Hozzászólások száma: 14
Témakörök > Droszt Híradó > Budapest retró - újabb taxisblokád jöhet? A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Zozo 2008.10.07. 21:21:07 / # 9279
avatar
Taxisblokád Marosvásárhelyen Többszöri figyelmeztetés után ma 11 órakor taxik százai zárták le Marosvásárhely főterének egyik oldalát, azt, amelyen a Polgármesteri Hivatal található. A fuvarozókat tömörítő kamara már szeptemberben is kilátásba helyezte a taxisblokádot, amiért a városvezetés a leszabályozottnál jóval nagyobb számú személynek engedélyezte a taxizást. Ugyanakkor azt is kifogásolják, hogy a hivatal szemet húny az engedély nélküli taxizás fölött. A taxisok szerint az egyik fuvarozó Erdőszentgyörgyre szóló engedélyeket váltott ki, s ezekkel Marosvásárhelyen közlekedteti a járműveit, aminek eredményeképpen jelentősen megnőtt a taxik száma a városban.

MCCCXCII 2008.10.04. 11:24:20 / # 9278
Az olyan, mint a „bar(b)á{t}(r)ok” közt? Mindenkit érdekel, de nem mond semmit.)) Baonak meg köszönöm a kacagányos képet. Ez lesz a díj.
MCCCXCII 2008.10.04. 11:21:52 / # 9277
Én nem hallok semmit. Vagy hallótávolságon kívűl vagy? (:-))
csogu 2008.10.04. 03:36:26 / # 9276
...és mi van a folytatólagos hírrel, illetve a frissülő hírrel, ami friss, de egyben régi is? Hmmm...na ezt mondja meg valaki!:-)
tomajer 2008.10.03. 22:17:09 / # 9275
Ha a hüjjeség fájna, vinnyognátok:-)

MCCCXCII 2008.10.03. 21:59:44 / # 9274
Nem volt fonal. Variációk viszont vannak: 1. Új hír — új topic, 2. Új hír — régi topic, 3. Régi topic — új hír, 4. Új topic — régi hír, Vagy kihagytam valamit. Már én se találom a fonalat. Ja most olvasok vissza. Nem is volt fonal. Budapest retró – újabb taxisblokád jöhet?
csogu 2008.10.03. 17:04:17 / # 9273
Elvesztettem a fonalat...ennek a hírnek már van topikja? Forrás? Link? :-)
Rocktaxi 2008.10.03. 16:53:17 / # 9272
Idézet Hofitól: Kacagány vagy röhögény...
Bao 2008.10.03. 16:39:17 / # 9271
avatar
tomajer 2008.10.02. 11:09:30 / # 9270
Nekem ezzel semmi bajom. A díj is jó! :-) De miért nem lehet, ezt a téma már létező topikjában? Ma úgy látszik ezzel leszek elfoglalva:-) Be kell tennem egy cikket, és tizenhat fórumot találok a témában. Ki fogja azokat valaha végigböngészni???:-(
MCCCXCII 2008.10.02. 10:11:40 / # 9269
Kedves tomajer! Lehet, hogy direkt nem csináltál a hírnek topicot. Vagy inkább nem mertél? (:-) Mert miről van szó valójában? [b]Sírunk, hogy kevés a tarifa, mert évek óta nem emeltek a maximált árat a fővárosban. Ezzel szemben mi van?[/b] A legtöbb társaság olcsóbban jár a telefonos, szerződéses, kedvezményes, kártyás meg ki tudja még milyen tarifákkal. Sőt, ha ez nem elég, akkor nyári akcióban még alacsonyabb tarifákat vezetünk be. Jó tudom, hogy ezt nem egészen a taxisok kezdeményezték. Még nem hallottam olyan társaságról, hogy az ott dolgozó taxisok aláírásokat gyűjtöttek volna azért, hogy fél áron akarják fuvarozni a kedves utasokat. Ezen kérésüket pedig azzal az indokkal támasztják alá, hogy így a megnövekedett fuvarszám miatt 30%-al magasabb tagdíjat fognak ezek után fizetni. (Érdemes lenne kipróbálni. Talán a magasabb szinten lévő fülek is meghallanák e kérést.) De mit lehet várni a taxisoktól, ha a kezükben lévő lehetőséggel sem kívánnak élni. Csak sírnak és rinyálnak. A pék se adja olcsóbban a kenyeret, mert több sárga csekket kell kifizetnie. (Már bocsánat a pékektől.) A taxis viszont olyan, hogyha kap egy sárga csekket, akkor rögtön kedvezményekben gondolkodik. Üresen áll ki a címre, várakozik akár fél órát is a kedvesre (ezt egy kolléga mondta nekem, mikor kérdeztem az óraindítással kapcsolatban), sőt ha kell körözget a cím körül mert az utasnak ez is jár. Jár kedvezményes tarifa, meg annak további kedvezményei, stb. Még hogy blokád. Ez a hét legjobb vicce. Ezennel megalapítom a „KACAGÁNY DÍJ”-at. Minden olyan hír, és bejegyzés megkaphatja, amelyik kellő „komolysággal” rendelkezik. A díjat mások is kiadhatják. Az első díjat ennek a hírnek adományozom. Igazán megérdemli. (:-)))
tomajer 2008.10.01. 23:17:45 / # 9268
Édeskéim! Direkt nem csináltam neki saját topicot, hisz már van a témában vagy hat. Szerintem, az Ősszel drasztikus mértékben nőhetnek a budapesti viteldíjak pont erről szól.

törölt felh. 2008.10.01. 22:47:53 / # 9267
avatar
Szerintem csináld mindkettőt,mert valahol ez a hír tényleg nagyon bugyuta és vicces.Akkor taxisblokád, amikor a taxisok tulnyomó része, ki sem lát az adóságból és elárasztják a csekkek?!Még tomájer a mai rendszer nagy pártolója is kiszámolta,hogy a napi 12.ledolgozott óra után tud ,csak magára keresni egy taxis manapság.
MCCCXCII 2008.10.01. 22:08:41 / # 9266
Ki hogy van vele? Én nem tudom eldönteni, hogy sírjak, vagy kacagjak oly annyira. Azt hiszem beruházok egy kacagányt. Legalább valakinek mindig jókedve lesz a családban.