelőnek találja. Szóval lehet arról vitázni kinek a dolga a kocsit megfelelő esztétikai állapotban tartani. Ha esetleg valakinek beletapostam a lelki világába akkor bocs.

törölt felh. 2006.01.24. 20:09:36 / # 154431
avatar
Már álljon meg a menet! Miért kell polírozni egy metál fényezésű kocsit??? Miért kell rá utolagosan üléshuzatot felrakatni???
lakat 2006.01.24. 19:47:44 / # 154432
avatar
Szevasztok! Az igaz hogy csak felületesen ismerem a LETTI-nél müködő taxik szervizelését ill. karbantartását,de ugy gondolom ha valaki taxizni akar,akkor azt csak tiszta ápolt kocsival lehet.Ha a mühelyböl kihozva ezt nem kaptad meg,akkor elöször elkell menni és rendbe kell rakni az autot. Én ugy gondolom hogy Te is és az utasod is jobban érzi magát egy tiszta ápolt autóban. Valahogy mindig azaz érzésem ha egy lelakott koszos autóval találkozom hogy a gkv.ugyanolyan igénytelen magára is mint az autóra.

tomajer 2006.01.23. 17:42:35 / # 154430
Szia Sanyi! Örülök hogy itt vagy. Fogsz itt kapni! Mármint kérdéseket rendesen:-)
törölt felh. 2006.01.23. 07:48:21 / # 154429
avatar
Ezen nagyon szépen kibogarászható az EstTaxi felirat:)
törölt felh. 2006.01.22. 22:44:30 / # 154428
avatar
Szia. Nem tudom mennyire vagy képben, mennyire ismered a Letti viszonyait, de a probléma, nem ott kezdődik. A probléma ott kezdődik, hogy: ez van, ezt kell szeretni! Nem mondhatom, hogy ezt az autót én nem viszem ki, mert széttárják a karjukat, hogy más pedig nincs. Dolgozni meg kell! Es egyáltalán ki mer itt szólni, a magasságos szerelő uraknak valamiért is? Lassan olyan lesz az egész mint régen a Főtaxi. Ha nem jattolsz eleget, akkor hetekig nincs is autód, legfeljebb valami romhalmaz!:(
lakat 2006.01.22. 21:32:30 / # 154427
avatar
Szevasztok! A probléma ott kezdödik mikor el hozzátok a LETTI-töl a kocsikat,mert nem kéritek hogy az autot olyan állapotban adják oda ami az elvárásoknak megfelel. Kint a forgalomba viszont a 6x6 elvárásainak kell megfelelni. A picasso elején látható folt egyébként a best magazin ragadványa.

tomajer 2006.01.22. 12:43:37 / # 154425
Hmm. Én is ültem a hónap elején két napig egy ilyen Citroenben. Amúgy is utálom, mert úgy érzem magam benne, mint parádéskocsis a bakon, de hogy az hogy nézett ki, hogy abból milyen hangok jöttek..?:-( De kénytelen voltam elhozni, mert jobb nem volt, a mienket meg javították. Egyszercsak derült égből istencsapásként beült mellém a 167-es Lacika. Itt be is fejezhetném a történetet:-) Sírvafakadt szegény. Hosszas alkudozással kisírtam nala, hogy adjon pár napot még az autónak, ne kelljen pár napért nekem üléshuzatoztatni, kárpittisztíttatni, stb. Mondtam neki, ha most letilt, akkor azonnal letámasztom a szekeret az aporházában, és kiszúrok szegény éjszakás spanommal, mert éppen péntek délután vot. Megalkudtunk, de én ott akkor befejeztem a szerkezettel a tevékenységemet. A dolog lényege tényleg az, hogy a Lettisek azért fizetik azt a nem kevés pénzt, hogy taxizásra alkalmas munkaeszközt biztosítsanak érte számukra! Ezek a nagyhorderejü karbantartás számba menő feladatok, (polírozás, kárpittisztítás, üléshuzatvarratás) nem az ő (mi)) hatáskörük, nem az ő drágán megfizetett munkaidejükből kell megcsinálni. Ez határozottan a szervíz feladata! Persze, ehez meg a 6x6-nak nincs köze:-( Szóval mindenkinek igaza van.
törölt felh. 2006.01.21. 22:51:08 / # 154424
avatar
Elolvastam az ellenőrös ciket, és kicsit érintve éreztem magam. (Letti) Én sem vagyok elragadtatva, ha megáll mögöttem az ellenőri autó! Tudomássul kell venni, hogy sz@rból nem lehet várat építeni. Mi rengeteget fizetünk ezekért a romokért!!! Ezért a pénzért elvárhatnánk, hogy ne nekünk kelljen átpolírozni az autót. Azon a Picasson, még ott van az EstTaxi matrica nyoma!!! Ugye erről nem a kollega tehet?

