Hozzászólások száma: 13
Ugrás a hírhez
Témakörök > Hírek fórumai > A budapesti dugók legfőbb oka a sok szép új GPS berendezés A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
taxista 2008.10.16. 19:59:23 / # 9412
avatar
tomajer 2008.07.29. 20:32:07 / # 9411
[b]A budapesti dugók legfőbb oka a sok szép új GPS berendezés Kb. 1 hónappal ez előtt, írtunk egy cikket egy taxis kolléga véleménye alapján, miszerint a dugók legfőbb oka a GPS berendezésekben lévő "kerülőút" funkció, illetve a berendezés használatához kapcsolódó bátorság - bárhonnan ki lehet vele találni. Akkor még csak sejtettük, hogy egyszer eljön az aranykor a témában, és megjelenik itthon is a TMC (dugó és útfelbontás elkerülő) szolgáltatás. Megkérdeztünk további szakértőket, és nem szakértőket, mondják el a véleményüket.[/b] Előző cikkünk szerint, a GPS készülékek miatt megnőtt az autósokban a közlekedési és navigációs "bátorság", ami miatt a kerülőutak és hátsó utak használhatatlanná váltak. Most azonban bevezették a TMC-t, a TMC Konzorciumot alkotó cégek segítségével. Először a TMC-ről (Traffic Message Channel - Forgalmi Üzenet Csatorna nagyjából): ez egy rádióadás, amit ha képes a GPS készülékünk venni, akkor információkat kaphatunk az aktuális forgalomról - dugókról, valamint képünk lesz az aktuális útfelújításokról is. Ezek segítségével elvileg gyorsabban haladhatunk, mert mindent amit tudnunk kell, el tudunk kerülni. A szolgáltatás augusztustól érhető el mindenki számára. Nézzük a véleményeket: A szkeptikus: "Na persze. Az egész képernyő vörösben fog világítani, hiszen ebben a városban mindenhol, mindig dugó van, értelmetlennek tartom. " A jobbos: "A kormánynak külön csatornája lesz, ahol a tényleges információk fognak szerepelni, a többi igazi Magyart, meg behajtják a dugóba, had hülyüljenek meg mégjobban, és amíg a dugóban ülnek, nem fognak a kormánnyal foglalkozni. " Az összeesküvés elméletes: "Egyszer majd mindenkit egy irány tudnak ezzel terelni, és teljes tömegbefolyásoló hatást tudnak a szolgáltatás segítségével elérni. Nekem még mobiltelefonom sincs, mert azt lehallgatják. " A Taxis: "Ebben az a ’jó’, hogy a felbontott útszakaszokon lehet majd járni, mert a mazsolák hallgatnak a kütyüjükre, és mindenki egy irányba fog menni, mi meg mehetünk a felbontott utakon, mert arra a kutya sem fog járni. Csakhát az elkerülő utakon emiatt megint dugók lesznek, és majd azt is el lehet kerülni, és ott megint és így tovább. Én továbbra is a készülékek ellen vagyok." A realista: "Információforrásnak jó, de aztán itt vége. Kíváncsi leszek, hogy a prompt információk mikorra fognak a rendszerbe kerülni - gondolok itt a ’reggelcsőtörésmiattfelbontották’ típusra, valamint, hogy hányan fognak a kerülőutak miatt nagyobb dugóba futni.”

csogu 2008.06.12. 16:28:47 / # 9410
Bocs, én elakadtam B. Jánosnál:-)) Igazad van, elnézést!
szega 2008.06.12. 13:59:49 / # 9409
avatar
Lehet, hogy nem ugyanazt a cikket olvastuk. Az én olvasatomban a cikk írója azt sugallja, hogy a városon belül A-ból, B-be taxival utazni kifizetődőbb mint saját kocsival. ????
csogu 2008.06.12. 12:50:05 / # 9408
Népszerűsítő? Na igen, így is lehet értelmezni...igaz, köze nem volt hozzá:-)
szega 2008.06.12. 11:08:50 / # 9407
avatar
Tényleg nem értelek Benneteket! Végre egy taxizást népszerüsítő cikk és Ti ezt is fikázzátok! Tök jó elvoltam én is "Andrea" nélkül, de már nem bírtam az utasok: Magának nincs olyan kistv-je? címü kérdéseit. Nem mondom, hogy nem használom, de vakon nem lehet bízni benne. Budafokon (ahol elkelt volna a segítsége) úgy bevitt az erdőbe, hogy azt sem tudtam honnét jövök.

AdamGyak 2008.06.11. 17:49:37 / # 9406
avatar
Gyerekeeeeek, nem piszkáljuk Jani bácsit nem az ő világa már, ugyanígy énse szarakodok az atlasszal De állítom pár óra alatt belejönne a dzsípíeszezésbe és vadul mondaná hogy milyen jó dolog ;)
csogu 2008.06.11. 14:59:51 / # 9405
Ahogy mondod...büszkén hirdeti a tudatlanságát...
TOMLA 2008.06.11. 14:58:54 / # 9404
avatar
No a hülyeségnek nincsenek határai.:-( Ez az egész cikk ara emlékeztet, mikor v.ki arra büszke, hogy "Én még bekapcsolni sem tudom a sz.gépet" Szíved joga, de legalább ne dicsekedj vele te barom.

MCCCXCII 2008.06.11. 08:37:38 / # 9403
Olvastam a sok értelmes hozzászólást a cikkről. Ha a hülyeség fájna, akkor sok ember egésznap csak jajveszékelne. Apropó, erről jut eszembe: NEM TUDJA VALAKI, HOGY MIKOR VÁLTOZTATNAK AZ ÉPÍTÉSI SZABVÁNYON? Mert a mostani előírások miatt qrvára nehezen tudok a fajansz ülőke mellé parkolni. (;-))

csogu 2008.06.10. 23:41:23 / # 9402
De, és a kolléga a B. János:-)
nemkar 2008.06.10. 22:35:35 / # 9401
avatar
Ezt nem a kolléga mondta neki??
csogu 2008.06.10. 20:20:18 / # 9400
Szerintem a tisztelt B. János nagyon nem okosat beszélt...de egy biztos, az életében nem próbált még ki egyetlen egy GPS-t sem. ...szerintem...