Hozzászólások száma: 160
Oldalszám: 8
Témakörök > Droszt Híradó > Melyik társasághoz menjek ??? A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
csogu 2012.01.31. 03:57:57 / # 120311
Vedd le kérlek azt a szemüveget, amit magadon hordtál, miközben olvastad az írásom és akkor meglátod a valódi tartalmát. ...mert mindenki azt olvassa ki belőle, amit szeretne. Van, akinek tetszik és Ő maga is kicsit kellemesebben gondolt az előtte álló napra és talán a Váci úton haladva visszagondol rá...:-) Van, akinek nem tetszik, mert félti a kenyerét és minden újonnan érkezőt ellenségnek tekint, miközben nincs itt senki más...csak Mi, magunk....a legnagyobb ellenfél... Van, aki csak legyint és átsiklik felette....hülyeség...és halad tovább leszegett fejjel, esetleg elszántságból, fogát összeszorítva...és van, aki szégyenében, mert már senkinek a szemébe sem mer nézni...mert szégyenli helyzetét... ...és igen, vagytok Ti, a családtagok, akik dühösek, mert azt látatja az írásom, amit Ti nem tapasztaltok...nektek, hozzátartozóknak, csak a fáradt, elgyötört ember jut, aki munka végeztével elkeseredetten ér haza... Szóval ez lehetne egy kis tükör is...mindenki azt látja benne vissza, amit elé tesz...:-) ...és mondd, nem érdemlünk meg egy kis örömet? Igen, vesztembe rohanok, mint mindenki, aki erre a földre leszületett, hiszen születésünkkel kezdődik a halálunk...ez törvényszerű...de ne dramatizáljuk már túl a helyzetünk...mert nem illő ez egy "felnőtt emberhez":-)) ...és mondd, ha az út ugyanaz, akkor nem mindegy, hogy sírva, vagy vigadva menetelünk...hiszen a végállomás egy helyen van...csak az a pici idő, ami közben eltelik...na az nem mindegy, hogy milyen hangulatban történik. Menetelni lehet úgy is, hogy minden méter fáj...és lehet...de inkább adj a hangfaladra egy kis hangot és nézd ezt meg...és akkor talán megértesz...legyen szép a napod:-))
bebe 2012.01.30. 22:56:45 / # 120310
avatar
Nekem 87-től ez az utolsó hetem a taxiban, tehát segítek:-) Kezdőként olyan helyre mennék, ahol nincsenek rejtett költségek, mint a bankoknál, gondolok itt kártyalehúzó/ ha abbahagyod eladhatatlan, így lesz 100 ezerért levélnehezéked/, büntetés pénzek /természetesen számla nélkül/ , nem veled vetetik meg azt a matricát, ami kötelező, de ők veszik fel érte a reklámpénzt, az etikai bizottság tagjai nem lelki sérültek /mindenképp be leszel rendelve, azért is ha nem alszol vigyázzban/, muszály hogy legyen drosztjuk/ az urh-t meg kell szokni/, és a legfontosabb: NORMÁLIS tarifával legyen munka is! Tehát, ha ezeket vesszük, el kell menned máshová taxiznod, mert ma Budapesten ilyen cég NINCS!!! A többi hozzászóló is azt sugallja Neked: nézd meg melyik cég matricája mutat jól az autódon, aztán rajta, egyik cég sz@r, a másik még sz@rab !Ha már eldöntötted, ugy is mindegy, de ismeretlenül is kár Érted!
alelölülő 2012.01.30. 22:48:30 / # 120309
Szerintem nem volt rossz tanács, hogy próbáld ki előbb bérelt kocsival. Elég egy tanfolyam, hogy alkalmazottként dolgozhass. A másikat (vállalkozói) csak akkor végezd el, ha úgy döntesz, van jövője a dolognak. Akár több céget is kipróbálhatsz. Talán könnyebb kezdőnek lenni ott, ahol elterjedt a drosztra történő címkiadás, nem kell görcsölni azzal, hogy vállalt időn belül címre kell érni. Kormányunk a kisvállalkozások támogatásának jegyében most emelte kb. másfélszeresére a fizetendő járulékokat, és sokan a régit se tudták fizetni. Hát hajrá, sok szerencsét!
zajos tücsök 2012.01.30. 21:52:26 / # 120308
És ha még megélni is lehetne belőle....milyen szép lenne:D
kukubenko 2012.01.30. 21:47:48 / # 120307
avatar
2x igen. nincs gond. Úgy látszik nem kapok választ a kérdésemre, tisztelet a kivételnek. Mindegy is. Ez is egyfajta válasz, ezek alapján és a többi fórum alapján kell dönteni. Sajnos benne volt a pakliban, hogy a fórum eltávolodik az eredeti témától. Mindenesetre kösz a segítséget, mindenkinek.
