Hozzászólások száma: 18
Ugrás a hírhez
Témakörök > Hírek fórumai > Elsősegélyt nyújtott, feljelentették A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Csaholó 2012.11.09. 09:39:30 / # 68669
avatar
Ja, a szakma becsülete,nem ripakodok senkire,de képzeld el,hogy a tükörben látom jön az autó,és lágy nöi hangon mondom neki"kérlek ne nyisd ki mert jön az autó mellettünk",addigra pont kitárult az ajtó,és pont tele verték!! De ha "ráripakodsz"legalább megijed,és talán nem!!!!!!! A baj az hogy a taxi társaság,szóvá teszi ha "ripakodsz"!!! A becsületünket jobban már úgysem lehet aláásni!!
Csaholó 2012.11.09. 09:26:37 / # 68668
avatar
Látod ez a baj,hogy nem mert "betelefonál"! De javaslom a központizár használatát,avval a rizikóval hogy letöri a kilincset! Sajna mást én sem tudok!!!
pupák 2012.11.05. 16:51:56 / # 68667
avatar
Akkor marad a gyerekzár, aztán majd én kiengedem kívülről őket. Dupla haszon, mert így legalább nem tudnak fizetés előtt kiszállni:) Azt persze nem kell mondanom ugye, hogy csak ironizáltam, mert pl a Nagymezőben eléggé kivitelezhetetlen, hogy megálljak és még körbe is rohangáljak minden ajtóhoz kitessékelni a kedveseket...
luxbela 2012.11.05. 11:05:57 / # 68666
Péntek, szombat éjjel ez nem működik, Te is jól tudod! A tizen-huszonéves lányoknak akár kiabálhatok is.
Csaholó 2012.11.05. 07:35:41 / # 68665
avatar
Még az a jó,hogy mi csak vezetgetünk nap 10-12 órákat,és semmire se kell figyelnünk!! Ez egy könnyű szakma!!!!!!

Csaholó 2012.11.05. 07:33:00 / # 68664
avatar
Az utas a felelős!Na meg a kresz,hiányzik belőle_A taxi mellet lassítunk,mivel várható az ajtó hirtelen nyítása,de csak azért mert nem a taxis nyitja!!!!
Csaholó 2012.11.05. 07:27:39 / # 68663
avatar
Csak pár szó:Tessék várni,nyitom az ajtót!!!!!!! /Hang magasság rád bízva/ Nem helyeselni akarom hogy a kolléga hibázott,de valóban első a TÜKÖR,és tessék várni!Ha másért nem hogy holnap ne csere autóval kelljen melózni!!!
ovecboy 2012.10.30. 21:23:30 / # 68662
avatar
Sziasztok! Nem vagyok kolléga, de engem is felháborít az eljárás. Az emberi hülyeségre nincs gyógyszer, de ha már megvan a baj, akkor a prioritást át kellene rendezni. Valóban a sofőr felel az utasokért, de az mégse járja, hogy a taxis "ráripakodjon" az utasra, hogy nézzen szét, mert az ugye tovább rombolná a szakma amúgy is sárba tiport becsületét. Ha meg szépen szólsz, akkor az sokszor tudjuk mennyit ér... Korábban jómagam is voltam egy cserbenhagyás áldozata, amit kisebb sérüléssel és anyagi kárral megúsztam, nem tudom mit szóltam volna, ha abba köt bele a kiérkező rendőr, hogy beláthatatlan kanyarban FEKSZEM a földön a motorom mellett... Szóval felháborító eljárás.

