Hozzászólások száma: 8
Ugrás a hírhez
Témakörök > Hírek fórumai > Félni kell a MÁV Biztosítótól? A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
tomajer 2006.11.22. 10:17:48 / # 4457
Van azért gáz más biztosítóval is! Most a TIR Biztosítóval van baj

tomajer 2006.11.22. 08:42:19 / # 4458

Pazo 2006.11.17. 21:15:32 / # 4459
avatar
Egy nagyon különleges ügyosztály Ilyen kemény sztorit utoljára Vietnámban hallott a Homár, úgyhogy kissé szkeptikusan, de azért a netto kurvaanyázást leszámítva vágatlanul teszi közzé Buksi MÁV-biztosítós történetét: Szarul induló történet, szarul folyatódik - a vége meg még nem látszik, de sok jót nem ígér. Péntek du-i csúcsforgalomban döcögök kifelé az Alkotáson, hogy legyűrjem a hazáig tartó 200 km-t. Sor megáll, vele én is - csikorgás, csattanás a seggemben, egy bamba tyúk belecsókolt. Szar ügy. Betétlap kitölt, majd 2 nap múlva téves biztosítómegadás miatt korrigáljuk - eddig normális ügymenet. Károkozó biztosítója - MÁV Általános Bizotsító Egyesület (kiírom, hadd tudja meg mindenki, az is, aki itt van biztosítva, hogy mekkora trágyadombba fizetik a zsét, csak mert 327 Ft-tal kevesebbet kell betolni a kötelezőre, mint a következő legjobbnál). Ügyfélszolgálat - Isten háta mögött. Km-es sor, persze, hogy kivárom, elvégre ráérek, táppénzen vagyok. Kedves kislány felszabadul - persze a kárigény nem az ő asztala - újabb 10 perc várakozás. Történet előad, papír benyújt - várjak, amíg ellenőrzik, fizetve van-é-e a kötelező. Mi sem természetesebb. Eltelik 10 perc, majd 20, majd 40, majd 1 óra, semmi. Tömeg szaporodik persze, mindenki ugyanarra vár. Arra, hogy a két hölgyemény a két számítógép előtt kiadja az eredményt. Úgy mondjuk elég nehéz, hogy az egy órából ketten együtt 10 percet vannak a gép előtt, 50-et meg az isten tudja hol (ma kiderült - cigizni). Közben az ember jól megfigyelheti a munkamenetet és -morált is - lesújtó. Végre sikerül. Újabb papírok, kárfelvétel. "Boldogan" húzom a belem haza, és már válogatom a szervízt, hogy hová vigyem javíttatni - ki van a legközelebb, a legrugalmasabb nyitva tartással. Kora hajnalban bevágtázok a szervízbe, előadom, miért zakatom őket. - Melyik biztosító? - MÁV. - Akkor csak úgy tudjuk vállalni, ha Ön vállalja, hogy kifizeti a javítást. - Bocs, nem a biztosító fizet??? - De, csak a MÁV olyan sok pénzzel lóg, hogy nem csináljuk meg, csak ha az ügyfél kifizeti. Jaaaa, nem elég szopás, hogy összetörik a verdát, még fizessem én, aztán anyázzak én a biztosítóval. Fasza. Mondám: akkor először utánajárnék, mire számítsak a biztosítónál (napok, hetek, hónapok vagy évek), de mondja meg mennyi lesz. Összegtől kisebb infarktus, majd miután fellocsoltak, tünés dolgozni, mert persze a táppénznek már vége. Telefon a biztosítónak - 15 percnyi próbálgatás után (persze van 15 szám, de mindegyik ugyanarra a tetves automatára kötve, és b*sznak felvenni a telefont) végre valakit mikrofonvégre kapok - probléma vázol. Tanács: ezt a központban tudja elintézni. - Telefonszám? - Adhatok, de úgysem veszik fel, menjen személyen. Anyád. Központ, hajnalok hajnala - probléma vázol - ez nem az ő asztaluk, hanem a kárszakértő cégé (Autoconsulting Kft, említsük meg őket is, érdemes), akik természetesen ugyanott izélik a rezet, mint a MÁV ÁBE ügyfélszolgálat. Örülök nagyon, hogy tologatnak ide-oda, mint óvodás a matchboxot. Kis naivan hívogatom az Autoconsulting telefonszámát- 5 csengés, majd hangposta - 16. után feladom - ez így nem lesz jó. Nézzük a biztosítót. 30 perc után (kicseng, vagy foglalt, miután az automatán a megfelelõ melléket beveri az ember) valaki, megunva a csengetést, anélkül, hogy beleszólna, visszateszi a kagylót - de miután túl gyorsan cselexik, csak a 3.ra sikerül neki megszakítani a vonalat. Fejem lilul - rühellem, ha elba**ák az idõmet és a pénzemet. Újabb 15 perc után végre egy ismerős hang - a tegnapi högy, de persze lepasszol, hogy ők nem a kárszakértő, hanem a biztosító, és ad a már ismert és használhatatlan Autoconsultingos mellé még 2 telefonszámot. Készségesen hozzáteszi, hogy a 3-as melléket válasszam. Persze. A kapott két szám érdekes módon ugyanahhoz a most már gyűlölt MÁV-Biztosítós hangautomatához van kapcsolva, amin már 45 perce játszom. Újabb 45 perc után feladom, de a fejem már akkorára dagadt, mint a brit gyógyszertesztelõké. És még csak 10:15-öt írunk. A délelőtt halvány kisérletek közepette telik, mert dolgozni is kell sajnos. De du. 1-re annyira bedurrant az agyam, hogy kölcsönkértem egy verdát és kimentem Zuglóba, feltenni azt az egy szájbavert kérdést. És persze kértem egy telefonszámot, amit hajlandóak felvenni. Persze az Autoconsulting állítja, hogy ők felveszik, és nem értik, "a MÁV-osok" miért nem veszik fel (persze egy légtérben vannak, kb 3 méterre egymástól, de nem, nem tudják, nem látják). Amikor szembesítem őket a tényekkel - 5 csengés és hangposta - közlik, hogy most cserélik a telefonközpontot. Aha. Én meg Móricka vagyok. (Nem, csak egy balek ügyfél, aki természetesen a f*sznak a rossz végén áll.) Az kérdést persze készségesen megválaszolják - nagyon örvendetes, egy óra utazás, pár lityi benya árán. És hogy teljes legyen a kép - mára már egy gipszkarton fal takarja el a dolgozókat, hogy az ügyfél ne lássa az össznépi tök- és pinavakarást, ami munka címén folyik, és ami miatt nem képes senki felvenni a telefont az ügyfélszolgálaton. Nem tudom, hogy fogják elérni őket, ha ne adja az isten, de pótszemlét kell kérni. Előre rettegek, hogy valami BTK-ba ütköző hülyeséget fogok csinálni. Állítólag azért húzták fel a falat, mert egy ügyfél nekiállt kint borogatni az asztalokat a látványos semmittevés és a nemfizetési hajlandóságuk magas foka miatt, és akit ezért bilincsben vezettek el a rendőrök. De most legalább tudom, hogy ha egy MÁV-biztosított marha belém jön, akkor nem kék-sárga papír kell, hanem fizetési kötelezettségvállalás a javításra, vagy helyben kicsengettetni egy kalap pénzt vele. Mindenki jobban jár. Ő nem ront két Bonust, én meg nem szopatom magam ezekkel a majmokkal, infarktusközeli állapotot előidézve. Akik meg ott van biztosítva, az jobban teszi, ha villámgyorsan vált, mert fizetni kell példásan, de hogy baj esetén csak lófa**t kap vissza, az is biztos...

