Hozzászólások száma: 27
Ugrás a hírhez Oldalszám: 2
Témakörök > Hírek fórumai > Megfigyelnek, lehallgatnak, archiválnak A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Pannon Puma 2009.02.16. 23:00:18 / # 58988
avatar
Legyen igazad !

tomajer 2009.02.16. 22:55:12 / # 58991
Én természetesen tudom ki, de nem hatalmazott fel, hogy a nevét idetegyem. Egy jószándékú, "bulvárújságíró" aki nem akarta, hogy butaság jelenjen meg nálunk. Olyan területen mozog, hogy többet tud az érvényben lévő törvényekről mint én. Elfogadom a véleményét. Ennyi.
Pannon Puma 2009.02.16. 22:23:46 / # 58990
avatar
Van erre bizonyíték ? Vagy csak úgy VALAKI !! SENKI.

Pannon Puma 2009.02.16. 22:23:14 / # 58989
avatar
Van erre bizonyíték ? Vagy csak úgy VALAKI !! SENKI.

tomajer 2009.02.13. 07:23:27 / # 58993
Közben kaptam egy megrovó hangú levelet : [i][b]"Kedves Tamás! "Rögzítik a hívásainkat" címmel megjelent a portálodon egy anyag, ami félrevezető. A mobil hívások rögzítésére alkotott és idézett törvény csak Romániában érvényes. Magyarországon nincs ilyen törvény. Üdvözlettel:.....[/i][/b] Megnyugtattam, hogy a fórumban, pontosítottunk:-)
csogu 2009.02.13. 00:42:39 / # 58992
Gyerekek, ne zavarjatok össze...már magam sem tudom:-)))

törölt felh. 2009.02.13. 00:41:56 / # 58995
avatar
És ne feledjük el azokat a szerverközpontokat sem az usában,ahol méteres átmárőjü csövek szolgáltatják a folyadék hütést a szervereknek. Na azok vajon mit dolgozhatnak föl?;)
törölt felh. 2009.02.13. 00:38:47 / # 58994
avatar
Netkávézó jó ötlet(főleg álbajusszal,szakállal),de proxi-ba ne bizz ennyire. Azt azok tartják fent,akik mindenről tudni akarnak;)

iceman 2009.02.13. 00:28:23 / # 58997
avatar
"Az ombudsman svéd szó; magát az intézményt elsőként az 1809. évi alkotmány hozta létre Svédországban. A svéd alkotmány, (amely egyébként 1975. január 1-ig volt hatályban), a hatalommegosztás elvéből indult ki, amelynek lényege a törvényhozó hatalom, a végrehajtó hatalom és az igazságszolgáltatás szerveinek egymástól való elválasztása és függetlensége." Csogu... nem "ombusmant" akartál írni? A törzsi, és félfeudális állapotokra inkább az a jellemző.

Pannon Puma 2009.02.11. 21:48:28 / # 58998
avatar
Van igazságod de nem mindenki hekker! A legtöbb netező jóhiszemű felhasználó. A Tamásnak abban igaza, van hogy csak azokat keresik vissza akiket feljelentenek AKÁRMILYEN akár kamu indokkal vagy HAZUGSÁGGAL. Semmit nem tettél, de megkell védened magad a hamis vádakkal szemben is. Nekem kellett bizonyítanom, hogy nem tettem meg amivel vádoltak. Aki megvádolt az csak mosolygott a kínlódásomon. Hét év pereskedés után adtak nekem igazat. Ez ma MAGYARORSZÁG !.........

6ker 2009.02.11. 18:49:34 / # 58999
avatar
Ha valaki olyat akar küldeni interneten keresztül amit el akar titkolni akkor szépen 2-3 anonym proxy-n keresztül eltűnik a figyelő szemek elöl, vagy olyan szinten titkosít, hogy 200 év mire visszafejtik. Ha meg esze is van akkor elmegy arra az időre egy netkávézóba. Kenhetik a hajukra.

forest95 2009.02.11. 13:49:19 / # 59000
avatar
Nesze neked néma címkiadás! Mobilszolgáltatón keresztüli adatforgalom, SMS! Bármikor lekérhető! Előre is köszönjük a tulajdonosoknak, hogy mindezt tüzetesen átgondolják és a szükséges módosításokat eszközlik ezzel kapcsolatban!

