Hozzászólások száma: 27
Ugrás a hírhez Oldalszám: 2
Témakörök > Hírek fórumai > Lehetetlen helyzetbe kerültek a taxisok a menekültek miatt | VS.hu A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
hiénakutya 2015.09.09. 21:28:45 / # 340539

"Osztrák rendszámú családapa".


Te ostoba állat, te.

tomajer 2015.09.09. 19:56:08 / # 340537
Csak azt érteném, a Metál miért, árt, ha már használni nem tud:-(
Bűncselekmény vazze! 
A Bkv ellenőr nem igazoltathatja a lógós utast, majd én fogom a fizetőt mi?
tomajer 2015.09.09. 19:48:25 / Módosítva / # 340536

TÉNYEK Taxis vita a menekültekről

Egyre több menekült száll taxiba és utazik az országon belül. A taxisok egy része ezt ellenzi, azt mondják, ezzel bűncselekményt követnek el, mert ez embercsempészésnek minősül. Másik részük szerint ugyanolyan szolgáltatást nyújtanak ezzel, mint bárki másnak. Pénzért embereket fuvaroznak.

 

 

tomajer 2015.09.09. 19:46:17 / # 340535

Ki nem találná, hogy dönthetik el a taxisok, melyik utas menekült

2015. szeptember 09., szerda, 19:05 Utolsó frissítés: 39 perccel ezelőtt

Szerző:


Érzés alapján kell eldöntsék a taxisok, hogy utasuk menedékkérő-e vagy sem - mondta Metál Zoltán, az Országos Taxis Szövetség elnöke a köztévé szerda esti műsorában.

A rendőrség egyértelművé tette korábban, hogy embercsempészetet követ el, aki illegális bevándorlót szállít akár országhatáron belül - idézte fel a műsorban a szakszervezeti vezető.

Hozzátette, hogy ugyanakkor személyi okmányokat nincs joga elkérni a sofőrnek, ezért saját érzésre, a saját érdekében kell döntést hoznia.

tomajer 2015.09.06. 17:23:02 / # 340519
Teljesen korrekt.  Visszavonták, azt a be se vezetett fenyegetést, hogy nem vihetjük őket.
Városon belül bárkit bárhova akit te úgy ítélsz meg, hogy alkalmas a fuvarra.  A határok közelében ez már kérdéses...  ott van okod és jogod megkérdezni, hogy rendben vannak e az okmányai.
Bátyó 2015.09.06. 10:11:58 / # 340518
avatar
Szerintem,ha a migránsnál egy olyan okmány van,miszerint a Menekültügyi Hivatal/vagy lehet,hogy más a hivatalos megnevezése/ pl.Bicskét jelöli ki tartózkodási helyéűl, amit 24 óra alatt el kell érnie,akkor nyugodt szívvel vihetjük.Ha van rá pénze és nem akar vonattal vagy gyalog stb.menni.Szerintem ez teljesen legális a megfelelő tarifával.Törvényileg ez így korrekt!!! Vagy NEM ??? /Tomajer légyszi nézz utána HIVATALOS HELYEN. kösz.
janoutas 2015.09.06. 09:48:56 / Módosítva / # 340517
avatar

Érdekes, és ellentmondásos a helyzet. Ha egy taxis visszautasít egy utast, mert migránsnak néz ki, de kiderül, hogy az illető jogszerűen tartózkodik itt (pl. itt tanul, legálisan dolgozik) akkor ezért megbüntetik. A taxisnak nincs joga elkérni senkinek az adatait, okmányait, csak azt kérdezheti meg, hogy hova kíván menni, esetleg még azt is, hogy milyen útvonalon. Ha olyan valakit visz, aki az országban jogellenesen tartózkodik, akkor meg ráfogják, hogy embercsempész, még,akkor is, ha a szabályokat betartja, órával megy, és nyugtát/számlát is ad az utasnak. A civilek vihetik ingyen, mehetnek vonattal, de a taxisok órával sem vihetik őket sehová. De a civil segítők, ha mind ők, mind a menekültek azt mondják, hogy ezért nem fizettek, akkor ok. Szerintem ez a jelenlegi szabályozás a jelenlegi formában nem korrekt, bár én nem vagyok sem taxis, sem menekülteket segítő civil.

Oldalszám: 2