Hozzászólások száma: 150
Oldalszám: 8
Témakörök > Droszt Híradó > Újfiú A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
gera 2009.11.20. 21:27:21 / # 14875
avatar
Úristen,hogy mekkora igazad van!
danaboy 2009.11.20. 21:16:57 / # 14874
avatar
Köszönom szépen, hogy hozzászóltál a topikomhoz! Tényleg! A válaszom: Nem tudok más munkát ami jobban feküdne nekem és egy kicsit is érdekelne. Napi 24 órát ráérek. Nincs családom a szüleimen és a testvéremen kívül. Nincs szükségem több időre. Ami van azt értelmetlen dolgokkal töltöm. Nem voltam sok éve nyaralni, kirándulni és nincsenek gyerekeim. (Erre a világra nem is lesznek.) Engem elég nehéz hülyére vagy semmibe venni. Karakán és ilyen szempontból agresszív vagyok. (Most mondhatnátok, h akkor hiéna, de akkor már fehér rendszámmal állhatnék évek óta a Nagymezőben, lenne lehetőségem.) Nem költök ilyesmire, - mert nincs kivel - és a felét megszerzem ingyen is, és ha akarom megteszem. (Megtettem régebben is mindíg, ha akartam. Kevesebből is.) Barátom már nagyon kevés van. Az önbecsülésem pedig csak magamtól függ. A tűzoltó és a vasutas szakma ahogy most sem, sosem érdekelt. Nem akartam durván válaszolni, de csak így tudtam egyértelműen.

törölt felh. 2009.11.20. 20:59:28 / # 14873
avatar
Jól látod ez egy életmód. Nincs főnök. Nincs munkaidő. Gyere megéri. Ez egy életmód. Nincs fizetett szabadság. Sőt ha szabadságra támadna kedved azért fizetned kell. Nincs fizetés. Van viszont kocsirészlet ami sose fogy el mert mire lejár a 6 év már szétb@sztad a verdát. Van tagdíj, fizethetsz járulékot. A családodtól meg a csajodtól a barátoktól már most vegyél búcsút. GYERE MEGÉRI!!! Hogy mi miért is csináljuk mert balga módon nem hittük el az akkori nagy öregeknek. S most meg már nem tudsz kiszállni mert tartalékaid nincsenek de adóságod az van dögivel.
valcsi 2009.11.20. 20:56:35 / # 14871
avatar
Szia, óva intelek, hogy taxizni kezdjél.Helyesbítek: amit jelenleg taxizásnak neveznek, az már régen nem az. A rád kiszabott anyagi terheket csak akkor tudod 10 - 12 órai munkával előteremteni, ha szerencséd van. Ezen felül - elképzelésednek megfelelően - valóban Te határozod meg a munkaidődet, és a jövedelmedet. Napi 14-16 órai munkával akár a minimálbért is eléred. Ha családod is van, marad még 8 órád a napi 24-ből. Hát igen, valóban életmóddá válik a fél életedet egy autóban átzsibbadni. Ha nem akarsz többé nyaralni menni, kirándulni, ha nem akarod többé a családoddal tölteni a hétvégét, ha nem akarod látni felnőni a gyerekeidet, gyere taxizni. Ha szereted, hogy hülyének néznek, semmibe vesznek, gyere taxizni. Ha nem akarsz a jövőben szinházjegyre, mozijegyre, könyvre költeni, gyere taxizni. Ha el akarod a barátaidat veszíteni, ha el akarod az önbecsülésedet veszíteni, köztünk a helyed. Ha egy olyan közösségre vágysz, akik tenni is akarnak a sorsukért, akkor menj inkább tűzoltónak, vagy vasutasnak.
danaboy 2009.11.20. 20:49:33 / # 14870
avatar
:D Most olvastam a sztrájk topikot, vissza felé kb a 4. oldalig.Tovább nem bírtam. Az nem lep meg, h széthúzás van a szakmában - mindenhol máshol is ez van - de, hogy ennyire szar lenne a helyzet, azt nem hiszem. Nem akarok itt, nálam erről beszélgetni. Aki akar írhat arról, hogy MOST miért ne kezdjek bele. Ezt szívesen meg is hallgatom, bár azt előlre megmondhatom, hogy ez engem semmitől sem fog visszatartani.

