Hozzászólások száma: 1189
Oldalszám: 60
Témakörök > Droszt Híradó > Minden napra egy! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
zila 2011.05.24. 21:51:41 / # 42124
avatar
Hűha! Milyen szerencséd van... Hogy én miben nőttem fel, arról inkább nem mesélnék ezeken a békés oldalakon :-D Gondolhatod: az útravalót inkább otthagytam az első kukában. A valahová tartozás lehetséges élményéről ezért aztán eléggé halvány fogalmam van csak. Még az a szerencse (hoppá! akkor nekem is van :-) ), hogy azért maradt kedvem keresgélni. :-)))
wanderer 2011.05.24. 12:04:31 / # 42123
avatar
Igazad van. Amit a Mónika félék tudnak, azt tudjuk mind. Még emlékszem nagyapám tiszta, szelíd tekintetére. Emlékszem a szigorú szeretetre, amelyben felnőttem. Ha egy magyar emberrel találkozom, nem hogy félszavakból értjük egymást, de elég csak egymás szemébe néznünk és tudjuk: mi egy vérből valók vagyunk. Erősek vagyunk együtt, és külön-külön is. :)
zila 2011.05.23. 22:13:44 / # 42122
avatar
Á, a Mónika az nem olyan... :-D Mindenféle segítőkkel nagyon kell vigyázni, akik nem "véletlenül" csinálják! Egyébként, a végén legtöbbször az derül ki, hogy segíteni is tök fölösleges volt. Talán az a legjobb, ha mindenki próbálja hozni a legjobb formáját, csak úgy magától. De ha mondjuk például ketten nagyjából ugyanarra a formára törekednek és még össze is találkoznak valahol, akkor lehetnek jó hatással egymásra :-) Meg aztán, mit is mond a borsos Hercegnő Aliznak Csodaországban? "Ha nem ütnéd mindenbe az orrodat, hidd el, a földgolyó sokkal gyorsabban forogna." :-)))
wanderer 2011.05.23. 13:09:31 / # 42121
avatar
Beavató hely? Ezt én sem tudtam. Veres Mónikáról sosem hallottam, de a nevét érdekesnek találom. Gondolom, Ő is egyike azoknak, akik jól megélnek mások naivitásából. Nem árt vigyázni az önjelölt „lelki segítőkkel”. ;)
zila 2011.05.22. 18:37:42 / # 42120
avatar
Milyen igaz! (csak beugratós kérdés volt... ;-) ) Ismered Veres Mónikát? Az ő oldalán olvastam ezt: "Szellemi téren is komoly fejlődési lehetőség vár ránk! A Merkúr és a poláris Mars találkozása május 21-én komoly beavatásokat hozhat (érdemes beavató helyeket felkeresni a fenti dátumokon)." Ki gondolta volna, hogy a hallotaxi is egy beavató hely? :-) Mondjuk én mindig sejtettem... :-)))
wanderer 2011.05.22. 16:02:45 / # 42119
avatar
De igen, hátradőltem. A szabadság lényege éppen az, hogy a dolgokat nem KELL megtenni, hanem megtehetem, ha úgy adódik. A szívből jövő jócselekedet, meg aztán már csakugyan nem lehet kényszerű. – Magyarázza a lusta macska a „bizonyítványát”. ;))))
zila 2011.05.22. 00:15:29 / # 42117
avatar
Meg ám! :-) Remélem, azért nem dőltél hátra a nap további részében sem! :-D Arról nem is beszélve, hogy amint látom lassan kezdheted előről... :-DDD
wanderer 2011.05.21. 11:43:52 / # 42116
avatar
Szívesen. Ezek szerint, megvan a mai jócselekedetem. :D
zila 2011.05.21. 06:59:11 / # 42115
avatar
Nahát! :-) "– Amit te megbékélésnek nevezel, nem a lényegiségből fakad, nem a Nagy Természet része. Csinált, mesterséges megbékélés, tehát csel. Tudatosan igyekszel az ellenség támadószellemét megbénítani. És éppen ezért, mert erre gondolsz – bárha csak felületesen is – az ellenfél szándékodat fölismeri. Tudd meg, hogy minden tudatos szándék akadályozza a Nagy Természet rezgéseit, és ilyenformán megakasztja a spontán mozdulat folyamatát. Ha azonban semmire sem gondolunk, akkor mozgásunkat e lényegi rezgés irányítja. Ez esetben valóban nincs megragadható formád, tehát ellenformaként sem jelentkezhet semmi. Hol van ez esetben az ellenfél, aki képes volna ellenállni?" Pont ebbe szerettem volna belebotlani valahol. Valamikor. Végre :-) Köszi!