csogu 2012.10.30. 11:08:56 / # 68661
Köszi, továbbítom.
Bősz Péter 2012.10.29. 20:08:50 / # 68660
avatar
Az alábbi paragrafusba érdemes kapaszkodni ha el akarják meszelni a kollégát. KRESZ III. RÉSZ - A gyalogosokra és a járművek utasaira vonatkozó szabályok 23. § A járművek utasaira vonatkozó szabályok (1) Az utas csak álló járműre szállhat fel és csak álló járműről szállhat le. (2) Az utasnak tilos a) a vezetőt a vezetésben zavarni; b) állva utazni, kivéve autóbuszon, trolibuszon és villamoson; c) a jármű lépcsőjén, illetőleg külső részén utazni; d) a jármű ablakán vagy ajtaján kihajolni. (3) A jármű ajtaját az utas csak akkor nyithatja ki, ha ezzel a közlekedés biztonságát, valamint a személy- és vagyonbiztonságot nem veszélyezteti. (4) Menetrend szerint közlekedő járműre a megállóhelyen kívül felszállni, illetőleg arról leszállni abban az esetben szabad, ha a jármű személyzete erre előzetesen - szóban vagy a vezető által működtetett ajtók kinyitásával - engedélyt adott. Olyan megállóhelynél, ahol a fel- és leszállás közvetlenül az úttestről, illetőleg az úttestre történik, akkor szabad a járdáról az úttestre lépni, ha a jármű a megállóhelyen megállt. (5) Veszélyes anyagot szállító járművön a vezetőn és a kísérőn kívül személyt szállítani tilos. Üdv BP
MCCCXCII 2012.10.28. 22:45:08 / # 68659
Azért remélem te nem taxis vagy, csak egy idetévedt pubi, aki azt hiszi magáról, hogy most nagyon jópofa volt.
Karaj 2012.10.28. 17:15:02 / # 68658
avatar
Ez egy elég gyökér hozzászólás volt.... Mielőtt nekiállnál magyarázni: Ha a hummeres az egyik családtagodat gázolta volna el bedrogozva akkor most azért szídnád a rendőrőket hogy miért nem állították meg... az a szerencsétlen rendőr is ember volt...
valaki 2012.10.28. 16:53:09 / # 68657
avatar
Amíg az okos rendőröknek is annyi eszük van, hogy motorral megállnak a Hummer előtt!:) Legalább ő már egy kollégánkat sem fogja feljelenteni.

luxbela 2012.10.27. 19:33:03 / # 68656
Igen egyszer nekem is volt hasonló esetem. Még volántaxis koromban. Múlt évezred.((( Megállok valahol, SZÓLOK NEKI, HOGY VIGYÁZZON, JÖN A TROLI! Azt mondja: igen, látom. Majd rányitja. Eskü így történt, nem kamu! De legalább Ő kifizette. És ez megint csak a szerencsén múlik.
rosszqtya 2012.10.27. 17:06:33 / # 68655
avatar
és a sok parasztnak mindig TÖKIG ki kell baszni az ajtót! több mint egy méterre kell megállni karótól/kocsitól/etc.

csogu 2012.10.27. 13:55:33 / # 68654
Nem tudom mennyire látszik, de a kolléga szabályosan le is parkolt...az utasa pikk-pakk kivágta az ajtót a másik autóra...kivédhetetlen...sok esetben. Én, amikor már megállok, akkor figyelek...de nem mindig...szóval a zászló áll.
luxbela 2012.10.27. 13:48:51 / # 68653
Csak lesz "bent" valaki, aki felismeri, hogy a kolléga segítséget rohant nyújtani. Akkor megússza egy figyelmeztetéssel. Ami ellen persze azonnal fellebbezni kell! Amúgy az ilyen eset ellen (ajtónyitásra gondolok) hogyan tudok védekezni??? Jó, tudom, a gkv. felel az utasok által okozott ilyen jellegű kár miatt. De hogy előzhetem meg? Már megállás előtt szóljak ERÉLYESEN, hogy nézzenek körül alaposan? Vagy még fizetés előtt ugorjak ajtót nyitni? Bár ez utóbbi nagyon udvarias gesztus, de SOKSZOR a gyakorlatban nem működik. Pl.: hogy előzzem meg az utast? Megintcsak rögtön szóljak, hogy ne nyissa? Esetleg zárjam be az ajtókat? Sértődés a vége sokszor! Kipróbáltam! Ráadásul mindezt péntek, szombat éjjel, mondjuk a Nagymezőben, a Csörszben, vagy bármelyik, "jövőnk zálogai " által kedvelt hely előtt! Ráadásul a superbé hátsó ajtaja nagyobb mint az első! A szerencsén múlik...
csogu 2012.10.27. 11:38:40 / # 68652
Az általános segítségnyújtási kötelezettségből következően ezt a bűncselekményt bárki elkövetheti, a járművezető, az utas vagy a gyalogos is Aki nem nyújt tőle elvárható segítséget sérült vagy olyan személynek, akinek az élete vagy testi épsége közvetlen veszélyben van, vétséget követ el. A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a sértett meghal, és életét a segítségnyújtás megmenthette volna. A büntetés bűntett miatt három évig, a sértett halála esetén öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a veszélyhelyzetet az elkövető idézi elő, vagy ha a segítségnyújtásra egyébként is köteles