Hozzászólások száma: 69
Oldalszám: 4
Témakörök > Droszt Híradó > KRESZ A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
TOMLA 2009.08.13. 16:57:47 / # 8053
avatar
JAJ!!!
MCCCXCII 2009.08.13. 16:53:15 / # 8052
Hülyén hangzik, bizony nagyon hülyén. De én már jártam így a valóságban. Igaz nem a biztonsági övvel kapcsolatban, hanem egy olyan esetben, amikor az egyik kolléganőmnek a lakásába, elhalt férjének az egyik „jó” barátjának a felesége szívességet kért, hogy ott lakhasson a garzonjában, amíg az orvoshoz jár kezelésre. (Anno: 1974) Ő balga módon megengedte, s ennek az lett a vége, hogy a saját lakásából kizárta. Eddig szép nem? Na most jön a csavar. Az egyik ügyvéd azt tanácsolta, hogy lakatossal nyittassuk ki a zárat, majd pakoljuk össze a cuccait. Azt tegyük egy megőrzőbe, s mivel az új zárhoz nem adunk neki új kulcsot, ezért a kolléganőm kerül birtokon belülre. Eddig ezt meg is tettük. De erre az történt, hogy a nő a még nyitott ajtón bejött, leült egy székre, várta a férjét, aki meg is érkezett. De ahelyett, hogy elmentek volna, elrohant a rendőrségre, ahol feljelentett minket azzal az indokkal, hogy a feleségét személyi szabadságában korlátoztuk. Pontosabban nem engedjük ki a lakásból. Kidobni nem lehetett, mert ez könnyű testi sértésnek számít. Magától meg nem akart kimenni. A lényeg az, hogy a feljelentés alapján bíróság tárgyalta az ügyet, és mi mondhattunk bármit, az ítélet az volt, hogy személyi szabadság korlátozásának vétségét követtük el, s el is ítéltek. De mivel büntetve eddig nem voltam, csak 7000 forintot kellett fizetnem. Ezért mondom, hogy te nem teheted az utasra az övet, ha ő nem engedi, vagy nem kér meg erre. Viszont ha közlöd vele, hogy a büntetést Ő fogja fizetni, akkor pánikszerűen kapcsolja az övet. Én még hozzá szoktam tenni, hogy ezt jól tetszett tenni, mert tegnap kaptam vissza a jogosítványomat próbaidőre, mert alig féléve ittas vezetés közben felborultam, amikor ütköztem egy vasúti átjáróban egy nemzetközi gyorssal. Ne tudd meg, ilyenkor még hátul is elkezdik bekapcsolni magukat külön kérés nélkül is. Szóval egy a lényeg. Te nem teheted erőszakkal rá az övet, de gondolom fizetni sem szeretnél, ezért valahogy meg kell oldanod a helyzetet. Erre van a példa. Mindenki azt alkalmazza, amelyiket akarja.(:-)))
ata8 2009.08.13. 12:37:05 / # 8047
avatar
Szerintem ez nagyon egyszerű. Aki az első ülésre ülhet, az nagykorú! Aki nagykorú, az tudja a szabályokat. Amennyiben nem akarja becsatolni magát, ne tegye. Ő mulat, Őfizet. Csak annyit szoktam mondani, ha birja a pénztárcája, miattam nem kell kapcsolgatnia.

cooltaxi 2009.08.13. 10:11:49 / # 8051
avatar
"Tudom, hogy ez hülyén hangzik....." Igen Laci,annak. Ekkora baromságot,hogy tudtál leírni?? Biztonsági öv = személyi szabadság korlátozás = bíróság,ügyvéd= fogház??? :))))) Vicces fiú vagy de azért szeretünk!
coffos 2009.08.13. 09:53:29 / # 8050
avatar
Ne hülyítsd már ezzel a személyi szabadság dologgal...:-(( Semmi köze annak a biztonsági övhöz.
cooltaxi 2009.08.13. 09:47:41 / # 8049
avatar
Hosszú voltál minta a vonatfütty! :)) Viszont a tuti: A taxis felelőssége ha az utas nem köti be magát. Mondjuk nehéz is lenne egy nagyra nőtt 13 éve gyereket megbírságolni öv nem használat miatt.
