Hozzászólások száma: 13508
Ugrás a hírhez Oldalszám: 676
Témakörök > Droszt Híradó > 6x6 Hatszorhatosok kuckója A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
mlábas 2006.01.26. 19:59:21 / # 154453
avatar
Régen: egyforma tarifa, telefonos drágább, alkudozás nem volt csak kakukk.
törölt felh. 2006.01.26. 19:28:47 / # 154452
avatar
No akkor most lassan igazolod a szavaim:-) Kezdjük a gyengébb érvel. 1; Nem viszem el az ott állók elől a fuvart. Drosztja válogatja. Zöldpardon, a kanyarban integet az utas, simán megállok és viszem. Semmi erkölcsi korlátot nem látok, ami miatt ezt ne tenném meg. Vagy már nem alakulhatott ki ez bennem, vagy az ott állok nem adtak erre okot, amikor én a telefonos utasért mentem, és szavaikat hallgattam. Viszont veszem a Volga drosztot...szemben a Volga droszttal integetnek...valóban nem veszem fel, maximum megállok és felhívom a figyelmét, hogy mit is lát szemben. Most folytatnám azzal, ami mosolyra késztetett:-) 2; Ha a kedves már megjárta a drosztot, és az ottaniak valamilyen okból nem vitték el, akkor jobban járok, ha én sem teszek másként!!! (hisz lehet hogy ők már tudnak valamit amit én nem Remélem nem haragszanak meg a fiúk, de vegyük alapul a Mamutot. Valóban csak ezek az érvek lehetnek? Ne mondd ezt nekem:-)))) Még az is lehet, hogy jól, nagyon jól járok, ha megállok:-) Más: A droszton ülnek a fiúk vagy 2-3 órája, és nincs kedvük telefonos tarifával, vagy annél kicsivel kevesebbel menni. Nekem, aki akkor érkezett, aki folyamatos mozgásban van, semmi kifogásom, hogy a telefonos és az alap (utcai) tarifa között elfurikázzam az utaskát. Hö? Most maga jön:-)
törölt felh. 2006.01.26. 19:18:26 / # 154451
avatar
Látszik, hogy ifju titán vagy te is, hiszen még azt sem tudod miről is van szó! Aki ezt az ajtónyitást mesélte neked, vagy hazudott, vagy egy még régebbi taxisgenerációhoz tartozott. Ami generáiónk igazán nem erről volt híres:))) Tehát azok a bizonyos íratlan szabályok, leginkább a taxisok egymáshoz való viszonyát szabályozták. Nézzünk pl. egyet, ami ma már elképzelhetetlennek tűnik: Ha droszt látható közelében integet utas, nem állok meg, és nem viszem el. Legfeljebb lassítok, es megmutatom, hol a droszt. Értelme: 1; Nem viszem el az ott állók elől a fuvart. 2; Ha a kedves már megjárta a drosztot, és az ottaniak valamilyen okból nem vitték el, akkor jobban járok, ha én sem teszek másként!!! (hisz lehet hogy ők már tudnak valamit amit én nem)
törölt felh. 2006.01.26. 17:15:32 / # 154450
avatar
Lényegében igazad van, de...és ezek a dek azok, amik mindig aláássák a lényeget. Régen kiszálltunk és kinyitottuk az ajtót az utas előtt (ezt mesélték az "öregek"). De nem is sorolom, a kulcsszó itt a régen. Hogy jó lenne újból úgy élni, ha úgy keresnénk, ha olyan megbecsülésünk lenne? Persze...és akkor itt kezd mosolyra húzódni a szám...
Csumi 2006.01.26. 16:44:41 / # 154443
avatar
Megmosolyogni való:, hogy egyik taxis ne legyen a másik "farkasa"? hogy kicsit jobban figyeljünk egymásra? vagy, ha már segíteni nem tudunk, legalább ne ártsunk egymásnak? hogy, ha már a "pénzisten" lett az elsö, legalább a második legyen a kollega? (munkaidőben) stb stb...Én nem mosolyognék... :-(

