Hozzászólások száma: 1189
Oldalszám: 60
Témakörök > Droszt Híradó > Minden napra egy! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
törölt felh. 2006.08.04. 18:22:24 / # 40998
avatar
"Sokkal okosabb, ha az ember türelmesen elviseli azt, ami csak neki fáj, mintha elhamarkodottan olyasmit tesz, aminek káros következményeit mások is megsínylik."

törölt felh. 2006.08.04. 18:20:34 / # 40996
avatar
"Ha a fogkrém kijön a tubusból nehéz visszatenni."
kovi_ubi 2006.08.04. 18:17:17 / # 40995
avatar
ÉJSZAKA FELÉBREDTEM.HELEN ÜLT AZ ÁGYBAN,S MINTHA HALLGATÓZOTT VOLNA."TE IS ÉRZED?"-KÉRDEZTE. "MIT?" "A HALOTTAT.ÉREZNI A SZAGÁT .CSUKD BE AZ ABLAKOT."NEM ÉREZNI SEMMIT HELEN,NEM MEGY AZ OLYAN GYORSAN." REMARQUE:ÉJSZAKA LISSZABONBAN
madár 2006.08.04. 08:56:02 / # 40994
avatar
Ünnepélyes lassúsággal gurul a fekete Mercedes a temetőben.Megállnak.Virág kiszáll,és leül a sír szélére.Pelikán összeszoruló szívvel nézi a daliás bronzférfit,aki bátor tekintettel néz a jövőbe,a talapzaton egy márványtábla: "Egy élet a népért, Virág Árpád,1907- A sofőr cigarettára gyújt,Virág a halántékához emeli a fekete pisztolyt... Bacsó Péter:A Tanú

törölt felh. 2006.08.03. 14:55:45 / # 40993
avatar
Ha az emberek negyedrész annyit költenének arra, hogy jót tegyenek másokkal, mint arra, hogy kárt tegyenek maguknak, nyoma sem volna a nyomornak. Móra Ferenc
madár 2006.08.03. 08:36:15 / # 40992
avatar
De hát-kérdik majd-milyenek is voltak ezek az "elszakítottak"? Nos egyszerű az egész,semmilyenek.Vagy ha úgy tetszik,általában olyanok, mint mindenki.Éppolyan higgadtak és gyermetegen idegesek,mint maga a város.A kritikai érzék külső jegyeit elvesztették,miközben a hidegvér külső jegyeire tettek szert... Albert Camus:A pestis

krisztina75 2006.08.02. 19:54:22 / # 40991
avatar
Mély víz,az emberek szívének gondlata,de a tisztán látó ember felszínre hozza azt.. Mély vízek az ember szájának szavai.A bölcsesség a kiút forrása..
Csumi 2006.08.02. 19:25:59 / # 40990
avatar
"....én próbáltam,,de mire felfedeztem, és elő is tudtam venni, már épp majdnem bepisiltem. Dzsepetto nem örült volna..." Pinocchio
törölt felh. 2006.08.02. 18:52:05 / # 40989
avatar
Sokan talán az újak közül nem tudják rólam, hogy imádom a bölcseleteket, a közmondásokat. Elgondolkodtatnak, megindítanak bennem valamit. Sajnos sokszor nincs időm keresni frappáns, épp arra napra illő gondolatokat. Úgy gondolom, ha itt minden nap egyet-egyet megosztanánk egymással, ha azon, annak az értelmén egy kicsit elgondolkodnánk, kicsit elidőznénk, eljátszanánk a szavakkal, akkor talán a napunk is jobb, könnyebb lehet. A mai idézetem pont arról szól, hogy már semmit sem vagyunk hajlandóak észrevenni, semminek sem tudunk örülni, és ez sajnos nagyon igaz. Végül valamennyien felnövünk és elveszítjük a világról alkotott éles képet. Hiányoljuk a harmatot, a szikrát, a levelek árnyékát, a pókhálót, a pocsolyák csillogását. Időt vesztegetünk szorongásainkra. És azt találjuk, hogy a napok tovább sorjáznak, valamennyi elmosódottan, egyik a másik után. Tartsuk hát vissza a lélegzetünket, és próbáljuk újra felfedezni az apró dolgokat. Pam Brown

Oldalszám: 60