Hozzászólások száma: 122
Oldalszám: 7
Témakörök > Droszt Híradó > Hiénák a Keletinél A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
hiénakutya 2011.05.26. 15:08:41 / # 137425
Üdvözlöm! Köszönöm elismerő szavait! Tájékoztatásul közlöm, hogy "magán taxisok" nem csak a Keletinél vannak, hanem az egész városban. A Budapest utcáin futó taxik túlnyomó többségét mind a mai napig egyéni vállalkozók üzemeltetik, függetlenül attól, hogy azokon melyik cég logója látható, így valamennyien "magán taxik". Ön valószinüleg nem túl jó megfigyelő; az öltönyös utasokat ugyanis nem vadássza senki. Itt jellemzően olyan üzletemberekről van szó, akik rendszeresen látogatnak hazánkba, így az árakkal pontosan tisztában vannak. Az esetek túlnyomó többségében valamelyik magas besorolású belvárosi szállodába (tehát kis távolságra) vitetik magukat, az utazásról számlát kérnek, és a taxitársaságok tarifájától eltérő összeget csak nagyon szűk határok között hajlandóak elfogadni. Ezek tehát nem olyan fuvarok, amelyekre bárki is kifejezetten vadászna. Írását, logikai összefüggések alapján vizsgálva, kijelenthető, hogy valamelyik állítása nem teljes mértékben fedi a valóságot. Ha elfogadom, hogy a hiénák az "öltönyös" utasokat vadásszák, akkor meg kell kérdőjeleznem azt a kijelentését, hogy az utasaikat gátlástalanul átvágják. Ezeket az utasokat ugyanis egyszerűen NEM LEHET gátlástalanul átvágni. Természetesen kísérletet lehet tenni rá, de ennek óhatatlanul is utaspanasz a vége. A tevékenység célja pedig nem ez. Ha viszont az az állítása fedi a valóságot, hogy az utasokat gátlástalanul átvágják, akkor kétségbe kell vonnom az öltönyös utasok vadászatával kapcsolatos észrevételét, hiszen a korábban leírtaknak megfelelően, ez az utazóközönség egyik legnehezebben és legkevésbé átvágható csoportja. És kétsége ne legyen, hogy ezzel mi pontosan tisztában vagyunk. A gépkocsivezetők megjelenésére vonatkozó észrevételeivel nem tudok mit kezdeni, hiszen egy ember külsejének megítélése meglehetősen szubjektív dolog. Ráadásul ez nem egy szépségverseny. A személygépkocsikkal kapcsolatos megállapításait nem tartom megalapozottnak. Minden taxi-gépkocsi, így a Keletinél hiénázó taxisok járművei is, évente vesznek részt szigorított minősítő vizsgálaton, mely eljárás során nem csak a járművek műszaki paramétereit, hanem az esztétikai állapotukat is górcső alá veszik. A Nemzeti Közlekedési Hatóság -más hatóságokkal közösen- évente legkevesebb két alkalommal tart helyszíni ellenőrzést a város több pontján, és akcióik alkalmával kiemelt fontossággal kezelik a Keleti pályaudvart. Nem pontosan értem, hogy milyen tapasztalatok alapján jelenti ki, hogy az utasokat gátlástalan módon átvágják. Önt vágták át gátlástalan módon? Amennyiben igen, úgy sajnálom, és azt javaslom, hogy az alábbi helyen tegyen bejelentést: Budapest Főváros Kormányhivatal Fogyasztóvédelmi Felügyelőségének Fogyasztó-kapcsolati Irodája 1052 Budapest, Városház u. 7. Félfogadás: Hétfő: 9 – 16.00 óra Kedd: 9 – 16.00 óra Szerda: 9 – 16.00 óra Csütörtök: 9 – 16.00 óra Péntek: 9 – 13.00 óra Tel: +36 1 459-4800/ 23025 mellék, ill. +36 1 459-4800/ 23023 mellék Fax: +36 1 411 0116 E-mail: fogyved kmf budapest@nfh.hu Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság. Panaszához feltétlenül mellékelje a szolgáltatásról kiadott nyugtát, vagy számlát, és a taxi valamelyik azonosítóját! Ez lehet a jármű forgalmi rendszáma, vagy a taxiengedély