Hozzászólások száma: 52
Ugrás a hírhez Oldalszám: 3
Témakörök > Hírek fórumai > Kegyelemdöfés! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
tomajer 2009.05.26. 09:42:42 / # 4108

tomajer 2009.05.26. 09:32:44 / # 4107
Bevallom, én ilyen mélyen nem merültem a tarifarendszerük rejtelmeibe:-) És azt hiszem, most van nagyobb bajunk is, mint egy ötfős újhullámos cég manőverei:-(
MCCCXCII 2009.05.26. 09:29:09 / # 4106
Akkor most egyszerűen megkérdem. Bár nem szorosan ez a téma, de talán mégis. A taxiplusznál, ha jól értelmezem a szöveges reklámjukat, akkor csak az előrendelésnél állnak ki ingyenesen. Az azonnali rendelésnél kiállási díj van. Mi itt küzdünk érte, s erre alakul egy cég, és simán bevezeti. Igaz, kicsit burkoltan tette, de megtette.-))
MCCCXCII 2009.05.26. 09:16:35 / # 4105
Én az orromra toltam azt a szemüveget. De ha nem tolom, akkor is úgy látom, ahogy leírtam. Mivel a reklám szövege szépen színesen el van választva egymástól, ezért az utazásra szól a bárhonnan – bárhova, aminek csak egy feltétele van csupán, hogy Budapesten belül legyél a telefonoddal, ha telefonon rendelsz kocsit. De szerintem tök mindegy. Itt mindenkinek van költsége, csak a taxisnak nincs. Kíváncsi vagyok, vajon a tagdíj mértéke hány százalékkal csökkent? Tartok tőle, hogy emelkedett, vagy emelkedni fog, mert a matrica árát majd ki kell fizetni. Ez is a taxisokra vár majd, csak még az elosztáson gondolkodnak. De nem csak én fantáziálok.-(((
MCCCXCII 2009.05.26. 09:15:28 / # 4104
Pedig kérhetek. Bizony hogy kérhetek max. 2777 forintot, s miért ne kérhetnék. Minden érdekképviselő, amikor nyilatkozik, akkor azt állítja, hogy a taxi szabadáras. Az már az utas baja, ha ilyen rövidet akar utazni.-))
tomajer 2009.05.26. 09:03:53 / # 4097
Tévedés! Bonyolult....nagyonnn! De így szeretjük:-)

vili 2009.05.26. 09:02:34 / # 4103
avatar
Nem vagy túl bonyolult, mondhatnám ..... Egyszerű.
tomajer 2009.05.26. 08:57:37 / # 4102
Látom jól elvagytok:-) Mindent ki lehet csavarni... (tényleg hiányzik egy vessző, a "Budapesten belül" után) de ez úgy is tragikus ahogy gondolták!:-( Vagyis, mint mondám nem tragikus. Logikus következmény volt. És higgyétek el jobban jártunk, mintha három tarifaállítási hullámmal jutunk el idáig! Itt is leírom: Ezzel legalább nem mindenki kap kedvezményt, csak az aki messzire utazik!
törölt felh. 2009.05.26. 08:51:08 / # 4101
avatar
Olvasószemüveget told már az orrodra. Budapest területén. Ezért kár volt ilyen hosszasan fantáziálnod.
w211 2009.05.26. 08:44:12 / # 4100
avatar
Nem komám az EMKE-től oktogonig fuvar akkor lenne ennyi ha FIX 2777 Ft-ról beszélnénk,de ez az undormány MAX 2777-ről szól
MCCCXCII 2009.05.26. 08:35:52 / # 4099
Nézegetem a hirdetést. Ez egy nagyon félrevezető reklám. Mit mond a reklám szövege? *bárhonnan – bárhová Szóval én, mint egyszerű megrendelő bárhonnan – bárhová utazhatok 2777 forintért. Akár Vácról is utazhatom Szegedre 2777 forintért. Egy feltétele van csupán az utazásnak, hogy Budapestről rendeljék meg a kocsit. De mivel én Vácon vagyok, ezért megkérem a valamelyik budapesti barátomat, hogy rendeljen Vácra nekem kocsit. Jó ez nagyon ki van sarkítva. Ezért vegyük az egyszerűbb esetet. Budapesten vagyok, s készülök a kis családommal Babajkapusztára a Posványos tó mellé egy gondtalan hétvégére. Megrendelem a taxit. (Ezt a 2777 forintosat) Elindulunk a címre a Posványos tó felé. Kolléga persze járatja az órát, mert utast csak bekapcsolt órával lehet szállítani. De Ő még nem tudja, amit én már tudok. Megérkezünk a címre, s közli, hogy a fuvardíj 13570 forint. Én kinyitom a bukszámat, s a gondosan előkészített 2777 forintot átadom neki. Kolléga ábrázata igen hosszúra nyúlik, s a döbbenettől még levegőt is alig kap, majd midőn kezd magához térni, s felfogóképessége közelít a normális szinthez, akkor rámutatva a hirdetésükre elmagyarázom neki, hogy bárhonnan – bárhová feltételt vettem igénybe az utazással, s annak is eleget tettem, hogy Budapestről rendeltem a kocsit. Tehát, többet nem kell fizetnem a 2777 forintnál. Amennyiben Ő többet akar kérni, akkor még jól bepanaszolom a cégénél, hogy árdrágítani akart, s majd jól kirúgják. Arról mér nem is beszélek, hogy Budapesten minden fuvar 2777 forint lesz. Hogy mindenki értse (még a laikus utasok is), az EMKÉ-től az Oktogonig tartó fuvar szintén 2777 forint. Így, igencsak meg kell gondolnia az utasnak, hogy mikor hívja a 2777 forintos taxit.
tomajer 2009.05.26. 07:38:31 / # 4098
Sajnos, ez nem vicc. Ne felejtsük el, hogy a Taxi4 létszáma is rohamosan növekszik. Pont ez az, ami a többi céget lépésre kényszeríti. Márpedig, taxisok (vagy micsodák) vándorolnak oda csapatostúl, és fizetnek be előleget is csak hogy végre ócsóér furikázhassanak a városban. Ha a többi cég nem lép gyorsan, akkor a Rádió Taxi is, hihetetlen magasságokba emelkedhet pár hónap alatt. Pont ezért, most az eddigi fékező, lassító törekvéseimmel ellentétben, azt mondom: Minden cég azonnal csináltassa meg azt aktuális matricáját! (ezzel legalább nem nekünk kell taxióráshoz mennünk) Fussunk neki így a nyárnak. Meglátjuk ki bírja tovább!

Oldalszám: 3