wanderer 2011.05.20. 19:46:19 / # 42114
avatar
A csodálatos macska Ito Tenzan Csuja zen mester tanítása: A csodálatos macska Sókén vívómester házában egy hatalmas patkány garázdálkodott. A mester – megunva az egyre jobban kellemetlenkedő állat üzelmeit – macskáját a házba vitte, és rázárta az ajtót. A patkány azonban nem ijedt meg a macskától, úgy megharapta, hogy az rémülten menekült. A házigazda erre szomszédaitól szerzett néhány bátor macskát, és ezeket zárta be a házba. A patkány egy sarokban lapult, de mihelyt egy macska közelíteni merészelt, támadott és megfutamította ellenfelét. A patkány oly félelmetes volt, hogy a macskák másodszor már nem is merészkedtek a közelébe. Sókén igen megharagudott, és maga fogott a patkány üldözéséhez. Az állat azonban olyan ügyesen kerülte ki a vívómester ütéseit, hogy mindig megmenekült. Ezután a házigazda ily szavakkal fordult szolgájához: – Mondják, hogy él a környéken egy híres patkányfogó macska, menj és kerítsd elő! A szolga távozott, és nemsokára megjelent a macskával. Az állat nem látszott sem különösen okosnak, sem különösen vadnak. Sókén nem is remélt tőle eredményt. De mivel mást nem tehetett, ezt is bezárta a házába. A macska nyugodt léptekkel indult előre, mintha semmi veszélytől sem tartana. A patkány összehúzta magát, és mozdulni sem mert. A macska lassan folytatta utját, és végül egyszerűen torkon ragadta a patkányt. Este Sókén házában gyűlést tartottak a megvert macskák. A fő helyet az öreg győztes macskának ajánlották föl, és miután tisztelettel köszöntötték, ily szavakkal fordultak hozzá: – Mi valamennyien jó hírnévnek örvendtünk, mesterségünket lelkiismeretesen gyakoroltunk, karmainkat gondosan élesítettük, hogy eredményesen küzdhessünk a patkányok és más ragadozók ellen. De soha nem gondoltuk volna, hogy ilyen patkány is létezik. Te vajon milyen módszert alkalmaztál? Kérünk, ne tartsd titokban tudományodat! Az öreg macska elmosolyodott, és ezt válaszolta: – Ti, ifjú macskák, valóban derék állatok vagytok, de nem ismeritek a helyes utat. Ezért, ha valami váratlannal kerültök szembe, elvétitek a célt. No de meséljétek csak el nekem, hogyan gyakoroltatok? Egy fekete macska így válaszolt: – Híres patkányfogó családból származom, és így magam is ezt a hivatást választottam. Két méternél magasabbra ugrom, képes vagyok kis lyukakba befurakodni. Éberen alszom, és nyomban fölpattanok, ha patkány közelít. Eddig még mindig elfogtam ellenfelemet. Ez a legutóbbi patkány azonban erősebbnek bizonyult nálam, és én csúfos vereséget szenvedtem. Szégyellem magam. Az öreg macska válasza így hangzott: – Gyakorlási módszered nem volt más, mint fizikai erőkifejtés. Szellemedet ez a kérdés foglalkoztatja: miként győzhetek? Ezek szerint még célhoz ragaszkodsz! Ha az öregek „technikát” tanítottak, úgy ezt azért tették, hogy ezzel az ösvény egy fajtáját ismertessék. Módszerük egyszerű volt, mégis a legmagasabb rendű igazságot tartalmazta. Az utókor azonban pusztán a technikára helyez súlyt. Eközben sok mindent