Hozzászólások száma: 13
Témakörök > Droszt Híradó > TAXI SULI ! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
csogu 2014.01.19. 12:03:31 / # 4345
Kapaszkodj meg...így is oktatom:-)
Bao 2014.01.19. 12:00:52 / # 4344
avatar
Sőt, azt sem vetted észre, hogy kiként reagálsz! :D A te pozíciódban... :D
csogu 2014.01.19. 11:56:00 / # 4343
Bazzz:-)) Nem is vettem észre, hogy ez nem egy frissen nyitott topik:-))
Bao 2014.01.19. 11:53:42 / # 4342
avatar
Majd három évet gondolkoztál? :)
csogu 2014.01.19. 11:47:07 / # 4341
Mit vegyél figyelembe, amikor utasnak autót rendelsz! Csak olyan utasnak rendelj, aki: a, Akit Te is elvinnél, azaz rövid kanyarra (csak ide mennénk a másik utcába) NE. Atom részegnek, agresszívnak NE. b, Megvárja az autót, de az a legbiztosabb, ha KONKRÉT rendelést csak akkor adsz le, ha meg is tudod várni a kollégát. Amennyiben nem, akkor elég annyit bemondani (tájékoztató jelleggel), hogy itt és itt "INTEGETŐ KART" talál egy "GYORS LÁBÚ". Amennyiben kiemelkedően jó a kanyar, akkor próbáld meg Te magad teljesíteni, azaz, ha felvettél már egy címet, akkor próbáld meg azt "eladatni". Az ilyenkor megszokott és mindenki által értelmezhető szövegkörnyezet a következő: 1, Bejelzel forgalmi csatornán, majd miután megszólítanak, akkor a következőt mondod: - Ketten tudnánk dolgozni, kérlek próbáld meg eladni a címem. Ilyenkor nem árt magát a címet is bemondani, mert ezzel megkönnyíted a diszpécser munkáját. 2, Amennyiben Te szeretnéd elvinni, de necces, hogy nem lesz a Te címedre jelentkező, vagy a diszpécser tuskó és azt hiszi Te vagy érte, és nem Ő érted, akkor mérlegelned kell, hogy bekockáztatsz vagy sem. Ez megint cégenként változik, hogy mi az INDOKOLATLAN címvisszaadásnak a büntetési tétele. Van, ahol 1 hibapont, van ahol 1 nap tiltás, de vannak ennél sokkal extrémebb szankcionálások is. Amennyiben a várható szankció ellenére is megéri a fuvart visszaadni, tedd meg, ne játszd el a bizalmat. Amennyiben olyan cégnél vagy, ahol ezért keresztre feszítenek, akkor meg legyél kreatív. Elmesélek egy példát: Főtaxinál voltam és ott nagyon nem díjazzák, ha vállalkozóként gondolkodsz. A reptér felé haladtam utassal, amikor elkezdte "énekelni" a repteret, azaz volt egy megrendelés oda, amire nem nagyon talált autót. Gondoltam felkapom, legalább lesz befelé is egy fuvarom, még akkor is, ha az (akkoriban) még transzferrel történt. Transzfer jelentése = fix ár, ami általában sokkal kevesebb volt, mint amit a taxióra mutatott volna. Megérkeztem az utasaimmal és amikor pakoltam ki a cuccokat, odalépett egy kedves utasjelölt és megkérdezte, hogy mennyi lenne lesuhanni Debrecenbe. Az általam mondott árat elfogadhatónak találta. Milyen lehetőségeim voltak? (Abból kell kiindulni, hogy abban biztos voltam, hogy én nem a felvett fuvart fogom teljesíteni, hanem a számomra(!) sokkal kedvezőbbet) 1, Megpróbálok rendelni egy másik kollégát magam helyett a másik megrendelőnek. a, valaki felveszi és akkor szerencsém van b, nem veszi fel senki és ha akkor mégis a másik fuvart viszem el, tuti rommá büntetnek. c, visszaadom a címet indokolatlanul és akkor ezért büntetnek agyon. Mivel a várható profit mértéke és a lehetséges szankció olyan extrém volt, így nem maradt más értelmes megoldás, mint kreatívvá válni. Bepakoltam a kedves poggyászát és már suhantunk is Debrecenbe. Kb. 12 perc múlva kerestek, hogy mennyi még a cím, ahol a kedves megrendelő vár, akit felvettem? - Semennyi, már utazunk - löktem a választ. - Ajaj, akkor lehetséges, hogy utast tévesztettél. Na mondom magamban, azt tuti nem, mert én a jó utast viszem...legalábbis nekem tuti jó:-) Így utastévesztésért kaptam 2 napot...de nem kell aggódni, mert az ármegállapításba már ezt a járulékos kiadást is belekalkuláltam :-)) Ami még nagyon fontos rendelésnél, hogy pár paramétert adj meg, tájékoztató jelleggel. 1, Pontos cím. Ne akkor kezdj el gondolkodni, hogy hová is kéred az autót, amikor már megszólított a diszi. 2, Jelezd, hogy magad mellé kéred az autót, vagy magad helyett, mert nem mindegy. 3, Jelezd, hogy megvárod Te is a kollégát, mert ilyenkor szívesebben vesszük fel a címet, ha tutira megyünk. 4, ...na igen, szóval ha így adod le a rendelést, akkor 99%, hogy lesz rá jelentkező: Kérnék magam mellé egy gyors lábút, megéri jeligére. :-))
orosz 2014.01.18. 17:52:36 / # 4346
avatar
Engem amugy érdekelnek az ilyen infók, hátha még nem tok valamit :DDD De kajak még mik vannak?