száma, melyet a jobb első ajtóról olvashat le. Amennyiben nem Önt vágták át gátlástalanul, abban az esetben arra kérem, hogy általánosító, ugyanakkor személyes tapasztalatokkal, bizonyítékokkal alá nem támasztható kijelentéseitől tartózkodni szíveskedjen! Felhívom tisztelt figyelmét, hogy az ügyféltoborzás Ön által kifogásolt formáját a törvény nem tiltja, így a rendőrségnek ezzel kapcsolatos teendője nincsen. Ugyanakkor szeretném a tudomására hozni, hogy az utazóközönség egy részének, a szolgáltatás ilyen módon történő reklámozása egyáltalán nem terhes; épp ellenkezőleg, kifejezetten igénylik az ajánlkozó gépkocsivezetők segítségét, mivel a pályaudvar területén egyetlen hordárkocsi sem található. A vasútőrök a vasút tulajdonát képező vagyontárgyak biztonságára ügyelnek. Ezekben a taxisok nem tesznek kárt, így nincs okuk arra, hogy velük szemben intézkedjenek. A jegyellenőrök feladata a bliccelők kiszűrése. A pályaudvar területén tevékenykedő taxisokat már jól ismerik, és pontosan tudják, hogy nem áll szándékukban utazni, sem jeggyel, sem jegy nélkül, ezért nincs okuk arra, hogy velük szemben föllépjenek. Tájékoztatom, hogy a Keleti pályaudvaron összesen 2 db. taxiállomás került kialakításra. A Kerepesi úti oldalon a férőhelyek száma 12, míg a Thököly-oldalon a férőhelyek száma jelenleg nincs meghatározva ugyan, viszont a droszton történő megállásnak fizikai korlátai vannak. Mindezen körülmények ismeretében kijelenthető, hogy a Keletinél lévő drosztokon mindösszesen kb. 20-22 taxi-gépkocsi várakozhat a szabályoknak megfelelően, ezért az Ön által javasolt állapot, mely szerint "minden ma működő taxi társaságnak lenne ott egy vagy két autó helye", még abban az esetben sem lenne megvalósítható, ha a hiénákat különlegesen kiképzett NATO-csapatok hurcolnák el onnan Guantanamora, amire egyébként nyilvánvalóan volna igény. Hogy értse, csak a komolyabbak, a teljesség igénye nélkül: City taxi Főtaxi Plusz taxi Taxi4 6x6 Taxi 2000 valamilyen Holding Mini Mobil Budapest Taxi Pali bácsi rádiója Nemzeti taxi Penta Taxi És mintegy 800-1000 független taxis vállalkozó... Tanácsom az Ön számára a következő: A Keletiből történő elutazásának valószínüsíthető időpontja előtt 5-10 perccel rendeljen taxit az Ön által preferált fuvarszervező cégtől. Jelölje meg, hogy a taxit a pályaudvar melyik oldalára kéri. Ezt követően, az Ön érkezésekor, a rendelt autó már ott lesz a pályaudvar kijáratánál, és kedvezményes, az utcai tarifánál jóval olcsóbb áron fogja Önt elszállítani. Ha így jár el, gátlástalan átvágástól sem kell tartania, sőt, ahogy a fentiekben is leírtam, a fuvardíj alacsonyabb lesz, mintha ugyanannak a taxinak a szolgáltatását, a pályaudvari droszton beülve vette volna igénybe. A Kelenföldi pályaudvaron található drosztot a FŐTAXI sajátította ki; ott működtetik az egyik címkiadó drosztjukat. Oda pont úgy nem állhat be akárki, ahogy a város más pontjain fellelhető "foglalt" drosztokra, mint amilyenek például a Keleti drosztjai. Remélem megfelelő mennyiségű és minőségű információval járultam hozzá ahhoz, hogy Ön a jövőben is rendszeresen vehesse igénybe a taxi-szolgáltatást, annak kockázata nélkül, hogy gátlástalan átvágás áldozatává váljon! Bízom benne, hogy elégedett fogyasztóként könnyen és gyorsan kiheveri azt az esetleges traumát, melyet a keletis taxisok látványa, illetve az okozhat, hogy a peronon megszólítják Önt! Jó utat, kellemes taxizást kívánok!