Csumi 2006.11.17. 08:47:06 / # 4456
avatar
Egy kollegámnak a napokban volt egy koccanása, nem túl komoly a kár, az ellenfél MÁV-os. Mikor a szervizekben (többen is) meghallották, hogy a károkozó melyik biztosítónál van, csak kp.-ért lennének hajlandóak javítani....Tehát csak megerősíteni tudom az előbb leírtakat...

janchip 2006.11.17. 03:26:06 / # 4455
Nekem is volt MÁV-os, idegen hibás károm Én is csak azt tudom mondani amit a többség. A javítók, szervízek,(pl. Porsche Hungária) amikor meghalloták, hogy MÁV közölték, csak akkor hajlandóak foglalkozni az autóval, ha megelőlegezem a javítás költségét, vagy egyszerűen el sem vállalták.

tomajer 2006.11.16. 21:57:02 / # 4452
Ha kekeckedni akarnék, akkor azt mondanám, hogy így jár az, aki vasúttársasággal köt biztosítást, és mikrosütőgyártól vesz autót:-))) Persze aki a biztosítást köti úgy van vele, hogy őt csak az ár érdekli, a többi gond az ellenfélé, ami viszont érthető! Tehát, a feladat tényleg a Biztosításfelügyeleté! (vagy hogy hívják őket) Egyszerűen be kell zárni a kócerájt, és kész. A suszter maradjona kaptafánál! Valljuk be, a MÁV, ma még az alapfeladatainak ellátásában sincs túlzottan a topon:-(

törölt felh. 2006.11.16. 19:57:29 / # 4454
avatar
Nekem volt egy MÁV-os ellenfelem 2004-ben. A javítási szla bemutatása után 10 nap múlva kifizették a 238E Ft-ot. Bár telefonon valóban lehetetlen volt elérni őket.

Pazo 2006.11.16. 17:58:10 / # 4453
avatar
Sziasztok! Én is csak lebeszélni tudok mindenkit, nekem nem voltak hajlandok visszafizetni a kötelezőm maradékát(2.hónap)miután eladtam az autóm és vissza akartam kérni a különbözetet. Az volt a válasz ,hogy addig nincs pénz amig a rendőrségi nyilvántartásban nem szerepelnek az új vevő adatai.. Ja,és amikor megkötöttem anno a kötelezöt igértek füt-fát és utána persze jött a különbözeti csekk,és végül többet fizettem mint a régi(AB Aegon) biztositómnál. Szóval mindenkit lebeszélek!!!!!