Rita 2012.01.30. 21:22:24 / # 120306
Nincs ez túldimenzionálva. Mindig csak eggyel több és máris lassan eléritek a 6300-at és így tovább. Az a helyzet, hogy egy bizonyos TGFSZ értetek kínlódva lobbizik, fülüket-farkukat elhagyják, se pénzt keresni, se a családdal törődni nincs idejük, mert éjt nappallá téve azon fáradoznak, hogy lépéseket tegyenek az érdeketekben. Az egyik ilyen pont, amit igyekeznek következetesen képviselni, az a létszámkorlátozás.
Rita 2012.01.30. 21:14:36 / # 120305
Én is kérdeznék. Ha nem akarsz, nem kell válaszolni; távol álljon tőlem, hogy a magánéletedben, vagy a zsebedben vájkáljak. Van családod? Jelenleg tudod fizetni a számláidat?
alelölülő 2012.01.30. 21:14:17 / # 120304
Túldimenzionálod a dolgot. Vagyunk állítólag cirka 6200-an. Eggyel több, vagy kevesebb, nem sokat számít.
Rita 2012.01.30. 21:12:49 / # 120303
Soha nem kezdenék taxizásba. De van néhány közeli ismerősöm, akik által elég alapos betekintésem van a mindennapos küszködésekbe, és az egésznek a hajmeresztő hátterébe, ami nem csak személy szerint őket érinti, hanem általánosságban jellemző azokra, aki ezen a (kényszer)pályán mozognak.
kukubenko 2012.01.30. 21:04:54 / # 120302
avatar
Rita, amikor Te kezdted, Te voltál az első a városban ?
Rita 2012.01.30. 21:01:29 / # 120301
bitókra = birka
Rita 2012.01.30. 20:58:43 / # 120300
Lehet, hogy a Csogu lírai eposza mély benyomással volt rá és valóban elhitte, hogy ilyen idilli dolog a taxis lét. Nézd, az egy dolog, hogy ő maga a vesztébe rohan. Felnőtt ember, úgy b@ssza el az életét, ahogy csak akarja. De így, ebben a formában többezer másiknak is keresztbetesz. Mert amíg van olyan bitórka, aki önként és dalolva menetel a vágóhídra, addig a cégtulajok vissza is élnek a hatalmukkal.
független 2012.01.30. 20:54:06 / # 120299
avatar
Gyere csináld! 10 év múlva kielemzünk.24 éve taxizom,belvárosi rész házszámra /1,5,6.7.8.13ker/,de én csak kb 3-asra ismerem a várost.

alelölülő 2012.01.30. 20:51:04 / # 120298
Szerinted le lehet beszélni? Ő már döntött. Ennek ellenére megpróbáltuk páran, de hiába. Majd rájön magától.
Rita 2012.01.30. 20:48:58 / # 120297
Tényleg nem értem hogy ezt miért csináljátok. Nézek ki a fejemből és nem tudom eldönteni, hogy csak oltogatjátok ezt a jóembert, vagy frankón megy a birkatoborzás. Ti dolgotok végülis, de ki ne találjátok, hogy akár neki akár nektek jól jön, ha újabb éhenkórász szabadul rá erre az eleve szűkös és telített piacra, ahol gyilkolászás megy nemhogy a falatokért, de a morzsákért is.

független 2012.01.30. 20:44:06 / # 120296
avatar
EZ a napos oldala! Taxisok imádnak taxizni,csak az a probléma ,hogy a héten minden nap kell.Szereted a pizzát?Igen. Utálod a spenótot? Igen. Egyél 3 hétig minden nap pizzát.Negyedik héten megőrülsz majd egy kis spenótért!
alelölülő 2012.01.30. 20:34:53 / # 120295
Életem egyik legrosszabb döntése volt, amikor 10 éve 10 év kihagyás után újrakezdtem a taxizást. Ha van bármi más lehetőséged, csináld azt. Ma abbahagynám, ha lenne más. (Akkor még volt.) Ha nincs más lehetőséged, akkor kezdj bele.
kukubenko 2012.01.30. 20:28:18 / # 120294
avatar
Hát ehhez nehéz hozzászólni. Szép volt. Mégis erről akartok lebeszélni.
puccos 2012.01.30. 20:14:49 / # 120293
avatar
Ne menj sehová. Legyél tel. szám tulajdonos, és majd mi megyünk hozzád.
alelölülő 2012.01.30. 20:13:12 / # 120292
Engem utoljára akkor fogott el ilyen emelkedett hangulat, amikor (sok-sok éve) betoltam 3 külföldit. :-)
Oldalszám: 8