Diamond Hawk 2011.05.26. 15:05:39 / # 137424
avatar
Azért az utasokat sem kell félteni ha alkudozásról esik szó. Minap reggel bezárt a Rio és előttem egy Max-os már nem vitte el az olaszt a felajánlott árért. Na megnézem mit mondhatott a madár a taxisnak. Twelf hundred-et a Király utcáig. Nagyjából ennyi is az ár utcaival odáig a rövidebb úton. Megnéztem mit dob rá útnak a villany térkép, nosza menjünk arra. 1550 lett. Az általa kialkudott 1200 Ft-ra kaptam 50 Ft jattot!:) Viszont címet akkor pont nem dobtak tehát ezzel is előrébb voltam...
Rita 2011.05.26. 13:41:11 / # 137423
A franc se gondolta, hogy 160 forintért is képes reklamálni valaki, de szerintem a lehúzós sofőrök összességében arra játszanak, hogy amennyivel megtolják, az nagyjából olyan összeg legyen, amennyiért az átbaszott utas szégyellné kinyitni a száját. Elvégre sokan vércikinek tartják és röstellik, ha ilyen jelentéktelennek nevezhet különbözet miatt pampognának. Az utas inkább benyeli és hallgat. Ezzel él vissza a céges taxisok egy része (zöme?) Na, ez is durva... :-(
baupexim1 2011.05.26. 13:40:38 / # 137422
avatar
ugye nem gondolod, hogy eszem ezt? gondoltam elbeszélgetek ezzel a fasszal
utas20102011 2011.05.26. 13:30:55 / # 137421
avatar
Egy külföldi honnan tudja hogy a neki felajánlott ár az valós-e vagy egy kicsi több vagy durván több? Nem abból indulj ki aki Pesti és nagyjából van rálátása a távolság-díj arányra.
utas20102011 2011.05.26. 13:29:37 / # 137420
avatar
Durva átvágás nálam ha mondjuk 500 Ft-tal többet fizetnék mint amennyi az eredeti ár. Vannak társaságok ahol ki lehet előre számolni hogy kb. mennyi a díj, természetesen az nem mindig jön be mert függ attól hogy nappal vagy éjjel mész-e. Ezért jó ha egy 500-ast ráhagysz, de a fölött már gyanús.
Rocktaxi 2011.05.26. 13:19:26 / # 137419
Az egyik ismerősömnél 160 Ft-tal lett több az órában nappal. Az utasnak lett igaza az etikai döntés alapján. A srác 1 hónapot kapott! :-( Na! Ez a durva! :-(
Rocktaxi 2011.05.26. 13:16:19 / # 137418
Jó étvágyat! :-)
Pepe 2011.05.26. 13:10:34 / # 137417
avatar
Ajánlom figyelmedbe a puccos 7-es számú hozzászólását! Mert ott így megy... Persze én nem :-)
Rita 2011.05.26. 11:58:09 / # 137416
Azt írod, a cégeseknél még nem találkoztál durva átvágással. Akkor milyen ávágással találkoztál náluk? És mi alapján dől el, hogy egy átvágás durva-e vagy sem?