Csumi 2006.01.26. 16:37:27 / # 154449
avatar
PONTOSAN!!! Abszolut egyetértek, és Csogu csodálkozom, hogy ezen Te csak mosolyogni tudsz...
törölt felh. 2006.01.26. 16:05:35 / # 154448
avatar
Jóó! Nem léteznek, LÉTEZTEK! És attól lehetett taxizni a városban, azok miatt nem utálta egyik taxis a másikat! Mindenki betartotta, és elvárhatta, hogy a többiek is betartják!!!
törölt felh. 2006.01.26. 16:03:28 / # 154447
avatar
Én pont ezt vonom kétségbe: De attól még léteznek
törölt felh. 2006.01.26. 16:00:39 / # 154446
avatar
Íratlan törvények, leírva tényleg demagóg dumának tűnnek! De attól még léteznek, és nem ártna ha újra befészkelnék magukat a tudatalattinkba!
törölt felh. 2006.01.26. 15:55:03 / # 154445
avatar
Nagyon kíváncsi lennék én is ezekre az iratlan szabályokra, leírva:-) Félek demagóg dumák lennének csak. Idejétmúlt, mint a társasági etikett...szép-szép, de inkább már megmosolyognivaló.
törölt felh. 2006.01.26. 15:36:33 / # 154444
avatar
Le lehetni, le lehet! Hogy le kell-e? Miután, már nem működik a drosztokon való beszélgetés, és ott az ifjuság nem tudja az öregektől ellesni, eltanulni a szakma iratlan szabályait, mindenképpen érdemes.
törölt felh. 2006.01.26. 13:38:05 / # 154442
avatar
Le lehet, le kell az ilyen szabályokat írni? Szerintem ha ezt valaki nem tudja, vagy nem hozza magával bizonyos mértékig otthonról, akkor hiába írod neki le.
törölt felh. 2006.01.26. 09:15:12 / # 154441
avatar
"leirnánk azokat az iratlan szabályokat, amit lehet hogy sokan még nem is hallottak." NA VÉGRE EGY JÓ GONDOLAT.

törölt felh. 2006.01.26. 00:39:59 / # 154440
avatar
Távol álljon tőlem, hogy itélkezzek. Csak a véleményemet mondtam el. Majd idővel a piac szabályozni fogja a "droidokat" is. Majd akinek lessz igénye a rendre tisztaságra megbízhatóságra az majd keres magának olyan "droid" tartót aki erre odafigyel és nem sajnálja a befektetést. Akit meg továbbra sem zavar a kosz meg a kupleráj az továbbra is ott fog kapirgatni a szemétdombon. HA ESETLEG EZZEL VALAKIT MEGSÉRTETTEM AKKOR MOST AZONNAL ELNÉZÉST. De a vélemény szabad főleg itt.
lakat 2006.01.25. 23:25:08 / # 154460
avatar
Szevasztok! Ugy érzem INZERT véleménye az ami ahol az igazság van.Találkoztam már én is jó pár olyan LETTI-s autóval ami az elvárásoknak megfelel.De miért van az hogy amikor ezek az emberek elmennek szabadságra, mikor vissza jönnek rettegnek hogy milyen állapotban kapják vissza az autójukat.Miért nem tudják megbecsülni azt a kollegát,hogy autóját ugy adja vissza ahogy azt megkapta.Ez is taxis etika.Méghozzá iratlan,amit jó lenne megtanulni, talán jobban mint az irottat, hogy megtanuljuk ujból becsülni egymást.Talán ez a forum lenne igazán jó ha itt leirnánk azokat az iratlan szabályokat, amit lehet hogy sokan még nem is hallottak.Szerintem gyüjtsük össze.

tomajer 2006.01.25. 17:08:03 / # 154439
:-)
törölt felh. 2006.01.25. 13:17:09 / # 154426
avatar
Köszönöm széken:)

Neduddgi 2006.01.25. 09:04:24 / # 154437
avatar
...nem mentség, csak magyarázat. Jó mondat. Magyarázat elfogadva, mentség nincs!:DDD
törölt felh. 2006.01.24. 23:26:20 / # 154436
avatar
Ez nagyon jól hangzik, de még elméletben sem igaz! Az autók, taxi üzemmódban, hatványozottan pusztulnak. Ezek az autók, négy öt éve folyamatos üzemben dolgoznak. Ennyi, a leggondosabb ápolás mellett is sok! És prsze szó sincs leggondosabb ápolásról. Képzeld magad annak a pasasnak a helyébe, aki már az ötödik autót ganézza ki sok pénzért, rengeteg idővel mások után. Szerinted a hatodikat ki fogja? A közös lónak túrós a háta mondás tökéletesen fedi a valóságot. És akkor még nem tértünk ki arra, hogy nem csak egymás után, de egyszerre is ketten dolgoznak a legtöbb autón. Különböző emberek, akiknek el kell viselnie egymást, az összes hülyeségeikkel együtt!!! Ez sem igazán afelé hat, hogy az ember a magáénak érezze az autót! Szóval itélkezni könnyű, de az élet azért árnyaltabb a fekete fehér dimenzióknál!!! És persze mindez nem mentség, csak magyarázat!
törölt felh. 2006.01.24. 21:08:21 / # 154435
avatar
De láttam már. De amikor uj és beleül valaki akkor ugye tiszta. Ha megszakad a kapcsolat az autó és addigi soförje között akkor tisztán kell vissza adni. A következő igy tisztán kapja és minden rendesen megy tovább. Aki meg siet kapkod beleül a mocsokba annak meg természetes hogy mocskosan adja vissza. Na én itt ezen a ponton látom a hibát mert itt kezdődik a csúszás lefele az igénytelenség lejtöjén.
Oldalszám: 676