kitaláltak, mint például: ha ezt vagy amazt gyakoroljuk, akkor ez vagy amaz lesz az eredmény. És végeredményben mi ez? Nem több mint ügyeskedés. És mindenkor ez a helyzet, ha technikára és eredményre gondolunk, és közben kizárólag elménkre támaszkodunk. Szállj tehát magadba, és gyakorolj megfelelő módon! Ezután a tigrisbundájú macska szólalt meg: – A lovagi művészetben úgy vélem, a szellem a legfontosabb. Ezért gyakorlásaim során mindenkor ezt az erőt fejlesztettem. Szellemem, úgy érzem, acélkemény és szabad. Bírja ama erőt, amely a mennyet és földet eltölti. Ha ellenfelem szembetalálja magát ezzel az erővel, úgy megbénul, hogy a győzelem már eleve biztosított. Szinte öntudatlanul támadok, a technikával egyáltalán nem törődöm; ez utóbbi önmagától alakul. De ez a rejtélyes patkány alak nélkül közelített, és nyom nélkül távozott. Arra, hogy tulajdonképpen mi történhetett, nem találok magyarázatot. Az öreg macska válasza így hangzott: – Az erő, melyet gyakorlásaid során megszereztél, valóban az, mely a mennyet és a földet megtölti. De a te birtokodban mégsem volt más, mint puszta pszichikai erő, amely nem is mondható kiválónak. Már az a tény, hogy a birtokodban lévő erőnek tudatában vagy, meghiúsíthatja a győzelmet. Személyes éned részt vesz a küzdelemben. Mi történik akkor, ha az ellenfél ereje a nagyobb? Azt képzeled, hogy csupán te birtoklod az erőt, és mindenki más gyengébb nálad? A te szabad és acélos, mennyet és földet eltöltő erőd nem maga a Hatalmas Erő, hanem csupán annak tükröződése szellemedben, Szellemed csak bizonyos körülmények között töltődik fel ama erővel, Így a Hatalmas Erő, amelyről Mencius beszél, és a te erőd különböző forrásból erednek. Egy ősi közmondás szerint a sarokba szorított patkány a macskát is megmarja. Ha az ellenfél halálos csapdában van, úgy megfeledkezik életéről, bajáról; nem gondol győzelemre vagy vereségre. Ennek következtében pedig akarata acélkemény. Hogyan is volna tehát vélt szellemi erőddel legyőzhető? Ezt követően egy idősebb, szürke macska szólalt meg: – Valóban úgy van, ahogy mondod. Még a legnagyobb pszichikai erő is formával bíró. És a formával bíró megragadható. Én ezért már régóta a lelkemet fejlesztettem. Tehát nem azt az erőt fejlesztettem, amely a másik szellemét legyőzi. Nem is bocsátkozom küzdelembe. Ellenkezőleg: megbékélni igyekszem ellenfelemmel, szinte eggyé válok vele, és semmiképpen sem tanúsítok ellenállást. A patkány, legyen bár erős, ha támad, nem találhat esetemben semmit, amire támaszkodhatnék. De ez a legutóbbi patkány mégis túltett rajtam. Jött, ment – fölfoghatatlan módon –, mint egy istenség. Ilyesmi még nem fordult elő velem. Az öreg macska azt felelte erre: – Amit te megbékélésnek nevezel, nem a lényegiségből fakad, nem a Nagy Természet része. Csinált, mesterséges megbékélés, tehát csel. Tudatosan igyekszel az ellenség támadószellemét megbénítani. És éppen ezért, mert erre gondolsz – bárha csak felületesen is – az ellenfél szándékodat fölismeri. Tudd meg, hogy minden