Rita 2011.05.26. 11:53:07 / # 137415
Már be is akartam írni valami hasonlót, de megelőztél. :-) Úgy gondolom, hogy az előre megbeszélt ár esetében nem fair utólag megköpködni a sofőrt. Én MIELŐTT taxiba ülök, azzal indítok, hogy mennyiért vinne el ide és ide. (Kivéve, ha a Kutyához ülök be :-D ) Na, szóval, a jóember bemond egy számot, amire három lehetséges alternatíva közül választhatok. 1. Nem veszem igénybe tőle a szolgáltatást. 2. Megpróbálok alkudozni. 3. Zokszó nélkül tudomásul veszem a megjelölt összeget és rábólintok, hogy mehetünk. Lehet, hogy a taxis a reálisan elkérhető ár FÖLÉ kalibrálja be az összeget, de ha én ezt elfogadom, az az én saját döntésem, nem kényszerített senki, hogy ennyiért, vagy annyiért utazzak. Nekem senki ne mondja már, hogy ami előre le van zsírozva, kölcsönös megegyezéssel, az valami meglepetést okoz az út végén. Meglepetések a cégesnél érhetik a gyanútlan utast.
baupexim1 2011.05.26. 11:50:56 / # 137414
avatar
és mennyire is vagy bejelentve?
puccos 2011.05.26. 11:46:22 / # 137413
avatar
Azt kihagytad és tankolja is.
piszkos fred 2011.05.26. 11:41:25 / # 137412
avatar
ne haragudjatok de a mi cégünknél(reklám miatt nem írom le) kapunk fizetést és az autót is a cég adja!havi 300 000 tisztán, ha dolgozol, ha nem(:
Rocktaxi 2011.05.26. 11:24:06 / # 137411
Ugyan már! :-) Ilyet nem csinálnak a cégesek! :-DDDDDDDDD
puccos 2011.05.26. 11:19:43 / # 137410
avatar
Dehogynem. Csak a cégesek finoman vágnak át. Hosszabb távon pár száz forinttal, rövidebb távon száz kétszáz forinttal. Ha elmész a-ból, b-be ugyan olyan utvonalon ugyanazzal a társasággal nem fog egyforma összeget mutatni a taxaméter.
Rocktaxi 2011.05.26. 11:17:49 / # 137409
"Keleti - Nyugati 2500 teljesen elfogadható Keleti - Nyugati 5000-6000 már kicsit sok." Azért kell megbeszélni az árat előre és nem ér meglepetés a végén. ... és ha az utas kifizeti az 5-6 ezer forintot, akkor rendben van! :-)
utas20102011 2011.05.26. 10:57:16 / # 137408
avatar
Igen azt tudom hogy nemcsak ott vannak, de én azért írtam így mert ott láttam és tapasztaltam ezeket és volt amikor késett a vonat amit vártam és volt időm a saját szememmel is és fülemmel figyelemmel kísérni a dolgokat. Igen az is igaz hogy közöttük is vannak rendesen dolgozók, tőlük elnézést kérek ha bántóan fogalmaztam. Céges taxisokról meg annyit hogy még nem találkoztam durva átvágással vagy annak kísérletével,illetve panasz esetén ott tudsz reklamálni.
killer 2011.05.26. 10:03:34 / # 137407
avatar
Igazad van, visszatetsző. Kurválkodnak, árulják magukat, utána meg elvből lekaszálják az utasokat. Magyar és külföldi között nincs különbség, csak a zsebüket nézik. Illetékesek meg fülük botját sem mozdítják. Vannak persze köztük is rendes, a realitásnak megfelelő tarifával fuvarozó taxisok, de nem ez a jellemző. Keleti - Nyugati 2500 teljesen elfogadható Keleti - Nyugati 5000-6000 már kicsit sok.
Rita 2011.05.26. 09:40:23 / # 137406
Üdv! Maradjunk tényszerűek. Hiénák nem csak a Keletinél leledzenek és nem csak a "magán taxisok" körében találhatóak meg. Az utasok átverése, lehúzása leginkább a cégesekre jellemző. Tisztelet a csekély számú kivételnek.
Oldalszám: 7