Hozzászólások száma: 99
Oldalszám: 5
Témakörök > Droszt Híradó > ÉGETŐ Problémák a FÖTAXINÁL !!!!!!!!! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
csogu 2010.03.12. 14:09:47 / # 15317
Rutinosabb vagy Te annál, nem féltelek:-))
Nevem senki 2010.03.12. 14:09:08 / # 15316
avatar
Ne vigyél bele:-))
csogu 2010.03.12. 14:05:05 / # 15315
Reméltem, hogy ez lesz rá a válaszod:-)) Ma így működik a tudatos vásárlás, így működik nagyon sok dolog a világban...hiszen Te is ez alapján cselekszel sokszor. Amennyiben valahol, ahol a pénzedért kielégítő szolgáltatást kapsz, úgy bánnak veled, ahogy egy szolgáltatást igénybevevővel bánnak, akkor oda fogsz visszajárni és ajánlani fogod ezt másnak is, hiszen pozitív a tapasztalatod. majd eltelik X idő...lecserélődik a személyzet, más géppark lesz, vagy mit tudom én és Te azt veszed észre, hogy a pénzedért már nem azt kapod, amit megszoktál, amit elvársz, ami elvárható. Ekkor váltasz...és ha kérdeznek, akkor már nem a régi helyed ajánlod, hanem az újat... Ebben az esetben a legkevésbé sem áruló, vagy szélkakas... Hogy ez miért nem működik a taxinál? A megosztottság miatt, a mesterségesen kialakított ellenszenv miatt, a saját magunk hülyesége miatt, az újtól való félelmünk miatt. Az, aki a taxizást mondjuk a Főtaxinál kezdte tizen, vagy huszon éve...már baromira nehezen vált...nem is tudja máshol elképzelnie magát...ez sok cég szerencséje...mert van egy mag, ami akkor is maradni fog, ha már elvitték az autóját, elhagyta a családja, mindenen jelzálog van stb...stb...és ezek az emberek nem fogják tudni megérteni azokat, akik nem így cselekszenek... Hogy ez irigység lenne? NEM! Nem rosszak ők, csak torzult az ítélőképességük...pontosan azért, mert ők is érzik a változás szükségét, az égető szükségét, de inkább választják a lehetetlent...pl... a cégvezetőtől várják a megváltást, mintsem simán tovább lépnének. Ezzel elértéktelenítik magukat és a többi taxist, hiszen nincs mitől félniük a cégvezetőknek, nem fog egy cég lenullázódni, annyi mindig lesz, hogy 2-3 embert tisztességesen eltartson 200 tagdíj fizető... ...és a gyökeret eresztett kollégák vádlóan fognak azokra tekinteni, akik mégis léptek... Aki kilép a taxizásból, az utána ne szóljon bele kívülről...aki elment a cégtől az ne köpködjön vissza, hiszen áruló...stb...stb... Én viszont azt mondanám, hogy az ellenségeskedés nem vezet sehová...vagy ha mégis, akkor biztos nem oda, ahol nekünk, taxisoknak, jó... Szóval szélkakas...ám legyen:-))...az én szememben Te akkor is a kollégám maradsz, akinek drukkolok, hogy sikerüljön előteremtenie, amire szüksége van.
Dodi 2010.03.12. 13:49:52 / # 15314
avatar
Szélkakas! :)))))
csogu 2010.03.12. 13:47:25 / # 15313
Nézd, ha az időjárás úgy hozza, akkor még nudizni is fogok:-))
Dodi 2010.03.12. 13:45:31 / # 15312
avatar
Na neeeee......... De tudod,mit? Mégis! E logika alapján: Nyáron újra ledobod a bundát??????????