tudatos szándék akadályozza a Nagy Természet rezgéseit, és ilyenformán megakasztja a spontán mozdulat folyamatát. Ha azonban semmire sem gondolunk, akkor mozgásunkat e lényegi rezgés irányítja. Ez esetben valóban nincs megragadható formád, tehát ellenformaként sem jelentkezhet semmi. Hol van ez esetben az ellenfél, aki képes volna ellenállni? A macskák feszülten figyeltek, s az öreg macska kisvártatva folytatta előadását: – Ne higgyétek, hogy amit tőlem hallottatok, az a legmagasabb rendű. Nem is olyan régen a szomszédos faluban élt egy kandúr. Egész nap aludt. Olyasmi, amit szellemi erőnek nevezünk, nem látszott a megjelenésén. Soha nem látta senki, hogy patkányt fogott volna. De ahol tartózkodott, sehol sem volt patkány található. És ahol csak megjelent, ahol csak feltűnt, ugyanez volt a helyzet: nyoma sem volt patkányoknak. Egy alkalommal fölkerestem, és magyarázatot kértem. Nem válaszolt. Újra kérdeztem, de ismét csak hallgatott. Nem az volt a látszat, mintha nem akart volna válaszolni, hanem inkább úgy tűnt, mintha nem tudná, mit is feleljen. „Aki tudja, az nem szól – és aki szól, az nem tudja.” Ez a kandúr megfeledkezett a külvilágról, „semmivé” vált, és így elérte a szándék nélküliség legfelső fokát. Elmondhatjuk, hogy e fokon valósul meg az isteni lovagi ösvény célja: ölés nélkül győzni. Fordította: Dr. Hetényi Ernő

nagyonkedves 2010.12.11. 21:36:35 / # 42113
avatar
a Kalapos 2010.12.10. 19:46:39 / # 42112
avatar
Úgy éred, hogy egyedül már rég kirakta volna, de akkor jöttél, és átrendezted? DDDD Szegény Picassonak is lehetett volna egy ilyen kedves segítsége!!!???
nagyonkedves 2010.12.09. 20:53:39 / # 42111
avatar
ma az én kis egyéves barátommal (vigyázat! skorpió :D) nagy nehezen kialakítottunk egy szimpatikus képet egy kedves ismerősömről :D
a Kalapos 2010.12.09. 20:18:23 / # 42110
avatar
Nem csak én tudok repülni?! :-)

nagyonkedves 2010.12.08. 23:09:03 / # 42109
avatar
nagyonkedves 2010.12.08. 23:07:53 / # 42108
avatar
ja! és ugyanazt szívjuk mint a blekk :DDD
nagyonkedves 2010.12.08. 22:58:28 / # 42107
avatar
jól mondja a kalapos :)
a Kalapos 2010.12.08. 20:53:56 / # 42106
avatar
"Az ember ifjúságában szentül hiszi, hogy a világ rendkívül egzotikus. Később megtanulja, hogy csakugyan az, de másképpen, mint képzelte; észreveszi, hogy a Baross utca van olyan egzotikus, mint a Vörös-tenger, s a levélhordó, mint egy néger király." Márai Sándor
nagyonkedves 2010.12.07. 21:10:31 / # 42105
avatar
ennél már csak az a jobb mikor egyéb fölnőtt nők úgy reagálják le a dolgot hogy : "jaaaj és láttad a karib tenger kalózaiban? húúú ott milyen jó pasi!" ezek bolondok... a kalapos a karib tengeren?... megőrülök tőlük :DDD
a Kalapos 2010.12.07. 20:22:05 / # 42104
avatar
Mé', nem ilyen???Hol találtad meg a fényképemet? :-))) További előnyök: Nem öregszem, nem halok meg, valamint tudok repülni és bármeddig lenn maradhatok a víz alatt...Amúgy van ízlése a csöppségnek, de: "Kire ütött ez a gyerek?" DDD Aztán szépen őtöztetni!!!! DDDDDD
Oldalszám: 60