Zozo 2009.02.11. 13:47:20 / # 59003
avatar
Nyugodtan keresd elő, nem fogsz olyat találni:p Csak olyat, hogy naplózni kell, de az nem az amiről a cikkbe, és a törvénybe van, ott tartalmat is rögzíteni kell: "köteles rögzíteni és fél évig tárolni ügyfelei összes hívását, a beszélgetések idejét, tartamát, az előfizető címét, valamint üzeneteit: mikor, kinek honnan, hová, mit küldött sms-ben. És ez még nem minden: március 15-től a számítógépen folyó levelezésünket és a világhálón való barangolásainkat is felírják és tárolják, ezúttal az internetszolgáltatók, vélhetően szintén bűnmegelőzésképpen" De elárulok egy titkot: nálunk is ilyen szigorú törvény lesz, ha nem fog ebből engedni az unió, egyelőre nem akar, pár ország tiltakozik a bevezetés ellen... A Taxi központ más miatt rögzíti, amiről gondolom nem tájékoztat, mint a legtöbb helyen ahol rögzítik. Szabályos? Kapaszkodj: Az NBH -val kötött szerződés (igaz kötelezően el kellett fogadnunk mint isp), értelmében csak konkrét megkeresés után helyeznek el egy "lehallgató" eszközt a hálózatban. Szerintem nem kell paranoiásnak lenni, ez is csak egy eszköz, hogy elkapjanak, bizonyítékot gyűjtsenek illegális tevékenységek ellen.
kámbi078 2009.02.11. 13:18:25 / # 59002
avatar
Milyen érdekes,hogy a Metró üzemi területein onbudsmani vagy hogy írják így hírtelen:) állásfoglalás után tilos rögzíteni a kamerák felvételeit,így egyik eseménynél sem lehet bizonyítékként felhasználni,mert nincs !!!
tomajer 2009.02.11. 13:00:28 / # 59001
Háát én most nem fogom a kedvedért megkeresni a Magyar törvényt, de itt is hasonló mint ez a Román. És már sok sok éves. Itt is a szolgáltatók vannak kötelezve a rögzítésre és a tárolásra. Az internetest "véletlenül" pontosan tudom, hogy fél évig. Ez nem jelenti azt, hogy folyamatosan olvasnák, hallgatnák. Pont ezt mondtam a Ricsinek. Hisz ennyi ember a világon nincs. Rögzítve van. Ha képbe kerülsz, és tudják mit keresnek megtalálhatják. Olyan mint itt nálunk a taxiközpontokban a vamzergép. Itt is minden telefonvonal, és minden urh csatorna rögzítve van. A kutya se hallgatja meg, ha nem történik valami extra. De ha reklama van, akkor vissza lehet keresni. Ennyi.

Zozo 2009.02.11. 09:51:05 / # 59007
avatar
A múlt hét óta Romániában minden földi és drót nélküli telefontársaság köteles rögzíteni és fél évig tárolni ügyfelei összes hívását, a beszélgetések idejét, tartamát, az előfizető címét, valamint üzeneteit: mikor, kinek honnan, hová, mit küldött sms-ben. A 2008/298-as törvény szerint az emígy rögzített adatokat a telefontársaságok kötelesek az ügyészek rendelkezésére bocsájtani (sürgősségi esetben bírói jóváhagyás nélkül is) ha valami bűntény gyanúja merül fel, vagy az uniós tagállamként ránk háruló kötelezettségek teljesítése a tét. És ez még nem minden: március 15-től a számítógépen folyó levelezésünket és a világhálón való barangolásainkat is felírják és tárolják, ezúttal az internetszolgáltatók, vélhetően szintén bűnmegelőzésképpen. Azért a kettő nem ugyanaz, sőt semmi köze egymáshoz! Ott is volt SRI(NBH)-s figyelés, az amit belinkeltél az csak paranoia, tudod valakinek a valakije látta. Ha tényleg így lenne akkor rengeteg bűncselekményt felderítettek volna. Van neked fogalmad, mennyi Btk.-ba ütköző cselekedetet követnek el naponta az internet segítségével? Irreális mennyiségű adatforgalmat kell(kéne) feldolgozni... Mit gondolsz ott miért szolgáltatókat kötelezik a rögzítésre, tárolásra. Tudod hány ember foglalkozott a nettel akkor(2002), megsúgom a rendőrségen belül 10 alatt volt a számuk... NBH-nál sem sokkal több...
tomajer 2009.02.11. 07:37:47 / # 59005
Uppsz! :-) Ezek szerint nálunk ugyanez, már régebben érvényben van:-)
tomajer 2009.02.11. 07:35:43 / # 59006
Ez megint a szokásos túlreagálásod:-) Szerinted eddig nem rögzíthette, hallgathatta le a hatalom a kommunikációdat? Bármikor bármit. Egyetlen dologban bízhatsz. Mint itt az előttemszóló már írta. Amíg nem vagy képben, eszébe se jut senkinek a te beszélgetéseidet kimazsolázni a napi többszázmillióból. De mondjuk kezdj el bombáról, vagy bármilyen terrorgyanús dologról beszélni.... Nna akkor ha más nem, az amcsik tuti elkezdenek hallgatózni. Az internetről, pedig pontosan tudod, hogy mit és meddig őriznek, hisz ezt első kézből tapasztalhattad:-)

Zozo 2009.02.11. 07:29:35 / # 59004
avatar
Látom, te sem nézel utána a dolgoknak, pedig a google neked is a barátod... Ez a törvény Romániába van:Civilek: alkotmánysértő a távközlési keretadatok rögzítését előíró törvény

chipmunk 2009.02.11. 06:40:51 / # 59014
avatar
Hát igen, elég ha hazatalálsz reggelente. Nem kell túlpörgetni magad, csak baj lenne belőle:)
Oldalszám: 2