Hozzászólások száma: 6
Témakörök > Droszt Híradó > Ausztria reptér A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
hiénakutya 2013.09.16. 21:00:33 / # 59861
Nem úgy volt az. A főváros ugyanazok nyomására tette be a korhatárt a rendeletbe, akik lobbizására a minisztériumi törvénytervezetbe bekerült, tehát nem abból merítették azt. Hatezerszer linkeltem be azt az anyagot, ami egyértelműen bizonyítja, hogy sem a főváros, sem pedig a minisztérium nem az apja faszából szopta ezeket a dolgokat, hanem a szakma nagyjai kértek szinte mindent, köztük Metál Országos Többségi Zoltán, a ti stratégiai partneretek. Lehet itt prüszkölni a taxis társadalom passzivitása miatt, de azért az enyhén szólva is vicces, amikor azt várod el, hogy csatlakozzanak egy olyan szervezethez, amely olyan dolgokat ellenez, amit a stratégiai partnere javasolt. Vagy másként: gyere demonstrálj együtt azokkal, akiknek ötletei ellen demonstrálsz! Na nem! A cél egy hiteles érdekképviselet felépítése lett volna. Ehelyett ti a fix tarifát tűztétek ki célul, és ennek MINDENT alárendeltetek. A siker teljes. Van fix tarifa, és minden más az enyészeté, beleértve a hiteles érdekvédelmet is. Problem? ötvenkettő
Apuka 2013.09.16. 20:45:00 / # 59860
ugyan nem te tetted fel a kérdést és nem is neked válaszoltam, de a lényege az, hogy 2011 év elején derült fény a minisztérium taxis rendelet-tervezetében szereplő korhatár előírásra (innen vette át a főváros a korhatár előírást) lett volna lehetőség ennek a a megvétózására, aminek érdekében aláírásgyűjtést végeztünk. sajnos, főleg Budapesten pont a taxisok voltak azok akik szinte a torkunkat harapták el azért mert mi megpróbáltunk ez ellen fellépni! 2 évvel ezelőttről beszélünk. ha valóban annyira fájdalmas kérdés ez a taxisoknak akkor legalább ebben kellett volna megmutatni az összefogást. Nem azért indítottunk (az idén is) aláírásgyűjtést ez ügyben mert nem volt jobb dolgunk, hanem azért mert úgy éreztük, és a mai napig is úgy érezzük, egy autó nem a korhatár, hanem a műszaki állapotától függően kell megfeleljen. Sajnos a bp-i taxisokat hidegen hagyta ez kérdés. Most meg előkerülnek ilyen írások: "Osztrákoknak jó dülledt szemű merci." Továbbra is hiszem és vallom, hogy ezek az autók tökéletesen megfelelnek taxinak és a korhatár megkötés nagyon rossz megközelítés a szűrésnek. Sosem fogom elfelejteni amikor a minisztériumban beletolták a képemben azt, hogy 3.000 taxis tiltakozik a korhatár kérdés ellen, de 8-9.000 meg nem, vagyis a 8-9.000 elfogadja. nem voltunk képesek 5-6-7 ezer vagy több aláírást összeszedni, hogy megcáfoljuk ezt. ezért kérdeztem tőle, hogy alá írta-e a tiltakozó ívet!
nyuszicsiga 2013.09.16. 20:11:52 / # 59859
avatar
Mi lett volna akkor? .....
Apuka 2013.09.16. 18:10:17 / # 59858
fránya szerkesztés.. ok. a te aláírásod rajta volt a TGFSZ tiltakozó ívén? Mert ha nem, nem is értem a felháborodásod!
Apuka 2013.09.16. 18:09:13 / # 59857
ok. a te aláírásod rajta volt a tiltakozó a TGFSZ ívén? Mert ha nem, nem is értem a felháborodásod!
Lezli 2013.09.16. 16:29:44 / # 59856
avatar
Osztrákoknak jó dülledt szemű merci.