R005 2011.05.25. 07:20:24 / # 4338
avatar
Az már főiskolai tananyag! Ne szaladjuk annyira előre! :)

Vazul 2011.05.24. 21:18:54 / # 4337
avatar
Az attól függ, hogy hová utaznának "Kovácsék"! :-)

alelölülő 2011.05.24. 18:14:10 / # 4340
Nem azt kell ilyenkor mondani, hogy "Ketten tudnánk dolgozni, ha visszavennéd a címet"? :-)
gabo415 2011.05.24. 18:06:49 / # 4339
avatar

R005 2011.05.05. 18:41:35 / # 4336
avatar
Kérlek benneteket hogy ide csak kizárólag a kezdő "taxisok" okításával kapcsolatos dolgokról írjatok,más témához van elég másik fórum! Ha csak egy-egy "kolléga" megszívleli az itt leírtakat már legalább egy pár kolléga napja szebb lesz! Továbbá kérem az öregeket, hogy tanítsanak Ők is,mindenki örömére és eredményesebb taxizására!

R005 2011.05.05. 18:22:32 / # 4335
avatar
Az első lecke amit mostanában szinte minden esetben tapasztalok, hogy miközben várakozik az utasra a "kolléga" odalépnek hozzá és a következő módon rendel a csövön: kérek egy autót Kovács névre az xy sarokra... (természetesen gondosan megkérdezi az utcai utas nevét nehogy hibázzon! :( ) Kedves Amatőrök! nyomjatok kettőt és azt mondjátok: kérek egy gyorsat utcai utasoknak az xy sarokra,két külföldi bajszos firfinak! Ugye nem vagytok annyira sötétek hogy magyarázzam a külömbséget!? Legalább itt ne magyarkodjatok,hogyha nem jó nekem akkor a szomszédnak se legyen az!

R005 2011.05.05. 18:13:18 / # 4334
avatar
Sziasztok! Megnyitottam első online iskolámat "taxisoknak"! Mindezt azért, mert az utcán nap mint nap amatőrökkel kerülök kapcsolatba és ezt sok esetben(vagy majdnam mindíg!)a pénztárcám bánja!