Csumi 2006.01.14. 16:17:50 / # 154423
avatar
Ez egy jó kérdés...de Én még így tanultam, és úgy látom Te is! Ha már mi is nagyívben teszünk rá.... persze biztos mi vagyunk
törölt felh. 2006.01.14. 08:12:39 / # 154422
avatar
Igazat adok neked, de.... Én mindig szépen beállok a sorba, és a sort itt képletesen értsd, de tuti nem utolsónak fogok kilépni belőle!!! Átmegy rajtam a sor 80%-a és akkor nálam is elpattan az a bizonyos húr és én is lépek. Azt persze van a csodálkozás, meg a felháborodás, amikor én kezdek el azokon lépkedni, akik előtte engem tapostak.
törölt felh. 2006.01.13. 20:07:08 / # 154421
avatar
Én is. Aztán jön egy harmadik, és elmegy mind a kettőnk mellett! Akkor most ki ahülye?!?
törölt felh. 2006.01.13. 20:05:59 / # 154420
avatar
Itt a baj! Hogy te is így fogalmazol, hogy szépek ezek a dolgok, hogy kollegalitás meg ilyenek.... Ezek az iratlan törvények adták az alapját a szakmának. Ezek miatt volt, hogy a taxis, taxisnak, barátja tudott lenni! Akkor is ellenfelek voltunk anyagilag, de bízhattunk egymásban! Nem egymás zsebében turkáltunk!!! Most, hogy ezek a törvények valami történelmi mélységben, csak mint érdekességek vannak a köztudatban, taxis, taxisnak farkasa, nincs ember, kit jobban utálna mint a másik taxist!:(
törölt felh. 2006.01.13. 18:32:10 / # 154419
avatar
Régen ennek valóban volt értelme, mert integettek az emberek. Manapság ennyi macerát az miatt a havi 2-3 integetős fuvarnak, amit ilyenkor kifog az ember....hááát sook értelmét nem látom. Szépek ezek a dolgok, meg kollegális meg ilyenek, de nekem pont elég az, ha fogja és nem kapja fel előlem az utast, én sem teszem ezt. 3 fajtája van az éjszakásoknak. 1: mezítlábas, vagy aként dolgozó...sebessége 30-40 km/h 2: Szétszakítok mindent és mindenkit, mert vissza akarok érni a kályhámhoz....sebessége 100-120km/h 3: (ebbe sorolnám magamat is) Lendületes, de közben figyeli a környezetét...sebessége 70-90 km/h
Csumi 2006.01.13. 18:25:29 / # 154418
avatar
hát nem tudom.. Én, ha utolérek egy égő csillárost, besorolok mögé, és ha nagyon tüttyög, csillár lekapcs, és gooo... majd, ha valamelyik irányba letiplizek, vissza kapcs. De ez a legkevesebb ezen már annyira ki sem akadok
törölt felh. 2006.01.13. 18:17:07 / # 154417
avatar
Mondjuk én is előzgetek égő szabadjelzővel. Ennek az az oka, hogy engem is megelőznek simán vele. No de itt jön a különbség. Én utána végig figyelem, hogy a kolléga mögöttem van-e? Ha igen, akkor nekem aztán integethetnek, nem állok meg. Sajnos én általában lendületesebben megyek, mint a többiek, így állandóan kapcsolgathatnám a szabadjelzőt, amit ( ÉS ITT JÖN A FŐ OKA AMI MIATT NEM KAPCSOLGATOM!!!) rendszeresen úgy is felejtek:-)
Csumi 2006.01.13. 18:10:52 / # 154416
avatar
Csá Csogu csá! ....Te még csodálkozol? Mikor egy 3-as breakre könyörögni kell, hogy induljon meg valaki? mikor, ha valaki lerobban könyörögni kell, hogy valaki menjen segíteni? mikor égő szabadjelzővel úgy előznek lépten nyomon mint a szél, majd, ha véletlenül valaki integet, csikorgó fékkel áll meg előtted, Ezeket az írott, és íratlan szabályokat legfeljebb egy-két régi dinoszaurusz, vagy egy-két jobbérzésű "fiatal" tartja be. ..sajnos egyre kevesebben...
tomajer 2006.01.11. 11:17:42 / # 154415
Micsoda fogalmak? Ezeket legfeljebb a mesékben leled fel mostanság:-(
törölt felh. 2006.01.11. 10:50:14 / # 154414
avatar
Ez redben is lenne, de ne haragudj, hol a kollegaritás? Hol a mi tartsunk össze? Hol a fenében tanulják ezt a viselkedési morált azok, akik taxisként a taxisokat tapossák?
Oldalszám: 676