MCCCXCII 2009.08.13. 08:46:30 / # 8048
A második kérdésedre saját tapasztalatból tudok válaszolni. Amikor bevezették a biztonsági övet — s még csak az első üléseken volt —, akkor kezdetekben a sofőrt büntették, ha az utas nem volt bekötve. Ez így volt magánautó és taxi esetében is. Na most büntettek is a rendőrök rendesen, ha éppen nem volt más dolguk. De van egy másik törvény, ami nem KRESZ-ben található. Pontosan nem tudom, hogy hol, de a lényege az, hogy ha te valakinek korlátozod a személyi szabadságát, akár egy biztonsági öv becsatolásával is, amit az utas nem akar bekapcsolni, akkor ezért téged jogosan feljelenthet személyi szabadság korlátozása vádjával. Tudom, hogy ez hülyén hangzik, de az ítélet attól függ, hogy a felperes, vagy az alperes ügyvédje-e az „ügyesebb”. Ilyenkor csak egyet tehetsz, hogy addig nem indulsz el, amíg az utas nem köti be magát az övvel, ahogy én is tettem. Így a netán előkerülő rend éber őre egy megoldatlan feladat elé fog kerülni. Egyszer megbüntethetne, hogy ott állsz, ahol állsz. Ha pedig az utasítására elindulsz, akkor rögtön meg kell, hogy állítson, hiszen nincs az utasod bekötve. Ez egy számára megoldhatatlan probléma. Igaz, hogy ha jól tudom, akkor a magánautóban a sofőrt büntetik, a taxiban pedig az utast. Ha így van, vagy nincs így az mellékes, mert az utassal közlöd ezen tényt, mármint azt, hogy a az öv be nem csatolásáért ő fizet. Tapasztalataim szerint még az, az utas is bekapcsolja az övet, aki azzal a csatakiáltással száll be az autóba, hogy: — Én nem szoktam ám bekötni magam soha! Az anyagi érdekeltség bizony csodákra képes. Végezetül még egy apróságra azért figyelni kell, hogy véletlenül ne egy térfigyelő kamera látómezejében állj, mert ott a fényképen nem biztos, hogy látszik az, hogy azért állsz, mert az utas nem hajlandó magát bekötni. Ilyenkor lassan ki kell menni a látómezőből, s ott kell végrehajtani az akciót. (:-)))
coffos 2009.08.13. 07:57:19 / # 8046
avatar
Az első két kérdésre a rövid válasz : a sofőr. Ebbe az ajtónyitásba én is beleestem, rendőrt is hívtunk, mi sem tudtuk eldönteni. A helyszínelő tényleg tök normális volt. De sajna a sofőr felelőssége minden olyan dolog ami a gépkocsiban, -val történik.Persze vannak azért kibúvók, de nem sok, pl. ha a sofőr figyelmeztetése ellenére tesz valamit a hátulülő utas, a melletted elhaladó nem tartja be a min. oldaltávolságot ( a jogszabály íróját beküldeném a Kazinczy u.-ba egy teherautóval..), de ezeket neked kell bizonyítani. Szállítható személyek. Az meg van határozva a forgalmi engedélyben. Mivel kötelező a gyerekülés, a biztonsági öv, ezért nem is vihetsz annál több utast, mint amennyi ilyen dolog gyárilag kialakításra került.
gera 2009.08.12. 17:19:27 / # 8045
avatar
Lenne néhány kérdésem,de sehol nem találom a tuti választ.Gondolok itt az idevonatkozó jogszabályokra.Szétnyálaztam a netet,nem találok pontos infót.Most nem az egyéni véleményetek érdekelne,hanem az,hogy mit ír elő a törvény.Sok vitám van,volt a kollegákkal,szeretném tudni a tutit. Első kérdésem:Kit terhel a felelősség,ha az ajtót kinyitja az utas és kárt okoz egy másik autóban? Következő:Mi a helyzet a biztonsági övvel?Ki fizet,ha az utas nem kapcsolja be? Következő:Szállitható személyek száma?Gondolok itt a gyerekekre? Nekem van elképzelésem,tudásom ezekkel a kérdésekkel kapcsolatban,kiváncsi lennék a tutira.

Oldalszám: 4