csogu 2010.03.12. 13:43:00 / # 15311
Dodi...6-7 hónap...nézd...akit meglátok nyáron bundában, azt valóban nem tartom normálisnak...de ha én télen bundában vagyok és azért megszólnak, hogy nyáron más volt a véleményem...hááát, nem is tudom:-))))
csogu 2010.03.12. 13:41:40 / # 15310
Vagy félreértettem és Hausz, Dudás és Lengyel urakra gondoltál? Akkor meg komolyan ne, mert nem kell neked már ilyen vén fejjel a baj....okos légy Sanyi...szusza:-)) Jól mondom Bandi? :-))
Dodi 2010.03.12. 13:41:11 / # 15309
avatar
Az lehet.De csak 6-7 hónapot pihentem,és közben azért olvastam hallotaxit,de nem láttam lassú átmenetet a véleményedben. András meg még csak tévelyeg,de ha eltéved,vissza már ne várd! :))))
csogu 2010.03.12. 13:39:42 / # 15290
:-DDDDDDD Belőlem is csak a Bandi hozta ki az állatot:-)) Azt most ott rötyög magában:-))

Nevem senki 2010.03.12. 13:35:06 / # 15308
avatar
Gyorsan végigolvastam és lenne is véleményem, de nincs az az Isten, hogy leírjam! Egyszerre három fajsúlyos ellenséget szereznék magamnak:-)))
csogu 2010.03.12. 11:03:01 / # 15300
Értem amit mondasz, de a hipp-hopp azért lehetett számodra, mert akkor te kihagytál több hónapot. András meg egy eltévedt bárány, majd visszatalál az övéihez, azt akkor ismét érteni fog mindent:-)

Dodi 2010.03.12. 10:28:42 / # 15307
avatar
Vizuális típus vagyok: "A fociban....elég idióta dolog a bírónak drukkolni..." :)) Viszont! Emléxünk,amikor is az általad említett "hűsítő árakról" egészen más véleménnyel voltál. És számunkra, valahogy kimaradt az az átmenet, ahogy megreformálódott a véleményed. Valószínűleg volt ilyen folyamat,csak azt nem tetted közzé. Egyszer csak hipp-hopp, a másik oldalon találtunk. Na valszeg ez az amit nem tud feldolgozni az András,én sem és sokan mások. A még jobb érthetőség kedvéért: Ha naponta találkozunk,miközben épp fogyókúrázol, én 2 hónap elteltével sem fogok változást látni. De más,aki már régen nem látott az megdöbben a számára hirtelen változástól: Csogu,te mennyit fogytál?!?!
baupexim1 2010.03.12. 07:49:53 / # 15306
avatar
"és majd rádsüthetjük, hogy könnyűsúlyú" láttad mostanában???:)))
Bántelki Lajos 2010.03.12. 06:12:02 / # 15304
avatar
Ha ez megnyugtat, engem felizgatott :-)
csogu 2010.03.12. 05:36:51 / # 15303
:-) Bandi, értelek. Viszont nem várom el, hogy Te is megérts engem. Bennem nincs kényszer arra, hogy bármelyik táborhoz is tartozzam, mivel minden oldalnak vannak részigazságai...sőt, ha az Ő szemszögükből tudnád...hajlandó lennél nézni, amikor a mondandójukat hallgatod, akkor Te is értenéd, hogy a maguk szempontjából nagyon is igazuk van...ők ezt mondják, mert ezt kell mondaniuk. Értem ezt politikára, taxira, tarifára, taxisra, cégvezetőre...a sarki fűszeresre. Megértelek téged, nagyon is. Neked létszükség, amint látom, valahová tartozni, mint politikában, mint a cégen belül. Kiválasztod, hogy melyik oldal képviseli a leginkább a Te nézetedet, értékrendedet és azok mellé állsz...és a másik oldal az ellenfél. A fociban valóban így van és ott a győzelem számít. Ott valóban elég idióta dolog a bírónak drukkolni...bár érdekes megközelítés az is:-) Általában pontosan az olyan embereknek a legnehezebb, akik a két tábor között helyezkednek el, mert azonnal 2 "ellenséggel" is számolniuk kell...2 oldalról kapják az áldást, mert aki nincs velünk, az ellenünk van...bár ezt tagadják, de mindig ezt éreztetik. Szenvedély...és ez az a szó, amit ha megértesz, akkor tudod is mit jelent. Lehet szenvedélyesen szeretni, szeretkezni, az elveid mellett kiállni. De ehhez az kell, hogy higgyél, bízzál, szeressél. Akkor vegyük sorba, amit írtál: Politika: Egyik jelenlegi pártban sem bízom, bár felérem ésszel, hogy az, ahová most tart az ország a katasztrófával egyenlő. Nem vagyok hajlandó a kisebbik rosszba bízni, hinni...szenvedéllyel mellé állni. Bizony-bizony, ha én lemennék egy diszkóba csajozni és ott csak transzvesztitát és homokos találnék, akkor én egyedül mennék haza...nem állnék be egyik táborba sem, nem tenném oda magam, ahogy azt ajánlottad...és ahogy azt TE IS TETTED, amikor diszpécser voltál, mert bizony te a bentiekkel is korrekt voltál és kifelé a taxisok felé is...ezért szerettünk veled dolgozni!!!...