Hozzászólások száma: 122
Oldalszám: 7
Témakörök > Droszt Híradó > Hiénák a Keletinél A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Nevem senki 2011.05.26. 09:37:11 / # 137405
avatar
Nem szoktam én védeni a konkurenciát, Kutya meg nem is szorul rá, de most nem is róla írnék, hanem a "falkatársakról". Az utóbbi időben úgy alakult, hogy a nejem és unokám többször érkezett a kelóba és én a parkolóban vártam rájuk. Valóban vártak a leszállókra a vágánynál a kollégák, de nem egyszer veszélyben volt a "fuvarom", mert a drágám úgy megsajnálta a fuvarra várókat, hogy majdnem velük utazott helyettem:-), pedig Ő aztán 30 év alatt hallott tőlem eleget és eléggé ki van képezve a szakmából:-) Szóval, csak lassan a testtel és az általánosítással meg a hiénázással.
utas20102011 2011.05.26. 06:14:08 / # 137404
avatar
Előre elnézést Hiénakutya úrtól! :) (Írásai alapján rendkívül szimpatikusnak és értelmesnek tartom.) Az élet úgy hozta hogy mostanában sűrűn meg kell forduljak a Keleti-pályaudvaron napközben "csúcsidőben". Hol utasként szállok le a vonatról, hol pedig csak megyek ki valakiért, de a lényeg hogy csomaggal a kezemben haladok illetve sokszor csak haladnék kifelé, ha nem rohannának le különböző "céges kitűzővel" ellátott taxi-driverek. Általában az "öltönyös" utasokat vadásszák vagy azokat akik nem magyarul beszélnek. Ha idegent meglátnak primitív szinten próbálják eladni magukat, és sokszor rámenősek. Ami egy bizonyos szintig még elfogadható, de hogy gátlástalan módon át is vágják őket, ez azért már kicsit durva. Rendben mondaná az ember balfék aki ilyen autóba beszáll, főleg hogy némelyik sofőr és autója egyes lepukkant országok színvonalát idézi, de könyörgöm a turista ezt honnan tudná? Épp hogy leszállt a vonatról ki tudja hány óra után, minél előbb le akarja tudni a szálláshoz való eljutást és persze hogy nagy része rászedhető. Nem azzal van bajom hogy vannak a Keletinél magán taxisok, de hogy van az hogy mindenki tudja mi folyik ott és még sem tesznek semmit? A Keletinek van saját rendőrállomása, vannak vasútőrök elvileg az utolsó résnél is jegyellenőrök állnak akik engem ha nem engednek be ha nincs jegyem, de a hiénák mindenféle inzultus nélkül "vadászgatnak". Nem azt mondom hogy legyen ott is úgy mint a reptéren, hogy egy cég "szolgáltat", de jó lenne ha minden ma működő taxi társaságnak lenne ott egy vagy két autóra helye, és lenne egy rész ahol maradhatnának a magán taxisok, és mindenki mindenféle "rábeszélés nélkül" abba az autóba szállna be amelyik szimpatikus neki. Érdekes Kelenföldön működik a dolog. A sok Főtaxi mellett mindig akad egy-két más társaság autója, és mindig van ott egy vagy két magán taxi is.

Oldalszám: 7