tomajer 2009.11.20. 20:34:43 / # 14869
Fog??? :-)
danaboy 2009.11.20. 19:49:07 / # 14868
avatar
Ennyit már én is tudok! :D Mondom, h olvastam a honlapot. Tartom az ebéd vagy vacsora ajánlatot! :D (Csogu el fogsz hízni!) :D Ide tartozik még, hogy bár alig pár napja csatlakoztam a hellotaxi olvasótáborához, mégis elég mélyen megérintett a Kolevval történt eset. Először amikor a kezdeteiről olvastam, nagyon örültem, h van itt más is akitől átvehetek némi gyakorlatot az induláshoz. Viszont másnap amikor az aktualitásokig értem (igyekeztem először a korábbi dolgokba belenézni, hogy ne kérdezzek nagy hülyeségeket. Ami már 1000X le van írva. Bár még biztos lesz ilyen.) még magamon is meglepődtem, hogy mennyire érzékenyen érintett ami vele történt. Amikor olvastam a balesetről szóló hírt, a reakcióm az volt, hogy: Na neeeee! Pont a Kolev!!! :S Magamon is meglepődtem, mert nem éppen egy érzelgős típus vagyok ,de magamhoz hasonlónak éreztem.

Bao 2009.11.20. 19:34:22 / # 14867
avatar
Üdv. Hívd meg a csogut egy vacsorára és bizton számíthatsz rá, hogy belevezet a rejtelmekbe! :)
danaboy 2009.11.20. 19:33:03 / # 14866
avatar
Még annyit hozzátennék, hogy bár belaktam már a fél várost, de még vannak városismereti hiányaim. Nem is kevés. Hogyan tudnám ezt a hiányosságot pótolni, az imereteimet fejleszteni? Ha nem is "vérom", de várom a válaszokat! :D

danaboy 2009.11.20. 19:30:08 / # 14865
avatar
Sziasztok! Régóta kacsintgatok a taxizás felé, bár meg kell valljam az utasélményeimen kívül semmi közöm hozzá. Viszont a mostani munkámban eléggé forrósodik a talaj (pedig már 10 éve tolom) és nagyon nem szeretem csinálni, így fokozódott az érdeklődésem. Nagyon megörültem amikor megtaláltam az oldalt, ahol végre kicsit jobban beleláthatok a taxisok mindennapjaiba. :D - Ez olaj lett a tűzre. Ahogy olvasom az lapon fellelhető infókat (pár napja, de már azthiszem majdnem mindent elolvastam) egyre jobban tetszik ez a hivatás - mert szerintem ez inkább életmód mint munka - úgy érzem ez az egyetlen olyan "állás"-ülés :) ami közel áll az elképzeléseimhez, hogy olyan "munkát" végezhessek amit szeretnék és ahol végre jól érezhetném magam. A kérdéseket megelőzve leírom miért: Mindíg olyan munkára vágytam ahol nem áll folyton a hátam mögött a főnököm (tudom, h itt is figyelnek, de ez azért mégis más). Olyat, ahol (főleg) attól függ a keresetem, h én mennyit vagyok hajlandó tenni érte. Ahol vannak "vadregényes" helyzetek, kihívások, változatosság. Ahol barátokat (és ellenségeket) szerezhetek. És végül, de nem utolsó sorban - sőt - ahol én határozom meg a munkaidőmet. Ez számomra lényeges pont mert, amióta az eszemet tudom, mindíg problémám volt a reggeli munkakezdéssel, viszont éjjel sosem tudtam nyugodni, folyton csak pörögtem. Így éjszakáztam is sokat, ami mindíg problémákhoz vezetett. Szóval érdekel, h hogyan mennek a taxizásban a dolgok és, hogyan juthatnék én is közétek. Egyelőre nem hajt a tatár, h azonnal váltsak és jelen pillanatban nem is biztos, h ki tudnám vitelezni. De komolyan foglalkoztat a téma és örülnék, ha választ kaphatnék a felmerülő kérdéseimre. Esetleg, ha valaki bele tudna vinni mélyebben. Gonolok itt személyes beszélgetésre, akár az autóban, munka közben (ha kivitelezhető). Azthiszem kezdésnek ez épp elég volt. Vérom válaszaitokat!

Oldalszám: 8