és ha jól sejtem, valamelyik oldal ezt nehezen viselte, hogy te nem döntöttél...nem választottál...itt megtapasztalhattad személyesen is, milyen érzés...hogy is írtad..."kurválkodni". Akkor ezt ne is felejtsd el és akkor nem leszel az, aki ezt elvárja, vagy ennek hiányában negatívan minősíti. Taxi: Erre mit írjak? Majd ha nem összeszorult gyomorral gondolok az előttem álló hónapra...hónapokra...akkor ismét fogom tudni szenvedéllyel szeretni, végezni...addig vegetálok, mert rákényszerülök. Ez már rég nem az a taxizás, mint ami volt. Tarifa: Érdekes kérdés... Mi árulók lettünk, akik elmentünk egy olyan céghez, ahol talán(!!!) el tudjuk tartani a családunkat...de azok, akik miatt lépnünk kellett, azok, akik nem végezték a dolgukat, azok, akik kivéreztették a lakossági megrendelőinket...azok büszke megdicsőültek...tisztelet annak a pár száz kollégának, akik még mindig becsülettel harcolnak a betevőért!...mert van olyan is...sok! Akkor mi lettem volna Bandi, ha azt a kollégát felrúgom, aki vigyorogva meséli, hogy mennyit kaszált és hogyan,milyen aljas lehúzással, vagy akkor mi lettem volna, ha az aljas batyus rádióját kitépem és az arcába illesztem? Bandi, amikor a Főtaxihoz kerültem, akkor egy szombat este a XIII. kerületből minimum 3x 4x mentem fiatalokkal, akik mentek bulizni...Gömb utca 46...48...Csángó nagy számai...és sorolhatnám. Tahi 70...és mondom...sorolhatnám...a végére egy sem utazott velünk...és akkor még sehol sem volt a Taxi4 184 forintos tarifája és a Taxi2000 frissítő árai...de ők már akkor is mással mentek. Okát tudod? Én is! ...és akkor én vagyok az unfair, a kurválkodó, az áruló? Tudok én szenvedélyes lenni, de ne kívánjátok. Ne kívánja az a kis alamuszi, aki kaszál mint a gép, majd az uborkaszezont Tájföldön tölti, miközben mi tagdíjhalasztásért fohászkodunk a mindenható szolgáltatónknak...miatta, mert "eltűntek" a megrendelők, a szórakozóhelyeknél kikerülnek minket. Mondd, melyik oldalra álljak? Azéra, aki csak akkor megy el vécére, ha lejön általánosba, hogy mehet, vagy azokéra, akik szabad rablást folytatnak? Vagy megengeditek nekem, hogy önálló véleménnyel rendelkezem és ha úgy érzem, akkor a véleményem mellett ki is álljak? Majd ha letisztul újra ez a szakma legalább annyira,mint amikor kezdtem, akkor ismét tartozni fogok egy oldalhoz, mint ahogy tartoztam a nyugatis Főtaxis srácokhoz anno... Vagy a birkának tartott Volga drosztosokhoz a Rádiónál... ...de amíg ez nincs így, addig magamban olvasgatok, nyomkodom és próbálok életben maradni. Hááát így gyorsba ennyi, remélem ez elég szenvedélyes volt.
bemondó 2010.03.12. 04:49:42 / # 15302
avatar
Abszolút nem neheztelek....sőt!! Egyetlen dolog amit szeretnék elérni. Mozdulj ki végre a csigaházadból és tedd le a voksod! Legyen az politika, taxi, tarifa stb. Derűsen hátradőlve poénkodsz itt minden topicban, szinte mindenkinek igazat adva és mindenkit megvédve. Se jobbra se balra, se előre se hátra. (itt nem politikára gondolok esősorban) Könnyen légneművé válhatsz így, és majd rádsüthetjük, hogy könnyűsúlyú, könnyűvérű stb..:)) Szóval ne kurválkodj itt, hanem tedd oda magad. Ha balul sül el egy dolog, ha nem az történik amit terveztél, gondoltál, könnyen mondhatod és idézheted magad, hogy lám én megmondtam... Tudom, hogy vannak moderátori kötelességeid, de veled ellentétben tomajer pl sokkal szenvedélyesebb, pedig ő a kisebb és az öregebb!!:))
csogu 2010.03.12. 04:34:57 / # 15301
Az elnézéskérés őszinte volt. Beláttam, hogy vannak dolgok, amiket nem érthettek és nekem kell belátóbbnak lennem. Pont elég gond lesz az nektek, amikor az idő engem igazol, minek piszkálnom is még benneteket, nem igaz? Szellemesnek szánt célzásaim: Na igen, van amit nem lehet kihagyni:-) Szerintem ne folytassuk, az egész nem ér annyit, hogy csak egy cseppet is megneheztelj rám:-)
bemondó 2010.03.12. 04:26:32 / # 15299
avatar
Elnézést?? Hát igen...ha őszinte lett volna.... Csak nekem tűnt úgy, hogy finom gúny csendült ki írásdból?:) Szinte teleszórtad az aktuális topikokat szellemesnek szánt célzásaiddal. Az viszont igaz, hogy a kesztyűt én dobtam le... Folytassuk?:))
csogu 2010.03.12. 04:06:52 / # 15298
Bocsánat...ha jól emlékszem, én kértem elnézést tőled is és Doditól is:-) Nem?
Oldalszám: 5